Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby yilangibi » Mon Nov 22, 2021 4:48 pm

ihatevisa wrote:@zeugma soyledim ILR basvurusuna cevirelim basvurumu paranizi odeyeyim yeni formu da gondereyim dedim bakalim bekliyoruz hala nedir ne degildir cevap yok kesinlikle.

@vergelsin acikcasi umut azaliyor gittikte cektiriyorlar sadece bakalim umarim senin itirazda olumlu doner.

Senin dosyanı mundar etmişler. Ben gecen sene senden sonra basvurdum, sen temmuz muydun neydin ben de agustos sonuydum. 1 senelik verdiler bana aralik basinda. Ben o turu döndüm tekrar başvurdum, bugün onaylandı.
yilangibi

New postby elfs » Mon Nov 22, 2021 5:01 pm

Arkadaslar merhaba

Biraz once Facebook da bir paylaşıma denk geldim. 6 aydan fazla bekleyen basvurular için milletvekine durumu acıklayan bir mektup hazırlanmıs. Icerik cok ozenli bir dilde karsılasılan her turlu zorluk tek tek anlatılmıs. Ben gondermeyi dusunuyorum. 13 ay bekleyen biri olarak avukata ihtar çektirmek istemiyordum.. cunku bu durumda yuksek ihtimalle 1 yıl olarak basvuruyu acıklayacaklar. Bu kadar uzun sure bekledikten sonra en azından 3 yıllık olarak basvurumun sonuclanmasını istiyorum. Milletvekiline destek için gönderilen bu mektup ilerleme katemek için daha mantıklı geldi bana. Mektubu gonderen ya da bilgisi olan var mı ? Duruma faydası olur mu sizce ne düşünüyorsunuz
elfs

New postby esraersal » Mon Nov 22, 2021 5:15 pm

elfs wrote:Arkadaslar merhaba

Biraz once Facebook da bir paylaşıma denk geldim. 6 aydan fazla bekleyen basvurular için milletvekine durumu acıklayan bir mektup hazırlanmıs. Icerik cok ozenli bir dilde karsılasılan her turlu zorluk tek tek anlatılmıs. Ben gondermeyi dusunuyorum. 13 ay bekleyen biri olarak avukata ihtar çektirmek istemiyordum.. cunku bu durumda yuksek ihtimalle 1 yıl olarak basvuruyu acıklayacaklar. Bu kadar uzun sure bekledikten sonra en azından 3 yıllık olarak basvurumun sonuclanmasını istiyorum. Milletvekiline destek için gönderilen bu mektup ilerleme katemek için daha mantıklı geldi bana. Mektubu gonderen ya da bilgisi olan var mı ? Duruma faydası olur mu sizce ne düşünüyorsunuz

Bu Facebook paylasimindan once de yüzlerce kisi milletvekillerine ulaştı, milletvekilleri de ayni cevabi aldi her defasında. Yogunluk var kısa surede sonuçlandırmaya calisacagiz. Bu kadar
esraersal

New postby yilangibi » Tue Nov 23, 2021 4:22 pm

Onay maili geldikten kac gun sonra brp yola cikti maili geliyor?
yilangibi

New postby esraersal » Tue Nov 23, 2021 5:04 pm

yilangibi wrote:Onay maili geldikten kac gun sonra brp yola cikti maili geliyor?

Bizim uzatma onay maili geldikten 3 gun sonra yila cikti mail gelmisti TNT den
esraersal

New postby yilangibi » Wed Nov 24, 2021 4:18 pm

esraersal wrote:
yilangibi wrote:Onay maili geldikten kac gun sonra brp yola cikti maili geliyor?

Home office ile gorustum dun basilmis brp ler, muhtemelen 3-4 gune elimizde olur.
yilangibi

New postby ozges » Thu Nov 25, 2021 6:19 am

yilangibi wrote:
esraersal wrote:

Home office ile gorustum dun basilmis brp ler, muhtemelen 3-4 gune elimizde olur.

Hangi telefon veya adres uzerinden gorustunuz? Bizim de 10 is gunu dolmak uzere ancak hala gelmedi
ozges

New postby Nilu » Thu Nov 25, 2021 9:06 pm

Allah müstahakınızı...vermesin.

@Melisa'nın "ne zaman başvuracağımı bilmiyorum" sorusu için, trollükle suçladınız. Şimdi sordugunuz soru bu oluyor...Neyse... Bu da behsedildi forumda birçok kez (email'de de belirtiliyor). O yüzden hatırlatayım dedim.

Cevap vermediğiniz soruların yanıtlarını ben de duymak isterim.
1) @zeugma'nın sorduğu soru: "Hizlandirma konusu dikkatimi cekti saglik veya ailevi bir sebep mi sundunuz?"
2) @ozges'in sorduğu soru: "Hangi telefon veya adres uzerinden gorustunuz? "

Bu arada, @zeugma Birçok kişi özel sebep sunmadan home office çalışanlarını bezdirmiş olacak ki, bu noktadayız. Düşünün bu kadar kişi arasından acaba kaç kişi 6 ay bekleneceğini bildiği halde, yalandan sebep sunuyordur. Bak aramızdan bile kaç kişi (isimlerini yazmıyorum önceden kendileri beyan ettiler forumda), haklı olarak, sağlık ve vefat nedenleri ile yazı yazdılar home office'e... Bu insanlara acı çektirenlerin yalancıların, günahları boyunlarına artık. Çünkü onların da bu gecikmede katkısı var.
Nilu

New postby yilangibi » Thu Nov 25, 2021 10:14 pm

Bu sorulara cevap vermeyeceğim çünkü cevabı kendiniz paylaşmışsınız. Dediğiniz gibi yalanla dolanla bezdirmişler insanları. Telegramda da paylaştım 5 dakika icinde merhaba annem hasta merhaba babam hasta nasil yaptiniz diye mesajlar yagmaya basladi. Zannedersiniz ki Ankara anlasmasi vizesi annesi babasi hasta olanlara veriliyor sadece. Soyledigim anda ayni sekilde akin edilecek hatta basvurunuzu bize gonderin deyip degistirip gonderecekler. Daha sonra benim ihtiyacim olursa kendi bacağıma sıkmış olacağım. Ozel Bir sebep sundum hizlandirma basvurumu kabul edip ertesi is gunu vizemi onayladilar. Her ortamda masallah avukata para veren salaktir diye konusuluyor. Bekle arkadasim para vermek istemiyorsan. Kendin bul bir yolunu. Salak diye tabir ettigin para veren adama nasil yaptin bize de bi soyle demesi en kolay iş. Antini kuntini bol dosya hazirlamadan once dusunecektin onu.
yilangibi

New postby ozges » Fri Nov 26, 2021 6:55 am

yilangibi wrote:Bu sorulara cevap vermeyeceğim çünkü cevabı kendiniz paylaşmışsınız. Dediğiniz gibi yalanla dolanla bezdirmişler insanları. Telegramda da paylaştım 5 dakika icinde merhaba annem hasta merhaba babam hasta nasil yaptiniz diye mesajlar yagmaya basladi. Zannedersiniz ki Ankara anlasmasi vizesi annesi babasi hasta olanlara veriliyor sadece. Soyledigim anda ayni sekilde akin edilecek hatta basvurunuzu bize gonderin deyip degistirip gonderecekler. Daha sonra benim ihtiyacim olursa kendi bacağıma sıkmış olacağım. Ozel Bir sebep sundum hizlandirma basvurumu kabul edip ertesi is gunu vizemi onayladilar. Her ortamda masallah avukata para veren salaktir diye konusuluyor. Bekle arkadasim para vermek istemiyorsan. Kendin bul bir yolunu. Salak diye tabir ettigin para veren adama nasil yaptin bize de bi soyle demesi en kolay iş. Antini kuntini bol dosya hazirlamadan once dusunecektin onu.

Yani siz simdi benim isim boyle yolunda gidiyor siz de ne yapiyorsaniz yapin demek icin mi yaziyorsunuz buraya?
ozges

New postby Nilu » Fri Nov 26, 2021 11:57 am

@yilangibi

İlk mesajınızı okuduktan sonra, danışman olduğunuzu düşündüm. Özellikle "ne zaman başvuracağımı bilmiyorum" diyip yardım isteyen birine "troll" dedikten sonra... Vize geliş tarihi vs yazınca, acaba dedim, ama tabi gerçeği bilmemizin pek bir yolu yok.

Sizde "Soru yanıtlamam, sadece danışmana başvuruyu teşvik ederim" havası var gibi. Forum uzun süredir açık, ve kimse danışmana başvurana aptal demedi. Bunu nerden çıkardığınızı bilmiyorum. Ortamlar dediğiniz, konuştuğunuz telegram gruplarıysa, o başka...
Burada sadece dolandırıcı danışmanlara karşı insanları uyarıyorlar, ve forumdaki soru-cevaplarla başvurular hızlı şekilde (ve ücretsiz) sonuçlanıyor. Neden para vermeyenlerin uzun süre beklediğini, sorularına yanıt bulamadığını, ve uyduruk başvuru hazırladığını sanıyorsunuz ? Bu doğru değil ki. Tamamen forumla başvurdum 3-4 ay arasında sonucu geldi. Diğer kullanıcılar da cabası. Yüzlerce kişi de böyle yaptı. Hiç bir sorun yok. Yanıtlanmayan bir soru da yok. Ama kendiniz soru sorup, cevabını aldıktan sonra, başka bir soruya cevabını bile bile yanıt vermiyorsunuz ya, bunun da izahı yok...

Bu da yetmiyor, başkası soru sorduğunda, troll diyorsunuz.
"ne zaman ILRye başvuracağımı bilmiyorum" sorusu troll sorusu ise, "Onay maili geldikten kac gun sonra brp yola cikti maili geliyor" sorusu ne sorusu ? En azından, yanlış yazdım, kusra bakmayın der insan. Hiçbir şey yokmuş gibi durup, forumda sorulan diğer soruları da bilerek yanıtlamadığınızı söylüyorsunuz. Hakikaten forumda ne işiniz var o zaman? En azından başkalarını soru sorduğu için suçlu hissettirmeyin.
Yazık gerçekten.

@ozges'in dediği gibi, "isim boyle yolunda gidiyor siz de ne yapiyorsaniz yapin" diyorsunuz sanki... Bunu da kendiniz forumdan faydalanarak yapıyorsunuz üstelik...

Ek not: Muhtemelen 2000 küsür pound verdiğiniz danışman, "Onay maili geldikten kac gun sonra brp yola cikti maili geliyor" sorunuzun cevabını bilmiyor mu? Yoksa, sizin Forumda yaptığınız gibi, o da bile bile paranızı alıp size yanıt vermedi mi? Öyleyse, siz de dolandırılmışsınız. Bu durumda, danışmanlar tarafından yapılan başvuruları övmek yine tutarsızlık olmuyor mu? Baksanıza, bu soruyu bile size Forumda sordurmuşlar... Para verip, forumlarda vakit harcatıyor danışmanınız sanki, ne dersiniz?
Nilu

New postby elfs » Fri Nov 26, 2021 5:23 pm

Merhaba

Bugün mail geldi ..ek evrak istiyorlar BBL ile ilgili. En azından ilerleme katettik ama aklıma bir evrak takıldı. Financial Accounts covering the period October 2020 until November 2021 --- istemişler. Daha önce ek evrak istenenler arkadaslar böyle bir secenek var mıydı sizde de ? Bu yılın şirket kapanışını yapmak ve bu yılın evraklarını göndermek gerek değil mi ? Muhasebeciye danısmak lazım ama sansıma bugun izinliydi,ulaşamadım. İstenen belgeler

The Coronavirus Bounce Back Loan application form used to obtain this loan

· The terms and conditions and approval documentation for this loan, this should include the repayment schedule and the interest rates attached to the loan

· All evidence submitted to the bank to show the business met the requirements to obtain this loan

· Evidence of any repayments that have been made for this loan if the business has started to make repayments on this loan.

· If the business was due to make repayments on the loan and has not done so, evidence as to why the business has not been able to meet its liabilities.

· Business bank statements covering the period from October 2020 until November 2021

· Financial Accounts covering the period October 2020 until November 2021

· Personal bank statements covering the period from October 2020 until November 2021
elfs

New postby dimple » Fri Nov 26, 2021 6:59 pm

@elfs ne zaman basvurmustunuz? oradan belki sira hakkinda (ki yok gibi) fikir edinebiliriz. tesekkurler
dimple

New postby elfs » Fri Nov 26, 2021 7:27 pm

27 Ekim 2020 online basvuru, Kasım Sonu Parmak izi. Nisan ayında da complex maili gelmişti.

dimple wrote:@elfs ne zaman basvurmustunuz? oradan belki sira hakkinda (ki yok gibi) fikir edinebiliriz. tesekkurler
elfs

New postby yilangibi » Fri Nov 26, 2021 8:28 pm

Nilu wrote:@yilangibi

İlk mesajınızı okuduktan sonra, danışman olduğunuzu düşündüm. Özellikle "ne zaman başvuracağımı bilmiyorum" diyip yardım isteyen birine "troll" dedikten sonra... Vize geliş tarihi vs yazınca, acaba dedim, ama tabi gerçeği bilmemizin pek bir yolu yok.

Sizde "Soru yanıtlamam, sadece danışmana başvuruyu teşvik ederim" havası var gibi. Forum uzun süredir açık, ve kimse danışmana başvurana aptal demedi. Bunu nerden çıkardığınızı bilmiyorum. Ortamlar dediğiniz, konuştuğunuz telegram gruplarıysa, o başka...
Burada sadece dolandırıcı danışmanlara karşı insanları uyarıyorlar, ve forumdaki soru-cevaplarla başvurular hızlı şekilde (ve ücretsiz) sonuçlanıyor. Neden para vermeyenlerin uzun süre beklediğini, sorularına yanıt bulamadığını, ve uyduruk başvuru hazırladığını sanıyorsunuz ? Bu doğru değil ki. Tamamen forumla başvurdum 3-4 ay arasında sonucu geldi. Diğer kullanıcılar da cabası. Yüzlerce kişi de böyle yaptı. Hiç bir sorun yok. Yanıtlanmayan bir soru da yok. Ama kendiniz soru sorup, cevabını aldıktan sonra, başka bir soruya cevabını bile bile yanıt vermiyorsunuz ya, bunun da izahı yok...

Bu da yetmiyor, başkası soru sorduğunda, troll diyorsunuz.
"ne zaman ILRye başvuracağımı bilmiyorum" sorusu troll sorusu ise, "Onay maili geldikten kac gun sonra brp yola cikti maili geliyor" sorusu ne sorusu ? En azından, yanlış yazdım, kusra bakmayın der insan. Hiçbir şey yokmuş gibi durup, forumda sorulan diğer soruları da bilerek yanıtlamadığınızı söylüyorsunuz. Hakikaten forumda ne işiniz var o zaman? En azından başkalarını soru sorduğu için suçlu hissettirmeyin.
Yazık gerçekten.

@ozges'in dediği gibi, "isim boyle yolunda gidiyor siz de ne yapiyorsaniz yapin" diyorsunuz sanki... Bunu da kendiniz forumdan faydalanarak yapıyorsunuz üstelik...

Ek not: Muhtemelen 2000 küsür pound verdiğiniz danışman, "Onay maili geldikten kac gun sonra brp yola cikti maili geliyor" sorunuzun cevabını bilmiyor mu? Yoksa, sizin Forumda yaptığınız gibi, o da bile bile paranızı alıp size yanıt vermedi mi? Öyleyse, siz de dolandırılmışsınız. Bu durumda, danışmanlar tarafından yapılan başvuruları övmek yine tutarsızlık olmuyor mu? Baksanıza, bu soruyu bile size Forumda sordurmuşlar... Para verip, forumlarda vakit harcatıyor danışmanınız sanki, ne dersiniz?

@Nilu sorularinin cevaplari asagida

* Danisman degilim, inanirsan ekim inanmazsan kasım ayı. :)
* 1-2 sayfa once cok degil, kaz gibi yolunmak tabiri kullandi biri, aç oku, aptal demekten çok farklı değil
* Telegram grubunun saçmalık olduğunu yazan zaten benim okurken lütfen gözünüzü kullanın
* Dolandirici danismanlara karsi degil tüm danismanlara karsi uyariliyor cunku tum danismanlar dolandirici ve onlarla calisan herkes aptal lutfen bu maddeyi unutmayalim.
* AA yapan herkez dosyamiz gayet temiz, home office bana haksizlik ediyor diyor, herkes kendi cevirdigi dalavere ile sorumludur ve kimse ile paylasmak zorunda degildir.
* priority dosya oldugu icin gecen seneden biraz farkli oldu hemen seyahat edebilmem icin bu sene avukatima degil hizlica bana geldi brp ler yola cikti maili bile gelmeden o yuzden sordum.
* Para vererek edindigim bilgiyi bedavaya paylasmamayi seviyorum bu benim en dogal hakkim ve bunu sen yorumlayamazsin.
* Alışılagelmişin dışında bir şey olursa diye bedavadan öğrenmek için forumu geziyorum. Ne işim olduğu seni ilgilendirmez, ister birşey öğrenmeye girerim ister partner ararım bu benim derdim.
*1.200 GBP para verdim, sorun değil çok kisa bir sürede kazandığım bir para.
* Brp konusunun cevabini bermistim zaten.
* Evet dolandirildim, 3 ayda 3 farkli sirketin bulundugu dosyaya priority alarak 1 is gununde vizem cikti. Resmen tokatladilar beni :)

*Anyway, paragraf paragraf yazipda kirlilige gerek yok. Bu konuyu daha fazla uzatmayalim, insanlar asil konuya donup paylasimda bulunsun.
yilangibi

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü