Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby adrianmonk » Wed Apr 15, 2020 11:36 am

Prenses1345 wrote:Geçtiğimiz haftadan bu yana vize uzatma başvurusu sonuçlanan var mıdır acaba?

Ben hala bekliyorum. Gecen hafta easter bayramlari oldugu icin cuma ve gectigimiz pazartesi calismadilar. su an evden calistiklarini varsayip bundan sonra sonuclarin gelmeye baslama ihtimali var bence.
adrianmonk

New postby ialpay » Thu Apr 16, 2020 1:41 pm

adrianmonk wrote:
Prenses1345 wrote:Geçtiğimiz haftadan bu yana vize uzatma başvurusu sonuçlanan var mıdır acaba?

Ben hala bekliyorum. Gecen hafta easter bayramlari oldugu icin cuma ve gectigimiz pazartesi calismadilar. su an evden calistiklarini varsayip bundan sonra sonuclarin gelmeye baslama ihtimali var bence.

Saniyorum vizesi dolanlari Mayis sonuna kadar uzattilar. Dolayisi ile bir sekilde Mayis sonuna kadar sureci yoluna koymalari gerekir.
ialpay

New postby ialpay » Thu Apr 16, 2020 1:54 pm

Facebook daki Ankara Anlaşması ILR Dayanışma Ağı gurubunda yainlanan bir mesaj. Melih Beyin affina siginarak mesjini buradan size iletiyorum.

Melih Karakelle 29 Aralık başvuru, 11 Ocak parmak izi. Hala ses yok.
Biz Ocak bekleyenleri için neden ses çıkmıyor diye merak edip 17 martta attığım "aplikasyonumu aldığınızı ve işleme koyduğunuzu onaylar mısınız?" şubatta başvuranlar gelmiş ocak ayından herkes bekliyor" şeklindeki soruma. 4 hafta sonunda dün aşağıdaki Jenerik cevap geldi :(
özet, işler İngiliz usulü yürüyor :/ Verdikleri linki zaten biliyoruz orada halihazırda başvurusu içeride olanlara ne yaptıkları konusunda zerre bilgi yok. (daha önce bu konuda bu başlıkta yaptığımız yazışmalara istinaden paylaşıyorum)
------
Dear Sir/Madam
Thank you for your email.
Please be advised that due to the Covid19 situation which is currently affecting every corner of our planet, both our UK and overseas offices are closed for the foreseeable future.
Please continue to check the GOV.UK website, where up to date advice is published. The latest information and advice can be found here:
https://www.gov.uk/.../coronavirus-covi ... e-for-uk...
Please note all future queries such as this must be directed through the correct channels to ensure they are responded to accurately by the relevant department or person. Full details of how to contact UKVI by phone or e-mail, from both inside and outside the UK, can be found at
https://www.gov.uk/contact-ukvi-inside-outside-uk .
Please be aware that email and call charges apply on top of your standard network charges, details of which can be found when following the link provided.
Regards
XXXXX
Visas and Citizenship, UK Visas and Immigration
www.gov.uk/home-office
ialpay

New postby GizemK » Thu Apr 16, 2020 10:17 pm

Herkese merhaba.
Uzatma formunu doldururken kafamızı karıştıran bir nokta var, evi home office gösterebiliyoruz, bu nedenle personal expenditure altındaki kısma rent+council tax giderinin %80 ini mi yazmak gerekiyor (%20 si evi home office gösterdiğimiz için şirket gideri olduğundan) yoksa doğrudan toplamı mı yazmalıyız?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler!
GizemK

New postby Mercan » Fri Apr 17, 2020 4:07 pm

Merhaba
rent+council tax giderinin %80 ini yazmak gerekiyor. Ben şirkete ait kısmı yazmadım forma.
Kendim yaptım başvurumu. Daha cevap gelmedi. İsterseniz bir danışmana sorun. Ama ben de soruşturup bu şekilde yazdım. Muhasebecim de teyit etti. Kolaygelsin.
Mercan

New postby adeyi » Fri Apr 17, 2020 4:19 pm

Mercan wrote:Merhaba
rent+council tax giderinin %80 ini yazmak gerekiyor. Ben şirkete ait kısmı yazmadım forma.
Kendim yaptım başvurumu. Daha cevap gelmedi. İsterseniz bir danışmana sorun. Ama ben de soruşturup bu şekilde yazdım. Muhasebecim de teyit etti. Kolaygelsin.

Ben dogrudan toplami yazdim. Kira sozlesmesine bakarsa farkli rakam kafasini karistirmasin diye dusundum. Evsahibi, sozlesmeye home office olarak kullanmasina izin veriyorum benzeri ifade eklemisti. (Kendi yorumumdur, danismanlik almadim. Henuz sonuclanmadi)
adeyi

New postby çömezabla » Fri Apr 17, 2020 5:03 pm

Merhaba, self employedlar için uzatmada ya da dependant başvurusundaki muhasebe evrakları nelerdir? Ltd de sanki daha net gibi.
çömezabla

New postby orduevi » Sat Apr 18, 2020 7:43 am

GizemK wrote:Herkese merhaba.
Uzatma formunu doldururken kafamızı karıştıran bir nokta var, evi home office gösterebiliyoruz, bu nedenle personal expenditure altındaki kısma rent+council tax giderinin %80 ini mi yazmak gerekiyor (%20 si evi home office gösterdiğimiz için şirket gideri olduğundan) yoksa doğrudan toplamı mı yazmalıyız?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler!

Benim muhasebecim ev kirasından %10, evdeki wireless ve cep cep telefonu faturalarımdan %15 gösteriyor. %80 cok fazla masraf icin.
orduevi

New postby cemyldz » Sat Apr 18, 2020 8:16 pm

Herkese merhaba,

Örnek olarak kullanabileceğim progress report örneği paylaşabilecek arkadaşlardan yardımlarını rica ederim.

İyi akşamlar.

Sağlıklı günler.
cemyldz

New postby estocal » Thu Apr 23, 2020 6:26 pm

Selamlar herkese,

Bugun itibariyle 3 yillik uzatmayi aldigimizin bilgisi email yoluyla iletildi. BRP'leri ise 7 gun icerisinde posta yoluyla gondereceklerini iletmisler.

14 Ocak 2020 online basvuru, 20 Ocak 2020 biyometrik, 23 Nisan 2020 onay (email) seklinde bir surec olmus oldu bizimki de.

Bekleyen herkese bol sans.
estocal

New postby Mercan » Thu Apr 23, 2020 8:31 pm

Hayırlı olsun
Mercan

New postby adrianmonk » Fri Apr 24, 2020 11:29 am

estocal wrote:Selamlar herkese,

Bugun itibariyle 3 yillik uzatmayi aldigimizin bilgisi email yoluyla iletildi. BRP'leri ise 7 gun icerisinde posta yoluyla gondereceklerini iletmisler.

14 Ocak 2020 online basvuru, 20 Ocak 2020 biyometrik, 23 Nisan 2020 onay (email) seklinde bir surec olmus oldu bizimki de.

Bekleyen herkese bol sans.

tesekkurler estocal. uzun bir sureden sonra bir kisiye daha sonucunun gelmesi sevindirici. hayirli olsun ayrica.

son durum.

Mercan 7 Ocak online-14 Ocak Biometrik -> waiting
estocal 14 Ocak online 20 Ocak Biometrik -> 23 Nisan 3 yillik olumlu cevap geldi
adrianmonk 4 Ocak online-23 Ocak Biometrik -> waiting
yukselem 8 Ocak online , 29 Ocak Biometrik: -> 23 Mart cevap geldi
İstanbul34 8 ocak online-30 Ocak parma izi -> 1 Nisan Olumlu cevap
chastain 5 Ocak Online-31 Ocak Biometrik: -> 3 Nisan 3 yillik olumlu cevap geldi
emkoroglu 13 ocak online- 6 şubat Biometric-> waiting
esbr 8 Subat Biometric-> waiting
ialpay 12 Ocak online->. 10 Subat Biometrik -> waiting
izzetbey 10 Subat -> waiting
Ekrem 1 subat. 11 subat waiting
Raymalifalitiko 13 Subat -> waiting
aykutx 21 Subat -> waiting
ckv Basvuru 08 subat >. 10 mart Biometrik >> waiting
adrianmonk

New postby ialpay » Fri Apr 24, 2020 4:08 pm

Hayirli olsun estocal. Sizin adiniza sevindim.

Baska birinin de iki gun once ILR basvurusuna cevap gelmis. Tarihleri estocal ile benzer.
ialpay

New postby istanbullondra » Sat Apr 25, 2020 10:02 am

Arkadaslar, uzatma bavurusundan önce yıllık vergimizi ödeyecegiz ama şirket hesabımızda vergi tutarını ödeyecek kadar artı bakiye yok. Kestiğimiz faturalar aylık geçimimizi sağlasa da artı meblağ kalmıyor hesabımızda.
Vegiyi Türkiye kredi kartı ya da UK kredi kartı ile ödesek; diğer bir seçenek de TR'den yanımızda getirdiğimiz paramız var - elden sermaye artırımı gibi bir para koysak problem olur mu? Sizler nasıl bir yol izlediniz?
istanbullondra

New postby Prenses1345 » Sat Apr 25, 2020 11:09 am

Merhabalar, verginin tamamını tek seferde ödemek zorunda değilsiniz. Başvuru yaptığınızda bir miktarını ödemiş olmanız yeterli. Biz %15 civarı ödedik. Kalanı da eylül ayına kadar ödemek gerekiyormuş, muhasebecimiz öyle söyledi.
Prenses1345

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü