Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby ihatevisa » Thu Apr 29, 2021 9:28 am

Gunaydin ,

@zumur tekrardan hayirli ugurlu olsun. 1+2 seneye de 2 senelik verirler galiba 5. yili tamamlar ILR basvurunu yaparsin .

Baska guzel haberler varmi arkadaslar etraftan. Nisan ayini da yedik.
ihatevisa

New postby bilinmeyenedogru » Thu Apr 29, 2021 10:34 am

ihatevisa wrote:Gunaydin ,

@zumur tekrardan hayirli ugurlu olsun. 1+2 seneye de 2 senelik verirler galiba 5. yili tamamlar ILR basvurunu yaparsin .

@zumur hayirli olsun vizeniz umarim bir an once bizim vizelerde gelir :)

@ihatevisa facebookta gordugum kadariyla IDV aPP basvurulari hic sonuclanmiyor, parmak izine gidenler sonuclaniyor ben hic anlamadim bu isi temmuz basvurular idururken surekli kasim ve aralik basvurulari sonuclaniyor, sanirim bizimde sonumuz zumur gibi, fakat simdi birde mail attilar complex falan diye bu sebeple muhtemelen biz zumur kadar sansli olmayacagiz
bilinmeyenedogru

New postby orduevi » Thu Apr 29, 2021 12:41 pm

bilinmeyenedogru wrote:

@ihatevisa facebookta gordugum kadariyla IDV aPP basvurulari hic sonuclanmiyor, parmak izine gidenler sonuclaniyor ben hic anlamadim bu isi temmuz basvurular idururken surekli kasim ve aralik basvurulari sonuclaniyor, sanirim bizimde sonumuz zumur gibi, fakat simdi birde mail attilar complex falan diye bu sebeple muhtemelen biz zumur kadar sansli olmayacagiz

Ben IDV app ile basvurmus ve 2. 3 yıllık uzatmamı almistim.
orduevi

New postby esraersal » Thu Apr 29, 2021 4:30 pm

orduevi wrote:
bilinmeyenedogru wrote:

Ben de gidip parmak izi verip 6 ayi gecmesine ragmen alamadim :)

Ben IDV app ile basvurmus ve 2. 3 yıllık uzatmamı almistim.
esraersal

New postby newdev2 » Thu Apr 29, 2021 9:21 pm

Arkadaslar extension sonrasi polis kaydi yaptiracagim lakin OVRO en erken 7 hazirana randevu veriyor. Kayit yaptirmadan bir kac ayligina TR'ye gitsem sorun yasar miyim? Benzer durum tecrube eden oldu mu? Ya da randevuyla ilgili bir tip & trick?
newdev2

New postby ihatevisa » Fri Apr 30, 2021 9:26 am

@bilinmeyenedogru bende BARMAK IZI verdim :D :D Kiraydondan :) Bir arkadasimda IDV ile devam etti ikimize de haber gelmedi . Hic bu boyle bu boyle diye sistemi cozmeye calisma sistem icinde kayboluyorsun bir sure sonra kafa yaniyor. Bekleyip gorecegiz sonucu
ihatevisa

New postby bilinmeyenedogru » Fri Apr 30, 2021 9:29 am

ihatevisa wrote:@bilinmeyenedogru bende BARMAK IZI verdim :D :D Kiraydondan :) Bir arkadasimda IDV ile devam etti ikimize de haber gelmedi . Hic bu boyle bu boyle diye sistemi cozmeye calisma sistem icinde kayboluyorsun bir sure sonra kafa yaniyor. Bekleyip gorecegiz sonucu

@ihatevisa kesinlikle dogru soyluyorsun, koyun bekliyoruz malesef
bilinmeyenedogru

New postby oinone » Fri Apr 30, 2021 10:39 am

Merhaba,

16 Kasim online basvuru, 14 Aralik parmak izi.
29 Nisan 2021'den baslamak uzere 1 yillik uzatma sonucu geldi.
Ilk uzatma basvurusuydu, 1 yil olma sebebi NINo olmamasi. Halbuki NINo olmadan HMRC ile ilgili islemlerimizi tamamlayip gostermistik, ancak dikkate alinmamis.

Bekleyen herkes guzel sonuclar alir umarim.
oinone

New postby knpc » Fri Apr 30, 2021 11:37 am

newdev2 wrote:Arkadaslar extension sonrasi polis kaydi yaptiracagim lakin OVRO en erken 7 hazirana randevu veriyor. Kayit yaptirmadan bir kac ayligina TR'ye gitsem sorun yasar miyim? Benzer durum tecrube eden oldu mu? Ya da randevuyla ilgili bir tip & trick?

OVRO'da yazi vardi hala var mi bilmiyorum, bizden kaynakli gecikmelerde sizin bir sorumlulugunuz yok gibi.

Randevu aldiktan sonra problem olmaz, soran olursa randevu ciktisi gosterilebilir. Uzun zamandir kapaliydi zaten, bir cok kisi girip cikmistir kayit yaptiramadan.
knpc

New postby Londonist » Fri Apr 30, 2021 9:49 pm

newdev2 wrote:Arkadaslar extension sonrasi polis kaydi yaptiracagim lakin OVRO en erken 7 hazirana randevu veriyor. Kayit yaptirmadan bir kac ayligina TR'ye gitsem sorun yasar miyim? Benzer durum tecrube eden oldu mu? Ya da randevuyla ilgili bir tip & trick?

Son lockdown a girmeden önce randevu için baktığımda bana da Temmuz ayını göstermişti, ben de boş vermiştim. Sonra birkaç gün sonra gece 12 den sonra girip bakayım dedim 10 gün sonraya randevu bulmuştum. İşlemleri yaptıktan sonra lockdown geldi sonra. Gece 12 den sonra bakabilirsiniz. Bana denk gelmişti size de gelebilir.

Giriş çıkışlarda BRP önemli, OVRO kayıtı sonra da olsa problem olmaz. Gitmeden önce en kötü randevu alırsınız sorduklarında da gösterirsiniz, ben randevu aldım ama geç tarih verildi diye.
Londonist

New postby newdev2 » Sat May 01, 2021 12:12 am

Cevaplar icin cok tesekkurler. @knpc, @Londonist

Gece kontrol ederek ben de 5 Mayisa bir tane yakaladim.
newdev2

New postby Gwich » Sat May 01, 2021 12:57 pm

Selamlar. Yakinda ilk 3 yıllık uzatma başvurum var. Danışmanım olmadığı için sizden yardım rica edecektim.

Birincisi. Amcam ve ailesiyle yaşıyorum. Kira ödemiyorum. Bunun için bir belge koymam lazım mı? Amcamdan imzalı yazı gibi?

İkincisi. 3 farklı hizmet veriyorum. Ancak bir tanesinin fiyat politikasını ve fiyatını sonradan değiştirdim. Yani business plan ve referans mektuplarındaki fiyatı değiştirdim. Faturaları da ona göre kestim. Muhasebecime sordum, ekstra bir iş değilse istediğin gibi değiştirebilirsin dedi. Sizce bir sorun olur mu?
Gwich

New postby esraersal » Sat May 01, 2021 2:27 pm

Gwich wrote:Selamlar. Yakinda ilk 3 yıllık uzatma başvurum var. Danışmanım olmadığı için sizden yardım rica edecektim.

Birincisi. Amcam ve ailesiyle yaşıyorum. Kira ödemiyorum. Bunun için bir belge koymam lazım mı? Amcamdan imzalı yazı gibi?

İkincisi. 3 farklı hizmet veriyorum. Ancak bir tanesinin fiyat politikasını ve fiyatını sonradan değiştirdim. Yani business plan ve referans mektuplarındaki fiyatı değiştirdim. Faturaları da ona göre kestim. Muhasebecime sordum, ekstra bir iş değilse istediğin gibi değiştirebilirsin dedi. Sizce bir sorun olur mu?

Birincisi evet alsaniz iyi olur.

Ikincisi sorun olmaz. Benim de bazi faturalarimda saatlik ucret yaziyor bazisinda projelik bazda yaziyor.
esraersal

New postby Gwich » Sat May 01, 2021 2:52 pm

esraersal wrote:
Gwich wrote:Selamlar. Yakinda ilk 3 yıllık uzatma başvurum var. Danışmanım olmadığı için sizden yardım rica edecektim.

Birincisi evet alsaniz iyi olur.

Ikincisi sorun olmaz. Benim de bazi faturalarimda saatlik ucret yaziyor bazisinda projelik bazda yaziyor.

Teşekkürler.

Ben de ilk başta bir servisi saatlik belirlemiştim. Business plan ve referans mektuplarındaki fiyatı da göre yazdım. Ama çalışmaya başlayınca baktım bedavaya çalışıyorum. :) Kişi başı olarak değiştirdim fiyatları.

Tekrar teşekkürler.
Gwich

New postby knpc » Sat May 01, 2021 8:07 pm

@Gwich dunyanin en iyi CEO, CFO su bir araya gelip business plan yazsa tutturamayabilir planini.

Arada goruyorum business plan ve uzatma ile ilgili mesajlari ama ikisi arasinda asiri bir bag kurmamak lazim. Tabi plandan bambaska isler yapiliyorsa o farkli olabilir.

Is kuruldu mu? Sirket kazaniyor mu? Sirket calismaya devam edecek mi?
Kisisel olarak da yeterli para kazandin mi? Kazanmaya devam edecek misin?
Ve de hem sirket, hem sen vergi ve diger yasal sorumluluklari yerine getirdin mi?

Uzatma daha cok bunlarla ilgili, verilen tum dokumanlar bunlari ispat icin genel cercevede.

Ev ile iligili konuda da kisisel olarak yeterli para kazanmayi ispat icin. Bunun icin kira giderini ispatliyoruz, faturalari vs. kazandigimiz yasantimizi karsiliyor diye. Eger kira gideri yoksa neden yok diye dokuman eklemek mantikli olabilir ama ben ilk basvuruda vermedim mesela kira kontrati ya da birisinden mektup. Ancak memurun nasil inceledigi de onemli tum basvurulari kafalarina gore denetliyorlar.
knpc

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü