Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby uur_yldrm » Tue Sep 15, 2020 11:34 am

nomad wrote:free mi?
uur_yldrm wrote:Arkadaşlar kafam çok karıştı şuan 4 eylülde IDV üzerinden eşimle birlikte biometrik çekinip gönderdik. fakat yukarıda bahsettiğiniz servis noktasında cumaya kadar randevu seçenekleri görünüyor. zaten sistem üzerinden yapılması gerekenleri yaptık. randevu alırsak ne yapmamız gerekiyor? IDV üzerinden sonuç alanda yok. ne yapacağımızı bilemez olduk ya.

evet free seçeneklerde var
uur_yldrm

New postby malabadi79 » Tue Sep 15, 2020 11:48 am

Herkese merhaba, forumda genelde erken basvuranlar tartisildigi icin benim durumumda olan arkadaslar varsa diye sormak istiyorum.

Gectigimiz hafta 3 yillik vizem doldu ve ikinci uzatma icin online basvuru yaptim, ancak yonlendirilen sitede randevular dolu gorunuyor, birsey atliyor muyum diye emin olmak istedim. Randevuyu nasil yapacagimiz konusunda bize gelecek e-maili bekliyoruz diye anliyorum. Benzer durumda olan arkadaslar yanitlayabilirse sevinirim.
malabadi79

New postby nomad » Tue Sep 15, 2020 12:17 pm

Randevu sistemini kullanici bazi yonetiyorlar. Bi mail gelecek IDV app ile mi yoksa fiziksel appointment mi istiyorsunuz diye. Mail geldigi zaman appointment sistemi de acilacak. Isteginize gore bu iki secenekten biri ile ilerleyebilirsiniz.

malabadi79 wrote:Herkese merhaba, forumda genelde erken basvuranlar tartisildigi icin benim durumumda olan arkadaslar varsa diye sormak istiyorum.

Gectigimiz hafta 3 yillik vizem doldu ve ikinci uzatma icin online basvuru yaptim, ancak yonlendirilen sitede randevular dolu gorunuyor, birsey atliyor muyum diye emin olmak istedim. Randevuyu nasil yapacagimiz konusunda bize gelecek e-maili bekliyoruz diye anliyorum. Benzer durumda olan arkadaslar yanitlayabilirse sevinirim.
nomad

New postby Akk » Tue Sep 15, 2020 1:19 pm

Parmak izine giden arkadaslar, memur kisilere bir umut su idv surecinin isleme alinip alinmadigini sorsalar ne guzel olur. Belki bir bilgi yakalayabiliriz :)
Akk

New postby kedikun » Tue Sep 15, 2020 1:26 pm

Akk wrote:Parmak izine giden arkadaslar, memur kisilere bir umut su idv surecinin isleme alinip alinmadigini sorsalar ne guzel olur. Belki bir bilgi yakalayabiliriz :)

Pandemi surecinden dolayi islemler cok yavasladi sonuclar icin cok bekleniyor sanirim dedigimde tum basvurular icin su an full personel kapasitesiyle calistiklarini ve hizlandigini soyledi memure hanim, muhtemelen tum basvurular dedigi idv'yi de kapsiyordur :)
kedikun

New postby ihatevisa » Tue Sep 15, 2020 1:45 pm

Simdi full kadro calisiyorlar ama duzensiz calisiyorlar o yuzden dosylarin incelenmesi ve cevaplarin gec gelmesi normal 8 eylul parmak izi cevap gelmiyor ama 10 eylul parmak izine cevap geliyor mayis ayina cevap gelmiyor eylul ayinda basvuranlara cevap geliyor. Hep birbirimizi takip ediyor ona bu geldiyse bana bu gelebilirmi o bugun vermisse ben bugun verdim . Bundan yaklasik 3 sene once gov.uk de bir sayfa acmislardi basvuru durumunu gorebiliyordun yanilmiyorsam dosya numarani yaziyordun Pending .. Decision Made filan diye yaziyordu. Gerci bir yabancilar siteyi yamulttuk. Ya bir forumda bir arkadas vardi abi saat basi sorgulama yapiyorum oun yerine dosya numarami versem o sayfaya kod yazacak birisi varmi filan diye beyin yakan durumlara gelmistik. Su durumlarimiz bitseydi bi. Allah yeni basvuracaklara suresi uzun olanlara sabir versin bu gun ile birlikte indifinte icin son 12 ay pardon 1 ay once basvuru hakkimiz vardi SON 10 AY 29 gun askerlikte boyle saymamistim.
ihatevisa

New postby nomad » Tue Sep 15, 2020 5:24 pm

Parmak izi verenlerde de cevap suresi uzadi gibi. Cevap alan oldu mu hic 10 eylulden baska?
nomad

New postby ihatevisa » Tue Sep 15, 2020 7:36 pm

Vize türünü değerlendirmezsek gelecek hafta sonuna kadar 3-4 kişiden güzel haber gelmeli bo forumdan :)
ihatevisa

New postby Akk » Tue Sep 15, 2020 7:59 pm

Reddit’ten bakiyorum app basvurularindan cevap alanlarin cogu spouse visa turu... acaba home office degerlendirme yaparken visa turlerinine gore donemsel secip mi bakiyor.
Akk

New postby denizse » Tue Sep 15, 2020 9:00 pm

Delirmemeliyim, delirmemeliyim, delirmemeliyim...

:)
denizse

New postby Akk » Tue Sep 15, 2020 9:07 pm

denizse wrote:Delirmemeliyim, delirmemeliyim, delirmemeliyim...

Ahahah delirmemeliyiz.
@nomad’ dan bilgi bekliyorum idv sonuclari geliyor sonuclaniyor diye
Akk

New postby nomad » Tue Sep 15, 2020 9:36 pm

Bu hafta bişey bulamadim maalesef. Ama daha hafta bitmedi. Cumaya kadar guzel birkaç haber aliriz inş.

@denizse o mail gelecek ve bu zamanlari hatirlamayacaz bile. Pozitif mesajlarini bekliyoruz :)

Akk wrote:
denizse wrote:Delirmemeliyim, delirmemeliyim, delirmemeliyim...

Ahahah delirmemeliyiz.
@nomad’ dan bilgi bekliyorum idv sonuclari geliyor sonuclaniyor diye
nomad

New postby denizse » Tue Sep 15, 2020 10:58 pm

@nomad @Akk Pozitifim bitti, defansa gelin :)))
@Akk Her adini gördüğümde diyorum aldigini yazdı herhalde. Valla gozum senin sonucunda :)

Nomad zaten IDV nin nabzini tutuyor resmen. Sen nasılsa yazarsın diye bakmiyorum ben artık baska forumlara haberin olsun :) Kaç kisinin sorumluluğunu tasiyorsun vallla single halinle :))

Su is bitsin partileyelim gercekten! Su donemimi sizle atlatiyorum resmen, boyle hepinizi tanıyor gibi hissediyorum anlamsız :)

Delirmemeliyiz...
O mail buraya gelecek!
denizse

New postby malabadi79 » Wed Sep 16, 2020 6:49 am

nomad wrote:Randevu sistemini kullanici bazi yonetiyorlar. Bi mail gelecek IDV app ile mi yoksa fiziksel appointment mi istiyorsunuz diye. Mail geldigi zaman appointment sistemi de acilacak. Isteginize gore bu iki secenekten biri ile ilerleyebilirsiniz.

malabadi79 wrote:Herkese merhaba, forumda genelde erken basvuranlar tartisildigi icin benim durumumda olan arkadaslar varsa diye sormak istiyorum.

Cok tesekkurler. Anladigim kadariyla bu e-mail herkes icin farkli surede gelmis, Eylul ayi icerisinde basvuru yapip randevuyu nasil yapacagina dair e-mail alanlar var mi? Takriben ne kadar sure daha beklememiz gerekir?
malabadi79

New postby nomad » Wed Sep 16, 2020 7:37 am

Sanirim bu iyi haber degil. Birde eksik pasaport sayfalarini isteyecekler sanki.
Received ILR today using app.
Time line:
6/4/20-applied online.
22/8/20- Submitted face images and documents using app.
12/9/20-Received email asking passports imgaes that was missing.
14/9/20-Received Confirmation of ILR.
Standard application fees was paid.
nomad

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü