Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby metski » Tue Jun 14, 2022 1:27 pm

Ekim 2020 başvuru
Nisan 2021 interview
Ekim 2021 red

Red sebepleri;
> şirket adresinizi yanlış verdiniz
( ev adresim şirket adresimdir ve companies house’de interviewden 2 hafta once update edilmisitr. Memur muhaebecinizin adresi iş adresiniz olarak gözüküyor diyerek red vermiştir

> Nino ve Utr’ nizi nasıl aldığınıza dair tatmin olmadık
Nino ve utr’mi nasıl aldığımı sordular. Mail ile apointmnet geldi ve londonda verilen adrese gittiğimde bana sorular sordular akabinde eve mektup yolladılar cevabını verdim. Tatmin olmamışlar

> şirketinizi hangi sigorta firmasına sigortalattınız
Adını hatırlayamıyorum an itibariyle fakat şu şu servisleri veriyor şu şu parayı ödüyorum cevabını verdim. İnandırıcı gelmemiş

Yani memur arkadaş o gün neye sinirlenmişse beni harcadı :)
Akabinde itiraza başvurduk uk’nin en iyi immigration avukatına gittim ve itiraz yapıldı. 8. Ay doluyor itirazdan sonra ve hiç bir cevap yok.

Total bekleme sürem; 20/21 ay kadar.
Şirketimin revenue’si ve ticari çapı ilk başvuruma istinaden 3.5x gelişti.
Güncel belge dahi sormuyorlar. Biri canı sıkılıp aradan benim dosyayı ayıklayıp bakar mı acaba diye bekliyoruz.

- not - ev arkadaşıma 22 ay sonra 3yr uzatma geldi. Vize bitiminde indefinite hakkı doğmuş oldu.
metski

New postby Olifera » Thu Aug 18, 2022 9:57 am

Merhabalar,
Vize bitiş 3 mart 2022
Basvıru : 2 subat 2022
parmak izi : 3 mart 2022
Sonuc : 30 haziran / 1 yıl
Kazancımı az bulmuslar yapacak birşey yok.
Benim ilk ankara antlasması için vize alısım 5 kasım 2018 ve vize bitişim 30 haziran 2023 ILR için basvuru nasıl yapılıyor ve tam olarak 5 yıl hesaplaması nasıl yapılıyor?
Diğer sorum ehliyet basvurusu için hangi evrak yollanacak pasaport mu brp kart mı ve hangi şekilde kaybolma ihtimaline karsı?

Herkese iyi haberler diliyorum. Simdiden tesekkürler.
Olifera

Previous

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü