Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby gndlf » Mon Nov 02, 2020 11:24 am

Arkadaşlar mülakat sadece ilk uzatmaya başvuranlar için mi geçerli ? Şu ana kadar sanırım 2.uzatma için mülakat edilen yok.
gndlf

New postby zumur » Mon Nov 02, 2020 11:41 am

gndlf wrote:Arkadaşlar mülakat sadece ilk uzatmaya başvuranlar için mi geçerli ? Şu ana kadar sanırım 2.uzatma için mülakat edilen yok.

Selamlar, hayır 2. uzatma için çağrılan var. Hatta burada da yazan olmuştu, bulamadım ama umarım yazdığınızı görüp dönüş yapar.
zumur

New postby ihatevisa » Mon Nov 02, 2020 11:50 am

Sektor yada 1. - 2. basvuru farkedilmeksizin rastgele bir sekilde seciliyor ve gorusmeye davet ediliyor.
ihatevisa

New postby knpc » Mon Nov 02, 2020 12:46 pm

Parmak izi randevulari devam, degisiklik yok.

https://twitter.com/ukvcas/status/1323196827584389120

UKVCAS is seen by the UK Government as an essential service and our staff as key workers. This means that customers can continue to book and attend appointments.

We have put robust and highly secure COVID-19 measures in place at all UKVCAS sites to reduce the risk of transmission as far as possible. Our staff sit behind Perspex screens, wear face visors/masks, maintain social distancing and regularly use hand sanitizer.
knpc

New postby ihatevisa » Mon Nov 02, 2020 1:30 pm

" UKVCAS Service Points are open and will remain open throughout the lockdown period. The UK Government has confirmed that UKVCAS is an essential service and our staff are key workers. "
ihatevisa

New postby comser » Mon Nov 02, 2020 2:38 pm

Merhabalar,

Guzel haberi hemen paylasayim. 3 yillik uzatma aldigimizin bilgisi geldi. Mektupta tarih olarak 30 Ekim yazilmis. Bekleyen herkese sabir diliyorum.

Vize bitiş : 1 Haziran
Online başvuru : 21 Mayis
IDV submit : 16 Eylul
Sonuc: 3 yil uzatma - 30 Ekim karar tarihi - 2 Kasim email tarihi
comser

New postby mstmyr » Mon Nov 02, 2020 3:48 pm

@comser hayırlı olsun, güzel haberlerle seviniyoruz.

Beklemeye devam..
mstmyr

New postby handeky » Mon Nov 02, 2020 4:08 pm

Herkese Selamlar :)

Az once vizemin ciktigina dair mail aldim ve hemen bilgilendirmek istedim. Bekleyen herkesin en kisa surede olumlu sonuclarini almasini diliyorum. Lutfen biraz daha az stress yapmaya calisin ben cok stress yaptim ve zorlu bir surec yasadim ama gun sonunda kontrol edemedigimiz bir surec ve olacagina variyor.

ECAA3-Dependant Visa (Turkish Worker Dependant)
Online Basvuru: 20 Temmuz 2020
IDV submit : 9 Eylul 2020
Sonuc: Olumlu

Sanirim bu hafta tekrar 3 yil uzatma icin basvuru yapacagiz cunku esimin vize review surecine geldik. Tekrar bekleme listesine eklenecegiz :)
handeky

New postby gndlf » Mon Nov 02, 2020 4:17 pm

@zumur @ihatevisa
Teşekkürler. Forumdan okudugum kadarıyla, telefonla arananlar iki kategori altında:
1) ir35'ten dolayı zaten sakıncalı durumda olanlar
2) vize uzatma başvurusunu ilk başvurusundan farklı olarak yapanlar.
gndlf

New postby jimmy » Mon Nov 02, 2020 4:30 pm

gndlf wrote:@zumur @ihatevisa
Teşekkürler. Forumdan okudugum kadarıyla, telefonla arananlar iki kategori altında:

Ikisi de degil en azından ben interview gecirdim ikisine de girmiyorum. Tamamen random çok farklı interview daveti alan ornekler gordum suna gore interview'e alıyorlar demek mümkün degil.
jimmy

New postby oinone » Mon Nov 02, 2020 6:00 pm

handeky wrote:Herkese Selamlar :)

Az once vizemin ciktigina dair mail aldim ve hemen bilgilendirmek istedim. Bekleyen herkesin en kisa surede olumlu sonuclarini almasini diliyorum. Lutfen biraz daha az stress yapmaya calisin ben cok stress yaptim ve zorlu bir surec yasadim ama gun sonunda kontrol edemedigimiz bir surec ve olacagina variyor.

ECAA3-Dependant Visa (Turkish Worker Dependant)
Online Basvuru: 20 Temmuz 2020
IDV submit : 9 Eylul 2020
Sonuc: Olumlu

Sanirim bu hafta tekrar 3 yil uzatma icin basvuru yapacagiz cunku esimin vize review surecine geldik. Tekrar bekleme listesine eklenecegiz :)

Hayirli olsun :) mesajiniz bana umut verdi cunku ben de Temmuz'daki dependant basvuru sonucumu bekliyorum ve esimin uzatmaya bu ay icerisinde basvurmasi gerekiyor. Uzatmaya basvurmadan sonucu gelmeyecek, muglakta kalacak diye cekiniyoruz biz de. Mesajinizdan anladigim kadariyla size de uzatma suresi yaklastigi halde geldi, bu durumda 1 aylik bir BRP gelecektir saniyorum, sonradan mumkun olursa teyit eder misiniz? Basvurunuzu UK'den yapmistiniz degil mi?
oinone

New postby gndlf » Mon Nov 02, 2020 6:15 pm

jimmy wrote:
gndlf wrote:@zumur @ihatevisa

Ikisi de degil en azından ben interview gecirdim ikisine de girmiyorum. Tamamen random çok farklı interview daveti alan ornekler gordum suna gore interview'e alıyorlar demek mümkün degil.

@jimmy Teşekkürler
Bence, ir35 ile IT sektöründe çalışanlar arasında doğrudan ilişki var.
Mülakat önceden hiç yoktu. Daha yeni gündeme geldi. Bunun bir sebebi ve mantığı olmalı. Kendileri de zaten hangi durumlarda mülakata çağıracaklarını bir dökümanda diyordu. IT ve hizmet sektöründe çalışanlar için zaten artık fazla müşteri şartı aranıyor. Bu sebepten dolayı, iş değiştirme vs gibi bariz nedenler dışında, IT sektöründekileri mülakat edeceklerini düşünüyorum.
Mülakat tecrübesi olan, veya duyum alan başka arkadaşlar var mı?
gndlf

New postby ashram » Mon Nov 02, 2020 7:13 pm

Mülakat daveti alanları nasıl kategorize etmek lazım bilmiyorum ama IT, marketing ve consultancy etrafında dönüyor gibi. Başka sektörde olup davet alan var mı?
ashram

New postby gndlf » Mon Nov 02, 2020 7:46 pm

@ashram
Başka sektörde olup mülakata çağırılan var, ama doğru soru şu olmalı:
IT/hizmet sektörü harici sektörde çalışan, geçimini sağlayabilen, ve eksik evrak olmadan başvuru yapıp, mülakata çağırılan var mı?

Detaylı bilgi verebilecek daha çok kişi çıkacağını sanmıyorum çünkü fazla sayıda kişiyi çağırmadılar. Onun dışında rutin aramalar hep var.

@admin hızlısın teşekkürler... aklıma gelmişti buraya da yazıyorum...
gndlf

New postby mzrf » Tue Nov 03, 2020 12:40 am

Merhaba,

Gorusmeye cagrilmanin nedeni olan belli bir pattern bulabilmek icin yeterli sayida ornegi dogru bilgilerle derlemenin mumkun olacagini sanmiyorum. Malesef insanlar istemeden de olsa yaniltici bilgi verebiliyorlar.

Kendi deneyimim ile ilgili kisa bilgi vereyim belki isinize yarar.

- IT alanindayim. IR35 ile ilgili bir problemim yok.
- 2. 3 yillik uzatma icin basvurdum.
- Daha onceki basvurularimda dependentim vardi. Esimin UK disinda olmasi nedeniyle onun icin basvuru yapamadim. Esimin neden UK disinda oldugunu saglik raporlari ve 2 sayfalik bir mektupla aciklayip vizemi yeniledikden sonra ileri bir tarihde esim icinde ek basvuru yapacagimi belirttim. Ancak bu konuyla ilgili hic bir soru gelmedi.
- Telefonla aranip yuz yuze gorusmeye davet edildim. Davet edilirken ingilizce bilip bilmedigimi tercuman isteyip istemedigimi sordular. Tercuman istemedim.
- Londra merkezde VFS ofisinde gorusmeye gittim. Burada bilgisayardan video call ile Sheffield Ofisden bir gorevliyle konustum.
-Tum sorular isimle ilgiliydi ve 2 saat suren oldukca detayli bir gorusme oldu.
-Gorusmeden bir hafta sonra 2. 3 yillik vizem geldi.

Umarim bekleyen tum arkadaslarin vizeleride en kisa zamanda gelir.
mzrf

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü