Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby zeugma » Wed Nov 18, 2020 1:01 pm

Benim takip ettigim kadariyla worker vize uzatmalari 40-50 gun icerisinde, business vize uzatmalari 100-200 gun icerisinde sonuclaniyor.

Muhtemelen kontrol ettikleri noktalar cok daha azdir ornegin NIC odemeleri yapilmis mi vs. O yuzden fazla bekletmeden sonuclandiriyolardir.
zeugma

New postby yuysal » Wed Nov 18, 2020 1:35 pm

Bu basvurumuz ikinci uzatma vizesiydi, verilen uzatmalar 1-3-1 yillik diye devam etti. worker visa'da yaptigimiz basvurular (dependant sonradan eklendi onun da turkish worker vizesi vardi bu zamana kadar) max iki ay icinde sonuclandi, istenilen belge sadece ayni calisan altinda kesintisiz calisip calisilmadigi, baska da bir detay istemiyolar sanirim o yuzden sonuclanma suresi business vizesinden daha kisa surede sonuclaniyor. Tesekkur ederim
yuysal

New postby jimmy » Wed Nov 18, 2020 2:22 pm

ihatevisa wrote:Yalniz soyle birsey de var normalde gorusme sonrasi yapilan gorusme bize email ile geliyordu en gec aksamina kadar diye biliyorum benim henuz gelmedi. :D :D :D adam direkt indefinite mi verecek yoksa refused yazip gonderecek mi beni :)

Benim salı girdiğim interview'in soru cevap maili perşembe gelmişti.

Not: Mülakat sonrası 23. gün tık yok :)
jimmy

New postby ihatevisa » Wed Nov 18, 2020 4:27 pm

jimmy wrote:
ihatevisa wrote:Yalniz soyle birsey de var normalde gorusme sonrasi yapilan gorusme bize email ile geliyordu en gec aksamina kadar diye biliyorum benim henuz gelmedi. :D :D :D adam direkt indefinite mi verecek yoksa refused yazip gonderecek mi beni :)

Benim salı girdiğim interview'in soru cevap maili perşembe gelmişti.

Not: Mülakat sonrası 23. gün tık yok :)

Sinirim bozuldu xx bir forum sitesinde okudum bulunca admin izin verirse paylasacagim benzer bir interview gorusmesi sonucu vize bekleyen kisi gorusmeden 8 hafta sonra vizesini almis. Zaten gorusme sonunda amca bana bir kac haftaya cevap gelir demisti.
ihatevisa

New postby zeugma » Wed Nov 18, 2020 4:31 pm

@ihatevisa ne bu acele? Ayni anda almis oluruz belki o zamana :D
zeugma

New postby ihatevisa » Wed Nov 18, 2020 4:55 pm

zeugma wrote:@ihatevisa ne bu acele? Ayni anda almis oluruz belki o zamana :D

Bana kalsa gelmesin 8.5 ay daha icerde tutsunlar 8.5 - 9 ay sonra direkt parayi yatirayim indefinite versinler :)
ihatevisa

New postby jimmy » Wed Nov 18, 2020 5:01 pm

ihatevisa wrote:Sinirim bozuldu xx bir forum sitesinde okudum bulunca admin izin verirse paylasacagim benzer bir interview gorusmesi sonucu vize bekleyen kisi gorusmeden 8 hafta sonra vizesini almis. Zaten gorusme sonunda amca bana bir kac haftaya cevap gelir demisti.

Ankara uzatma için mi mülakat başka bi vize tipi mi? Benim bildiğim uzatma için mülakatlara ilk girenlerdenim, benden 1 hafta önce falan başlattılar sanırım bu uygulamayı.
jimmy

New postby ihatevisa » Wed Nov 18, 2020 5:44 pm

jimmy wrote:
ihatevisa wrote:Sinirim bozuldu xx bir forum sitesinde okudum bulunca admin izin verirse paylasacagim benzer bir interview gorusmesi sonucu vize bekleyen kisi gorusmeden 8 hafta sonra vizesini almis. Zaten gorusme sonunda amca bana bir kac haftaya cevap gelir demisti.

Ankara uzatma için mi mülakat başka bi vize tipi mi? Benim bildiğim uzatma için mülakatlara ilk girenlerdenim, benden 1 hafta önce falan başlattılar sanırım bu uygulamayı.

Ankara uzatma :) sen bayagi bir iyisin :)
ihatevisa

New postby sinn » Wed Nov 18, 2020 6:04 pm

22 temmuz'da online basvuru, eylul basinda da IDV app uzerinden yaptigim basvuruya bugun 3 yillik uzatma geldi.
Bekleyenlere sabir diliyorum.
sinn

New postby umtt » Wed Nov 18, 2020 6:18 pm

08 ekim gov uk basvuru
05 kasim parmak izi

erken cevap gelmesinin nasıl bir yarari var? ona gore ben de mpye home office e mail atmaya mektup yazmaya simdiden baslayayim. sordum arastirdim ama. bir cevap bulamadim. benim icin yar8n ya da 5 ay sonra gelse de farketmiyor sanki. hatta red gelecekse 6 ay sonra gelsin para kazanirim o zaman kadar.
umtt

New postby ihatevisa » Wed Nov 18, 2020 6:20 pm

@sinn hayirli ugurlu olsun @umtt erken gelmesinin bir faydasi yok sadece dua et de gereksiz yere interview daveti gelmesin.
ihatevisa

New postby oogway » Wed Nov 18, 2020 6:30 pm

umtt wrote:08 ekim gov uk basvuru
05 kasim parmak izi

erken cevap gelmesinin nasıl bir yarari var? ona gore ben de mpye home office e mail atmaya mektup yazmaya simdiden baslayayim. sordum arastirdim ama. bir cevap bulamadim. benim icin yar8n ya da 5 ay sonra gelse de farketmiyor sanki. hatta red gelecekse 6 ay sonra gelsin para kazanirim o zaman kadar.

Belirsizligin vermis oldugu psikolojik baski, BRP olmamasindan dolayi yurtdisi cikis imkani olmamasi, yine BRP olmamasindan dolayi bir cok basvuruda (isler dahil) problem cikmasi, belirsizlikten dolayi uzun vadeli plan yapamama, vs...

Daha sayalim mi? :)
oogway

New postby cemlondon » Wed Nov 18, 2020 6:44 pm

Tebrikler @sinn :) rica etsem tarihlerini yazar misin?
Online basvuru
Vize bitis
Idv app

@zeugma dan seni listeye eklemesini rica edelim ☺️
cemlondon

New postby umtt » Wed Nov 18, 2020 7:13 pm

oogway wrote:
umtt wrote:08 ekim gov uk basvuru
05 kasim parmak izi

Belirsizligin vermis oldugu psikolojik baski, BRP olmamasindan dolayi yurtdisi cikis imkani olmamasi, yine BRP olmamasindan dolayi bir cok basvuruda (isler dahil) problem cikmasi, belirsizlikten dolayi uzun vadeli plan yapamama, vs...

Daha sayalim mi? :)

karar suresi 6 ay olabilir yaziyor zaten. ustelik pandemi nedeniyle surenin uzamasi bile normal. acil bir durumun varsa yaz yetkili yerlere. 3 ayda 4 ayda sonuc alamayanlar gereksiz yere iletisim kanallarini, memurlari mesgul ederse surec daha da uzar. 3 ayda alacak olan da 6 ayda alir. bu tavırlar boyle baskilar kişisel yarar saglar diye yapilirken topluluga zarar verir. sen bu işlere bakan memur olsan daha zamani gelmemis dosya hakkında ustunden gelen sorular seni nasil hissettirir? ecaa vizeleri hep sorunlu hep sıkıntılı insanlara ait diyen bir ekip mi baksin istersin dosyana?

kucuk isler kucuk sirketler ya da bireyler brp sormaz. buyuk is buyuk sirket icin talep edersen gov. uk den calisabilecegine dair mail atarlar. zaten limited isen senin şirketin tuzek kisilik, senin brpnden bagimsiz. asil sorunlarinizla ilgili doğru soruları sorarsaniz cevap bulmaniz kolaylasir.
umtt

New postby ihatevisa » Wed Nov 18, 2020 7:36 pm

Bununda cozumu basit onceden pasaportlarimizi teslim aliyorlardi simdi pasaport bizde ama bi halta yaramiyor o zaman ne yapacaksin ben bu adamin pasaportunu aliyorum yeni vizesi verilene kadar 6 aylik multiple vize verecek 100-150 pound gibi bir ucret karsiliginda o zaman millet daha rahat davranacak daha rahat hareket edecek daha serin kalacak. Simdi sen karar verene kadar benim ulkeden cikisim yok mantiksizliklara devam. En azindan vize basvuru surecinde bile para kazan. Ticaret kafasi yok bunlarda :D :D
ihatevisa

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü