Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby kund » Sun Jan 21, 2018 10:18 pm

Herkese merhaba,

Fırsat bulup yazamadım, sonucumuz gecen hafta bası ulastı, 9 eylulde vize bitimine birkac gun kala basvurmustum, burda sorularımı cevaplayan arkadaslar olmustu tesekkur ederim.
@ gndlf
Ben de basvurudan once buraya yazdıgım gibi vergi donemi gelmedigi icin sadece NI odeyerek basvurmak zorunda kaldım cunku benim muhasebecim de erken odemeyi karisiklik olabilir diye dogru bulmamisti. Muhasebeci tax return formunu doldurdu ve onun hesapladıgı NI miktarını online olarak odedim. Odedigime dair tarafıma gelen email cıktısını da basvuruya ekledim.
kund

New postby kund » Mon Jan 22, 2018 11:36 pm

Bir de acaba önce biyometrikleri daha sonra dosyası gelen var mı aramizda?
1 hafta once geldi biyometrikler ama dosya ortada yok! İsin kotusu yasadıgımız binayla civardaki baska bir binanın isim benzerligi nedeniyle surekli bir yanlis teslim durumu var o yuzden endise ediyorum.
kund

New postby cagria » Mon Jan 22, 2018 11:39 pm

Arkadaslar selamlar,

Eylül ayından baska sonuc bekleyen kaldı mı?
cagria

New postby sevdimsenibirkere48 » Fri Jan 26, 2018 5:28 pm

Benim Mart ayında 1 yıllık vizem doluyor. Şubat ortasında uzatma için başvuracağım.
3 yıllık vize başlangıç tarihi Martta bittiği için Mart mı olur; ortalama 3 yıllık vize değerlendirme süreci 4 ay kadar sürdüğü için Temmuz ayı gibi mi olur?
Bilgisi, tecrübesi olan paylaşırsa sevinirim.
Teşekkürler.
sevdimsenibirkere48

New postby Emre » Sat Jan 27, 2018 10:52 am

Başvurunun teslim alındığı andan itibaren ortalama 4 ay olur bekleme süresi.
Emre

New postby sevdimsenibirkere48 » Sat Jan 27, 2018 7:32 pm

Bekleme süresinin 4 ay olduğunu biliyorum. Şöyle sorayım: Yeni BRP de vize başlangıç tarihim 01.03.2018 mi olur; 01.07.2018 mi olur?
sevdimsenibirkere48

New postby Emre » Sat Jan 27, 2018 8:10 pm

1 yillik vizenin bitis tarihinden itibaren baslar. Sonuclanma tarihinden degil.
Emre

New postby cagria » Tue Jan 30, 2018 1:01 pm

Sonuc bekleyen kimler arkadaslar? Ben Ekim basi basvurum icin sonuc bekliyorum.
cagria

New postby esraersal » Tue Jan 30, 2018 9:17 pm

cagria wrote:Sonuc bekleyen kimler arkadaslar? Ben Ekim basi basvurum icin sonuc bekliyorum.

Ben de ekim başvurusu sonucumu bekliyorum. 20 şubat gibi gelir diye umuyorum ama hayırlısı :)
esraersal

New postby Denizkumgunes » Mon Feb 05, 2018 9:29 am

Merhaba arkadaslar. Turkiye'deki bir sirkete fatura kesmem vize uzatma anlaminda sikinti yasamama sebep olur mu? Biraz kurcaladim forumu ama bilgiye ulasamadim, mutlaka soran arkadaslar olmustur. Tahminim sikinti yasanacagi yonunde ama yine de sormak istedim. Sektorum IT/yazilim.
Denizkumgunes

New postby Emre » Mon Feb 05, 2018 11:31 am

Hayır neden sıkıntı yaşansın? Sonuçta hizmet ihracatı yapmış oluyorsun. Hatta UK'ye döviz girişi sağlamış olduğun için iyi bir şey. Benim müşterilerimin çoğunluğu yurtdışından. Ve o şekilde uzatma aldım. Elde ettiğin gelirin kaynağı ve verdiğin servisin ne olduğu belli ise ve faturası da kesilmişse faturanın kime, veya hangi ülkeye kesildiğinin önemi yok.
Emre

New postby liliesofthevalley » Mon Feb 05, 2018 3:55 pm

Bu durum benim için de geçerli. Geçtiğimiz hafta konuyu AA ile ilgilenen bir İngiliz avukata da danıştım. Hiçbir sorun olmaz dedi. Emre'nin de belirttiği gibi bilakis UK'ye dışarıdan döviz girmesini sağladığınız için iyi bir şey olarak algılanır dedi.

Denizkumgunes wrote:Merhaba arkadaslar. Turkiye'deki bir sirkete fatura kesmem vize uzatma anlaminda sikinti yasamama sebep olur mu? Biraz kurcaladim forumu ama bilgiye ulasamadim, mutlaka soran arkadaslar olmustur. Tahminim sikinti yasanacagi yonunde ama yine de sormak istedim. Sektorum IT/yazilim.
liliesofthevalley

New postby esraersal » Wed Feb 07, 2018 2:18 pm

Selamlar. 24 ekimde parmak izi vermistik. 3 yillik vizemiz brp ve pasaportlarimizi bugun teslim aldik arkadaslar. Darisi bekleyenlerin basina :)
esraersal

New postby gndlf » Fri Feb 23, 2018 9:33 pm

Herkese teşekkürler. @esraersal hayırlı olsun.

Sizce eski işplanındaki işletme kazanç tahmin değerleri ile İngilterede durduğum sene boyunca kazandığım değerleri karşılaştırmalımıyım?
Teşekkürler
gndlf

New postby deryasar » Mon Mar 05, 2018 5:16 pm

Arkadaslar Merhaba,

Bu ay icinde Ankara anlasmasi uzatma vizesine basvuracagiz. Bir konuda bilginize danismak istiyorum.

Kira sozlesmemiz geregi toplam kirayi iki taksit halinde yatirmamiz gerekiyordu. Kontratin basladigi tarihte UK hesabimiz olmadigi icin TR'den ev sahibine transfer yaptik. Bu transferi esim(dependant) yapti. Ikinci 6aylik odemeyi de TR'den getirdigimiz nakit ile odedik. Bunu da yine esim UK banka hesabina yatirdi ve ayni gun ev sahibine transfer etti.
Ben burada evimi ofis adresi olarak kullanmadigim icin odemeyi esimin yapmasinda bir sakinca gormemistim ya da bir sekilde dusunemedik, yanlis/eksik yaptigimizin farkina varamdik.
Uzatma basvurusu yaparken kirayi esimin(dependant) odemesi sizce bir sorun teskil eder mi? Bunu nasil aciklamaliyiz, tek endisem benim farkli bir yerden gelirim oldugunu dusunmeleri.

Esimin odemeyi yapmis olmasi hala bir soru isareti olabilir ama sizce ilk is planimdan alintilar yapip mevcut paramizdan harcagimizi yazsam olur mu?

Cevap veren herkese simdiden tesekkurler.
deryasar

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü