Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby ihatevisa » Tue Oct 13, 2020 1:16 pm

Eline emegine saglik. Su senin yaptigin siralamayi acaba HO calisanlari yapamiyormu siralama yapip ona gore dosyalara bakamiyorlar mi acaba? :) :) :)
ihatevisa

New postby Eemre_ » Tue Oct 13, 2020 1:32 pm

@zeugma Emeginize saglik:) gozler kanadi hakikaten, icimizinden gecen boyle bir tabloydu , super olmus.

Ciktisini alip HO e mi yollasak mektupla :)
Eemre_

New postby zumur » Tue Oct 13, 2020 1:33 pm

Senin şu yaptığını home office yapamadı helal olsun, teşekkür ederiz.

Yalnız ben 9 ekimde onay almış gibi görünüyorum bu listede (ah keşke) ama hala beklemedeyim, düzeltebilirsen şükela olur, vize bitiş de 15 mayıs ama geri kalan her şey doğru.

Tekrar ellerine sağlık.

zeugma wrote:Artik dayanamadim bu tarih paylasim formatina(Goz kanatiyor ve anlamlandirmak cok zor) ve spreadsheet olarak hazirladim bulabildigim butun basvuru tarihlerini:

https://bit.ly/2H1XCrA

Filtre falan yapip siralamalari degistirebilirsiniz.
zumur

New postby zeugma » Tue Oct 13, 2020 1:49 pm

Rica ederim.
Duzenlemeleri yaptim.
Umarim herkes hizlica sonuc alirda liste tutmaya bile gerek kalmaz gunun birinde :)
zeugma

New postby gndlf » Tue Oct 13, 2020 2:05 pm

@fatihsoydan teşekkürler

Arkadaşlar şu terimleri açıklar mısınız? Artık jargona fransız kaldım.
1) Online Basvuru dediğiniz gov.uk başvurusu mu, ukvcas başvurusu mu?
2) Dosya Submit dediğiniz dosyaları idv app üzerinden veya ukvcas'a online yükleme işlemi mi ?
3) Parmak Izini nasıl dosya submit'ten hemen bir gün sonra veriyorsunuz ? Arada bir bekleme süresi olması gerekmez mi (randevu gününü bekleme süresi) ?

Teşekkürler
gndlf

New postby sercansanal » Tue Oct 13, 2020 2:12 pm

@gndlf listede kasitli olarak yanlis tarihler verenler olduguna yemin edebilirim ama ispatlayamam :d
sercansanal

New postby zeugma » Tue Oct 13, 2020 2:44 pm

Online basuvuru: gov.uk basvurusu. ilk basta direk gov.uk basvurusu seklinde yazmistim fakat genelde direk online basvuru diye nitelendirmis insanlar.

Dosya submit: bu tek bir olay oldugu icin karistirilacak bir durum degil, ukvcas uzerinden yaptigimiz submit olayi (web veya app uzerinden) Yukleme islemi degil, yukledikten sonra submit yani dosyalari gondermek.

Insanlarin paylastiklari tarihleri dogru varsayip ekledim, eger yanlis olanlar varsa duzeltelim veya atmasyon bir bilgi varsa(emin oldugunuz) kaldiralim hepimizin yararina.
zeugma

New postby Eemre_ » Tue Oct 13, 2020 3:14 pm

Aslinda guzel bu haliyle, fakat IDV submit tarihlerini katmadik sadece siralamada onemli mi bilmiyorum. @zeugma'ya ekstra is cikarmayalim bence.
Eemre_

New postby denizya » Tue Oct 13, 2020 3:40 pm

Evet şöyle bir detay daha var aslında, benim dosya submit dediğim IDV App photo submit aslında, öncesinde 22 Temmuz'da dosyaları submit etmiştim fakat IDV'den photo'yu da submit ettiğimde tamamlandığı varsayıyorum submit işleminin. Çünkü normalde de biometric verdiğiniz tarihten itibaren başlıyor bekleme süresi.

Eemre_ wrote:Aslinda guzel bu haliyle, fakat IDV submit tarihlerini katmadik sadece siralamada onemli mi bilmiyorum. @zeugma'ya ekstra is cikarmayalim bence.
denizya

New postby hsyn61 » Tue Oct 13, 2020 3:49 pm

Galiba dosya submit değil, online form doldurma sırasına göre bakılıyor.

UKVI have told us that they aim to deal with ALL applications in date order. This means that your case will be dealt with by UKVI based on the date of your registration with UKVI/UKVCAS.
https://www.ukvcas.co.uk/flash-message- ... geId=74833

denizya wrote:Evet şöyle bir detay daha var aslında, benim dosya submit dediğim IDV App photo submit aslında, öncesinde 22 Temmuz'da dosyaları submit etmiştim fakat IDV'den photo'yu da submit ettiğimde tamamlandığı varsayıyorum submit işleminin. Çünkü normalde de biometric verdiğiniz tarihten itibaren başlıyor bekleme süresi.

Eemre_ wrote:Aslinda guzel bu haliyle, fakat IDV submit tarihlerini katmadik sadece siralamada onemli mi bilmiyorum. @zeugma'ya ekstra is cikarmayalim bence.
hsyn61

New postby denizya » Tue Oct 13, 2020 4:24 pm

Israrla bunu söylüyorlar fakat benim başvuru tarihim 17 Nisan ya, 4 Eylül'de başvurmuş adam aldı geçen gün uzatmasını. Sırayla bakıyoruz demesinler artık rica ediyorum. Tamam hadi başka değişkenler de var diyelim, ne kadar etkileyebilir bu başka değişkenler, hadi zor bir dosya diyelim, öyle diyelim böyle diyelim de 5 ay fark da atmaz ki yahu.

Yok, hem bu forumda, hem facebook'ta günlerce, defalarca kafa patlattı insanlar, nasıl bir mantıkla geliyor cevaplar diye ama bir türlü bir mantıpa oturtamadık. Bence app mapp derken bir şeyleri ellerine yüzlerine bulaştırdılar ve artık her ne karışıklık olduysa da bir daha toparlanamadı. App'i de kaldırdılar sonra zaten, sadece öğrencilere devam ediyorlar.

Sırayla filan değil yani valla isyanlardayım artık.

hsyn61 wrote:Galiba dosya submit değil, online form doldurma sırasına göre bakılıyor.

UKVI have told us that they aim to deal with ALL applications in date order. This means that your case will be dealt with by UKVI based on the date of your registration with UKVI/UKVCAS.
https://www.ukvcas.co.uk/flash-message- ... geId=74833

denizya wrote:Evet şöyle bir detay daha var aslında, benim dosya submit dediğim IDV App photo submit aslında, öncesinde 22 Temmuz'da dosyaları submit etmiştim fakat IDV'den photo'yu da submit ettiğimde tamamlandığı varsayıyorum submit işleminin. Çünkü normalde de biometric verdiğiniz tarihten itibaren başlıyor bekleme süresi.

denizya

New postby ihatevisa » Wed Oct 14, 2020 7:49 am

sercansanal wrote:@gndlf listede kasitli olarak yanlis tarihler verenler olduguna yemin edebilirim ama ispatlayamam :d

Hahha gecin bunlari gecin :) Koronavirus ten olenlerin sayisi da saklaniyor hatta trafik kazasinda olenler kalp krizi gecirenlere de olum sebebi koronavirus diye yaziyorlarmis diyenler ile ayni kafa :)

Gunaydinnnnnnnnnnnnnn !!!!!!!!!!

Bugun guzel haberler alalim insAllah !!!!!!

Referans olmasi acisinda bir kac guzel haber paylasayim ,
---------------------------------------------------------------
My timeline
Application submitted: 08 June
IDV Submission: 28 Aug
In Person Bio: 08 Oct
Decision Email: 13 Oct

-------------------------------------------------------------
Email from caseworker: 15/07/2020
Documents sent to caseworker: 16/07/2020
Access granted to IDV app: 04/09/2020
Date Biometrics Enrolled via IDV app: 04/09/2020

Face to Face Biometric Enrolled: 05/10/2020
Approval email received: 12/10/2020 via Solicitor
BRP Card Received: waiting
ihatevisa

New postby zeugma » Wed Oct 14, 2020 8:10 am

Gunaydin @ihatevisa senin paylastiklarin Tier 2 veya Tier2 uzerinden ILR basvurusu gibi durumlar mi? Acikcasi ben ECAA basvurularina farkli bir ekibin baktigini dusunuyorum. O yuzden onlarin sureleri ile bizim sureler ortusmeyebilir.
zeugma

New postby ihatevisa » Wed Oct 14, 2020 8:35 am

zeugma wrote:Gunaydin @ihatevisa senin paylastiklarin Tier 2 veya Tier2 uzerinden ILR basvurusu gibi durumlar mi? Acikcasi ben ECAA basvurularina farkli bir ekibin baktigini dusunuyorum. O yuzden onlarin sureleri ile bizim sureler ortusmeyebilir.

SET M diye yazmislar :)
ihatevisa

New postby esraersal » Wed Oct 14, 2020 9:05 am

Merhaba. Birazdan 2 saatlik bir yoldan Croydon a parmak izi vermeye gideceğiz. Götürmem gereken bir şeyleri unuturum diye çok korkuyorum. Pasaport ve randevu çıktılarını aldım. Başka götürmem gereken bir şey var mı arkadaşlar?
esraersal

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü