Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Ayca_ » Tue Oct 27, 2020 11:12 pm

Aybike wrote:Bir bucuk saat yine iyiymiş ben bugün 3 saate yakın konuştum. Asırı detaylı sorular sordular. Bazı müşterilerimim telefon numaralarını istediler.

Geçmiş olsun!inşallah en kısa sürede onay gelir. 3 saat gerçekten çok uzun. Sizce takıldıkları belli bir şey var mıydı peki? Fake fatıra şüphesi vs? Sizin sektör de IT mi?
Ayca_

New postby oinone » Tue Oct 27, 2020 11:15 pm

Aybike wrote:Bir bucuk saat yine iyiymiş ben bugün 3 saate yakın konuştum. Asırı detaylı sorular sordular. Bazı müşterilerimim telefon numaralarını istediler.

Merhaba oncelikle gecmis olsun. 1,5 saat bile cok uzundu, 3 saat kulaga korkutucu geliyor..

Sizin de alaniniz IT miydi, ilk uzatmaniz miydi? Musteri kontrolu yapmalarinin sebebi dogrulugunu kontrol etmekse eger, cok cesitli irili ufakli musterileriniz mi vardi, ya da sirket yerine daha cok sahsa mi fatura kesiyordunuz?

Korkuyorum Ankara Antlasmasini bitirmisler kafada, yeni basvurular gibi, mevcutlari da uzatmalarda eleme yontemine gidiyorlar. Insallah bu mulakatlarin guzel sonuclarini duyariz, korktugumuzla kaliriz.

Sasirdigim nokta 1-2 ay oncesine kadar muhasebecisinden danismanlara herkes "bu yil Covid var, gelir vs. bakmadan herkesi uzatacaklar en az 1 yil rahat olun" kafasinda olmasi. Oradan bu noktaya nasil donduk anlayamiyorum.
oinone

New postby Aybike » Tue Oct 27, 2020 11:23 pm

Marketing ve market research uzerine calisiiyorum ama digital marketinge takildilar daha cok. 18 musterim vardi az sayida dahis var aslinda. Kontrol etsinler ama yeter ki 3 yili versinler yoruldum baya. Bir de bir sneedir aile birlesimi sonucu bekliyorum. Bir de ustune bu olunca biraz fazla geldi.

Umarim dediginiz gibi olur hizlica uc yilliklar gelir:)
Aybike

New postby oinone » Tue Oct 27, 2020 11:30 pm

Aybike wrote:Marketing ve market research uzerine calisiiyorum ama digital marketinge takildilar daha cok. 18 musterim vardi az sayida dahis var aslinda. Kontrol etsinler ama yeter ki 3 yili versinler yoruldum baya. Bir de bir sneedir aile birlesimi sonucu bekliyorum. Bir de ustune bu olunca biraz fazla geldi.

Umarim dediginiz gibi olur hizlica uc yilliklar gelir:)

Merhaba aile birlesiminden kastiniz dependant basvurunuz mu var? Tam olarak kac aydir bekliyorsunuz? Benim de esim vize sahibi, kendi adima dependant basvurusunu 3 ay once yaptim hala bekliyorum, o nedenle merak ettim.
oinone

New postby Aybike » Tue Oct 27, 2020 11:37 pm

Bizim baya sorunlu oldu iki kere basvuru yapmak zorunda kaldik ilki kasim 2019 ikincisi haziran 2020 simdi benim uzatmamin sonucuna gore dependant vizesi vereceklerini soylemislerdi birkac ay once.
Aybike

New postby galacos » Tue Oct 27, 2020 11:53 pm

Randevu tarihi bulmuşken gidip yüzyüze başvurmadık, uygulamadan yaptık ve 3 aydır bekliyoruz. Bu nedir yav. Gidip yüz yüz görüşen 3 arkadaşım 4-5 günde 3 yıllıklarını aldı. O kadar pişmanım ki.

Şimdi de sayfayı her açışımda yeni bir bomba görüyorum. 31 aralık’a kadar vizeleri vermeyecekler, sonra da dönün ülkenize diyecekler. En son buna inanmaya başladım
galacos

New postby ashram » Wed Oct 28, 2020 8:54 am

IT sektörüne bu kadar takılmalarının sebebi nedir acaba? Garip.
ashram

New postby sercansanal » Wed Oct 28, 2020 9:37 am

Benim gibi uzatma basvurusunun sonucunu bekleyen kiymetli arkaslarim, hepinizin icini ferahlatacak bir sozu buraya birakiyorum: batti balik yan gider
sercansanal

New postby zeugma » Wed Oct 28, 2020 9:58 am

galacos wrote:Randevu tarihi bulmuşken gidip yüzyüze başvurmadık, uygulamadan yaptık ve 3 aydır bekliyoruz. Bu nedir yav. Gidip yüz yüz görüşen 3 arkadaşım 4-5 günde 3 yıllıklarını aldı. O kadar pişmanım ki.

Şimdi de sayfayı her açışımda yeni bir bomba görüyorum. 31 aralık’a kadar vizeleri vermeyecekler, sonra da dönün ülkenize diyecekler. En son buna inanmaya başladım

Dostum bu kadar abartmaya gerek yok :) Tabi ki verecekler, ayrica mevcut AA vizesi sahiplerinin ILR alana kadar haklarinin devam edeceginide daha gecen gun acikladilar.

Bu app, corona, vs yuzunden biraz basvurularin siralari karisti belli ki. Ama artik yavas yavas daha sirali bir hale gelmistir diye dusunuyorum.

Bu adamlar durduk yere yeni isler cikarmazlar. Benim tahminim birileri sikayet mailleri atmis bunlara IT alaninda ozellikle fake fatura vs donuyor diye. Bunu kim yapar demeyin bu forumda bile yillar once bir tip vardi surekli sizi sikayet edicem vs diyodu. Bu tarz insanlar mevcut.

Eger isimizi dogru duzgun yapiyorsak hic bir sey demeye haklari yok.
zeugma

New postby zumur » Wed Oct 28, 2020 10:07 am

Bence bu da biraz şans :) Ben parmak izini Croydon'dan verdim ama ben de 6 aydır bekliyorum, Mayıs başvurulu olup Ağustos'ta merkeze giderek parmak izini veren 2 arkadaşım da hala bekliyor.

O ruh hallerini o kadar iyi anlıyorum ki, ama bence yakında bitecek ya gelecek vizeler :)

galacos wrote:Randevu tarihi bulmuşken gidip yüzyüze başvurmadık, uygulamadan yaptık ve 3 aydır bekliyoruz. Bu nedir yav. Gidip yüz yüz görüşen 3 arkadaşım 4-5 günde 3 yıllıklarını aldı. O kadar pişmanım ki.

zumur

New postby Erdonmez » Wed Oct 28, 2020 10:09 am

Aybike wrote:Bizim baya sorunlu oldu iki kere basvuru yapmak zorunda kaldik ilki kasim 2019 ikincisi haziran 2020 simdi benim uzatmamin sonucuna gore dependant vizesi vereceklerini soylemislerdi birkac ay once.

Merhaba biz de tam olarak ayni durumdayiz. Uzatmayi bekliyoruz ve dependent devam ediyor, cok ozel degilse ilk basvurunuzun neden sonuclanmadigini soyler misiniz ?

Tesekkurler.
Erdonmez

New postby ashram » Wed Oct 28, 2020 10:23 am

Bu sabah bir arkadaşım nino olmadan 3 yıllık almış.. Hatta eksik evrak falan vardı, mail falan attılar, ulaşıp ulaşmadığını da bilmiyordu. Bir cevap gelmemişti maile.
ashram

New postby Erdonmez » Wed Oct 28, 2020 10:28 am

ashram wrote:Bu sabah bir arkadaşım nino olmadan 3 yıllık almış.. Hatta eksik evrak falan vardı, mail falan attılar, ulaşıp ulaşmadığını da bilmiyordu. Bir cevap gelmemişti maile.

Basvuru tarihlerini de yazabilir misiniz ?
Erdonmez

New postby Tugce88 » Wed Oct 28, 2020 10:45 am

ashram wrote:Bu sabah bir arkadaşım nino olmadan 3 yıllık almış.. Hatta eksik evrak falan vardı, mail falan attılar, ulaşıp ulaşmadığını da bilmiyordu. Bir cevap gelmemişti maile.

Cok ilginc nino nun eksik olduguna emin misiniz peki? Nino olmadan bu ulkede is nasil yapacak? Diger eksik evraklari anlarim da bu biraz tuhaf bir durum...
Tugce88

New postby Mutlu » Wed Oct 28, 2020 10:55 am

Nino şart değil hatta vergi ödemenizde şart değil.Maddeyi birebir yazıyorum.Çok fazla doğru bilinen yanlış var.

Self-employed business people are legally required to register for the payment of inceme tax and national insurance contributions,BUT THIS IS NOT A REQUIREMENT OF THE 1973 BUSINESS RULES.

Applications where the applicant has not registered to make tax and national insurance contributions must not be refused under paragraph 21 of the 1973 rules unless there are other reasons for refusal,
Mutlu

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü