Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby ci1907 » Thu Jun 24, 2021 10:59 am

umb wrote:Merhabalar,

Ikinci uzatma basvuruma olumlu yanit geldi. Danisman yok, mulakat olmadi, basvuru sonucunun gecikecegine dair mail gelmedi. Bekleme sureleri hakkinda fikir vermesi acisindan:

Ilk basvuru 03 Ocak 2021
Sonuc 22 Haziran 2021

Bekleyen herkese sabirlar diliyorum

Tebrikler, hayirli olsun. online basvuru mu 3 Ocak'ta ?
Biometric randevusu ne zamandi acaba ?
ci1907

New postby mimnisa » Sun Jun 27, 2021 2:14 pm

Merhaba,

Biz bugün ikinci uzatma başvurumuzu submit ettik. Parmak izi için randevu almaya çalıştığımızda core merkezler dahil 224 gbp den başlayan fiyatlar karşımıza çıktı. Artık tüm merkezler ücretli mi? Bu konuda bilgisi olan bilgilendirebilirse çok sevinirim.
mimnisa

New postby arenadel87 » Sun Jun 27, 2021 4:55 pm

mimnisa wrote:Merhaba,

Biz bugün ikinci uzatma başvurumuzu submit ettik. Parmak izi için randevu almaya çalıştığımızda core merkezler dahil 224 gbp den başlayan fiyatlar karşımıza çıktı. Artık tüm merkezler ücretli mi? Bu konuda bilgisi olan bilgilendirebilirse çok sevinirim.

Merhabalar, umarım vizeniz kısa sürede sonuçlanır. Bizimkiler baya uzun sürüyor. Randevuyu sabah saatlerinde denerseniz ücretsiz bulabiliyormuşsunuz.
Şansınızı deneyin boşa para vermenize gerek yok.
arenadel87

New postby ichucky » Sun Jun 27, 2021 5:10 pm

Arkadaşlar, etrafınızda vizası onaylanan varsa buraya yazabilirmisiniz? mart ayında biometric verene çıkan var mı?
ichucky

New postby okayaturan » Mon Jun 28, 2021 8:40 am

Merhaba,

Ben de uzun zamandir bekleyen tayfadayim. (8 Augustos Online, 23 Eylul parmak izi). Henuz bir donus olmadi. Bu surecte MP den destek istedim, sikayet olusturdum mail attim. Hic bir sekilde bir olumlu yonde donus olmadi. Klasik donusleri aldim.

Esimin gitmesi lazim turkiye"ye agustosta. Esim UK disina cikarsa icerdeki basvuruda bir sikinti oluyor mu? Ben bu sirada UK`de kalacagim. BRP cikinca esimi getirmek icin TR`ye gidecegim. Konu hakkinda bilgisi olan var mi.

selamlar
okayaturan

New postby knpc » Mon Jun 28, 2021 6:39 pm

okayaturan wrote:Merhaba,

Ben de uzun zamandir bekleyen tayfadayim. (8 Augustos Online, 23 Eylul parmak izi). Henuz bir donus olmadi. Bu surecte MP den destek istedim, sikayet olusturdum mail attim. Hic bir sekilde bir olumlu yonde donus olmadi. Klasik donusleri aldim.

Esimin gitmesi lazim turkiye"ye agustosta. Esim UK disina cikarsa icerdeki basvuruda bir sikinti oluyor mu? Ben bu sirada UK`de kalacagim. BRP cikinca esimi getirmek icin TR`ye gidecegim. Konu hakkinda bilgisi olan var mi.

selamlar

Umarim gelir Agustos'a kadar. Eger mecbur cikilacaksa yapilacak birsey yok.

Normalde cikmamak lazim ama bunu yapanlar da var. Dependant gidecegi icin bir nebze daha az riski var, mulakatlara sadece basvuru sahibi gidiyor diye biliyorum. Bunu teyit etmek iyi olabilir mulakata cagirirlarsa sadece basvuru sahibi mi gidiyor yuzyuze.

Benim bir tecrubem yok, danisman da degilim ama ailevi ya da saglik ile ilgili ise gidis bunu belirten bir email atmak da faydali olur. Bilet aldik gidiyoruz diye degil ama su sebepten dolayi gitmemiz lazim, zaten yasal sure gecildi, kararin biran once verilmesini istiyoruz gibi. (Eger tabi atmadiysaniz.)
knpc

New postby okayaturan » Tue Jun 29, 2021 7:36 am

Vizenin hizlandirilmasi icin daha oncesinde basvuruda bulunmustuk. Gerekce olarak ablamin dugununu iletmistim ama bu vize hizlandirilmasine gerekce olamaz diye cevap aldik. Temmuz ayinda da artik baska birsey bulup hizlandirma talep edecegiz ama ben olumlu bir donus alacagimi dusunmuyorum artik. O yuzden en kotu ihtimalle esimin cikmasi durumunda bir sikinti yasarmiyiz onu merak ediyorum.

knpc wrote:

selamlar

Normalde cikmamak lazim ama bunu yapanlar da var. Dependant gidecegi icin bir nebze daha az riski var, mulakatlara sadece basvuru sahibi gidiyor diye biliyorum. Bunu teyit etmek iyi olabilir mulakata cagirirlarsa sadece basvuru sahibi mi gidiyor yuzyuze.

Benim bir tecrubem yok, danisman da degilim ama ailevi ya da saglik ile ilgili ise gidis bunu belirten bir email atmak da faydali olur. Bilet aldik gidiyoruz diye degil ama su sebepten dolayi gitmemiz lazim, zaten yasal sure gecildi, kararin biran once verilmesini istiyoruz gibi. (Eger tabi atmadiysaniz.)
okayaturan

New postby sirkecis » Tue Jun 29, 2021 8:20 am

Selamlar,

Cikilmasi mecbur durumlarda dependant lar icin riskin daha az olduguna katiliyorum. Basvuru sureci icin degil de sonrasi icin bildigimi paylasmak isterim. Maalesef kuryeden kuryeye degisebiliyor ancak adrese BRP teslimi icin gelindiginde kimlik ibrazi (pasaport) ihtimali var (sadece sizinki de yetmiyor). Bu nedenle bir sekilde size nasil teslim edilebilecegini arastirmak faydali olabilir.

okayaturan wrote:Vizenin hizlandirilmasi icin daha oncesinde basvuruda bulunmustuk. Gerekce olarak ablamin dugununu iletmistim ama bu vize hizlandirilmasine gerekce olamaz diye cevap aldik. Temmuz ayinda da artik baska birsey bulup hizlandirma talep edecegiz ama ben olumlu bir donus alacagimi dusunmuyorum artik. O yuzden en kotu ihtimalle esimin cikmasi durumunda bir sikinti yasarmiyiz onu merak ediyorum.

knpc wrote:

selamlar

sirkecis

New postby torki » Tue Jun 29, 2021 1:38 pm

Merhabalar arkadaslar,

Visa extension surecinde olup ev kiralama surecinde BRP soruldugunda emlakciyi ve ev sahibini ikna etmek icin kullanilabilen dokumanlar hakkinda bilgi verebilecek olan var mi?

Kasim 2020'de basvurumu yaptim ve 8 aydir bekliyorum, nisan ayinda HMRC'den "exceptionally complex issues" maili aldim, elimde baska belge de yok.

Su anki eve 2 ay once girmistim ve emlakci BRP istememis, pasaport gorseliyle yetinmisti. Yeni ev icin emlakci "your passport (and visa if you have one)" diyor.

Yardimci olabilirseniz sevinirim.
Herkese iyi gunler dilerim
torki

New postby oogway » Tue Jun 29, 2021 2:33 pm

torki wrote:Merhabalar arkadaslar,

Visa extension surecinde olup ev kiralama surecinde BRP soruldugunda emlakciyi ve ev sahibini ikna etmek icin kullanilabilen dokumanlar hakkinda bilgi verebilecek olan var mi?

Kasim 2020'de basvurumu yaptim ve 8 aydir bekliyorum, nisan ayinda HMRC'den "exceptionally complex issues" maili aldim, elimde baska belge de yok.

Su anki eve 2 ay once girmistim ve emlakci BRP istememis, pasaport gorseliyle yetinmisti. Yeni ev icin emlakci "your passport (and visa if you have one)" diyor.

Yardimci olabilirseniz sevinirim.
Herkese iyi gunler dilerim

@torki su adresten belge alarak kanitlayabilirsin:

https://eforms.homeoffice.gov.uk/outrea ... ation.ofml
oogway

New postby ihatevisa » Wed Jun 30, 2021 10:34 am

Bekleyenleri gorelim ses verin arkadaslar :)
ihatevisa

New postby Ant » Wed Jun 30, 2021 6:09 pm

ihatevisa wrote:Bekleyenleri gorelim ses verin arkadaslar :)

Ben 19 Ocak tarihinde online başvurumu yaptım uzatma için, halen beklemekteyim. En son 4 Ocak’ta online başvurusunu yapıp 23 Haziranda başvurusu sonuçlanan birisi paylaşmış. Başka da yeni sonuçlansn göremedim.
Ant

New postby firaztimur » Wed Jun 30, 2021 11:24 pm

16 aralık ta parmak izi verdim.Nisanda beraber çalıştığım firmayı aramışlardı.Referans vermişti bana.Mayıs ayında başvurunuz uzayacak yazısı geldi.Hala bekliyorum.Şubatta ki başvuru sonuçlarıda gelmeye başlamış.Bu iş neden bu kadar sürüyor anlamadım.Ne kadar sürecek böyle perişan oldum.Zaten kötü bir dönemde geldik.Sigorta numarasıydı şirket kurulumu idi iş kovalamaktı...İnsanları neden bu kadar mağdur ediyorlar anlam veremiyorum.
firaztimur

New postby okayaturan » Thu Jul 01, 2021 8:53 am

Arkadaslar Temmuz Agustos 2020 basvurularindan donus alan var mi? Benim agustos basvurusu hala donus yok.
okayaturan

New postby bilinmeyenedogru » Thu Jul 01, 2021 1:11 pm

Merhabalar, 3 Temmuz basvurusu halen beklemedeyiz.
@ihatevisa bugun bi gurpta 28 mayis basvurusunun sonuclandigini gordum yani yaklasik 400 gun bizimde 1-2 aya sonuclanir diye dusunuyorum.
Sabirlar :)

okayaturan wrote:Arkadaslar Temmuz Agustos 2020 basvurularindan donus alan var mi? Benim agustos basvurusu hala donus yok.
bilinmeyenedogru

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü