Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Nilu » Fri Jan 15, 2021 4:32 pm

@oogway Teşekkürler

Herkes kabul/başvuru tarihlerini açıklamışken şunu da sorayım:
Kabul aldıgınızda size gelen email'de; birdahaki 3 sene başvurunuza şunları ekleyin diye bir liste yazıyorlar mı? (ör: polis kaydı, fotograf vs)
Nilu

New postby ercekal » Fri Jan 15, 2021 4:49 pm

selamlar, bugun 2. uzatma basvurumu yaptim. beni de listeye eklemenizi rica edecegim.

type: business
vize bitis 2 Feb 2021
gov uk basvuru 23 Dec 2020
biyometrik ve dosya submit 15 Jan 2021
ercekal

New postby eulgun » Sun Jan 17, 2021 12:54 pm

Arkadaşlar merhaba,
17/11/2020 tarihinde UKVCAS web sitesi üzerinden evraklarımı 26/11/2020 tarihinde submit ederek 23/12/2020 tarihine Enfield ofisine eşim (AA) ve kendi adıma (Dependant) 140 GBP ücretle randumuzu aldım. 21/12/2020 tarihinde karantinanın yeniden gündeme gelmesi ile randevumuzu 20/01/2021 tarihine ötelediler.

14/01/2021 tarihinde Police Registration belgelerinin arka yüzünü taramadığımızı bildirerek arka yüzünü de sisteme yüklememizi istedikle bir mail aldık. Arka yüzü tamamen boş olmasına rağmen onu da sisteme ekledim fakat Chrome ve Mozilla Firefox ile denememe rağmen yüklediğim dosyaları "Submit" butonu çıkmadığı için sonlandıramıyorum.

Forumda okuduklarım üzerine her başlığı tek tek açtım, farklı tarihlerde farklı tarayıcılarla denedim, çerezleri temizledim fakat sonuç alamadım.

UKVCAS'a durumu belirten bir mail de attım fakat 5 ila 10 iş günü içinde dönebileceklerini belirten otomatik bir yanıt aldım. Son 48 saatlik süreye yaklaşık 24 saat kaldı.

Önerileriniz nedir, yardımcı olabilir misiniz?
Teşekkürler.
eulgun

New postby knpc » Sun Jan 17, 2021 1:56 pm

eulgun wrote:Arkadaşlar merhaba,
17/11/2020 tarihinde UKVCAS web sitesi üzerinden evraklarımı 26/11/2020 tarihinde submit ederek 23/12/2020 tarihine Enfield ofisine eşim (AA) ve kendi adıma (Dependant) 140 GBP ücretle randumuzu aldım. 21/12/2020 tarihinde karantinanın yeniden gündeme gelmesi ile randevumuzu 20/01/2021 tarihine ötelediler.

14/01/2021 tarihinde Police Registration belgelerinin arka yüzünü taramadığımızı bildirerek arka yüzünü de sisteme yüklememizi istedikle bir mail aldık. Arka yüzü tamamen boş olmasına rağmen onu da sisteme ekledim fakat Chrome ve Mozilla Firefox ile denememe rağmen yüklediğim dosyaları "Submit" butonu çıkmadığı için sonlandıramıyorum.

Forumda okuduklarım üzerine her başlığı tek tek açtım, farklı tarihlerde farklı tarayıcılarla denedim, çerezleri temizledim fakat sonuç alamadım.

UKVCAS'a durumu belirten bir mail de attım fakat 5 ila 10 iş günü içinde dönebileceklerini belirten otomatik bir yanıt aldım. Son 48 saatlik süreye yaklaşık 24 saat kaldı.

Teşekkürler.

Dosyayi upload ettiniz ama submit butonuna basamiyorsunuz diye anladim.
Bu normal problem edilecek birsey degil gibi duruyor eger dosya upload olarak goruluyorsa.
O submit butonu pek fonksiyonel degil anladigimiz kadari ile. Dosyalari randevudan 48 saat oncesine kadar yukle diyor, submite basiyorsun, submit butonu kayboluyor ve dosyalari randevu saatine kadar yukleyebilirsin yazisi cikiyor bu sefer. Sanirim sadece submitten sonra dosyalari silemiyorsun.

Parmak izi randevusuna gittiginizde durumu memura soyleyin, o size teyit eder dosyayi gorup gormedigini. Yaninizda da goturun tabi orjinalini.

Bana enteresan gelen randevu tarihinden once belgelerinizi kontrol etmeleri.
knpc

New postby yilmaz » Sun Jan 17, 2021 6:49 pm

Merhaba,
Benim bir sorum olacaktı,
ankara anlaşması bussiness planınızda yazmayan farklı bir konu konudada mevcut işiniz devam ederken yatırım yapabilirmisiniz yani dükkan açabilirmisiniz?
Şimdiden çok teşekkür ederim.
yilmaz

New postby oogway » Sun Jan 17, 2021 11:35 pm

eulgun wrote:Arkadaşlar merhaba,

Teşekkürler.

Bende de cok benzer bir durum oldu, polis sertifikasinin arka yuzunu yuklememistim ve sertifikanin aslini da randevuya goturmedim. Randevuda gorevli arkadas benim basvurumu "delayed application" olarak isaretleyecegini, o aksam saat 22:00'a kadar eksik belgeleri yuklemem gerektigini ve tam saat 22:00'da otomatik olarak belgelerin submit edilecegini soyledi.

Ben de eve gidip eksik belgeleri yukledim, bende de submit butonu cikmadi. Ama aksam saat 22:00'dan sonra otomatik submit oldular, browse butonu kayboldu yani.

Tecrubemden cikardigim nokta su, gorevlilerin dosya yuklemesi ile ilgili farkli opsiyonlari var (bu bahsettigim delayed application dahil). Sizin durumunuzda su an muhtemelen benzer bir sekilde, Dosyalar yuklu bir sekilde dursun, ve randevuya gittiginizde durumu gorevliye anlatin. Muhtemelen onlarin zaten haberi vardir, ya da ekranda goreceklerdir.

Bir sikinti yasamayacaginizi dusunuyorum.
oogway

New postby ihatevisa » Mon Jan 18, 2021 1:40 pm

Selamlar Gencler ,

Bugunlerde guzel sonuc alanm varmi ?
ihatevisa

New postby esraersal » Mon Jan 18, 2021 2:51 pm

ihatevisa wrote:Selamlar Gencler ,

Bu aralar bende ne facebookta ne diger forumlarda kimseyi gormedim sonuc alan. Tatile ciktilar herhalde :D
esraersal

New postby knpc » Mon Jan 18, 2021 3:18 pm

facebook grubunda son paylasim

29 Ağustos 2020: Online başvuru
14 Eylül 2020: Biyometrik randevu
15 Ocak 2021: 3 Yıllık uzatma maili
knpc

New postby erinbkk35 » Mon Jan 18, 2021 4:17 pm

Merhaba arkadaslar,

son 2 yıldır danışman ile calisarak hep 1 yıl geldi bu yıl kendim başvurmak istiyorum aranızda kendi başvuran varmi nasıl ne tavsiye edersiniz ? birde link paylasirsaniz çok sevinirim.
tesekkurler
erinbkk35

New postby oogway » Mon Jan 18, 2021 4:19 pm

erinbkk35 wrote:Merhaba arkadaslar,

son 2 yıldır danışman ile calisarak hep 1 yıl geldi bu yıl kendim başvurmak istiyorum aranızda kendi başvuran varmi nasıl ne tavsiye edersiniz ? birde link paylasirsaniz çok sevinirim.
tesekkurler

Bir yil alma sebeplerinizi paylasmaniz mumkun mu? Iki kez ustuste 1 yil uzatma aldiysaniz temel bazi problemler olmasi muhtemel.
oogway

New postby erinbkk35 » Mon Jan 18, 2021 4:24 pm

oogway wrote:
erinbkk35 wrote:Merhaba arkadaslar,

tesekkurler

Bir yil alma sebeplerinizi paylasmaniz mumkun mu? Iki kez ustuste 1 yil uzatma aldiysaniz temel bazi problemler olmasi muhtemel.

tek bir sebeb gelir durumu,
her seyi doğrular gösterdik, yani muhasebecilerin sunduğu sisirmeleri
kabul etmedik, itiraz etmiyorum ama eser 1 yıl uzatma olucaksa niye danışman ile para harcayayım. özellikle bu zor durumda.
erinbkk35

New postby ihatevisa » Mon Jan 18, 2021 4:29 pm

esraersal wrote:
ihatevisa wrote:Selamlar Gencler ,

Bu aralar bende ne facebookta ne diger forumlarda kimseyi gormedim sonuc alan. Tatile ciktilar herhalde :D

Tatil hic bitmedi ki :) Ben 200 gune yaklasiyorum galiba :D Cevap yok :)
ihatevisa

New postby endomurat » Mon Jan 18, 2021 4:38 pm

Arkadaslar Selam,

Ufak bir iki sorum var, bugun dosyalari upload islemini yaptim, Carsamba gunu Biometric icin gidecegim.

Proof of Business kismina muhasebeden aldigim ne kadar belge varsa, invoice filan hepsini yukledim, sirket banka statementlari yukledim, kisisel banka hesaplarimi yuklemedim. Finances kismina ise benim ve sirketin banka hesaplari ile beraber, odedigim vergiler, invoice filan yeniden yukledim. Umarim dogru yapmisimdir.

Bazi yerlerde araban varsa onunla ilgili belgeleri de gostermen denmis ama bununla ilgili olarak hic official bilgi yok. Arabam var lakin bununla ilgili bilgileri upload etmedim, finances altinda zaten benim kisisel banka statement ve credit card statementlarin hepsi var. Bu konuda bilgisi olan var mi?

Proof of Application kismina sadece pasaport demis ama ben bir de ilk basvuru yapinca download edilen application formu da ekledim. Dogru mudur?

Forumu bastan sona okuyorum ama bazi eski olanlar IDVApp ile alakali olanlar oldugu icin emin olmak amaci ile yeniden soruyorum, okumadan sordugum dusunulmesin. Gozumden kacmis oyle sormussam da kusuruma bakmayin lutfen.

Tesekkurler,
endomurat

New postby erinbkk35 » Mon Jan 18, 2021 4:42 pm

orduevi wrote:
umitk wrote:bunları anlamakta zorlanıyorum. hem covid zamanı insanları yüzyüze çağırmak hem de koşullarını sormadan bunu yapmak saçmaspan bir istek. küçük çocuğu olan birisi nasıl gelecek görüşmeye? arabası olsa bile bu riski neden alsın? tamamen anlayıştan,insani koşulları değerlendirmenin ötesinde bir durum. ben tam tersi olmasını gerektiğini düşünmüşümdür hep. o kadar işimi gücümü yurdumu bırakıp gelmişim.tr koşullarında ciddi bir miktarı buraya yatırım olarak kullanmışım. üzerine senin ir35,sc,brexit gibi süreçlerini çekiyorum.senin bana sorman lazım, iyi misin memnun musun. çok enteresan. saçmapsan bir süreç oldu

Ankara Antlaşması ile geldikten sonra business loan alip Turkiye'ye geri donen o kadar çok vize sahibi var ki. Hepsi de hırsız. Devleti dolandırip Turkiye'ye geri döndüler. Bankalar kayıp paralarını devletten alacaklar. Buna ek olarak, IR35 nedeniyle is yapamayip, veya IR35 oncesinde bile fatura kesemeyen ve yalan dolan belge verip uzatma almaya calisanlari saymıyorum. Ankara Antlaşması ile gelen herkes durust degil ve Home Office'e resmen gina gelmiş durumda. Vize memurları o kadar çok sahte belge, yalan beyan vs. karsilasiyorlar ki suan hepimiz durust oldugumuzu kanitlamak zorundayız. AA vizesini zamanında ve hala kötüye kullananlari suclamak gerek.

Ayrica, hiç kimse bizi zorla U.K. e cagirmadi. Para harcadıysak, Turkiye'yi bıraktıysak bu tamamen bizim secimimiz ve aldigimiz risk. Home Office gorevlisinin kararı sırasında bunun hiç onemi yok zaten olmamalı da.

Beklememiz evet kotu bende beklemekten sikildim ama yapacak birsey yok. Orada calisanlar devlet memuru. Hergun binlerce "yeni" dosya geliyor.

Bence orduevi 90% hakli, hatta bazı Türkler tv lerde radyolarda allah UK den razı olsun çok yardim aldık bir daha vergi felan kacirmicaz herseyi tam oducez dedi :-))
komedi valla ya ben son 2 yıldır gelir yetersizliğinden hep 1 yıl alıyorum danışmanla calisarak 2 seferde muhasebeci sisirelim dedi kabul etmedim ( tek keriz benim herhalde ) neyse her yıl başvururuz sorun degil, yanliz bu yıl kendim başvurmak istiyorum link ve bilgisi olan varsa çok sevinirim.
tesekkurler
erinbkk35

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü