Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby ihatevisa » Fri Feb 26, 2021 9:27 am

Bende kullanmiyorum :) ama cok uzun suredir bekliyorum
ihatevisa

New postby oogway » Fri Feb 26, 2021 10:20 am

@ihatevisa, demek ki cok mantikli bir cikarim degilmis :)
oogway

New postby esraersal » Fri Feb 26, 2021 11:15 am

oogway wrote:Son zamanlarda soyle bir durumla karsilastim.

Contract yaparken arada third-party bir agency kullanmayan arkadaslarin uzatma basvurulari daha hizli sonuclandi gibi gorunuyor. Bu duruma dogrudan bir kanitim yok, sadece cevremdeki duydugum sonuclardan yaptigim bir cikarim.

Burada basvuru sonucu geciken veya gelen arkadaslar acaba kendi durumlarini paylasabilirler mi? Is yaparken end-client'a ulasmak icin araci bir agency ile calistilar mi?

Ben sahsen hic agency kullanmadim ve uzatma sonucu 3 ay gibi kisa bir surede geldi.

Ben de kullanmiyorum, 5 aydir bekliyorum. HO ya sevgilerimi iletiyorum. Anladiniz siz :))
esraersal

New postby zumur » Fri Feb 26, 2021 11:21 am

Hiç kullanmadık 10 months and counting :)

FB'da biri yazmıştı bu bir tombala, arada çinko yapan çıkıyo ya da tombala diye. Aşırı katılıyorum. Kimin ne zaman, nasıl sonuç aldığının hiç bir açıklaması yok ya. HO çalışanlarının keyfi ve kahyasına göre yaşıyoruz maalesef.

oogway wrote:Son zamanlarda soyle bir durumla karsilastim.

Contract yaparken arada third-party bir agency kullanmayan arkadaslarin uzatma basvurulari daha hizli sonuclandi gibi gorunuyor. Bu duruma dogrudan bir kanitim yok, sadece cevremdeki duydugum sonuclardan yaptigim bir cikarim.

Burada basvuru sonucu geciken veya gelen arkadaslar acaba kendi durumlarini paylasabilirler mi? Is yaparken end-client'a ulasmak icin araci bir agency ile calistilar mi?

Ben sahsen hic agency kullanmadim ve uzatma sonucu 3 ay gibi kisa bir surede geldi.
zumur

New postby ihatevisa » Fri Feb 26, 2021 11:53 am

@zumur ILR basvuruna kac gun kaldi :) o onemli artik :) Aslinda organize olup herkes ayni gun ayni saatte ortak bir email ile " sadece isim ve basvuru numalarimizi degistirp " durumlarimizi sorgulayacagiz bir email atalim. Mesela Pazartesi - Carsamba -Cuma gunleri saat 09.00 da ayni anda email gonderecegiz en azindan biraz ses cikmis olur mu ki acaba ? 150 kisi ayni anda email attigimizi dusunursek hafta da 450 ECAA vize durum sorgulama emaili bunu 2 hafta yapsak 900 email adamlar ne oluyor lan diyebilirmi acaba ? Hatta 1 tik ileriye gidelim sadece home office degil parlomento daki HO yetkilisine ve CC de boris amca filan :D varmisiniz deneyelim :D ne olacak toplu email attiniz diye bize red mi verecekler :D
ihatevisa

New postby esraersal » Fri Feb 26, 2021 12:04 pm

ihatevisa wrote:@zumur ILR basvuruna kac gun kaldi :) o onemli artik :) Aslinda organize olup herkes ayni gun ayni saatte ortak bir email ile " sadece isim ve basvuru numalarimizi degistirp " durumlarimizi sorgulayacagiz bir email atalim. Mesela Pazartesi - Carsamba -Cuma gunleri saat 09.00 da ayni anda email gonderecegiz en azindan biraz ses cikmis olur mu ki acaba ? 150 kisi ayni anda email attigimizi dusunursek hafta da 450 ECAA vize durum sorgulama emaili bunu 2 hafta yapsak 900 email adamlar ne oluyor lan diyebilirmi acaba ? Hatta 1 tik ileriye gidelim sadece home office degil parlomento daki HO yetkilisine ve CC de boris amca filan :D varmisiniz deneyelim :D ne olacak toplu email attiniz diye bize red mi verecekler :D

sistemi iyice cokertmeyelim :D
esraersal

New postby oogway » Fri Feb 26, 2021 12:10 pm

ihatevisa wrote:@zumur ILR basvuruna kac gun kaldi :) o onemli artik :) Aslinda organize olup herkes ayni gun ayni saatte ortak bir email ile " sadece isim ve basvuru numalarimizi degistirp " durumlarimizi sorgulayacagiz bir email atalim. Mesela Pazartesi - Carsamba -Cuma gunleri saat 09.00 da ayni anda email gonderecegiz en azindan biraz ses cikmis olur mu ki acaba ? 150 kisi ayni anda email attigimizi dusunursek hafta da 450 ECAA vize durum sorgulama emaili bunu 2 hafta yapsak 900 email adamlar ne oluyor lan diyebilirmi acaba ? Hatta 1 tik ileriye gidelim sadece home office degil parlomento daki HO yetkilisine ve CC de boris amca filan :D varmisiniz deneyelim :D ne olacak toplu email attiniz diye bize red mi verecekler :D

Bunun yerine devlet baba(!) petition yapmis, oradan adam toplayin demis. Su petition'a destek verilebilir, yayilabilir:

https://petition.parliament.uk/petitions/573702

Su an sayi 500'lerde, 10k'a ulasir mi bilmem, ama olsa en azindan bir muhatap buluruz.
oogway

New postby nnergiz » Fri Feb 26, 2021 1:15 pm

tesekkurler destek icin, herkesi bu konuda hassasiyete davet ediyoruz.

Bu konuyla ilgili iki farkli video da cektik, farkindalik yaratmak istiyoruz.
https://www.youtube.com/watch?v=KbkOiSzeuGY
https://www.youtube.com/watch?v=ECkp6oVsjeI

Ses getirmenin tek yolu, yasal olarak bu basvuruyu iletmek, katilim sart.

oogway wrote:

Bunun yerine devlet baba(!) petition yapmis, oradan adam toplayin demis. Su petition'a destek verilebilir, yayilabilir:

https://petition.parliament.uk/petitions/573702

Su an sayi 500'lerde, 10k'a ulasir mi bilmem, ama olsa en azindan bir muhatap buluruz.
nnergiz

New postby ihatevisa » Fri Feb 26, 2021 3:16 pm

@oogway bu petition ile olacak birsey degil benim dusunceme gore zaten sunun surasinda 5-6K Ankara Anlasmali var yok bence. @esraersal zaten amac sistemlerini cokertmek :D hafta 450 email bence guzel surekli ayni seyler en fazla bizi spam listesine eklerler ne olacak ki :) Diger forumlara da yazsak vize bekleyenlere ulassak sanal ortamda organize :)
ihatevisa

New postby Londonist » Sat Feb 27, 2021 10:14 pm

Benim arkadaşım şöyle bir yol izledi, uzun süre bekledi önce klasik bir mail attı tabi ki klasik mail cevabı geldi, sonra dedi ki bunlar letter a önem veriyorlar, Adrese letter gönderdi uzun süredir bekliyorum cevap gelmedi diye, sonra dönüş yapmış görevli demiş ki seninle interview yapacağız sen Londradasın 4 hafta sonra interview yapalım, o da yakın zaman yok mu deyince Birmingham da var 2 hafta içinde, arkadaşım da kabul ediyor. Birmingham a gidip 45 dakikalık görüşmesini yaptıktan sonra şimdiye kadar gelen bir sonuç olmadığını söyledi. İyi yol mu kötü mü bilemedim :)
Londonist

New postby ihatevisa » Mon Mar 01, 2021 9:21 am

Gunaydin , herkese iyi haftalar :) Haber alan burayi terk mi ediyor yoksa bize gicikligina mi yazmiyor :D Bu hafta guzel haberler bizimle olsun.
ihatevisa

New postby esraersal » Mon Mar 01, 2021 9:51 am

ihatevisa wrote:Gunaydin , herkese iyi haftalar :) Haber alan burayi terk mi ediyor yoksa bize gicikligina mi yazmiyor :D Bu hafta guzel haberler bizimle olsun.

Gunaydin, mutlu haftalar. Ya facebooktaki gruplara da bakiyorum ama uzatma sonucu gelen gormuyorum hic. Bizi unuttular sanirim :)
esraersal

New postby ihatevisa » Mon Mar 01, 2021 10:40 am

2 Eylul ILR basvurusuna 16 Subatta onay ve 8 Ekim ILR basvurusuna 23 Subatta onay gelmis son haberler buydu . Ama uzatma haberlerinden bir duyum almadim daha
ihatevisa

New postby sercansanal » Mon Mar 01, 2021 11:04 am

son zamanlarda dikkat ettim; 1 hafta sonuc geliyor 3 hafta sonuc gelmiyor. belki de 1 hafta uzatmalara 3 hafta turkiye'de gelen basvurulara bakiyorlardir.
sercansanal

New postby ihatevisa » Mon Mar 01, 2021 6:17 pm

Hazirmisiniz !!!!!!!!! Saat 19.00 da açiklama yapicam !!!! :D :D :D

MP den cevap geldi

Thank you for your email.

I am so sorry that your previous email containing your husband's consent seems to have been lost in our junk folder, please accept my sincere apologies for this. We have now retrieved it and Margaret has made an enquiry today to the Home Office regarding your LTR application.

A member of the team will be in touch as soon as she has received a response.

In the meantime, please don't hesitate to get back in touch if you have any further concerns.

Best wishes,

Rosa

Office of Margaret Hodge MP

Gulermisin Aglarmisin !!!!
ihatevisa

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü