Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby fatihsoydan » Sun Oct 25, 2020 12:10 pm

denizya wrote:Pazar günü beklenmeyen güzel bir haberleş geldim arkadaşlar,

Listenin ilk 3'ündeki yerimi bekleyen arkadaşlara bırakıyor ve en kısa zamanda özellikle @zumur ve @EsraZeynep'in uzatmalarını almalarını diliyorum.

17 Nisan - online başvuru
4 Eylül - IDV App submit
25 Ekim - 3 yıl onay

Kendi adıma zor ve gergin bir süreç oldu, şu an en büyük dileğim çok bekleyen diğer arkadaşların da bir an önce vizelerine kavuşmalar.

Hayrlı olsun.
Haftasonları da sonuç geldiğini duymak sevindirici haber oldu.
fatihsoydan

New postby adt » Sun Oct 25, 2020 12:11 pm

merhabalar, dün başvuru yaparken yanlışılıkla, kendi formumu, dependantlarımı eklemeden submit ettim, şimdide de hiç bir işlem yapamıyorum... Yarın call centeri arayacağım ama size de sormak istedim, başına gelen ya da çözümünü bilen var mı?
adt

New postby Akk » Sun Oct 25, 2020 2:20 pm

@denizya harika haber gercekten hayirli olsun.
Akk

New postby knpc » Sun Oct 25, 2020 2:54 pm

adt wrote:merhabalar, dün başvuru yaparken yanlışılıkla, kendi formumu, dependantlarımı eklemeden submit ettim, şimdide de hiç bir işlem yapamıyorum... Yarın call centeri arayacağım ama size de sormak istedim, başına gelen ya da çözümünü bilen var mı?

Ilk form bu degil mi? Dosyalarin upload edildigi yer degil.

Ben yapmadim ama formu tekrar doldurabilirsiniz bastan. Ilk basta baska submit edilmis bir basvuru var mi diye soru var. Oraya eski referans noyu yazip devam edilebilir.

Yine de sorun call center'a ve bilenlere ama sorun olmayacak diye dusunuyorum bastan form doldurmak.
knpc

New postby iznail » Sun Oct 25, 2020 3:15 pm

@denizya geçmiş olsun ve cidden çok bekledin pazar sürpsizi oldu sana, gözün aydın :)

@elfs ben mayıs ayı ortasında hem sole trader olarak devlet desteği hem de kredi aldım. ikisi de bir kaç gün ara ile business hesabıma yattı. Mayıs sonunda da online başvurumu yaptım app üzerinden tüm süreç ilerledi ve 20 ekimde 2. kez 3 yıllık uzatmamı aldım. Alanım; Almanca özel ders ve tercüme hizmetleri.
iznail

New postby mstmyr » Sun Oct 25, 2020 3:46 pm

@denizya, hayırlı olsun. Pazar pazar iyi geldi. Listenin tepelerinde erimeler devam ediyor, sıra bize de gelir inş kısa sürede.

Beklmeeye devam..

denizya wrote:Pazar günü beklenmeyen güzel bir haberleş geldim arkadaşlar,

Listenin ilk 3'ündeki yerimi bekleyen arkadaşlara bırakıyor ve en kısa zamanda özellikle @zumur ve @EsraZeynep'in uzatmalarını almalarını diliyorum.

17 Nisan - online başvuru
4 Eylül - IDV App submit
25 Ekim - 3 yıl onay

Kendi adıma zor ve gergin bir süreç oldu, şu an en büyük dileğim çok bekleyen diğer arkadaşların da bir an önce vizelerine kavuşmalar.
mstmyr

New postby elfs » Sun Oct 25, 2020 4:38 pm

iznail wrote:@denizya geçmiş olsun ve cidden çok bekledin pazar sürpsizi oldu sana, gözün aydın :)

@elfs ben mayıs ayı ortasında hem sole trader olarak devlet desteği hem de kredi aldım. ikisi de bir kaç gün ara ile business hesabıma yattı. Mayıs sonunda da online başvurumu yaptım app üzerinden tüm süreç ilerledi ve 20 ekimde 2. kez 3 yıllık uzatmamı aldım. Alanım; Almanca özel ders ve tercüme hizmetleri.

Çok teşekkur ederim cevap için. Stres yapıyordum baya rahatladım saolun.
elfs

New postby zumur » Sun Oct 25, 2020 5:28 pm

@denizya Kendime çıksa bu kadar sevinirdim heralde! Hayırlı olsun tekrar tekrar. Darısı hepimizin başına.

Avukatım beni arayarak şöyle bir bilgi verdi:

Son zamanlarda IT & Marketing sektörlerinden uzatma talep edenlerin bir çoğu (1. ve 2. uzatma olması farketmeksizin) mülakata çağrılıyor, bu kişlerin şirket websitelerinde bulunan maillerine mail atılarak ek bilgi /doğrulama isteniyor (eşim dijital pazarlamacı, bu bize de oldu), fatura kestikleri ya da referans gösterdikleri insanlardan bilgi talep ediliyormuş. Bu sektördeki insanlar daha dikkatli incelenmeye başlanmış. Sebebi ne allah bilir :)

Not: Biz avukatla başvurmamıza rağmen, avukata ya da bizim verdiğimiz şirket mailine değil de eşimin sitesinde bulunan genel sorular için kullandığı emaile UKVI Sheffield Enrichment Team'den mail gelmişti. İlk başvurumuzda verdiğimiz CV'sinden bir alan kopyalayıp "bu bilgi doğru mudur" diye soru sormuşlardı ki doğru olduğunu onlarca belge ile kanıtlamıştık zaten. 30 Eylüldü, 1 ay oldu cevap yok. Çarşamba günü de 6 ay doluyor zaten, hunileri taktık takılıyoruz.
zumur

New postby elfs » Sun Oct 25, 2020 6:05 pm

Merhaba

Dependant basvurular için lead basvuru sahibi gov.uk de online formu dolduruken dependant'tan bahsetmesi gerekiyor değil mi ?
Hem online basvuruda dependant'ı ekliyoruz hem de dependant için ayrı bir basvuru yapıyoruz sanırım ? Yanlışlık yok degil mi ?

Dependant basvurusu olan arkadaslar yardımcı olabilir mi :) Tesekkurler şimdiden.
elfs

New postby Eemre_ » Sun Oct 25, 2020 8:10 pm

@denizya hayırlı olsun, çok sevindim, darısı tüm bekleyenlerim başına :)
Eemre_

New postby ihatevisa » Sun Oct 25, 2020 8:28 pm

Amin amin amin :))) yarin guzel bir haftaya baslayalim insallah !!!!

@zeugma listeyi guncellermisin :) :) :)

https://bit.ly/2H1XCrA
ihatevisa

New postby denizya » Sun Oct 25, 2020 9:45 pm

Liste güncellensin, hepinize çok teşekkürler, kader ortağım oldunuz :)
Bir süre daha gelip her gün bakarım ben buralara muhtemelen, yavaş yavaş elendiğini görmek istiyorum hepinizin.

Yarından itibaren umarım çok bekleyen tayfa huzura kavuşur artık.
denizya

New postby sdf » Mon Oct 26, 2020 9:23 am

Merhabalar,

Bir sey danismak istiyorum. ilk uzatmamiza basvuracagiz. Covid vs derken sirketi 7. ayda kurabildim ve 11. ayin basinda basvuru yapacagiz. Cok dise deger bir miktar kazanc elde edemedim. Sizce basvurudan once mali yil kapanisi yapmali ve az da olsa hesaplanacak vergiyi odemeli miyim her durumda? Yoksa basit gelir gider tablolari vs mi koymaliyim?
tesekkur ederim simdiden
sdf

New postby Tugce88 » Mon Oct 26, 2020 9:35 am

Merhabalar, birkac basvuru sonucu bekleten kisiler gibi esime de gecen carsamba günü mail geldi. 3 Kasim tarihinde bizim de interview gorusmemiz var. 6 Martta aile birlesimiyle oglumla geldik. Pandemiden dolayi 27 Nisan tarihindeki polis kaydi randevumuz ertelendi. Sorum su, acaba bu interview görüsmesi ile ilgili mail gordugum kadariyla dependant olanlara geldi. Mail gelen kisilerden rica etsen polis kaydinizi yaptirabildiniz mi? Biz Iskocya’dayiz burada randevu sayfasina posta kodumuzu girdigimizde randevu aktif olmuyor. Ingiltereden herhangi bir posta kodu girdigimizde aktif oluyor. O sekilde almamiz mi dogru? Ilk 3 yillik uzatma basvurumuzu Agustos sonunda yaptik. Vize bitis tarihi 10.07.2020. Acaba interviewla ilgili mail gelme sebebi de bu mudur?
Last edited by Tugce88 on Mon Oct 26, 2020 9:43 am, edited 3 times in total.
Tugce88

New postby zeugma » Mon Oct 26, 2020 9:38 am

@denizya hayirli olsun darisi basimiza :) EsraZeynep, reading33, zumur'da vizelerini aldiginda baya listenin altlari temizlenmis olacak :)

@elfs gov.uk uzerinde ki basvuru formunu doldururken tek form uzerinden hem dependantlar hemde ana basvuru sahibi tek formda ekleyebiliyorsunuz. Ayri basvuru yapilmiyor. Zaten formu acarsaniz gorursunuz.

@sdf Sirket vergilerini veya diger vergilerinizi odemek her zaman bakilan kriterlerden birisi ama sizin durumunuzda muhtemelen 1 yil uzatma verip sirketinizin stabil olup olmadigina bakalim vs diyeceklerini dusunuyorum.
zeugma

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü