Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby ihatevisa » Wed Dec 09, 2020 9:45 am

Gunaydin ,

Haftayi bitiriyoruz gencler hic hareket yok mu acaba ?
ihatevisa

New postby Nilu » Wed Dec 09, 2020 1:00 pm

@zeugma Teşekkürler. Dediğiniz gibi, 28 gün önce başvurulabildiği için, milimetrik olarak beş yıl dolmasa da, ILR başvurusuna imkan sağlanıyor. Yani +1 yıl uzatma alınca endişeye gerek yok.
Nilu

New postby zumur » Wed Dec 09, 2020 1:09 pm

Selamlar,

Düzenli olarak hayatımda hiç bir şey değişmediğini burda yazmazsam içim rahat etmiyor :)

Nisan 28 Online, Ağustos 19 parmak izi başvurum için denemediğimiz kalmadı bilen biliyor. Legal süreç için ihbarname (tam karşılılığı bu değil sanırım) yolladık 2 haftayı geçecek.

O sırada şikayet formlarımızdan birine cevap geldi.Bize 19 Ağustosta parmak izi vermişsiniz, 29'unda bize ulaşmış. 29 Ağustos öncesi bizim için invalid demiş 4 ayımı çöpe atarak, zaten daha önce de Covid yüzünden 9 ay oldu legal süreler vs denmişti. Ağustos + 9 ay derlerse şaşırmıcam. Case üzerindeyiz ne zaman açıklayacağımız belli değil falan diye sıkmışlar. Eylül ayında bir soru sormuşları ozamandan beri case üzerindeler. Ne case'miş be kardeşim. 7 buçuk aydır bekliyorum, bitmiyor.
zumur

New postby esraersal » Wed Dec 09, 2020 1:13 pm

zumur wrote:Selamlar,

Düzenli olarak hayatımda hiç bir şey değişmediğini burda yazmazsam içim rahat etmiyor :)

Nisan 28 Online, Ağustos 19 parmak izi başvurum için denemediğimiz kalmadı bilen biliyor. Legal süreç için ihbarname (tam karşılılığı bu değil sanırım) yolladık 2 haftayı geçecek.

O sırada şikayet formlarımızdan birine cevap geldi.Bize 19 Ağustosta parmak izi vermişsiniz, 29'unda bize ulaşmış. 29 Ağustos öncesi bizim için invalid demiş 4 ayımı çöpe atarak, zaten daha önce de Covid yüzünden 9 ay oldu legal süreler vs denmişti. Ağustos + 9 ay derlerse şaşırmıcam. Case üzerindeyiz ne zaman açıklayacağımız belli değil falan diye sıkmışlar. Eylül ayında bir soru sormuşları ozamandan beri case üzerindeler. Ne case'miş be kardeşim. 7 buçuk aydır bekliyorum, bitmiyor.

Gerçekten çok can sıkıcı bir durum. Umarım en kısa sürede gelir vizeniz. Zaten nerredeyse ILR zamanınız gelmiş, çoğu gitti azı kaldı diye düşünmeye çalışın, her ne kadar zor olsa da.
esraersal

New postby mstmyr » Wed Dec 09, 2020 2:22 pm

Merhaba,

Az önce sonuç mailini aldım. 200 günlük bekleme sonrası 3 yıllık vize vermişler. Ek belge göndereli 1 ay olacaktı yarın.

Darısı tüm vize bekleyenlere ve yeni başvuracağım dependent vizesine :)
Selamlar, sevgiler...

ihatevisa wrote:Gunaydin ,

mstmyr

New postby knpc » Wed Dec 09, 2020 3:29 pm

Tebrikler @mstmyr 200 gunden sonra gozunuz aydin.

@zumur yedi bucuk ay inanilmaz gercekten. Genel problemimiz muhattap bulamamak. Kimseye soramiyoruz bizim basvuru durumu nedir diye. Umuyorum artik en ksia zamanda sonuclanir.
knpc

New postby ihatevisa » Wed Dec 09, 2020 4:36 pm

mstmyr wrote:Merhaba,

Az önce sonuç mailini aldım. 200 günlük bekleme sonrası 3 yıllık vize vermişler. Ek belge göndereli 1 ay olacaktı yarın.

Darısı tüm vize bekleyenlere ve yeni başvuracağım dependent vizesine :)
Selamlar, sevgiler...

ihatevisa wrote:Gunaydin ,

Tebrikler , darisi basimiza diyorum artik :)
ihatevisa

New postby ihatevisa » Wed Dec 09, 2020 4:39 pm

knpc wrote:Tebrikler @mstmyr 200 gunden sonra gozunuz aydin.

@zumur yedi bucuk ay inanilmaz gercekten. Genel problemimiz muhattap bulamamak. Kimseye soramiyoruz bizim basvuru durumu nedir diye. Umuyorum artik en ksia zamanda sonuclanir.

Onceden ne guzel basvurumuzu sorguladigimiz bir sistem kurmuslardi basvuru numaramizi giriyorduk yada basvuru numarasinin 3 altini 5 ustunu giriyorduk tahmini bir sonuc cikiyordu :) gerci o sistemi cokettik 10-12 gun calisti :) bu kadar zor olamaz boyle birsey yapmak. Bugun itibari ile ILR basvurum icin son 6 ay 29 gun ama daha uzatma vizesi sonucu gelmedi :)
ihatevisa

New postby gndlf » Wed Dec 09, 2020 4:49 pm

@ihatevisa Ben de yine 6 aydan 3-4 aya indi biliyordum sonuç süresi. Demek şuan hala 5 ay ve üzerinde... Umarım gelir artık.
İşplanını bana da yollarsanız, veya upload edebilirseniz memnun olurum. (irtibatta oldugum arkadas size mesaj attı, diğer site üzerinden). Teşekkürler
gndlf

New postby ashram » Wed Dec 09, 2020 5:19 pm

Hayırlı nöbetler :)

Banka dökümleri hakkında bir sorum olacaktı. Ben içeriye sadece, personal ve business accountları verdim. Arada aqua kredi kartını ve Monzo kullanıyorum. Onları vermedim. Interview'da bunu sorgularlar mı sizce? Her şey takılmaya başladı aklıma. :)
ashram

New postby ihatevisa » Wed Dec 09, 2020 7:20 pm

ashram wrote:Hayırlı nöbetler :)

Banka dökümleri hakkında bir sorum olacaktı. Ben içeriye sadece, personal ve business accountları verdim. Arada aqua kredi kartını ve Monzo kullanıyorum. Onları vermedim. Interview'da bunu sorgularlar mı sizce? Her şey takılmaya başladı aklıma. :)

Valla hic belli olmaz ilk geldiginde karttan aldigin cikletin fisini sorabilir yada business hesaptan aldigin is amacli kullandigin pc nin faturasini sormayabilir. :) Umarim yardimci olmustur bu cevap :)
ihatevisa

New postby ashram » Wed Dec 09, 2020 7:51 pm

ihatevisa wrote:

Valla hic belli olmaz ilk geldiginde karttan aldigin cikletin fisini sorabilir yada business hesaptan aldigin is amacli kullandigin pc nin faturasini sormayabilir. :) Umarim yardimci olmustur bu cevap :)

1 haftada paranoyak oldum. :) Toplamda 3 kere monzoya para atmışım çok kullanmadım yani ama sorarsa diye durduk yere kafama takıldı sabahtan beri.
ashram

New postby ihatevisa » Wed Dec 09, 2020 10:02 pm

ashram wrote:
ihatevisa wrote:

1 haftada paranoyak oldum. :) Toplamda 3 kere monzoya para atmışım çok kullanmadım yani ama sorarsa diye durduk yere kafama takıldı sabahtan beri.

Tamam sende olmussun aramiza hos geldin :)
ihatevisa

New postby ihatevisa » Wed Dec 09, 2020 10:03 pm

gndlf wrote:@ihatevisa Ben de yine 6 aydan 3-4 aya indi biliyordum sonuç süresi. Demek şuan hala 5 ay ve üzerinde... Umarım gelir artık.
İşplanını bana da yollarsanız, veya upload edebilirseniz memnun olurum. (irtibatta oldugum arkadas size mesaj attı, diğer site üzerinden). Teşekkürler

Konuyu anlamadim :) Arkadasa da yazdim geri donmedi henuz :)
ihatevisa

New postby gndlf » Wed Dec 09, 2020 10:41 pm

ihatevisa wrote:
gndlf wrote:@ihatevisa Ben de yine 6 aydan 3-4 aya indi biliyordum sonuç süresi. Demek şuan hala 5 ay ve üzerinde... Umarım gelir artık.

Konuyu anlamadim :) Arkadasa da yazdim geri donmedi henuz :)

Biraz önce yazdı :) Teşekkürler
gndlf

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü