Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Sunsetlover » Mon May 03, 2021 2:45 pm

Herkese merhaba,

Uzun bir bekleyis ardindan 2. 3 yillik vizemi aldim. Ve sirf bunu bildirerek bekleyen herkese biraz olsun umut olabilmek icin siteye kaydoldum.

Vize bitis: 21/MART/2020
Parmak izi: 23/TEMMUZ/2020
Mulakat: 18/ARALIK/2020

Vize gelis tarihi: 30/NISAN/2021

Buradan surekli zumur ve ihatevise nin yazdiklarini okuyarak yalniz olmadigimi hissettim, cok tesekkur ederim.

Bu yuzden vize haberini sizinle paylasmanin sizlere de umut ve mutluluk olacagini dusundum.

Bekleyen herkese saglik ve sabir diliyorum.

Sevgilerimle :)
Sunsetlover

New postby esraersal » Mon May 03, 2021 3:41 pm

Sunsetlover wrote:Herkese merhaba,

Uzun bir bekleyis ardindan 2. 3 yillik vizemi aldim. Ve sirf bunu bildirerek bekleyen herkese biraz olsun umut olabilmek icin siteye kaydoldum.

Vize bitis: 21/MART/2020
Parmak izi: 23/TEMMUZ/2020
Mulakat: 18/ARALIK/2020

Vize gelis tarihi: 30/NISAN/2021

Buradan surekli zumur ve ihatevise nin yazdiklarini okuyarak yalniz olmadigimi hissettim, cok tesekkur ederim.

Bu yuzden vize haberini sizinle paylasmanin sizlere de umut ve mutluluk olacagini dusundum.

Bekleyen herkese saglik ve sabir diliyorum.

Sevgilerimle :)

Tebrikler. Nihayet temmuz agustos aylarina bakmaya basladilar anlasilan. Benim parmak izi ekimde ama yine de bana da bir umut oldu :)
esraersal

New postby ihatevisa » Mon May 03, 2021 4:08 pm

@Sunsetlover Hayirli uğurlu olsun gözün aydin çok sevindim . Darisi biz bekleyenlerin başina inşAllah . 395 gün sonra gelmiş neredeyse . Ee şimdi senin ILR başvurunda var bildiğim kadari ile ne yapacaksin nasil olacak ? Vize bitiş tarihin ne zaman ?
ihatevisa

New postby Asdfg » Tue May 04, 2021 12:02 pm

Herkese selam,

Uzun suren bekleyisimiz bizim de bugun son buldu. Ilk 3 yillik vizem bugun geldi. Gecen hafta herkese gelen mail gelince cok uzun bekleyecegiz diye korkmustuk ama bugun vizenin geldigini ogrendik. Surec boyunca duzenli olarak burayi takip ettik, yardimci olan herkese tesekkurler.

Vize bitis: 28 Kasim 2020
Online basvuru: 12 Kasim 2020
Parmak Izi: 18 Kasim 2020
Case complex mail: 29 Nisan 2021
3 yillik uzatma: 4 Mayis 2021

Sektor: Marketing
Dependant: Yok
Danisman/Avukat: Var

Bekleyen butun arkadaslara kolay gelsin.
Asdfg

New postby ihatevisa » Tue May 04, 2021 12:53 pm

@Asdfg Hayirli ugurlu olsun. Darisi biz bekleyenlerin basina.
ihatevisa

New postby Sunsetlover » Tue May 04, 2021 4:02 pm

Tum kalbimle tesekkur ederim :) @esraersal @ihatevisa

Aralik ayinda basvuru yapan bir arkadasimin da dun ilk 3 yillik vizesi gelmis, bunu da bonus olarak paylasiyorum.

@ihatevisa gunleri ben saymamistim acikcasi, tesekkurler. ILR basvurumun nasil olacagini bilemiyorum su an. Vize bitis tarihim 21 MART 2023 olarak belirlenmis.

En kisa surede sizin de vizenizi almanizi dilerim.
Sunsetlover

New postby esraersal » Tue May 04, 2021 4:06 pm

Sunsetlover wrote:Tum kalbimle tesekkur ederim :) @esraersal @ihatevisa

Aralik ayinda basvuru yapan bir arkadasimin da dun ilk 3 yillik vizesi gelmis, bunu da bonus olarak paylasiyorum.

@ihatevisa gunleri ben saymamistim acikcasi, tesekkurler. ILR basvurumun nasil olacagini bilemiyorum su an. Vize bitis tarihim 21 MART 2023 olarak belirlenmis.

En kisa surede sizin de vizenizi almanizi dilerim.

Sizin uzatma vizeniz islemdeyken, coktan gelmisti yani ILR basvuru zamaniniz degil mi?
esraersal

New postby ihatevisa » Wed May 05, 2021 10:22 am

Gunaydinlar ,

Dun benim MP mesaj atmis bana bugun Home Office ile gorusecekmis benim konuyu da soracakmis bakalim ne cevap cikacak.

@Sunsetlover bir an once basvur ILR kural filan degisir bisey olur aman etkilenme. :)

Hakkimiza hayirlisi. Bekliyoruz forumdaslar.
ihatevisa

New postby arda3d » Wed May 05, 2021 11:40 am

Merhabalar,

Bir suredir burayi takip ediyorum ve oncelikle herkese sabir diliyorum.

Benim de dun itibariyle 9. ayim doldu ve home office e mail attim. 15 gun icerisinde cevap gelmezse telefonla arama yoluna gidecegim.

Bu 2. uzatma basvurumdu ve ilk uzatmami gleir dusuklugunden dolayi 1 yil olarak almistim.
Brp bitis tarihim 6 Agustostu ve IDV app uzerinden Eylul 5 de tum evraklari gondermistim.Akabinde 15 Aralikta gorusmeye cagirildim ve orta sekerli bir gorusme gecirdim. Bundan da hayirlisiyla 3 yil alip kurtulmayi umit ediyorum.
Gelismeler oldukca buradan yazacagim.

Herkesin hakkinda hayirlisi olsun

Sevgiler.
arda3d

New postby Sunsetlover » Wed May 05, 2021 10:27 pm

@esraersal Evet, 21/Mart/2021'den sonra ILR basvurusu yapabilecektim.

@ihatevisa Haklisiniz, bu aralar basvuruyu yapmayi dusunuyorum.

Sizlerin de guzel haberlerinizi bekliyorum.
Sunsetlover

New postby Nilu » Fri May 07, 2021 9:40 am

Arkadaşlar biraz acil bir sorum var, yardımcı olursanız memnun olurum.
Pasaportu tek resim halinde yüklemeniz gerek diye bir uyarı aldım. Bu ne anlama geliyor? 3-4 ayrı dosyada yukledim cunku sığmıyordu. Bunu nasıl tek bir pdf ye sığdırdınız?

Teşekkürler
Last edited by Nilu on Fri May 07, 2021 10:03 am, edited 2 times in total.
Nilu

New postby orduevi » Fri May 07, 2021 9:46 am

Nilu wrote:Arkadaşlar biraz acil bir sorum var, yardımcı olursanız memnun olurum.
Pasaportu tek resim halinde yüklemeniz gerek diye bir uyarı aldım. Bu ne anlama geliyor? 3-4 ayrı dosyada yukledim cunku sığmıyordu. Bunu nasıl tek bir pdf ye sığdırdınız?
Teşekkürler

Sayfalari teker teker scan edip sonra butun bu scan edilmiş dosyalari tek bir pdf haline getirmek yeterli. Bunu yapan çok sayıda free pdf programı var.
orduevi

New postby Nilu » Fri May 07, 2021 10:04 am

orduevi wrote:
Nilu wrote:Arkadaşlar biraz acil bir sorum var, yardımcı olursanız memnun olurum.
Teşekkürler

Sayfalari teker teker scan edip sonra butun bu scan edilmiş dosyalari tek bir pdf haline getirmek yeterli. Bunu yapan çok sayıda free pdf programı var.

Teşekkürler yanıtınız için, yalnız :
biodata ve işlenmiş vize sayfalarının tek image olarak yuklenmesi mi gerekiyor? (email de istediğinin biri de bu)
Nilu

New postby orduevi » Fri May 07, 2021 10:31 am

Nilu wrote:
orduevi wrote:
Teşekkürler

Teşekkürler yanıtınız için, yalnız :
biodata ve işlenmiş vize sayfalarının tek image olarak yuklenmesi mi gerekiyor? (email de istediğinin biri de bu)

Butun sayfaların sıralı olarak olması lazım pdf de. Boş sayfalar da dahil. Ben scan etmiştim ama sayfalar pdf'e tam sigiyordu. Özelini yazıcılar var bunu yapan pdf programları ile.
orduevi

New postby Nilu » Fri May 07, 2021 11:36 am

@orduevi Tekrar teşekkürler.
Ne istediklerini tam çözemedim, ama en kötü belgeyi getirin diyorlar. Orada çekerler sanırım. Tüm sayfalar sıralı, hatta kapağı bile ekledim başına, ama işlenmiş sayfaları özel olarak, ayrıca istiyorlar (ör: 5,17,28. sayfalarda vize varsa, bunları ayrıca tarayıp bir belge olarak eklememizi...)
Sağolun tekrar.
Nilu

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü