Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Eemre_ » Fri Oct 09, 2020 5:34 pm

Yine biraz gezindim gov.uk ‘de bence halihazırda bu durumdaysanız ve 5 yılınızı doldurduysanız baska yerlere de danışmakta fayda olabilir çünkü gov.uk içinde ILR için eligibility kriterleri worker ve businessperson için ortak sayfada anlatılıyor. Tam net cevabı verilmiş gibi durmuyor, bir de fazla örneği yok maalesef, doğru bilgiye ulaşmak zor oluyor.
Eemre_

New postby switchlondon » Fri Oct 09, 2020 6:06 pm

3 yilligimizi aldik, umarim bekleyen herkes sonucunu bir an once alir
10 Mayis 2020 - online başvuru
18 Haziran 2020 vize bitis
9 Eylül - IDV App submit
9 Ekim - Onay
switchlondon

New postby Ayca_ » Sat Oct 10, 2020 8:11 am

Hayırlı olsun. En azından bu haftayı da bi sonuçla kapattık.
Ayca_

New postby ihatevisa » Sat Oct 10, 2020 8:49 am

switchlondon wrote:3 yilligimizi aldik, umarim bekleyen herkes sonucunu bir an once alir
9 Eylül - IDV App submit
9 Ekim - Onay

Hayirli ugurlu olsun :) Gule gule kullanin ,
ihatevisa

New postby denizya » Sat Oct 10, 2020 9:35 am

Hayırlı olsun, gözünüz aydın :)

switchlondon wrote:3 yilligimizi aldik, umarim bekleyen herkes sonucunu bir an once alir
9 Eylül - IDV App submit
9 Ekim - Onay
denizya

New postby zeo » Sat Oct 10, 2020 11:16 am

@Eemre_ tesekkurler, ILR guidance'da Worker icin qualified period'a bakarsaniz orada 'work permit holder' kismi var ki bu Turkish worker olabilmek icin gerekli sartlardan biri zaten (asagiya da aciklamasini ekledim). O yuzden belirttiginiz ifadenin yasanilarak ulasilmis bir ornegi mi var diye merak ettim. Dediginiz gibi bu sekilde olan bir ornek oldugunu olsa da cok ender oldugu icin bu bilgiye ulasmak sanirim kolay olmayacaktir. Tesekkurler tekrardan.

-----------------------------------
An applicant may only qualify under the ILR route for ECAA workers if they have
spent a continuous period of 5 years in the UK, of which the most recent period of
leave must be as a Turkish worker and the rest made up of a combination of leave
as either :
• a Turkish ECAA worker
• a Tier 2 (General) migrant
• a Tier 2 (Minister of Religion) migrant
• a Tier 2 (Sportsperson) migrant
• a work permit holder
------------------------------
Eemre_ wrote:Yine biraz gezindim gov.uk ‘de bence halihazırda bu durumdaysanız ve 5 yılınızı doldurduysanız baska yerlere de danışmakta fayda olabilir çünkü gov.uk içinde ILR için eligibility kriterleri worker ve businessperson için ortak sayfada anlatılıyor. Tam net cevabı verilmiş gibi durmuyor, bir de fazla örneği yok maalesef, doğru bilgiye ulaşmak zor oluyor.
zeo

New postby Ftash » Sat Oct 10, 2020 11:53 am

Ftash wrote:Merhabalar. Aranıza yeni katıldım. İlk 3 yıllık başvurumu 16 Eylül'de yaptım. Dün bir arkadaşım cash flow ile bir soru sorunca açıp dosyaya bakmak istediğimde önce boş beyaz bir sayfa geldi, sonra da hata verip dosyayı kapattı. Muhasebecinin yolladığı mailden tekrar indirdim, sorunsuz açıldı. Ancak içime şüphe düştü hâliyle. Acaba app e yüklediğim dosya da böyle hatalı mı yüklendi. Sisteme de böyle yüklenmişse dosyamı inceleyen memur benden evrak talep etmeden 1 yıllık hatta red gibi bir karar verebilir mi? Muhasebecinin verdiği cover letter yani bilgilerim, profitim vs o belge var ama cash flow yüklenmedi gibi duruyor.

Yaşadığım sorunla ilgili UKVI ile iletişime geçtim. Bir eksiklik görürlerse sizinle iletişime geçip, eksik dosyası isterler dedi. Yine de içime sinmedi UAN numarasıyla birlikte eksik dosyayı Ecaa ile başlayan mail adresine yolladım. Muhasebecim de gelir gider tablosu önemli o yüzden 1 yıllık alabilirsin dedi. Red yer miyim dedim, hayır en fazla eksik dosyadan 1 yıl alırsın dedi. Ama 3 yıl da verebilirler dedi. Uygulama pratik oluyor ama randevuyla gitmek günün sonunda daha garanti oluyor sanırım. En azından eksik dosya riski daha az oluyor. Gerçi uygulama işini sonlandırdılar galiba.
Ftash

New postby gulhanu » Sat Oct 10, 2020 2:39 pm

Merhabalar önümüzdeki hafta 3 yıllık uzatma için basvuru yapacagım. Eşim ve oğlum olmak üzere 2 dependent ım var ancak onlar Temmuz basında geldiler ve şimdi cover letter da gec gelme durumundan bahsetsem mi bilmiyorum. Aynı durumda olan var mı, sadece işimle ilgili bilgiler ve özet yeterli olur sanki? Siz ne dersiniz?
Ayrıca job centre lar kapalı oldugundan NINO da alamadım basvuruda bunu nasıl belirttiniz yalnızca cover letter la mı?
Şimdiden yanıtlarınız için tesekkürler
gulhanu

New postby gndlf » Sat Oct 10, 2020 10:27 pm

ihatevisa wrote:
9 Eylül - IDV App submit
9 Ekim - Onay

Bu tarihlerle ilgili anlamadığım birkaç nokta var. Cevaplarsanız memnun olurum.

1) 18'inde biten brp için 1 ay öncesi online başvuru oluyor mu? En erken 20 küsür gün önce başvuru yapılıyor diye bahsedilmişti yanılmıyorsam.

2) "idv app submit" dediğiniz yüzyüze görüşme mi (buradaki terminolojiyi bilmiyorum) ? Aylardır herkes app submit diyip duruyor. App submit denilince, telefondaki uygulamadan dosyaları yüklemenin bittiği tarihi anlıyorum düz mantık olarak. Bu durumda randevu ne zamandı? Yoksa app kullananlarda hiçbir randevu yok mu?

3) Mayıs'ta gov.uk den başvuru yapan kişi, dosyaları yüklemek için neden eylüle kadar bekliyor?

Teşekkürler
gndlf

New postby umitk » Sat Oct 10, 2020 10:53 pm

Merhaba,

Ülkeye giriş çıkış tarihlerine bakacaklardır ama pandemi nedeniyle bu süreci olumsuz olarak değerlendireceklerini düşünmüyorum.Yine de covid nedeniyle gelemediklerini yumuşakça anlatabilirsiniz.Sizin tercihiniz.
Nino alsaydınız iyi olurdu.Birkaç yerde okuğum kadarıyla nino olmayan başvurulara 1 yıl uzatma vermişler.Uzatma mı uzatma sonuçta ben 1 yılı kötü bir sonuç olarak değerlendirmiyorum.
Kolay gelsin

gulhanu wrote:Merhabalar önümüzdeki hafta 3 yıllık uzatma için basvuru yapacagım. Eşim ve oğlum olmak üzere 2 dependent ım var ancak onlar Temmuz basında geldiler ve şimdi cover letter da gec gelme durumundan bahsetsem mi bilmiyorum. Aynı durumda olan var mı, sadece işimle ilgili bilgiler ve özet yeterli olur sanki? Siz ne dersiniz?
Ayrıca job centre lar kapalı oldugundan NINO da alamadım basvuruda bunu nasıl belirttiniz yalnızca cover letter la mı?
Şimdiden yanıtlarınız için tesekkürler
umitk

New postby fatihsoydan » Sun Oct 11, 2020 10:40 am

gndlf wrote:
ihatevisa wrote:
9 Eylül - IDV App submit
9 Ekim - Onay

Bu tarihlerle ilgili anlamadığım birkaç nokta var. Cevaplarsanız memnun olurum.

1) 18'inde biten brp için 1 ay öncesi online başvuru oluyor mu? En erken 20 küsür gün önce başvuru yapılıyor diye bahsedilmişti yanılmıyorsam.

2) "idv app submit" dediğiniz yüzyüze görüşme mi (buradaki terminolojiyi bilmiyorum) ? Aylardır herkes app submit diyip duruyor. App submit denilince, telefondaki uygulamadan dosyaları yüklemenin bittiği tarihi anlıyorum düz mantık olarak. Bu durumda randevu ne zamandı? Yoksa app kullananlarda hiçbir randevu yok mu?

3) Mayıs'ta gov.uk den başvuru yapan kişi, dosyaları yüklemek için neden eylüle kadar bekliyor?

Teşekkürler

Vize bitiş tatihinden 1 ay önce online başvuru diyorlar ama, 1-1,5 ay arasında önceden başvuru yapanlar da var.

IDV app submit dediğimiz, parmak izi vermek için randevuya gitmeden programdan yapmak. Dosya submit etmek ile ilgisi yok. Pandemi nedeniyle belli bir döneme gelen insanları e-mail atarak bu programı kullanmaya davet ettiler. Randevu alarak Yüz-yüze imzaya mi gitti, uygulamadan mi yaptı bunu ayırt etmek için yazıyoruz.

Bu örnekte dosyalarını ne zaman yüklediğini yazmamış.
fatihsoydan

New postby dogduay » Sun Oct 11, 2020 6:06 pm

Arkadaşlar selamlar,

Gov UK dan 19 Eylül'de online basvuruyu yaptım.
Aynı gün ukvcas a kayıt olduk. 10 ekimde de tüm dosyalari ukvcas web sitesinden yükleyerek submit ettik.
Sanırım bu süre içerisinde idv app için email gelmesi gerekiyormus. Faka bu mail bizlere ulasmadi. Ayrıca Eylül ayından itibaren de app uygulaması kalktı diyorlar.
Ukvcas web sitesinden de randevu £440 alınıyor. Ücretsiz randevu nasıl alabiliriz.
Yakın zamanda başvuru yapan arkadaşlarımız varsa, süreç hakkında bilgi verebilir mi?
dogduay

New postby ihatevisa » Mon Oct 12, 2020 7:38 am

Gunaydin Angracilar,

Haftaya guzel bir haberle baslayayim su anda bir musterime geldim. Burada calisan ankara anlasmali bir bayana (dependant yok) ILR cevabi gelmis. Basvurusu haziran basi. IDV ile submit edisi 19 eylul civari . Cevapta Cumartesi gelmis. Hadi bakalim ona simdiden hayirlisi olsun.

Bize de bu hafta guzel haberler gelsin.
ihatevisa

New postby Eemre_ » Mon Oct 12, 2020 8:16 am

Gunaydin herkese, guzel bir hafta olsun hepimiz icin!
Eemre_

New postby zeugma » Mon Oct 12, 2020 8:23 am

dogduay wrote:Arkadaşlar selamlar,

Gov UK dan 19 Eylül'de online basvuruyu yaptım.
Aynı gün ukvcas a kayıt olduk. 10 ekimde de tüm dosyalari ukvcas web sitesinden yükleyerek submit ettik.
Sanırım bu süre içerisinde idv app için email gelmesi gerekiyormus. Faka bu mail bizlere ulasmadi. Ayrıca Eylül ayından itibaren de app uygulaması kalktı diyorlar.
Ukvcas web sitesinden de randevu £440 alınıyor. Ücretsiz randevu nasıl alabiliriz.
Yakın zamanda başvuru yapan arkadaşlarımız varsa, süreç hakkında bilgi verebilir mi?

Ileri tarihlere bakin her hafta yeni slotlar aciliyor o zaman mutlaka olur. Her merkezde ucretsiz yok sadece belli basli ornegin `Croydon` yerlerde ucretsiz var onlarda cabuk doluyor. Surekli takip etmeniz lazim bir kac hafta ileri tarihlere bakarsaniz vardir diye dusunuyorum.
zeugma

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü