Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby fatihsoydan » Mon Oct 26, 2020 4:05 pm

ihatevisa wrote:
fatihsoydan wrote:Elhamdulillah 9 aylık saçma bekleyiş sona ermiş.
Bizler de kısa zamanda hayrlı haberler alırız inşaAllah.
Ben bu hafta cevap gelmezse haftaya Türkiye’ye gideceğim artık çocukları ve eşimi çok özledim.

9 ay dile kolay valla 1 yillik verseler 2 ay sonra yeniden basvurunu iceri gondermek dosyani hazirlamak zorunda kalacaksin . Resmen 2 basvuru ortalama 1.5 yilda cevaplanacak adamin omrunden omur gider. :( Bu herifler gercekten ne yapiyor acaba ? Nasil bir kafa ile calisiyorlar. Probleminiz ola da 9 ayda cozulmeye insallah 9 ay kivir kivir kivranasiniz 9 ayda 99 dogurasiniz.

Dualarına direkt katılıyorum :)
1 yıl vermişler zaten bir de. Sanırım önümüzdeki ay yeni başvuru için hazırlıklara başlayacaklar sizin dediğiniz gibi :(
fatihsoydan

New postby denizya » Mon Oct 26, 2020 6:07 pm

EsraZeynep gözün aydın çok sevindim! Hepimiz en çok seninkini bekliyorduk valla ya :)
Nihayet bekleyiş bitti, hayırlı uğurlu olsun.

İlk 3'ün ikisi gitti, geriye @zumur kaldı, bu hafta ona da gelir artık hehe.

EsraZeynep wrote:Arkadaslar su an ellerim titriyor yazarken.
Sevinçten agliyorum. 9 aydır ne çektiğimi bir Allah bir ben bilirim.
Az once uzatma mailimizi aldık. Hepinize cani gönülden sabir ve bol şans diliyorum. Bizim ki geldiyse hepinizin ki gelecektir emin olun lütfen. Benim gibi umudunuzu yitirmeyin. 30 Ocak online / 22 Subat vize bitis/ 18 Subat biyometrik/ 26 Ekim 1 yil uzatma. Ama bizim parmakizi sorunumuz vardi ve covid sebebiyle tekrar randevuya götürmek istememiştim cocugu biliyorsunuz. Buna da şükür.

Hepinize sevgiler,
EsraZeynep
denizya

New postby adt » Tue Oct 27, 2020 7:04 am

knpc wrote:
adt wrote:merhabalar, dün başvuru yaparken yanlışılıkla, kendi formumu, dependantlarımı eklemeden submit ettim, şimdide de hiç bir işlem yapamıyorum... Yarın call centeri arayacağım ama size de sormak istedim, başına gelen ya da çözümünü bilen var mı?

Ilk form bu degil mi? Dosyalarin upload edildigi yer degil.

Ben yapmadim ama formu tekrar doldurabilirsiniz bastan. Ilk basta baska submit edilmis bir basvuru var mi diye soru var. Oraya eski referans noyu yazip devam edilebilir.

Yine de sorun call center'a ve bilenlere ama sorun olmayacak diye dusunuyorum bastan form doldurmak.

Teşekkürler, sizin dediğiniz gibi yaptım, call center cancel işlemi yapın dedi ama bence Ankara anlaşmasını bilmiyordu! Start new application ile ilerleyince öncekini geçersiz kabul ediyorum dedi.
Bu arada randevu alacaklara not: artık randevuya gitmek ve belgeler için maksimum 2 ay veriyorlar, baktığınızda randevular dolu ise ertesi gün sabah çok erkenden kontrol edin her gün free veya paralı slot açıyorlar.Ama sadece yeni bir gün ekliyorlar. Ben bir ay sonrasına yer buldum 4 hafta full doluydu Londra içinde ve size haber vermiyorlar sistemden randevuları kendiniz kontrol ediyorsunuz...
adt

New postby mstmyr » Tue Oct 27, 2020 10:30 am

Hayırlı olsun @EsraZeynep.

Listemiz yavaş yavaş eriyor. Hadi bakalım. Darısı bekleyen herkese
mstmyr

New postby Tugce88 » Tue Oct 27, 2020 11:14 am

jimmy wrote:Covid sebebiyle çok beklettiler patır patır çok detaylandırmadan verirler heralde uzatmaları diye iyimser iyimser yaklaşırken, yok interview yok fatura kesilen yerleri aramalar falan. Genel olarak daha sert denetleyin su dosyalari diye talimat falan mi aldılar Brexit vs dolayisiyla nedir...

Merhaba, sanirim bugun interview görüsmeniz vardi arandiniz mi acaba? Nasil gecti? Henüz aranmadiysaniz daha sonra bilgi verir misiniz rica etsem? Biz de haftaya bugun aranacagiz...
Tugce88

New postby jimmy » Tue Oct 27, 2020 11:28 am

Tugce88 wrote:
jimmy wrote:Covid sebebiyle çok beklettiler patır patır çok detaylandırmadan verirler heralde uzatmaları diye iyimser iyimser yaklaşırken, yok interview yok fatura kesilen yerleri aramalar falan. Genel olarak daha sert denetleyin su dosyalari diye talimat falan mi aldılar Brexit vs dolayisiyla nedir...

Merhaba, sanirim bugun interview görüsmeniz vardi arandiniz mi acaba? Nasil gecti? Henüz aranmadiysaniz daha sonra bilgi verir misiniz rica etsem? Biz de haftaya bugun aranacagiz...

Tam yazıyordum :)

Evet az önce bitti mülakat. Söylediklerinden yaklaşık yarım saat sonra ancak aradılar. Toplam 1 buçuk saate yakın sürdü.

Ben iyi geçtiğini düşünüyorum, cevap veremediğim herhangi birşey olmadı. Tamamen iş ile ilgili sorular soruluyor. Kimlere hizmet verdiniz ne gibi hizmetler veriyorsunuzdan tutun da şirketi ne zaman kurdunuz turnover'ınız nedire kadar. Hatta daha önceki TR'deki tecrübelerimi okuduğum okulları vs bile sordu.
jimmy

New postby esraersal » Tue Oct 27, 2020 11:34 am

jimmy wrote:
Tugce88 wrote:

Evet az önce bitti mülakat. Söylediklerinden yaklaşık yarım saat sonra ancak aradılar. Toplam 1 buçuk saate yakın sürdü.

Ben iyi geçtiğini düşünüyorum, cevap veremediğim herhangi birşey olmadı. Tamamen iş ile ilgili sorular soruluyor. Kimlere hizmet verdiniz ne gibi hizmetler veriyorsunuzdan tutun da şirketi ne zaman kurdunuz turnover'ınız nedire kadar. Hatta daha önceki TR'deki tecrübelerimi okuduğum okulları vs bile sordu.

uf 1.5 saat mi çok uzunmuş? Dayanamayıp ben zaten bunları döküman olarak sunmuştum size demediniz mi? Eğer telefonla arayıp soracaklarsa her şeyi niye o kadar döküman yükledik ki biz ya
esraersal

New postby Tugce88 » Tue Oct 27, 2020 11:37 am

Sizin adiniza sevindim insallah olumlu sonuc alirsiniz. Peki bunlarla ilgili aciklayici belge koymanıza rağmen mi sordular yoksa eksik miydi? Türkçe seçenek var mıydı cevaplamak için? Şimdiden teşekkürler yanıtladığınız için:)
Tugce88

New postby knpc » Tue Oct 27, 2020 11:38 am

jimmy wrote:
Tugce88 wrote:

Tesekkurler bilgi icin.

Baslangicta herhangi bir neden soylediler mi? Bu interview'i yapmamizin nedeni su gibi.

Onlerinde dosyalar var miydi sizce? Yani su musterinizle nasil calismaya basladiniz gibi direkt sorular var miydi?
knpc

New postby jimmy » Tue Oct 27, 2020 12:05 pm

esraersal wrote:uf 1.5 saat mi çok uzunmuş? Dayanamayıp ben zaten bunları döküman olarak sunmuştum size demediniz mi? Eğer telefonla arayıp soracaklarsa her şeyi niye o kadar döküman yükledik ki biz ya

Demedim, içimden geçti de demiyim dedim :)

Tugce88 wrote:Sizin adiniza sevindim insallah olumlu sonuc alirsiniz. Peki bunlarla ilgili aciklayici belge koymanıza rağmen mi sordular yoksa eksik miydi? Türkçe seçenek var mıydı cevaplamak için? Şimdiden teşekkürler yanıtladığınız için:)

Direkt türkçe translator ile birlikte bağlandılar. Bir çok soruyu çevirmeni beklemeden zaten cevapladım.

Tamamen belgelerden sordular diyebilirim, ve hayır herhangi bir eksiğim de yoktu.

knpc wrote:Tesekkurler bilgi icin.

Baslangicta herhangi bir neden soylediler mi? Bu interview'i yapmamizin nedeni su gibi.

Onlerinde dosyalar var miydi sizce? Yani su musterinizle nasil calismaya basladiniz gibi direkt sorular var miydi?

Hayır bir neden belirtmediler başlarken. Önlerinde kesinlikle dosyam vardı, hatta oradan doğrulama yaptıklarına eminim diyebilirim. Evet bu müşterileri nerden buldunuz gibi direkt sorular vardı.
jimmy

New postby jimmy » Tue Oct 27, 2020 12:06 pm

Özetle mülakat sonrasında anladığım fake işler göstermeye çalışanları ayıklama çabası gibi geldi bana.
jimmy

New postby esraersal » Tue Oct 27, 2020 12:11 pm

jimmy wrote:
esraersal wrote:uf 1.5 saat mi çok uzunmuş? Dayanamayıp ben zaten bunları döküman olarak sunmuştum size demediniz mi? Eğer telefonla arayıp soracaklarsa her şeyi niye o kadar döküman yükledik ki biz ya

Demedim, içimden geçti de demiyim dedim :)

Tugce88 wrote:Sizin adiniza sevindim insallah olumlu sonuc alirsiniz. Peki bunlarla ilgili aciklayici belge koymanıza rağmen mi sordular yoksa eksik miydi? Türkçe seçenek var mıydı cevaplamak için? Şimdiden teşekkürler yanıtladığınız için:)

Direkt türkçe translator ile birlikte bağlandılar. Bir çok soruyu çevirmeni beklemeden zaten cevapladım.

Tamamen belgelerden sordular diyebilirim, ve hayır herhangi bir eksiğim de yoktu.

knpc wrote:Tesekkurler bilgi icin.

Hayır bir neden belirtmediler başlarken. Önlerinde kesinlikle dosyam vardı, hatta oradan doğrulama yaptıklarına eminim diyebilirim. Evet bu müşterileri nerden buldunuz gibi direkt sorular vardı.

Daha önce cevapladıysanız yeniden soruyorsam kusura bakmayın. Sizde mi IT sektöründesiniz peki?
esraersal

New postby jimmy » Tue Oct 27, 2020 12:12 pm

esraersal wrote:Daha önce cevapladıysanız yeniden soruyorsam kusura bakmayın. Sizde mi IT sektöründesiniz peki?

Evet IT.
jimmy

New postby esraersal » Tue Oct 27, 2020 12:18 pm

jimmy wrote:
esraersal wrote:Daha önce cevapladıysanız yeniden soruyorsam kusura bakmayın. Sizde mi IT sektöründesiniz peki?

Evet IT.

Mülakat yapılmak istenen herkes IT sektöründen olduğu için, ve IR35 dan en çok etkilenen siz olduğunuz için, acaba ondan mı yapıyorlar bu mülakatı diye düşündüm dün akşam.
esraersal

New postby Tugce88 » Tue Oct 27, 2020 12:19 pm

jimmy wrote:Özetle mülakat sonrasında anladığım fake işler göstermeye çalışanları ayıklama çabası gibi geldi bana.

Çok teşekkürler...
Tugce88

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü