Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby adeyi » Thu May 28, 2020 8:46 pm

mayanoglu wrote:Herkese merhaba,

Eger kayit tutan birileri varsa bizi de ilk 3 yillik uzatma basvurusu listesine ekleyebilirsiniz. 14 Ocak basvuru, 14 Subat biyometrik ve basvuru halen sonuclanmadi. Home Office tarafinda boyle durumlarda iletisim kurup sorgulama yapabilecegimiz bir email adresi var midir, bilen varsa paylasirsa cok memnun olurum.

Mert AYANOGLU

Ben de beklemedeyim, 18 Şubat biyometrik randevusu.

Biraz da şans sanırım -ki bende olmaz genelde. Eli kulağındadır inşallah.
adeyi

New postby izzetbey » Fri May 29, 2020 2:12 pm

10 Şubat biometrik, 3 yıllık uzatma kabul maili bugün geldi. Maildeki belge tarihi 28 Nisan, çoktan vermişler de bugün bildirdiler. BRP de bu araşar gelir inşallah. Herkesin ki hayırlı olsun, başvuran herkese başarılar.
izzetbey

New postby hurco » Fri May 29, 2020 9:28 pm

Haziran ayında ilk üç yıllık uzatmaya başvuracağız. Haliyle biraz heyecan ve tedirginlik mevcut. Avukatla çalışmayıp kendimiz halledelim dedik ve bu nedenle yoğun bir araştırma süreci içerisindeyiz. Aranızda başvuranlar ve konu hakkında bilgisi olanlar, gerekli evraklar ve hazırlık süreci hakkında bilgi verebilirlerse çok sevinirim. Teşekkürler.
hurco

New postby orduevi » Sat May 30, 2020 2:54 pm

hurco wrote:Haziran ayında ilk üç yıllık uzatmaya başvuracağız. Haliyle biraz heyecan ve tedirginlik mevcut. Avukatla çalışmayıp kendimiz halledelim dedik ve bu nedenle yoğun bir araştırma süreci içerisindeyiz. Aranızda başvuranlar ve konu hakkında bilgisi olanlar, gerekli evraklar ve hazırlık süreci hakkında bilgi verebilirlerse çok sevinirim. Teşekkürler.

Bende danışmanla calismaktansa 2. 3 yıllık başvurumu Haziran sonu kendim yapacağım, pek birsey kalmadi. Danismanlar £800 - £1200 para istiyorlar. Üstelik dokuman hamalligini da biz yapacakmisiz :)) Neymiş efendim, 4 yıllık dokümanları pdf e aktarıp onlara verecekmişim, onlarda benim adıma dosyalari submit edeceklermiş. Bende bir an düşünmedim degil, acaba danismanlik mi yapsam diye. Ben £600' a da dosyalari submit ederim. Yok biz dokümanları kontrol ediyoruz, eksik varsa söylüyoruz vs. bahaneleri hazır. Zaten Home Office harika bir online sistem yapmış. Gerekli belgeleri de adim adim yazmış tek liste olarak.

Ingilizcesi çok kotu olan arkadaşlarım bile kendi basvurularini yaptılar danismansiz. Çok çok kolay. Henüz baslamadigim icin bilgim yok ama arkadaşlarımdan çok kolay oldugunu biliyorum. Aman danışmanlara bu uzatma başvurusunda para kaptırmayın.
orduevi

New postby osmannn » Sat May 30, 2020 3:06 pm

orduevi wrote:
hurco wrote:Haziran ayında ilk üç yıllık uzatmaya başvuracağız. Haliyle biraz heyecan ve tedirginlik mevcut. Avukatla çalışmayıp kendimiz halledelim dedik ve bu nedenle yoğun bir araştırma süreci içerisindeyiz. Aranızda başvuranlar ve konu hakkında bilgisi olanlar, gerekli evraklar ve hazırlık süreci hakkında bilgi verebilirlerse çok sevinirim. Teşekkürler.

Bende danışmanla calismaktansa 2. 3 yıllık başvurumu Haziran sonu kendim yapacağım, pek birsey kalmadi. Danismanlar £800 - £1200 para istiyorlar. Üstelik dokuman hamalligini da biz yapacakmisiz :)) Neymiş efendim, 4 yıllık dokümanları pdf e aktarıp onlara verecekmişim, onlarda benim adıma dosyalari submit edeceklermiş. Bende bir an düşünmedim degil, acaba danismanlik mi yapsam diye. Ben £600' a da dosyalari submit ederim. Yok biz dokümanları kontrol ediyoruz, eksik varsa söylüyoruz vs. bahaneleri hazır. Zaten Home Office harika bir online sistem yapmış. Gerekli belgeleri de adim adim yazmış tek liste olarak.

Ingilizcesi çok kotu olan arkadaşlarım bile kendi basvurularini yaptılar danismansiz. Çok çok kolay. Henüz baslamadigim icin bilgim yok ama arkadaşlarımdan çok kolay oldugunu biliyorum. Aman danışmanlara bu uzatma başvurusunda para kaptırmayın.

Merhaba, bende haziran sonu basvurumu gamamlamis olacagim ve kendim yapmak istiyorum,
Elimizde ornek progress report ve evrak listesi var mi ?
Sopra steria nin sisteminden baktigimda tam anlayamadim hangi dosyalarin hangi bolume yuklenecegini, bunlarin bir listesi var mi sizde
osmannn

New postby Jumanji3 » Sat May 30, 2020 8:11 pm

flatline wrote:Selam Türkiye'den başvuru için nasıl bir prosedür izleniyor?
Malum şu anda uçuşlar durmuş durumda.
Uçuşlar tekrar başladığında benim vizem bitmiş olacak.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar selam, bu durum için bilgisi olan varsa paylaşırsa çok seviniriz. Türkiye'den uzatmaya başvurmak zorunda kalacak benim gibi bir çok kişi vardır eminim. Temmuz'un ilk haftası ben de başvuracağım ve daha önce başvurmuş kimseyi bulamadım maalesef.

İnternetteki kaynaklar, yeni bir başvuru olarak girip, mektuba durumunu anlatan bir yazı ile yapılıyor diyorlar ancak, başvurmuş kimse ile karşılaşmadım maalesef.
Jumanji3

New postby adeyi » Sat May 30, 2020 8:32 pm

Jumanji3 wrote:

Arkadaşlar selam, bu durum için bilgisi olan varsa paylaşırsa çok seviniriz. Türkiye'den uzatmaya başvurmak zorunda kalacak benim gibi bir çok kişi vardır eminim. Temmuz'un ilk haftası ben de başvuracağım ve daha önce başvurmuş kimseyi bulamadım maalesef.

İnternetteki kaynaklar, yeni bir başvuru olarak girip, mektuba durumunu anlatan bir yazı ile yapılıyor diyorlar ancak, başvurmuş kimse ile karşılaşmadım maalesef.

31 Temmuza kadar otomatik uzatılmış görünüyor.
https://www.gov.uk/government/news/furt ... oronavirus

Bu arada Twitterdan Ingiltere büyükelçiğini de takip edin, orada Türkiye-İngiltere uçuş duyuruları paylaşılıyor. En son 3 Haziranda Ankara-Londra uçuşu duyurusu yaptılar.

https://www.gov.uk/foreign-travel-advice/turkey
https://twitter.com/DChilcottFCO
adeyi

New postby Jumanji3 » Sun May 31, 2020 6:11 pm

adeyi wrote:
Jumanji3 wrote:

31 Temmuza kadar otomatik uzatılmış görünüyor.
https://www.gov.uk/government/news/furt ... oronavirus

Bu arada Twitterdan Ingiltere büyükelçiğini de takip edin, orada Türkiye-İngiltere uçuş duyuruları paylaşılıyor. En son 3 Haziranda Ankara-Londra uçuşu duyurusu yaptılar.

https://www.gov.uk/foreign-travel-advice/turkey
https://twitter.com/DChilcottFCO

Bilgiler için teşekkür ederim. İngiltere'ye dönecek olanlar için çok faydalı linkler.

Şöyle ki, vizeyi uzatsalar bile başvuruyu Türkiye'den yapmak istiyorum. Hem virüs kaynaklı sebepler(ev karantina zorunluluğu vs.) hem de ev tutma vs. süreçlerindeki belirsizlikten dolayı.

Dolayısı ile vizem 31 Temmuz'da bitiyor ancak ben uzatma başvurumu Temmuz ilk haftası Türkiye'den yapmak istiyorum. Bu durumla ilgili deneyimi, bilgisi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim.

Teşekkürler,
Jumanji3

New postby koraytem » Mon Jun 01, 2020 10:41 am

Herkese merhabalar arkadaslar. kiz arkadasim ve ben ilk 1 yilimizi doldurmak uzereyiz ve 15.07.2020`de vizemiz bitiyor. 3 yillik ilk uzatmamiza basvurmamiz gerekecek, ne zamana kadar randevu alabilmemiz yada sisteme belge yuklememiz gerekiyor acaba?

Herkese bol sans diliyorum.
koraytem

New postby dou147 » Thu Jun 04, 2020 11:59 am

Jumanji3 wrote:

hayırlısıyla bizimde ilk yıl 15 haziran da doluyor ve başvuruyu kndim yapacağım özellikle elinde progress report olan arkadaşlardan örnek alabilirsem çok iyi olur. ayrıca bir kaç sorum var;

malum vize merkezleri kapalı bu durumda biz şirket kapanışlarını vizemin bittiği tarih olan 15 hazirandan önce yani mayıs sonu mu yapmalıyım yoksa muhtemel vize başvuru zamanı olacak temmuz ayı gibi mi?

tecrübeli arkadaşların yardımına ihtiyacım var.
dou147

New postby Jumanji3 » Thu Jun 04, 2020 8:57 pm

dou147 wrote:
Jumanji3 wrote:

hayırlısıyla bizimde ilk yıl 15 haziran da doluyor ve başvuruyu kndim yapacağım özellikle elinde progress report olan arkadaşlardan örnek alabilirsem çok iyi olur. ayrıca bir kaç sorum var;

malum vize merkezleri kapalı bu durumda biz şirket kapanışlarını vizemin bittiği tarih olan 15 hazirandan önce yani mayıs sonu mu yapmalıyım yoksa muhtemel vize başvuru zamanı olacak temmuz ayı gibi mi?

tecrübeli arkadaşların yardımına ihtiyacım var.

Türkiye'den mi başvuracaksınız uzatmaya, İngiltere'den mi?
Jumanji3

New postby gndlf » Thu Jun 04, 2020 11:47 pm

Arkadaşlar online form bitince ukv sitesine otomatik yonlendirme yapiliyor mu?
Teşekkürler
Last edited by gndlf on Fri Jul 10, 2020 12:24 am, edited 1 time in total.
gndlf

New postby erdinckirmizioglu » Fri Jun 05, 2020 12:06 am

Arkadaşlar 17 Haziran'da vizem bitiyor ve önümüzdeki hafta ilk 3 yılllık uzatma başvurumu yapacağım.

Halihazırda iş yapmakta olduğum firma, vizemin bitmeye yaklaşmasından ötürü yeni vizemin gelip gelmediğini öğrenmek için mail atıyor. Vize bitiş tarihinden sonra iş yapmaya son verebilirler ve gelirsiz kalabilirim. Vize başvurunun değerlendirme sürecinde de çalışma iznimin devam ettiğine ilişkin onlara nasıl bir kanıt sunabilirim?

Uzatma başvurusu için çalıştığım vize firması, Home Office'den buna ilişkin bir yazı alınamayacağını söyledi. Bilgisi olan varsa çok sevinirim zira vize bitiş tarihimde işime son verilecekmiş gibi hissediyorum.

Teşekkürler
erdinckirmizioglu

New postby dou147 » Fri Jun 05, 2020 8:13 pm

By süreçte TRye dönmedim, İngiltere den yapacağım.

Bir de arakadaslar bir sorum olacak hiç başına gelen oldu mu acaba. Benim vize bitişi 15 haziran. Bu durumda en erken başvuru tarihim 17 Mayıs. Ama ben bir arkadaşımin tavsiyesi ile 19 Nisan da online başvuru sürecini baslatmistim nasılsa randevuyu geç tarihe alacağım diye.

Bu durumda aynı başvuru üzerinden devam mı edeyim yoksa vize tarihim geçmeden yeni online başvuru sürecini baslatayim mi?
dou147

New postby orduevi » Sat Jun 06, 2020 6:34 am

erdinckirmizioglu wrote:Arkadaşlar 17 Haziran'da vizem bitiyor ve önümüzdeki hafta ilk 3 yılllık uzatma başvurumu yapacağım.

Halihazırda iş yapmakta olduğum firma, vizemin bitmeye yaklaşmasından ötürü yeni vizemin gelip gelmediğini öğrenmek için mail atıyor. Vize bitiş tarihinden sonra iş yapmaya son verebilirler ve gelirsiz kalabilirim. Vize başvurunun değerlendirme sürecinde de çalışma iznimin devam ettiğine ilişkin onlara nasıl bir kanıt sunabilirim?

Uzatma başvurusu için çalıştığım vize firması, Home Office'den buna ilişkin bir yazı alınamayacağını söyledi. Bilgisi olan varsa çok sevinirim zira vize bitiş tarihimde işime son verilecekmiş gibi hissediyorum.

Teşekkürler

Yasal olarak vize başvurunu beklerken dahi calışma hakkin var. Bazı firmalar nedense çok kil. Ben ayaküstü calışma hakkım var merak etmeyin dedim. Tamam dediler. Home Office sitesinde ECAA ile ilgili eğer boyle bir ibare varsa onu kanıt olarak gösterebilirsin.
orduevi

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü