Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby gulhanu » Tue Mar 16, 2021 10:17 pm

@felipe Merhaba, uzatma sonucunuza itiraz edecektiniz siz, rica etsem sonucunu paylaşabilir misiniz?
Teşekkürler
gulhanu

New postby esraersal » Tue Mar 16, 2021 10:41 pm

Visa01 wrote:Arkadaslar tekrar merhaba,

Sizlere bir konuyu daha danismak isterim. 3 yillik uzatma basvurulariyla ilgili gov.uk de asagidaki gibi bir alan gordum. Son paragrafindaki bahsedilen hizli karar vermeden bizler yararlanabiliyor muyuz?

"How long it takes to get a decision
You’ll usually get a decision within 6 months of your application date.

You’ll be contacted if your application will take longer, for example because:

your supporting documents need to be verified
you need to attend an interview
of your personal circumstances, for example if you have a criminal conviction
You may be able to pay to get a faster decision - you’ll be told if you can when you apply."

Cok tesekkurler

hayir yararlanamiyoruz
esraersal

New postby oogway » Wed Mar 17, 2021 12:09 am

@Visa01 oncelikle cok gecmis olsun, insallah hizli bir sekilde iyilesir babaniz.

Soyleyeceklerim karamsar gelebilir, fakat her duruma hazirlanmaniz acisindan bunlari ifade ediyorum.

Home Office'e mutlaka email atin, hatta mektup gonderin, MP'nize simdiden yazin, baska bir yol biliyorsaniz mutlaka tum yollari simdiden deneyin. Once email cevabini bekleyim, sonra digerini yaparim vs demeyin.

Butun bunlari yaptiktan sonra da hic bir geri donus almayacakmis gibi planlama yapin. Cunku cok buyuk ihtimal donus almayacaksiniz. Forumda olsun, diger yerlerde olsun son zamanlarda hizlandirma yapilan sahsen duymadim. Gecmiste ornekleri vardi, ama pandemi sonrasi oldu mu bilmiyorum.

Basta dedigim gibi, moral bozmak icin soylemiyorum bunlari, mutlaka tum yollari deneyin, ama olumsuz sonuca veya hic donus alamamaya kendinizi hazirlayin.

Tekrar gecmis olsun.
oogway

New postby ihatevisa » Wed Mar 17, 2021 3:50 pm

Selamlar gelisme varmi :)
ihatevisa

New postby sedatozcelik » Wed Mar 17, 2021 4:24 pm

Merhabalar, fikir vermesi acisindan, bugun ikinci 3 yillik uzatma onay mailini aldim. Interview olmadi. 2 Dependent'im var. Basvuruyu avukatsiz kendim hazirladim.
Basvuru: 07.10.2020
Parmak izi: 28.10.2020

Darisi bekleyen herkesin basina.
sedatozcelik

New postby çömezabla » Wed Mar 17, 2021 4:31 pm

sedatozcelik wrote:Merhabalar, fikir vermesi acisindan, bugun ikinci 3 yillik uzatma onay mailini aldim. Interview olmadi. 2 Dependent'im var. Basvuruyu avukatsiz kendim hazirladim.
Basvuru: 07.10.2020
Parmak izi: 28.10.2020

Darisi bekleyen herkesin basina.

Gözünüz aydın : )
çömezabla

New postby çömezabla » Wed Mar 17, 2021 4:33 pm

ihatevisa wrote:Selamlar gelisme varmi :)

Tabi ki bizde yok :) Şu anda Eylül, Ekim, Kasımların açıklandığını düşününce Temmuz ve Ağustos'lar Nisan, Mayıs başvuruları gibi takıldı. Bugün Ekim başvusu yapan bir arkadaşım 3 yıllığını aldı. Geliri inanılmaz azdı ve 2 dependantı var.
çömezabla

New postby esraersal » Wed Mar 17, 2021 4:48 pm

çömezabla wrote:

Tabi ki bizde yok :) Şu anda Eylül, Ekim, Kasımların açıklandığını düşününce Temmuz ve Ağustos'lar Nisan, Mayıs başvuruları gibi takıldı. Bugün Ekim başvusu yapan bir arkadaşım 3 yıllığını aldı. Geliri inanılmaz azdı ve 2 dependantı var.

Ben de Eylul basvurusuyum, kasim ayinda yapilan basvurularin aciklandigini gorunce, biz de Nisan ayindan beri bekleyenler gibi olacagiz diye dusunmeye basladim.
esraersal

New postby çömezabla » Wed Mar 17, 2021 4:53 pm

esraersal wrote:
çömezabla wrote:

Ben de Eylul basvurusuyum, kasim ayinda yapilan basvurularin aciklandigini gorunce, biz de Nisan ayindan beri bekleyenler gibi olacagiz diye dusunmeye basladim.

Aynen aynen. Eylül açıklananlar , Eylül sonları online ya da Eylül sonu parmak izi verenler gördüğüm. IDV ciler bekliyor. Bize mail falan da gelmedi uzayacak diye. Hepten yokuz yani gözlerinde :)
çömezabla

New postby esraersal » Wed Mar 17, 2021 4:55 pm

[/quote]

Aynen aynen. Eylül açıklananlar , Eylül sonları online ya da Eylül sonu parmak izi verenler gördüğüm. IDV ciler bekliyor. Bize mail falan da gelmedi uzayacak diye. Hepten yokuz yani gözlerinde :)[/quote]

Yok yok, bende IDV kullanmadim ama bana da sonuc gelmedi :)
esraersal

New postby çömezabla » Wed Mar 17, 2021 5:15 pm

esraersal wrote:

Aynen aynen. Eylül açıklananlar , Eylül sonları online ya da Eylül sonu parmak izi verenler gördüğüm. IDV ciler bekliyor. Bize mail falan da gelmedi uzayacak diye. Hepten yokuz yani gözlerinde :)[/quote]

Yok yok, bende IDV kullanmadim ama bana da sonuc gelmedi :)[/quote]

Söz veriyorum bizimkinden önce gelecek :))
çömezabla

New postby esraersal » Wed Mar 17, 2021 5:16 pm

çömezabla wrote:
esraersal wrote:

Aynen aynen. Eylül açıklananlar , Eylül sonları online ya da Eylül sonu parmak izi verenler gördüğüm. IDV ciler bekliyor. Bize mail falan da gelmedi uzayacak diye. Hepten yokuz yani gözlerinde :)

Yok yok, bende IDV kullanmadim ama bana da sonuc gelmedi :)[/quote]

Söz veriyorum bizimkinden önce gelecek :))[/quote]

Ben Haziran da gelir diye dusunerek planlama yapiyorum su an :))
esraersal

New postby ihatevisa » Wed Mar 17, 2021 6:18 pm

Valla yeter artik yakinda ILR için son 90 gün diyeceğim hep beraber geri saymaya başlayacağiz daha ortalikta vize yok mülakatin bile üstünden 4 ay geçti tik yok en az 10 email attim şimdi bakalim MP 29 martta home office dönüş yapacak dediler onlari bekliyorum daha ne çikar yol kaldi acaba
ihatevisa

New postby gndlf » Wed Mar 17, 2021 6:36 pm

@knpc Teşekkürler.
gndlf

New postby gndlf » Wed Mar 17, 2021 8:25 pm

Arkadaşlar form'daki: "cover letter and authorisation" kısmındaki "authorisation" tam olarak ne oluyor ? Acentalar için mi?
gndlf

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü