Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby bilinmeyenedogru » Fri Apr 23, 2021 10:06 am

@ihatevisa kesinlikle cok dogru soyluyorsun, ne yapacagimizi nereye gidecegimizi sasirdik. Herhangi yapmam gereken bir sey de yazmamislar sadece haber veriyorlar da sonuclanmayla ilgili bir sey yok. birde tutup bana 1 yil verirlerse o zaman tam senlik olur :D
bilinmeyenedogru

New postby ihatevisa » Fri Apr 23, 2021 12:27 pm

Bir kac kisinin durumunu gordum 12 ayda 13 ayda 15.5 ayda cevap alan var eee bu adamlarin sucu ne ? Ne var bu kadar complex olan acaba ? Is bilmiyoruz neyi inceleyecegimizi bilmiyoruz demiyorlarda ben olsam gercekten hizli hizli bakarim adamlar minumum kazanci gecmis vergiyi odemis mi ? Is yapiyormu bak damgala gec. Zaten su anda goc olarak alabilecegini aldi UK daha fazlasini piyasa da kaldiramaz ( su durumda ) ortalik kotu iken ve brexit de yaptin kendince kurallari da belirledin. Kapilari tam kapamadi az aralikli biraktin icerdekilere de de basvurular parali verin odeyin alin gidin ILR aldiktan sonra en az 5 yil devlet yardimi alamazsiniz falan filan bakalim
ihatevisa

New postby orduevi » Fri Apr 23, 2021 1:24 pm

Ben bu durumu biraz şüpheli bulmaya başladım. Iceride 2. uzatmasının yanında ILR başvurusu bekleyenlerde var. Minimum kazancı gecmis, furlough'a başvurmuş ve ILR sonrası potensiyel olarak benefit'lere başvurmaya megilli dosyaları bekletiyor olabilirler.

Yıldırma politikası sonuçta. Bankadaki savings belli. Her ay kira, faturalar, muhasebeci ödemesi vs. nasıl odenecek bu masraflar calismadan? Cevremde uzatma vizesini alanların cogu IT alanında çok çok güzel karlar yaparak 3 - 4 ay bekleyerek uzatmalarını aldılar. Bende aldim çok şükür. Benim dosyama bakan gorevli dosyamı sonlandırmaya karar vermeyebilirdi, interview isterdi ama yapmadi. Dosya çok saglam cunku. Kendisine minimum ayda £1500 - £2000 ödeyebilmiş mi nin çok çok uzerinde kazandım, ona gore de vergi ödedim.

AA ile gelen herkes ayni gelir seviyesinde degil. Devlet isime gercekten ileride yarayacak mi, ekonomiye katkida bulunacak mi bunlara bakiyor olabilir. Brexit'de gerçekleşti.

Bir liste yapabilirsiniz. Bekleyenler ve alanlar diye. Sene sonunda ne kadar kar/zarar gosterildi ve furlough'a başvuruldu mu diye. Bekleyen herkes hemen hemen ayni seviyedeyse ve alanların cogu üst gelir grubundaysa o zaman kuşkum doğru demektir.

Bu kadar bekletilmesi gorevlilerin islerini yapmak istememesi, calismak istememesi ile ilgili olamaz. O zaman alanlar da alamazdı. Yıldırma politikasından baska birsey degil. Adamlar resmen istemiyoruz sizi, bankadaki paranizi da harcayın sonra donun ülkenize diyorlar. Belki bir avukat devreye girebilir? ILR icin dosya secmek AA'ya aykırı. Tabii Home Office anladigim kadarıyla bu kuralı da dikkate almıyor artık.
orduevi

New postby ashram » Fri Apr 23, 2021 2:41 pm

Orduevi ile paralel düşünüyorum ama bu şekilde karar vereceklerse çok red çıkar. Sonra da sonu gelmeyecek itiraz, dava süreçleri. Yıldırma olduğu çok kesin yoksa interview yapıp, üstüne aylarca beklemenin bir izahı yok. Mülakat olmasa tamam hadi diyeceğim ama mülakat yaptıysan zaten dosyada ciddi bir şekilde ilerledin demek. Mülakatın son adım olması lazım (dı).
ashram

New postby exeman » Fri Apr 23, 2021 2:57 pm

orduevi wrote:Ben bu durumu biraz şüpheli bulmaya başladım. Iceride 2. uzatmasının yanında ILR başvurusu bekleyenlerde var. Minimum kazancı gecmis, furlough'a başvurmuş ve ILR sonrası potensiyel olarak benefit'lere başvurmaya megilli dosyaları bekletiyor olabilirler.

Yıldırma politikası sonuçta. Bankadaki savings belli. Her ay kira, faturalar, muhasebeci ödemesi vs. nasıl odenecek bu masraflar calismadan? Cevremde uzatma vizesini alanların cogu IT alanında çok çok güzel karlar yaparak 3 - 4 ay bekleyerek uzatmalarını aldılar. Bende aldim çok şükür. Benim dosyama bakan gorevli dosyamı sonlandırmaya karar vermeyebilirdi, interview isterdi ama yapmadi. Dosya çok saglam cunku. Kendisine minimum ayda £1500 - £2000 ödeyebilmiş mi nin çok çok uzerinde kazandım, ona gore de vergi ödedim.

AA ile gelen herkes ayni gelir seviyesinde degil. Devlet isime gercekten ileride yarayacak mi, ekonomiye katkida bulunacak mi bunlara bakiyor olabilir. Brexit'de gerçekleşti.

Bir liste yapabilirsiniz. Bekleyenler ve alanlar diye. Sene sonunda ne kadar kar/zarar gosterildi ve furlough'a başvuruldu mu diye. Bekleyen herkes hemen hemen ayni seviyedeyse ve alanların cogu üst gelir grubundaysa o zaman kuşkum doğru demektir.

Bu kadar bekletilmesi gorevlilerin islerini yapmak istememesi, calismak istememesi ile ilgili olamaz. O zaman alanlar da alamazdı. Yıldırma politikasından baska birsey degil. Adamlar resmen istemiyoruz sizi, bankadaki paranizi da harcayın sonra donun ülkenize diyorlar. Belki bir avukat devreye girebilir? ILR icin dosya secmek AA'ya aykırı. Tabii Home Office anladigim kadarıyla bu kuralı da dikkate almıyor artık.

Genel olarak gördüğüm hiç bir kritere bağlı değil sonuçlar. Nino yoksa 1 yıl gelmesi kesin diyebiliriz. Hatta sanırım Nino yoksa 1 yıl vereceklerinden fazla düşünmeden veriyorlar, 1 yıl alanların süresi daha düşük. Onun dışında 7-8 bin ciro yapıp, furlough alıp 3 yıl alan da yığınla insan var.
exeman

New postby arenadel87 » Fri Apr 23, 2021 3:08 pm

Merhaba arkadaşalar,
31 Martta şöyle bir mail geldi;

"Although we would normally decide your application within six months from the
This is because your application raises exceptionally complex issues and we
require further time to consider your case thoroughly and reach a decision."
Bu mailden sonra herhangi bir mail v.s interview için çağrılma olmadı. Haliyle beklemedeyiz hala. Bu mail ve benzer mail almış arkadaşlardan sonuçlanan var mı acaba?
arenadel87

New postby exeman » Fri Apr 23, 2021 3:48 pm

arenadel87 wrote:Merhaba arkadaşalar,
31 Martta şöyle bir mail geldi;

"Although we would normally decide your application within six months from the
This is because your application raises exceptionally complex issues and we
require further time to consider your case thoroughly and reach a decision."
Bu mailden sonra herhangi bir mail v.s interview için çağrılma olmadı. Haliyle beklemedeyiz hala. Bu mail ve benzer mail almış arkadaşlardan sonuçlanan var mı acaba?

Aynısından bana 30 Mart'ta gelmişti. Ses seda yok.
exeman

New postby umb » Fri Apr 23, 2021 3:57 pm

@exeman, @arenadel87, acaba ne zaman ilk basvurunuzu yaptiniz (biometric degil, ilk basvuruyu submit ettiginiz tarih)?
umb

New postby esraersal » Fri Apr 23, 2021 5:05 pm

orduevi wrote:Ben bu durumu biraz şüpheli bulmaya başladım. Iceride 2. uzatmasının yanında ILR başvurusu bekleyenlerde var. Minimum kazancı gecmis, furlough'a başvurmuş ve ILR sonrası potensiyel olarak benefit'lere başvurmaya megilli dosyaları bekletiyor olabilirler.

6 ayi geckin suredir bekleyen biri olarak, soylediklerinizle hic alakasi oldugunu sanmiyorum. Ulkeye giris yaptigimdan beri kendi isim haricinde hicbir sakincali is yapmadim. UK'de cok bilinen saygin firmalara freelance hizmet veriyordum covid e kadar. Her sene de hatri sayilir vergiler odedim. 6 ay furlough almak zorunda kaldim covid doneminde. Astim rahatsizligim oldugu icin, icerik guvenligini korumak adina evden hizmet vermemi uygun gormedikleri icin. Cevremde firmasi zarar gostermis, vergi cezasi yemis insanlar var uzatmasini alan. ama biz bekliyoruz 6 aydir. Kesinlikle rastgele oldugunu dusunuyorum ben. Yavas calisan bir memura denk geldiyseniz gecmis olsun
esraersal

New postby arenadel87 » Fri Apr 23, 2021 5:09 pm

umb wrote:@exeman, @arenadel87, acaba ne zaman ilk basvurunuzu yaptiniz (biometric degil, ilk basvuruyu submit ettiginiz tarih)?

İlk uzatma başvurusu,15 Ekim ilk başvuru - biometrik 12 Kasımda verdik.
Last edited by arenadel87 on Fri Apr 23, 2021 8:43 pm, edited 1 time in total.
arenadel87

New postby exeman » Fri Apr 23, 2021 7:15 pm

umb wrote:@exeman, @arenadel87, acaba ne zaman ilk basvurunuzu yaptiniz (biometric degil, ilk basvuruyu submit ettiginiz tarih)?

17 Ekim form, 16 Kasım biyometrik
exeman

New postby umb » Fri Apr 23, 2021 11:26 pm

Sizlere gonderilen mailin icerigini googleda aratinca 2015 yilindan gunumuze bircok vize kategorisinde (sadece AA degil, ILR, spouse, naturalisation, Tier 2 vb.) belirlenen bekleme suresi gecildiginde / gecilmeye yakin gonderildigini gorebilirsiniz. Ikinizin de basvurulari Ekim ortasinda (UKVCAS da yazilana gore basvuru tarihi olarak ilk basvuru baz aliniyor, biometric verilen tarih degil), tahminim basvurunuzun 6. ayi cok yaklastiginda yetismeyecegi anlasildigi zaman atilan genel bir e-mail aldiginiz yonunde.

Sahsen bekleme surelerinin yalnizca AA vizelilere yonelik ozellikle yapilmis bir yildirma politikasi oldugunu dusunmuyorum. Kabul etmek gerek, bazi arkadaslarin icinde buldundugu bekleme durumu gercekten cok sinir bozucu ve yipratici; ancak HO vize bekleme sureleri (bircok vize turu icin) pandemi oncesinde de oldukca uzundu, pandemi + brexit ile beraber iyice artti.

Degerlendirme kriterlerine gelince, acikcasi burada yurutulen tum teoriler malesef tahminden oteye gidemiyor. Kimisi cok kisa surede cevap alirken bazilari aylarca bekleyebiliyor. Elimizde en ufak bir veri yok, o yuzden ben sonuclarin degerlendirme sureleri uzerinden okuma yapmayi isabetli bulmuyorum.
umb

New postby arenadel87 » Sat Apr 24, 2021 11:34 am

umb wrote:Sizlere gonderilen mailin icerigini googleda aratinca 2015 yilindan gunumuze bircok vize kategorisinde (sadece AA degil, ILR, spouse, naturalisation, Tier 2 vb.) belirlenen bekleme suresi gecildiginde / gecilmeye yakin gonderildigini gorebilirsiniz. Ikinizin de basvurulari Ekim ortasinda (UKVCAS da yazilana gore basvuru tarihi olarak ilk basvuru baz aliniyor, biometric verilen tarih degil), tahminim basvurunuzun 6. ayi cok yaklastiginda yetismeyecegi anlasildigi zaman atilan genel bir e-mail aldiginiz yonunde.

Sahsen bekleme surelerinin yalnizca AA vizelilere yonelik ozellikle yapilmis bir yildirma politikasi oldugunu dusunmuyorum. Kabul etmek gerek, bazi arkadaslarin icinde buldundugu bekleme durumu gercekten cok sinir bozucu ve yipratici; ancak HO vize bekleme sureleri (bircok vize turu icin) pandemi oncesinde de oldukca uzundu, pandemi + brexit ile beraber iyice artti.

Degerlendirme kriterlerine gelince, acikcasi burada yurutulen tum teoriler malesef tahminden oteye gidemiyor. Kimisi cok kisa surede cevap alirken bazilari aylarca bekleyebiliyor. Elimizde en ufak bir veri yok, o yuzden ben sonuclarin degerlendirme sureleri uzerinden okuma yapmayi isabetli bulmuyorum.

Katılıyorum sanırım 6 ay dolmasına 2 hafta kala mailler gönderiliyor iş uzun sürecek gibi. aynı şekilde farklı vize türlerinde başka forumlarda gördüğüm şikayet kaydı oluşturup 6 ayı geçmesi sonucu bir çok problemle karşılaştığını ve yaşadığı sorunları bildirmiş. 1 hafta içinde sonuç iletilmiş ama bu sadece o başvuruya özel yapılmış bir şey olabilir.
arenadel87

New postby vergelsin » Sun Apr 25, 2021 11:12 am

Interview dahil bugün itibariyle 8 ay 10 gün sonunda cevap yok
vergelsin

New postby zumur » Mon Apr 26, 2021 8:25 am

Gunaydin

Bize HO avukatlarindan 10 gun icerisinde sonuc alacaksiniz diye donus yapilmisti, fax araciligiyla. Is gunu olarak yarin doluyor, ama is gunu yazilmamisti mailde. Neyse, avukatla konusup nasil devam edecegimize karar verecegiz ve burada tekrar paylasicam.

28 Nisan'da 1 yilimiz doluyor :)
zumur

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü