Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby gndlf » Mon Jun 17, 2019 12:23 am

@mehmetc Merhaba
Yanıtlarınızdan istifade ettim. Aynı şekilde size de başarılar dilerim,ve umarım 3 sene uzatmanızı alırsınız.
gndlf

New postby kosumi » Thu Jun 20, 2019 10:34 am

ncl06 wrote:
kosumi wrote:BRP kartim bugun geldi. Darisi bekleyen herkesin basina. Selamlar

Merhaba, ne zaman basvuruyu yapmistiniz acaba ve BRP gelmeden once email ile bir confirmation geliyor mu? Tesekkurler.

Merhaba,
19 Ocak'ta biyometrik vermistim. BRP gelmeden once email ya da mektup gelmedi; direk BRP geldi.

Uzatma surecinde is yeri ile ilgili sorun yasayanlar icin tavsiyeler;
HO mektup vermiyor ama, online basvuru yaptiysaniz icinde basvuru numarasi olan bir onay emaili geliyor. Sonra da biyometrik icin randevu aldigin icin onun da onay emaili var. Eski yontemle basvuru yaparsaniz da biyometrik vermek icin bir mektup gelmesi lazim, onu kullanabilirsiniz. Bunu disinda gov.uk vize bilgi sayfasinda haklarinizi korudugunuza dair yazilar var. Isyeri de basvuru numaranizi sorgulayabiliryor (ECS diye bir servis ile) ama sorgulama yapilirken Self-Employed oldugunuzu ustune basa basa belirtin yoksa permie icin sorgu yapip negatif cevap alabiliyorlar. Ugrastirici bir surec ama benim isyerim bir kere ECS'ten negatif cevap aldiktan sonra ve ben durumu ayrintili olarak izah ettikten sonra, bir daha sorgulatip pozitif cevap aldi ben basvuru surecindeyken.
Kolay gelsin
kosumi

New postby Lilly » Thu Jun 27, 2019 9:38 am

Merhabalar..Uzatma ile ilgili sonucun aciklandigina dair bir e-mail gelmiyor anladigim kadariyla, sadece posta ypluyla yapiliyor bilgilendirme. Sehir disinda oldugum icin haber alamama sansim cok buyuk. Hic basina boyle birsey gelen oldu mu? Yani sonuc geldi ama mektupa erisimi olmadigi icin bundan haberi olmayan? Cevabiniz icin simdiden tesekkur ederim.
Lilly

New postby kosumi » Thu Jun 27, 2019 11:45 am

Merhaba,
Email gelmiyor mektup gonderiyorlar. Bana mektup da gelmedi direk BRP geldi ama birkac hafta sonra arayip mektup size ulasmamis, bize geri geldi dediler ve adresimi kontrol ettiler. Sistemde eski adresim gozukuyordu. Eski adresim yeni adresime cok benzedigi icin ya biri hata yapti ya da sistemlerinde sorun var. Sonucta basvururken yeni adresi girmistim ve BRP de dogru adrese geldi. Simdi mektuplari yeni adresime bir daha yollayacaklarmis.

Selamlar
kosumi

New postby furkan » Thu Jun 27, 2019 1:02 pm

En son hangi uzatma basvurusundan yanit geldi bilgisi olan var mi?

Benim takip edebildigim kadariyla 9 Subat online, 16 subat biometric basvurusu sonuclandi. Sonrasinda bilgisi olan?
furkan

New postby ncl06 » Fri Jul 05, 2019 8:58 am

Merhaba,

BRP'den once gelmesi gerekn mektup elinize gecti mi acaba? O mektuptan vizenin cikip cikmadigi veya ciktiysa kac yillik verildigi yaziyor mu? Yoksa bu bilgiler icin BRP'nin gelmesini mi beklememiz gerekiyor? Tesekkurler.
ncl06

New postby kosumi » Fri Jul 05, 2019 11:11 am

ncl06 wrote:Merhaba,

BRP'den once gelmesi gerekn mektup elinize gecti mi acaba? O mektuptan vizenin cikip cikmadigi veya ciktiysa kac yillik verildigi yaziyor mu? Yoksa bu bilgiler icin BRP'nin gelmesini mi beklememiz gerekiyor? Tesekkurler.

Merhaba,
Gelen mektupta vize(leri)nizin sonucu ve suresi yaziyor. Mektubu imza ile teslim ediyorlar yani mektubu kacirmaniz diye bir durum pek sozkonusu degil. Benim mektubu yanlislikla eski adresime yollamislar ve Home Ofiice'e geri gitmis. Eski adresim ve yeni adresim cok benzedigi icin belki bir yanlislik oldu. Sonra ben BRP'mi aldiktan sonra beni arayip adresi kontrol edip bir daha yolladilar ve boylece mektubumu almis oldum.
Selamlar
kosumi

New postby tasluk » Sat Jul 06, 2019 6:36 pm

Merhabalar,

Online başvuru ile ilgili bir sorum olacak. Evraklarımı tamamlamak üzereyim. Yalnız muhasebecimin belirlediği verginin sisteme düşmesini bekliyorum. Bir yandan da biraz acele etmem gerekiyor. Acaba online başvuruyu başlatıp hazırladığım belgeleri sisteme yüklesem(vergi makbuzları dışında olanları) ve vergimi ödediğimi gösteren makbuzlarımı daha sonra parmak izine giderken götürsem bir problem olur mu? Çünkü bunlar ilk sisteme yüklediğim evraklar arasında olmayacak ancak vergimi ödediğimi gösterdikleri için son derece kritik ve sonucu etkileyebilecek evraklar. Acil olarak yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler.
tasluk

New postby furkan » Mon Jul 08, 2019 9:36 am

Bende ayni durumdaydim, muhasebecim sen basvurunu yap ek evrak olarak gonderirsin sonra dedi ve basvuru yaptim.

Gittigin biometric merkezinde belge ekleme, cikartma vb gibi bir hizmet yok ve daha sonrasinda posta ile ek belge gonderme gibi bir durumda yok. Yani online belge yukleme esnasinda ne yuklediysen onun ile devam ediyorsun, istersen bu durumu cover letterinda belirtebilirsin.

Ben muhasebecimin yonlendirmesi ile ecaa ekibine vergimi odedikten sonra mail attim ve vergi odedigime dair ek belge gondermek istedigimi soyledim. Boyle bir hakkim olmadigini, ama dosyama bunu not olarak ekledigini, eger belgelerim yetersiz bulunursa benimle iletisime gecip bunlarin istenecegini soyledi.

Bunu yapmani pek tavsiye etmiyorum cunki dosyan oteleniyor. Sana ulasmaya calisiyorlar, tekrar belge gonderilecek adres paylasiliyor, postanin ulasmasini bekliyorsun, dosyanin tekrar acilmasini bekliyorsun vb vb. Bu sebepten dolayi benim basvurum normalden uzun surdu/diye dusunuyorum.

tasluk wrote:Merhabalar,

Online başvuru ile ilgili bir sorum olacak. Evraklarımı tamamlamak üzereyim. Yalnız muhasebecimin belirlediği verginin sisteme düşmesini bekliyorum. Bir yandan da biraz acele etmem gerekiyor. Acaba online başvuruyu başlatıp hazırladığım belgeleri sisteme yüklesem(vergi makbuzları dışında olanları) ve vergimi ödediğimi gösteren makbuzlarımı daha sonra parmak izine giderken götürsem bir problem olur mu? Çünkü bunlar ilk sisteme yüklediğim evraklar arasında olmayacak ancak vergimi ödediğimi gösterdikleri için son derece kritik ve sonucu etkileyebilecek evraklar. Acil olarak yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler.
furkan

New postby serkandastan » Mon Jul 08, 2019 9:10 pm

Merhabalar
Turkiyeden AA başvurusu yaptim onay aldim ve geldim geçici bir süre bir yerde kalıyorum, 1 hafta oldu geleli, oda kiralamasi sozlesmesi yapmadan birisinin yaninda yakını olarak kalsam uzatma sürecini olumsuz etkiler mi ? Bana yakinimdir diye bir kağıt verecek sadece
serkandastan

New postby Lilly » Tue Jul 09, 2019 2:35 pm

Merhaba,

22 Subat online basvuru yapmistim 3 Temmuz'da uzatmam geldi. Darisi bekleyenlerin basina..
Lilly

New postby kemaly » Thu Jul 11, 2019 7:31 pm

Merhaba,

Bir kac aya kadar bizde basvuru yapacagiz. Ancak yeteli satisi yapamadik ve cok eksigimiz. Esim uzerinden gelmistik bebegimiz ile ilgilenmekten pek ise guce bakamadi. Ben calistigim icin evi gecindirebildim.

Acaba uzatmada sansimizi yukseltmek icin ne yapabiliriz? Simdiden daha tasalanmaya basladik.
kemaly

New postby furkan » Fri Jul 12, 2019 9:01 am

@kemaly

biraz gelir gider dengesi onemli aslinda cok para yapmaktan ziyade. bu acidan bakarsaniz nasil durumlar? basa bas mi? geride misiniz?
furkan

New postby kemaly » Fri Jul 12, 2019 9:22 am

@furkan

Benim kazancim ile geciniyoruz. Ama esimin kazanci az. Zaten onun ustunden geldigimiz icin endisem o.
kemaly

New postby kosumi » Fri Jul 12, 2019 9:54 am

tasluk wrote:Merhabalar,

Teşekkürler.

Merhaba,
Ben parmak izi verirken gorevli sisteme yukledigim dokumanlarin ustunden gecti ve en son "Baska eklemek istediginiz dokuman var mi?" diye sordu. Dolayisiyla bence dokuman ekleyebiliyorsunuz parmak parmak izi verirken. (Bu dokumani onlar tararsa ek ucret alabilirler. )
Bir de suan tam emin olamadim ama sanki parmak izi vermek icin gidene kadar sisteme dokuman yukleyebiliyorsunuz gibime geliyor.

Kolay gelsin.
kosumi

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü