Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby denizya » Sat Oct 24, 2020 8:25 am

Bol şans diliyorum, tecrübelerinizi bizimle de paylaşırsanız seviniriz interview'dan sonra.

Sizin sektör neydi acaba?

Aybike wrote:Selamlar,

19 temmuz online basvuru
1 eylul submission
27 ekim interview

Aranizda telefon mulakatina katilan oldu mu?
Neler soruyorlar acaba?

Tesekkurler...
denizya

New postby Jumanji3 » Sat Oct 24, 2020 10:22 am

Yeni düzenlemeler parlementodan geçmiş sanırım. Aşağıdaki gibi bir makaleye denk geldim.

https://www.linkedin.com/pulse/ankara-a ... 0-karakaya
Jumanji3

New postby esraersal » Sat Oct 24, 2020 10:29 am

Jumanji3 wrote:Yeni düzenlemeler parlementodan geçmiş sanırım. Aşağıdaki gibi bir makaleye denk geldim.

https://www.linkedin.com/pulse/ankara-a ... 0-karakaya

Evet Yaşar bey dün gece video yayınladı detaylı bilgi veriyor.

https://youtu.be/T9yrSoWEf2Q
esraersal

New postby reading33 » Sat Oct 24, 2020 11:37 am

21 Nisan Basvuru
21 Temmuz submit
2 Eylul IDV

Beklemeye devam. Basvurali 6ay+ oldu

zeugma wrote:Kullanici Gun sayısı
ihatevisa 104
bilinmeyenedogru 111
lineofduty 143
Stella 146
fatihsoydan 147
Eemre_ 157
mstmyr 157
jimmy 164
zumur 177
denizya 188
EsraZeynep 266

Evet online basvuru suresinden itibaren 100 gunu asanlar top 10 diyecektim @ihatevisa da listeye ucundan girmis top 11.

Arkadaslar artik alin vizelerinizide sira bizede gelsin
reading33

New postby zeugma » Sat Oct 24, 2020 2:47 pm

Cok ilginc listenin erimesi gerekirken dahada eski basvurular artti :)

Gerci aciklanan istatistiklere bakilacak olursa gunde en az 20 basvuruya bakiyo olmalari lazim ama cok kucuk bir kismi paylasiyor sadece.

Aslinda ne kadar cok kisi bilgi paylassa o kadar iyi tahminleme yapabiliriz.
zeugma

New postby ihatevisa » Sat Oct 24, 2020 6:04 pm

Arkadaslar sizden ricam telefonla mulakata cagrilanlar kacinci basvurulari acaba ? Detayli yazabilirmisiniz ? 2. defa 3 yillik basvuru mu ? Yoksa ilk 3 yillik basvuru mu ? Evraklariniz arasinda musteri referans mektuplari varmiydi ? Bu mektuplari siz mi yazdiniz yani hepsi ayni formatta mi ? Yoksa musterilerinizin el yazisi ile yazilip imzalandi mi ? Banka hareketleriniz neydi ? Business Plan'a sadik kaldiniz mi yoksa geliriniz cok mu altta yer aliyordu ? Hangi sektordeydiniz ? Dependant varmi ? Cocuk varmi dogum burada mi oldu ? vb vb akliniza gelenleri de yazarsaniz hem biz bilgileriniz hemde yazdiklarinizdan yola cikarak size neler sorabilirler bunlari tartisabiliriz.
ihatevisa

New postby elfs » Sat Oct 24, 2020 11:29 pm

Merhaba arkadaslar
Yakında 3 yıllık uzatmaya basvuracagım. Bounce Back Loan kullandım. Sıkıntı yaratır mı acaba ? Kredi cekip 3 yıllık uzatmasını sorunsuz alan var mı ?
elfs

New postby denizya » Sun Oct 25, 2020 9:44 am

Evet ben de bunu rica ediyorum. Özellikle sektör belirtmelerini çünkü sanki genelde IT gibi bir gözlemim oldu, onu merak ediyorum.

ihatevisa wrote:Arkadaslar sizden ricam telefonla mulakata cagrilanlar kacinci basvurulari acaba ? Detayli yazabilirmisiniz ? 2. defa 3 yillik basvuru mu ? Yoksa ilk 3 yillik basvuru mu ? Evraklariniz arasinda musteri referans mektuplari varmiydi ? Bu mektuplari siz mi yazdiniz yani hepsi ayni formatta mi ? Yoksa musterilerinizin el yazisi ile yazilip imzalandi mi ? Banka hareketleriniz neydi ? Business Plan'a sadik kaldiniz mi yoksa geliriniz cok mu altta yer aliyordu ? Hangi sektordeydiniz ? Dependant varmi ? Cocuk varmi dogum burada mi oldu ? vb vb akliniza gelenleri de yazarsaniz hem biz bilgileriniz hemde yazdiklarinizdan yola cikarak size neler sorabilirler bunlari tartisabiliriz.
denizya

New postby denizya » Sun Oct 25, 2020 9:48 am

Gerçekten işiniz için kullandıysanız neden yaratsın? Ben de kullandım. 6+ aydır bekleyen birinin bunu söylemesi ne kadar güven verecek onu bilmiyorum tabi hahaha.

Şaka bir yana, dosyamla ilgili binbir türlü terslik geliyor aklıma ama bounce back asla bunlardan biri değil, olacağına da ihtimal vermem, aksine işinle ilgili ciddiyetini gösteriyor bence, sonuçta bounce back'i çekmişim, mesleki harcamalarıma kullanıyorum, bu gerçekten belirttiğim işi yaptığımı ve daha da geliştirmeye uğraştığımı gösteriyor zaten.

elfs wrote:Merhaba arkadaslar
Yakında 3 yıllık uzatmaya basvuracagım. Bounce Back Loan kullandım. Sıkıntı yaratır mı acaba ? Kredi cekip 3 yıllık uzatmasını sorunsuz alan var mı ?
denizya

New postby denizya » Sun Oct 25, 2020 11:19 am

Pazar günü beklenmeyen güzel bir haberle geldim arkadaşlar,

Listenin ilk 3'ündeki yerimi bekleyen arkadaşlara bırakıyor ve en kısa zamanda özellikle @zumur ve @EsraZeynep'in uzatmalarını almalarını diliyorum.

17 Nisan - online başvuru
4 Eylül - IDV App submit
25 Ekim - 3 yıl onay

Kendi adıma zor ve gergin bir süreç oldu, şu an en büyük dileğim çok bekleyen diğer arkadaşların da bir an önce vizelerine kavuşmaları.
Last edited by denizya on Sun Oct 25, 2020 9:42 pm, edited 1 time in total.
denizya

New postby Ayca_ » Sun Oct 25, 2020 11:26 am

Sizin adiniza cok sevindim. Hayirli olsun. Darisi tum bekleyenlere gercekten en kisa zamanda.
Ayca_

New postby esraersal » Sun Oct 25, 2020 11:26 am

denizya wrote:Pazar günü beklenmeyen güzel bir haberleş geldim arkadaşlar,

Listenin ilk 3'ündeki yerimi bekleyen arkadaşlara bırakıyor ve en kısa zamanda özellikle @zumur ve @EsraZeynep'in uzatmalarını almalarını diliyorum.

4 Eylül - IDV App submit
25 Ekim - 3 yıl onay

Kendi adıma zor ve gergin bir süreç oldu, şu an en büyük dileğim çok bekleyen diğer arkadaşların da bir an önce vizelerine kavuşmalar.

Harika çok sevindim. Tebrikler :)
esraersal

New postby ihatevisa » Sun Oct 25, 2020 11:38 am

@denizya hayirli ugurlu olsun vizeniz ... Darisi bizlere artik
ihatevisa

New postby elfs » Sun Oct 25, 2020 12:06 pm

denizya wrote:Gerçekten işiniz için kullandıysanız neden yaratsın? Ben de kullandım. 6+ aydır bekleyen birinin bunu söylemesi ne kadar güven verecek onu bilmiyorum tabi hahaha.

Şaka bir yana, dosyamla ilgili binbir türlü terslik geliyor aklıma ama bounce back asla bunlardan biri değil, olacağına da ihtimal vermem, aksine işinle ilgili ciddiyetini gösteriyor bence, sonuçta bounce back'i çekmişim, mesleki harcamalarıma kullanıyorum, bu gerçekten belirttiğim işi yaptığımı ve daha da geliştirmeye uğraştığımı gösteriyor zaten.

elfs wrote:Merhaba arkadaslar

Tesekkur ederim cevap için. Bende olumsuz yerine aksine düzenli ödendiğinde aksine olumlu kredi skoru olarak yansıyacagına dair bircok sey okumustum. Umarım düşündüğümüz gibidir :) Peki ekstra bir acıklama yaptınız mı kredi için ? Business account da ikinci bir hesap gibi duruyor. Print ettim , business bank statement'lar arasına eklemek gerekli mi onu da?
Bu arada bekleyen herkes en yakın zamanda sonuclarını "olumlu" olarak alırlar umarım. En içten dileklerimle yazıyorum.
elfs

New postby elfs » Sun Oct 25, 2020 12:08 pm

denizya wrote:Pazar günü beklenmeyen güzel bir haberleş geldim arkadaşlar,

4 Eylül - IDV App submit
25 Ekim - 3 yıl onay

Kendi adıma zor ve gergin bir süreç oldu, şu an en büyük dileğim çok bekleyen diğer arkadaşların da bir an önce vizelerine kavuşmalar.

Çok sevindim. Tebrik ederim.
elfs

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü