Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby RevesNatav » Mon Mar 07, 2022 11:05 am

bilinmeyenedogru wrote:Herkese Selamlar,
20. ayin sonunda 3 yillik uzatma vizemi aldim.
Burada birlik olup destek olan herkese tesekkur ederim.

@ihatevisa umarim sende sonucunu almissindir :)
@RavesNatav ben 20 ay bekledim sonunda geldi. Umarim en kisa surede sonucunuz gelir sizinde.

Bilgilendirme icin cok tesekkurler ama bu ayin 19 unda gidecegim artik dayanacak gucum kalmadi hesaplarimida kapattilar birikimlerime bile el koydular iyi dilekleriniz icin cok tesekkurler
RevesNatav

New postby ozges » Mon Mar 07, 2022 11:37 am

RevesNatav wrote:
bilinmeyenedogru wrote:Herkese Selamlar,
20. ayin sonunda 3 yillik uzatma vizemi aldim.
Burada birlik olup destek olan herkese tesekkur ederim.

@ihatevisa umarim sende sonucunu almissindir :)
@RavesNatav ben 20 ay bekledim sonunda geldi. Umarim en kisa surede sonucunuz gelir sizinde.

Bilgilendirme icin cok tesekkurler ama bu ayin 19 unda gidecegim artik dayanacak gucum kalmadi hesaplarimida kapattilar birikimlerime bile el koydular iyi dilekleriniz icin cok tesekkurler

Cok gecmis olsun, nasil sebep gostermediler?

Avukatla veya yasal destek legal advice bureau ya danistiniz mi?
ozges

New postby RevesNatav » Mon Mar 07, 2022 12:43 pm

Cok tesekkurederim. Sordum fakat hickimseden net bir cevap alamiyorum az evvel yine gorustum banka ile hep ayni seyleri soyluyorlar klasik oyalama teknikleri bankadan biri ayacakmis 4. haftaya yaklasiyoruz halen bir cevap yok cok enteresan 40 yil dusunsem durduk yere banka hesaplarimin kapanacagi ve bunun sebebini ogrenemeyecegim aklima gelmezdi.
RevesNatav

New postby umtt » Sat Mar 12, 2022 8:30 am

RevesNatav wrote:Cok tesekkurederim. Sordum fakat hickimseden net bir cevap alamiyorum az evvel yine gorustum banka ile hep ayni seyleri soyluyorlar klasik oyalama teknikleri bankadan biri ayacakmis 4. haftaya yaklasiyoruz halen bir cevap yok cok enteresan 40 yil dusunsem durduk yere banka hesaplarimin kapanacagi ve bunun sebebini ogrenemeyecegim aklima gelmezdi.

Merhaba. Sizi kastederek soylemiyorum da BBL alip turkiyeye giden 3 kisi biliyorum. baska yapanlari da duydum. bu parayi alip gidenler yuzunden onlem almaya calisirlar, kabak bizim basimiza patlar diye dusunmustum. uzatma basvurusu iceride olanlari mimleyip hesaplarimiza el konmuyordur umarim. uzatmayi homeless olarak sokaklarda beklemeyelim.

Business hesabinizdan personal a maas ya da dividend disi para gonderdiniz mi? veya nakit cektiniz mi? Ben de ev degistirirken £1500 director's loan cekip 2 ay sonra sirkete geri gonderdim personal hesabimdan. umarim bir de bu cikmaz basimiza.
umtt

New postby oogway » Sun Mar 13, 2022 6:16 am

RevesNatav wrote:Merhaba Arkadaslar ben ocak 2021 yilinda basvurumu yapmistim 25 kasim 2021 tarihinde ek evrak istediler 6 aralikta ek evraklari da verdim fakat halen donus yok defalarca sikayet ettim hicbir gelisme olmadi yaklasik 14 aydir bekliyorum bu arada sebebini bilmedigim ve hicbirsekilde ogrenemedigim bir durumla karsi karsiyayim natwest bankasi hem kisisel hemde isletme hesabimi kapatti 3 haftayi gecti defalarca konusmama ragmen hicbir cevap alamiyorum 3 gun once mektup geldi mektuptada ayni sekilde hicbir bilgi vermiyorlar kendince sebeplerden oturu hesaplarimi kapatmislar icerideki birikimlerime el koymuslar nezaman cozulecek neden kapatildi ne yapmam gerek gibi sorularin hicbir cevabini alamiyorum boyle bir durumla karsi karsiya kalan kimse var mi? ben isin icinden cikamiyorum.

Oncelikle cok gecmis olsun.

Bankanin Home Office ile iletisime gecip, bu karari almis olmasi muhtemel. Zira bankalarin immigration status sorgulama yetkisi var (https://www.gov.uk/government/news/bank ... nt-holders). Hatta daha onceden yine NatWest'de benzer durumlar yasanmis. Su makaleye bir goz atin isterseniz:

https://www.theguardian.com/money/2018/ ... xplanation

Yerinizde olsam acil bir sekilde avukata danisirdim.
oogway

New postby RevesNatav » Sun Mar 13, 2022 2:07 pm

oogway wrote:
RevesNatav wrote:Merhaba Arkadaslar ben ocak 2021 yilinda basvurumu yapmistim 25 kasim 2021 tarihinde ek evrak istediler 6 aralikta ek evraklari da verdim fakat halen donus yok defalarca sikayet ettim hicbir gelisme olmadi yaklasik 14 aydir bekliyorum bu arada sebebini bilmedigim ve hicbirsekilde ogrenemedigim bir durumla karsi karsiyayim natwest bankasi hem kisisel hemde isletme hesabimi kapatti 3 haftayi gecti defalarca konusmama ragmen hicbir cevap alamiyorum 3 gun once mektup geldi mektuptada ayni sekilde hicbir bilgi vermiyorlar kendince sebeplerden oturu hesaplarimi kapatmislar icerideki birikimlerime el koymuslar nezaman cozulecek neden kapatildi ne yapmam gerek gibi sorularin hicbir cevabini alamiyorum boyle bir durumla karsi karsiya kalan kimse var mi? ben isin icinden cikamiyorum.

Oncelikle cok gecmis olsun.

Bankanin Home Office ile iletisime gecip, bu karari almis olmasi muhtemel. Zira bankalarin immigration status sorgulama yetkisi var (https://www.gov.uk/government/news/bank ... nt-holders). Hatta daha onceden yine NatWest'de benzer durumlar yasanmis. Su makaleye bir goz atin isterseniz:

https://www.theguardian.com/money/2018/ ... xplanation

Yerinizde olsam acil bir sekilde avukata danisirdim.

Cok tesekkurederrim. Avukata sordum fakat onlarda birsey yapamiyor bende birtane milletvekiline yazdim sadece oturumumun gecikmesi ile alakli banka ile olan problem den kaynakli ise milletvekili soyleyecektir bu sekilde anlayabilecegim ama bu gonderdiginiz makaledeki gibi aynen bu sekilde davraniyorlar cok sasirtici insan bankada para tutmaya korkuyor acikcasi. Bu arada arkadaslar gecikmis vizeleriniz icin mutlaka milletvekillerine yazin cok ilgileniyorlar bilginiz olsun.
RevesNatav

New postby hisarkaya » Tue Mar 15, 2022 3:13 pm

Nihayet bizim de vizemiz geldi. 2. 3 yillik basvurumuzdu:

Basvuru form submit: 14 Kasim 2020
Parmak izi: 11 Aralik 2020
Mulakat: 13 Mayıs 2021
Onay e-postası: 15 Mart 2022. (3 yil bugun itibariyle)

Herkese sabirlar diliyorum.
hisarkaya

New postby elfs » Tue Apr 19, 2022 10:34 pm

Merhaba

18 ayın sonunda 3 yıllık vizemizi aldık bugün. ilk 3 yıllık uzatma başvurumuzdu. Bugün itibariyle 3 yıllık vize geldi. Bekleyen herkese sabırlar diliyorum.
Ekim 2020 online , Kasım 2020 parmak izi. Aralık 2021 de ek evrak yolladık kullandığımız BBL ile ilgili. Mülakat olmadı.

Allah herkesin yardımcısı olsun. Bizim gibi uzun süre bekleyen arkadaslar tez zamanda alırlar umarım vizelerini.
elfs

New postby isadasuk » Fri Apr 22, 2022 11:57 am

elfs wrote:Merhaba

18 ayın sonunda 3 yıllık vizemizi aldık bugün. ilk 3 yıllık uzatma başvurumuzdu. Bugün itibariyle 3 yıllık vize geldi. Bekleyen herkese sabırlar diliyorum.
Ekim 2020 online , Kasım 2020 parmak izi. Aralık 2021 de ek evrak yolladık kullandığımız BBL ile ilgili. Mülakat olmadı.

Allah herkesin yardımcısı olsun. Bizim gibi uzun süre bekleyen arkadaslar tez zamanda alırlar umarım vizelerini.

hisarkaya wrote:Nihayet bizim de vizemiz geldi. 2. 3 yillik basvurumuzdu:

Merhabalar , bu iki arkadaşımıza bir şey sormak istiyorum. Onay eposta’larınız saat kaçta geldi acaba? Çevremde bu genelde sabah 8 ila 9 arasında genelde. Sanırım mesela bugün onay veriyorlar diyelim,sisteme yüklüyorlar onayı. Sistemde ertesi gün otomatik olarak sabah 8-9 arası herkese eposta gönderiyor gibime geldi.

O yüzden bu soruyu sormak istedim. Cevaplarsanız sevinirim.
isadasuk

New postby elfs » Sat Apr 23, 2022 12:06 am

isadasuk wrote:

Merhabalar , bu iki arkadaşımıza bir şey sormak istiyorum. Onay eposta’larınız saat kaçta geldi acaba? Çevremde bu genelde sabah 8 ila 9 arasında genelde. Sanırım mesela bugün onay veriyorlar diyelim,sisteme yüklüyorlar onayı. Sistemde ertesi gün otomatik olarak sabah 8-9 arası herkese eposta gönderiyor gibime geldi.

Merhaba
11.30 da onay maili geldi bize ve 3 yıllık vize ama BRP lerde 2024 Aralık sonuna kadar geçerlilik tarihi verilmiş. 2025 itibariyle eVisa sistemine geçilecek vizeniz size söylenen tarihe kadar geçerli , haklarınızda bir kısıtlama olmayacak denilmiş. Bunu da belirtmiş olayım.
Teşekkürler.
elfs

New postby isadasuk » Sun Apr 24, 2022 3:58 pm

elfs wrote:
isadasuk wrote:

Merhaba
11.30 da onay maili geldi bize ve 3 yıllık vize ama BRP lerde 2024 Aralık sonuna kadar geçerlilik tarihi verilmiş. 2025 itibariyle eVisa sistemine geçilecek vizeniz size söylenen tarihe kadar geçerli , haklarınızda bir kısıtlama olmayacak denilmiş. Bunu da belirtmiş olayım.
Teşekkürler.

Değerli cevabınız için Teşekkür ederim. İyi günler.
isadasuk

New postby yilmaz » Mon May 02, 2022 11:24 am

Merhaba,
Benim bir sorum olacaktı, İkinci uzatma sürecindeyim. Yazılım sektöründe çalışıyorum buna ek olarak grafik tasarımı işleride almaya başlayacağım. Bunun için Home office bilgi vermemiz gerekiyormuş bunu nasıl yapıyoruz? yada bilgilendirme yapmama gerek varmı?
Şimdiden çok teşekkür ederim.
yilmaz

New postby alla » Mon May 02, 2022 1:31 pm

yilmaz wrote:Merhaba,
Benim bir sorum olacaktı, İkinci uzatma sürecindeyim. Yazılım sektöründe çalışıyorum buna ek olarak grafik tasarımı işleride almaya başlayacağım. Bunun için Home office bilgi vermemiz gerekiyormuş bunu nasıl yapıyoruz? yada bilgilendirme yapmama gerek varmı?

bildiğim kadarıyla bir yazı gönderiyorsunuz home office ben şu işi de yapmaya başladım diye. bu yeterli oluyor.
alla

New postby yilmaz » Tue May 03, 2022 11:58 am

Hangi adrese gönderiyorum, yazı örneği varmı?

alla wrote:
yilmaz wrote:Merhaba,

bildiğim kadarıyla bir yazı gönderiyorsunuz home office ben şu işi de yapmaya başladım diye. bu yeterli oluyor.
yilmaz

New postby Haluk » Tue May 17, 2022 11:31 am

Herkese selamlar,

Uzatma başvuruma 11 Mayıs 2022 tarihinde nihayet karar mektubu geldi.

Evrak gönderim tarihi: 2 Kasım 2020
Parmak izi: 28 Aralık 2020
BBL ile ilgili ek evrak talebi: Aralık 2021
Karar mektubu: 11 Mayıs 2022 (akşam 4-5 sularında geldi)
BRP: henüz ulaşmadı.

7 işgünü içerisinde ulaşacak demişler. Herhalde bu hafta içi elimde olur. Bekleyen arkadaşlara sabır diliyorum.
Haluk

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü