Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby halilaloglu » Thu Jan 02, 2020 1:50 pm

Ya sistem değişikliği inanılmaz işe yaradı ya da başka bi gelişme var çünkü daha önceleri 12-16 haftaları bulabilen uzatma başvuruları çok kısalmış gözüküyor. Yukarıda yazmış 2 arkadaşımızın ki gibi benim de kuzenimin uzatması 4 Aralık başvuru 11 Aralık Parmak izi verme 23 Aralık da 3 yıllık uzatmanın verildiğini bildirir mektup alması şeklinde oldu. Hadi herkese hayırlısı :)
halilaloglu

New postby foresttheme » Mon Jan 06, 2020 12:06 am

Merhaba arkadaşlar,

Ankara Anlaşması'yla 2019 Mart ayında geldim. Burada bir arkadaşımın yanında kalıyorum. Proof of address kabul ettiremediğim için henüz business bank account açamadım. Şubat ayında uzatma için başvuracağım. İki sorum var:

1- Henüz business bank account'um olmadığı için uzatmada problem yaşar mıyım?
2- Oturduğum evle sözleşme imzalama ya da üzerime fatura alma gibi bir şansım yok. Business account açmak için ne yapabilirim?

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Sevgiler
Mert
foresttheme

New postby debedebe » Mon Jan 06, 2020 11:38 am

foresttheme wrote:Merhaba arkadaşlar,

Ankara Anlaşması'yla 2019 Mart ayında geldim. Burada bir arkadaşımın yanında kalıyorum. Proof of address kabul ettiremediğim için henüz business bank account açamadım. Şubat ayında uzatma için başvuracağım. İki sorum var:

2- Oturduğum evle sözleşme imzalama ya da üzerime fatura alma gibi bir şansım yok. Business account açmak için ne yapabilirim?

Sevgiler
Mert

Personal bank account actiysaniz adrese gelen bank statement'i adress proof olarak kullanabilirsiniz.
debedebe

New postby kimdemis » Thu Jan 16, 2020 11:56 pm

Herkese Merhaba,

Yakında uzatma başvurumuzu yapacağız.

Ancak bu sırada Türkiye'ye gidip gelmem gerekiyor.

Pasaportları hangi noktada teslim ediyoruz? Bu sırada ülkeden çıkabiliyor muyuz?

Bu soruya yanıt gelmiş yeni sistemde sadece gösteriliyormuş.

Teşekkürler
kimdemis

New postby kosumi » Mon Jan 20, 2020 9:23 pm

kimdemis wrote:Herkese Merhaba,

Pasaportları hangi noktada teslim ediyoruz? Bu sırada ülkeden çıkabiliyor muyuz?

Teşekkürler
Merhaba,
Pasaportunuzu teslim etmiyorsunuz, sadece tarayip yukluyorsunuz ve basvuru sirasinda gosteriyorsunuz. Uzatma basvurusu yapip UK'den cikarsaniz basvurunuzun iptal edilebildigine dair bir rivayet var. Bana pek mantikli gelmiyor ama gene de duydugum icin soylemis olayim. UK'ye yeniden girmek icin de tabi onceki vizenizin bitmemis olmasi gerekiyor.
Kolay gelsin.
kosumi

New postby muratkasar » Mon Jan 20, 2020 9:44 pm

Merhaba arkadaslar uzatmaya basvuracagim mart ayinda ve vizem nisanda bitiyor. Is planini ilk basvuruda kendim hazirlamistim cnc makine peogramcisi olarak fakat bu uzatma vizesinde biraz garanti olsun istiyorum ve danismana yaptirmayi dusunuyorum. Sizce kendim mi yapmaliyim ?
Ayrica aklimda takilan bi kac soru da asagidadir tesekkurler.

Uzatma vizesinde progress report zorunlumu?

2019 Mayis ta acildi sirketim 2 ajansa 3 aylik sure ile fatura kestim ve 2 aydir direkt sirkete fatura kesiyorum
Toplam sirket hesabinada 26 27 k girmis olacak. Elbette cevabi bilinmeyen bir soru fakat tahminen 3 yillik onay alma sansim varmi?
muratkasar

New postby umitk » Mon Jan 20, 2020 9:51 pm

Sevgiler
Mert

selamlar

starling bank ı neden denemediniz? en azından ondan açıp ba dan yapılması giderleri yapabilirdiniz.
bence ondan deneyin. bir iki saat içinde onay geliyor.
adres kanıtı vs gerekmiyor. app üzerinden açabilirsiniz.

kolaylıklar
umitk

New postby debedebe » Tue Jan 21, 2020 9:41 am

muratkasar wrote:Merhaba arkadaslar uzatmaya basvuracagim mart ayinda ve vizem nisanda bitiyor. Is planini ilk basvuruda kendim hazirlamistim cnc makine peogramcisi olarak fakat bu uzatma vizesinde biraz garanti olsun istiyorum ve danismana yaptirmayi dusunuyorum. Sizce kendim mi yapmaliyim ?
Ayrica aklimda takilan bi kac soru da asagidadir tesekkurler.

Uzatma vizesinde progress report zorunlumu?

2019 Mayis ta acildi sirketim 2 ajansa 3 aylik sure ile fatura kestim ve 2 aydir direkt sirkete fatura kesiyorum
Toplam sirket hesabinada 26 27 k girmis olacak. Elbette cevabi bilinmeyen bir soru fakat tahminen 3 yillik onay alma sansim varmi?

Merhaba,
Kisisel fikrime gore uzatma basvurusu ilk basvuruya gore cok daha kolay. En onemli belge muhasebeciden alacaginiz yil sonu kapanisi ve bank statements. Business plan yeniden vermiyorsunuz.
Progress report onceden onemli bir ilk yaziydi ama yeni digital sistemde en one koyma gibi bir konu olmadigi icin onemi azaldi diye dusunuyorum. 1-2 sayfa olarak hangi tarihde sirketi actiniz, ilk faturayi ne zaman kestiniz , toplam ne kadar satis yaptiniz vs. gibi bir summary yazabilirsiniz.
Benim ilk yil basvurularinda gordugum, son 4-5 ayda ise baslamissaniz bile, eger faturalarinizi odemeye yetecek kadar para kazaniyorsaniz 3 yil verebiliyorlar.
debedebe

New postby zeugma » Tue Jan 21, 2020 10:43 pm

kosumi wrote:

Teşekkürler
Merhaba,
Pasaportunuzu teslim etmiyorsunuz, sadece tarayip yukluyorsunuz ve basvuru sirasinda gosteriyorsunuz. Uzatma basvurusu yapip UK'den cikarsaniz basvurunuzun iptal edilebildigine dair bir rivayet var. Bana pek mantikli gelmiyor ama gene de duydugum icin soylemis olayim. UK'ye yeniden girmek icin de tabi onceki vizenizin bitmemis olmasi gerekiyor.
Kolay gelsin.

Bu bir rivayet degil. ECAA Guideline'da bu konu ozellikle belirtilmis bir durum. Basvuru yaptiktan sonra UK disina ciktiginiz taktirde basvurunu geri cekmissiniz sayilacaktir yaziyor. Ayrica @kosumu'nin belirttigi gibi BRP'nizinde suresi gecmis olacagindan geri girme sansiniz pek olmayacaktir.
zeugma

New postby kimdemis » Wed Jan 22, 2020 2:20 am

zeugma wrote:
kosumi wrote:

Teşekkürler
Merhaba,
Kolay gelsin.

Bu bir rivayet degil. ECAA Guideline'da bu konu ozellikle belirtilmis bir durum. Basvuru yaptiktan sonra UK disina ciktiginiz taktirde basvurunu geri cekmissiniz sayilacaktir yaziyor. Ayrica @kosumu'nin belirttigi gibi BRP'nizinde suresi gecmis olacagindan geri girme sansiniz pek olmayacaktir.

Çok teşekkürler. Bu koşul (application sonrası çıkmama) dependantlar içinde geçerli mi? Aslında BRP'ler süresi devam ediyor olacak.

Guideline link biliyorsanız orayada bakabilirim. Benim bulduğum dokümanda tam maddeyi saptayamadım.
kimdemis

New postby yilmaz » Thu Jan 30, 2020 10:21 pm

debedebe wrote:

Sevgiler
Mert

Personal bank account actiysaniz adrese gelen bank statement'i adress proof olarak kullanabilirsiniz.

Bende çok ciddi sorun yaşadım 5 tane banka red verdi, Bildiğim kadarı ile geçici ehliyet başvurusu yapıyorsunuz ehliyetinizi cashplus online banka kabul ediyor hemen 1 haftada hesabınızı açıyorlar.
yilmaz

New postby happy » Sat Feb 01, 2020 5:25 am

Merhabalar,

Ben yaklasik 7 ay once vizemi aldim, fakat saglik nedenlerinden oturu gidemedim. Bundan sonra ne yapmam lazim. 5 ay daha gidemezsem bu nedeni bildirip uzatmaya basvurabiliyor muyum? veya kesinlikle gitmem lazim mi? Veya uzatma icin baska bir yol var mi?

tesekkurler
happy

New postby raymalifalitiko » Tue Feb 04, 2020 11:20 pm

Merhaba,

Uzatma ile ilgili olarak kafamizi karistiran bir durum var. BRP bitis tarihim 25.02.2020 ancak dependant olaran esimin BRP bitisi 07.02.2020. Online basvurumuzu 04.02.2020 tarihi itibariyle tamamladik ancak biometrik icin randevuyu 03.03.2020 tarihine alabildik, onceki tarihlerdeki randevular ya tamamen dolu, ya da yuksek ucretli. BRP tarihlerimiz doldugu icin biometriki gec vermemiz sorun olur mu? dependantin brp tarihinin uzerinden bir hayli vakit gecmis olacak cunku..
raymalifalitiko

New postby muratkasar » Wed Feb 05, 2020 7:48 am

Arkadaslar progress report ornegi paylasacak birileri varmi acaba?
Sablon olarak kullanip kendiminki yapmak istiyorumda.
muratkasar

New postby cemyldz » Wed Feb 05, 2020 10:26 am

Merhaba,

Benim de progress report ornegine ihtiyacim var, yardimci olacak arkadaslar varsa rica ediyorum.
cemyldz

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü