Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Tugce88 » Tue Jul 13, 2021 3:32 pm

Merhabalar dün red mailimiz geldi. Sebep de interwiev sonrasi gelen maili düzeltip bize gondermediginiz icin biz de ilk gorusmedeki cevaplari dogru olarak kabul ettik denmis. Gorusmede kafalarina takan sorulari red mektubunda yazmislar. Halbuki biz yanlis yazilan maddeleri düzelttik 2 gün sonra dogrusunh gönderdik. Bundan sonraki sürecte itiraz hakkimizi kullanacagiz. Bekleyenlere en kisa zamanda olumlu cevaplarin gelmesini dilerim. Gercekten boyle sacma birseyden dolayi 1 yil sonunda red almak cok üzücü.
Tugce88

New postby ihatevisa » Tue Jul 13, 2021 3:53 pm

Tugce88 wrote:Merhabalar dün red mailimiz geldi. Sebep de interwiev sonrasi gelen maili düzeltip bize gondermediginiz icin biz de ilk gorusmedeki cevaplari dogru olarak kabul ettik denmis. Gorusmede kafalarina takan sorulari red mektubunda yazmislar. Halbuki biz yanlis yazilan maddeleri düzelttik 2 gün sonra dogrusunh gönderdik. Bundan sonraki sürecte itiraz hakkimizi kullanacagiz. Bekleyenlere en kisa zamanda olumlu cevaplarin gelmesini dilerim. Gercekten boyle sacma birseyden dolayi 1 yil sonunda red almak cok üzücü.

Cok sacma yaaaa cok gecmis olsun sizin onlara gonderdiginiz emailin ciktisini da ekleyin mutlaka , sizden ciktiysa onlar almadiysa sizi ilgilendiren birsey yok sacmalama haklari yok mal bunlar yaaa
ihatevisa

New postby Tugce88 » Tue Jul 13, 2021 4:04 pm

Cok tesekkurler, bugun 2 avukatla gorustuk, olumlu olmamasi icin bir sebep yok dediler olmasa zaten size soyleriz dediler. En kisa zamanda evraklarla basvuru yapacagiz.
Last edited by Tugce88 on Thu Jul 15, 2021 4:58 pm, edited 1 time in total.
Tugce88

New postby obsidian » Tue Jul 13, 2021 6:22 pm

Tugce88 wrote:Merhabalar dün red mailimiz geldi. Sebep de interwiev sonrasi gelen maili düzeltip bize gondermediginiz icin biz de ilk gorusmedeki cevaplari dogru olarak kabul ettik denmis. Gorusmede kafalarina takan sorulari red mektubunda yazmislar. Halbuki biz yanlis yazilan maddeleri düzelttik 2 gün sonra dogrusunh gönderdik. Bundan sonraki sürecte itiraz hakkimizi kullanacagiz. Bekleyenlere en kisa zamanda olumlu cevaplarin gelmesini dilerim. Gercekten boyle sacma birseyden dolayi 1 yil sonunda red almak cok üzücü.

Cok cirkin artik bu yapilan. Gecmis olsun.

Red maddeleri olarak belirttikleri cevaplarinizdaki sikintilar neydi?
Neye dayanarak verdiginiz cevaplar red gerekcesi olabiliyor?
obsidian

New postby gndlf » Tue Jul 13, 2021 8:44 pm

@ihatevisa @bilinmeyenedogru

Sizinkiler çoktan geldi de, forumu unuttunuz diye tahmin etmiştim...
Ama şunu da unutmamak lazım: bankaların kapandığı bir dönemden geçtik. Yani, sıradan bir yıl olmadı. Siz personel eksikliğini vs düşünün hastalığın tavan yaptığı dönemde... O yüzden, bu dönemde çok anormal değil. Hala bankalar vs kapatılıyor zaman zaman. 6 aya kadar zaten normal. Tabi, Esra hanım ve @ihatevisa mazeretleri vardı (yani zaruri bir durum söz konusu idi ve acil gitmeleri gerekiyordu, keyfi olmayan sebepler yüzünden). Buna rağmen hala gelmemesi anormal kesinlikle. Ama @bilinmeyenedogru; başvurunuzun 6 ayı bitmiş gibi düşünmeli bence (yani şimdi eli kulağında olması gerek)

@Tugce88

Gecmis olsun. Sanırım red gerekçesi olarak hazırladığınız bir sözleşmeye veya ir35 kapsamında çalışan olma ihtimaline takıldılar. Yoksa, 100 lira brüt kazancı 120 veya 90 dedi diye red sebebi olmaz.
gndlf

New postby Tugce88 » Tue Jul 13, 2021 9:02 pm

Valla 60 sorudan 5-6 tane verilen cevaba takilmislar. Muhasebeciye aylik odenen para 54 pound 8 aylik donemde verilen miktari soyledik ama muhasebeciye cikan para tutarsizmis biz zaten muhasebeciye 3 ay vermezsek toptan veriyoruz onlarin duymaj istedigi rakam tutmamis. Muhasebecinin adresini Londra da biliyorduk meger Londra’nin disindaymis buna takilmislar arastirmislar adresi bizim yazdigimiz degilmis. Biz kendisiyle hic yuzyuze gorusmedik ki tam adresini verelim. Bir de interwiev dan sonra duzeltme mailini muhasebeciye de gonderdik kendisi de kintrol etti problem yok dedi ona guvendik gonderdik. Bir de ise baslangic maliyetini business planin altinda kalmis ama biz basvuruyu yukledikten sonra harcama yaptik isterlerse onu da sunariz. Ben cocugumla dependant olarak pandemi basinda geldim o arada bizim icin de harcamalar yapildi maliyeti hemen yapamadi haliyle. Yani oyle isle ilgili fatura vs o tip seylere takilmamislar. Yani kisacasi bizim basvurumuza bastan savma bakilmis yolladigimiz duzeltme maili gorulmemis..
Tugce88

New postby Tugce88 » Tue Jul 13, 2021 9:32 pm

Bir de en önemlisi tam interwiev görüsmesi basladi alt komsumuz yasli bir kadin ve alzehimer hastasi o sirada polis bizim kapimizi
caldi soru sormak icin. Tercüman hicbirseyi ceviremedi söyledigimizi tam ceviremedi sonra esim kendisi anlatmaya calisti. Biz Iskocya’da yasiyoruz zaten muhasebecinin de Londra’ da oldugunu biliyorduk nerden bilelim Londra’nin disi oldugunu hem kendisi de bizi uyarmadi benim adresim bu degil diyebilirdi...
Tugce88

New postby arenadel87 » Tue Jul 13, 2021 9:36 pm

Tugce88 wrote:Bir de en önemlisi tam interwiev görüsmesi basladi alt komsumuz yasli bir kadin ve alzehimer hastasi o sirada polis bizim kapimizi
caldi soru sormak icin. Tercüman hicbirseyi ceviremedi söyledigimizi tam ceviremedi sonra esim kendisi anlatmaya calisti. Biz Iskocya’da yasiyoruz zaten muhasebecinin de Londra’ da oldugunu biliyorduk nerden bilelim Londra’nin disi oldugunu hem kendisi de bizi uyarmadi benim adresim bu degil diyebilirdi...

Çok geçmiş olsun.. umarım itirazınız olumlu sonuçlanır. Açık bir şekilde paylaştığınız için teşekkür ederiz.
arenadel87

New postby Tugce88 » Tue Jul 13, 2021 10:06 pm

Cok tesekkurler, yüzyüze görüsmeyip telefonla yapilmasinin sonuclari bunlar... bizim de bazi hatalarimiz var ama hep heyecandan kaynaklanan. Degerlendiren memurun da kafasi karismis belli ki.
Tugce88

New postby gndlf » Tue Jul 13, 2021 11:35 pm

@Tugce88

Sözün bittiği yer. Tekrar geçmiş olsun.
Ben, ir35 veya sözleşme gibi detaylara takıldıklarını düşünmüştüm.
Yazdığınız gerekçeler bahane bulunmuş gibi...
Dediğiniz gibi yüz yüze olsa, asla böyle şeyler olmaz. Ama yine de, bu saydıklarınız sözleşme vs detaylara takılmalarından iyi.
İtirazı yapacağınız avukatlık bürosu, eski davaya bakan firma mı acaba? Yoksa bir başka firma mı ? (reklam yasak oldugu için bunu sordum sadece)
gndlf

New postby Tugce88 » Wed Jul 14, 2021 6:16 am

Merhaba, yok hayir fatura is vs takildiklari seyler bunlardan degil. Avukatla esim ve kardesi gorustu bugun evraklari gonderecegiz ve tabi parasini da verince islemleri halledecek. Esimin kardesi kendi uzatmasini 2 sene once kendi yapmisti ce 1 ay 10 gunde 3 yillik olumlu cevabi geldigi icin bizimkine de o yardim etti, zaten evraklarda bir problem yok dedigim gibi. Tamamen interwiev daki verilen bilgiler yanlis anlasilmis biz lost diyecegimize cost demisiz gibi seyler. Burda da bulduklari interprinter i iyi secememeleri kotu oldu bastan zaten o devre disi kaldi. Avukat kadinjn ismini
Biliyorum sadece ve bir cok reddi de kazandigini soyledi ki biz de reddi cevirdigi birisinden aldik bilgilerini. Direkt Ingiliz barosu avukatiymis. Yapilamayacak birsey olsa zaten soylerdim dedi ayrica bakalim biz de güvenecegiz...
Tugce88

New postby travelexpert » Wed Jul 14, 2021 11:08 am

arenadel87 wrote:
Tugce88 wrote:Bir de en önemlisi tam interwiev görüsmesi basladi alt komsumuz yasli bir kadin ve alzehimer hastasi o sirada polis bizim kapimizi

Çok geçmiş olsun.. umarım itirazınız olumlu sonuçlanır. Açık bir şekilde paylaştığınız için teşekkür ederiz.

Oncelikle gecmis olsun.Talihsizlikler pesi sira gelmis. Acaba red le sonuclandiginda ulkeden cikmak icin bir sure mi veriyorlar ? Yada sonraki prosedur nasil? Itiraz etmek icin kac gun var? Itiraza ne kadar surede geri donus yapiyorlar?Itiraz olumsuz sonuclanirsa prosedur nedir?
travelexpert

New postby oogway » Wed Jul 14, 2021 11:14 am

travelexpert wrote:
arenadel87 wrote:

Oncelikle gecmis olsun.Talihsizlikler pesi sira gelmis. Acaba red le sonuclandiginda ulkeden cikmak icin bir sure mi veriyorlar ? Yada sonraki prosedur nasil? Itiraz etmek icin kac gun var? Itiraza ne kadar surede geri donus yapiyorlar?Itiraz olumsuz sonuclanirsa prosedur nedir?

@travelexpert, surada bilgileri bulabilirsin: https://www.citizensadvice.org.uk/immig ... om-the-uk/
oogway

New postby gndlf » Wed Jul 14, 2021 4:19 pm

@Tugce88 Tekrar geçmis olsun. Anlattıgınız kişiyi anladım ...
Bir daha bakılınca, kabul alacak dosya sizinki. Hızlıca sonuçlanır umarım.

@oogway Teşekkürler kullanışlı link için.
(önceden uzun yazı yazdım buraya sonra sildim. Ülkeden çıkınca, belli bir süre tekrar alınmaması garip. En azından 10 yıl değilmiş eğer kendimiz çıkarsak, ama yine 2 yılı bulan bir süre turist vs olarak gelinemiyor)
gndlf

New postby ihatevisa » Thu Jul 15, 2021 8:28 am

Gunaydinlar an itibari ile 365 gundur vizesiz sonucsuz bekliyoruz :D
ihatevisa

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü