Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby lty » Tue Oct 11, 2016 1:21 pm

@Emre çok teşekkürler.
lty

New postby LaSagra » Thu Oct 27, 2016 11:54 am

Selamlar,

Basvuru sureleri uzadi sanirim yine, bilgisi olan varmidir. Yakinlarda basvuru yapip, sonucu gelen ya da bekleyenler paylasabilir mi acep.

Ben dosyalari yollayali 3 ay oldu, 3 hafta icerisinde biometric dokumanlari geldi ama basvuru sonucu ile ilgili ses seda yok.
LaSagra

New postby gilgamess » Tue Nov 15, 2016 8:43 am

Emre çok teşekkür ederiz paylaşımlar için, gerçekten çok faydalı oluyor.
basitçe yıllık ne kadarlık bir vergi ödemesi yaptın yani başarılı olmuş bir başvuru açısından ortalama tespit etmek amacıyla, birde başvuru esnanısında bankada ne kadarlık bir birikim yapmak mantıklı olur teşekkür , bol şanslar.
gilgamess

New postby Emre » Tue Nov 15, 2016 2:55 pm

@gilgamess ben 1300 küsür Corporation Tax ödedim. NI katkı paylarını falan hep günü gününe ödeyip makbuzlarının çıktılarını vesaire sakladım. Bankadaki para durumu tamamen yaptığın işten ettiğin kar ile alakalı. Kiminin karı işine göre atıyorum 10000'dir, kimi 20-30-40bin, kimi de 3-5bin. Önemli olan yıl boyunca sıkıntı yaşamadan geçinmiş olmak ve çıkan vergileri ödemiş olmak.
Emre

New postby cagria » Tue Nov 15, 2016 8:12 pm

@emre bu national insurance ı kendimiz mi ödüyoruz yoksa muhasebeci mi ayarlıyor?
cagria

New postby gilgamess » Wed Nov 16, 2016 8:40 am

@cagria NI ödemesini ve PAYE ödemesi beraberdir ve sana muhasebeci bir referans numarası verir sen o numarayla gov.uk sayfasından her ayın başında düzenli ödeyebilirsin istersen 3 ayda bir de ödeme şansın var ( tabi bu benim dediğim LTD şirkette director isen) yani muhasebecin seni yönlendirme yapar merak etme.
gilgamess

New postby cagria » Wed Nov 16, 2016 11:02 pm

@gilgamess çok teşekkürler faydalı bir bilgi oldu.
cagria

New postby hylegoz » Mon Nov 21, 2016 12:16 pm

Selamlar,

2 Kasim'da uzatma basvurusunu yaptim ancak su anda kiraladigim odadaki sikintilardan oturu kendim 1+1 ev kiralamak istiyorum. Fakat bu kiralama surecinde benden vize veya eger vize sureci devam ediyorsa Home Office Reference Number istiyorlar.

Bu Home Office Reference Number bir mektup ile adrese veya e-mail olarak geliyor sanirim. Bu numara ne kadar surede geliyor, bilgisi olan var mi? 2-3 hafta diye duymustum ancak henuz gelen giden birsey olmadi.

Tesekkurler.
hylegoz

New postby gilgamess » Mon Dec 12, 2016 12:53 am

hylegoz wrote:Selamlar,

2 Kasim'da uzatma basvurusunu yaptim ancak su anda kiraladigim odadaki sikintilardan oturu kendim 1+1 ev kiralamak istiyorum. Fakat bu kiralama surecinde benden vize veya eger vize sureci devam ediyorsa Home Office Reference Number istiyorlar.

Bu Home Office Reference Number bir mektup ile adrese veya e-mail olarak geliyor sanirim. Bu numara ne kadar surede geliyor, bilgisi olan var mi? 2-3 hafta diye duymustum ancak henuz gelen giden birsey olmadi.

Tesekkurler.

açıkçası şu anda 1 ay gibi bir sürede geliyor sanıyorum, bu arada hala bekliyormusunuz mektubun gelmesini. Mektup gelmeden sanırım haraket etmek veya yerdeğiştirmek pek mümkün değil.

Bende bu aralar başvurmayı düşünüyorum bir sorum olacak:

Eski pasaportları göndermeye gerek varmı UK için hiç kullanılmadılar zaten en son pasaport ülkeye giriş yaptıüım ile aynı pasaport zaten...
gilgamess

New postby füt » Mon Dec 12, 2016 2:05 pm

uzatma için başvuran bir arkadaşım geçtiğimiz ağustos'ta başvuru yapmasına rağmen halen cevap gelmedi.
Last edited by füt on Tue Dec 13, 2016 8:09 am, edited 1 time in total.
füt

New postby gilgamess » Mon Dec 12, 2016 8:23 pm

bugün muhasebecimden birinin 3 yıllık vizesini bugün 4 ay sonra aldığını duydum, süreler bence böyle 4 Aydan önce sonuçlanmasını beklememek lazım:(
gilgamess

New postby CCY » Fri Dec 16, 2016 8:21 pm

Merhaba Emre Bey,
Aşağıdaki paylaşımınızdan Demsa Accounts ile çalışmayı önerdiğinizi anlıyorum. Doğru değil mi? Bundan sonra yazdıklarınızdan uzatmayı aldığınızı görüyorum, Ali Bey'le ilgili olarak olumsuz bir değerlendirmeniz olmazsa ben de kendisiyle iletişime geçmek istiyorum.
Bir de bu paylaşımınızla direkt olarak ilgili değil ama, bu başlık altında son dönemlerde uzatma başvurularının 4-5 ay sürdüğü söylenmiş, sizinki sanırım daha kısa olmuş. Sorum, 4-5 aylık zaman zarfında pasaportu almanın bir yolu var mı? Herhangi bir şekilde ülke dışına çıkmak gerekirse ne oluyor biliyor musunuz diye sormak istedim.
Teşekkürler.

Emre wrote:Merhaba Enis. Ben muhasabeci olarak Demsa Accounts ile çalışıyorum. Ali bey ilgileniyor. Onun dışında extension için de Immigration Connection'dan Nüsra hanımla çalışıyorum. Benim durumum da aynı şekilde. İş güç sırasında evraklarla uğraşmaya vakit ayıramayacağımdan danışmanla çalışmayı tercih ediyorum. İlk başvuruda da Nüsra hanımla çalışmıştım. Yardımcı olabilirler diye düşünüyorum. Demsa ile Immigration Connection sürekli irtibatta olduğundan evraklar da düzgün bir şekilde iki taraflı kontrol edilmiş oluyor.

Site Memuruna not: Tam emin olamadım tavsiye verip veremeyeceğime dair bu başlık atlında extension ile ilgili olarak. Ama uygun değilse tabii ki de mesajım silinebilir. Gücenmem :)
CCY

New postby Emre » Sat Dec 17, 2016 11:41 am

@CCY evet Demsa Accounts Ali bey önerim hala geçerlidir. Çalışmaya devam ediyorum kendileriyle. Memnunum. Benim uzatma için başvurduğum dönemde başvurular oldukça kısa süre içerisinde sonuçlanıyordu. Ama kısa sürdü bu dönem. Sonra zamanla arttı ve 4-5 ay civarına oturdu. Eski zamanlardaki gibi özetle.

Onun dışında ne yazıkki sonuç beklerken pasaport içeride kalıyor. Çok can sıkıcı bir durum. Ülke dışına çıkmak mümkün olmuyor. Sadece o süreçte önemli bir iş, güç, olay çıkmaması için ummaktan başka şu anda bir çare yok.

Ama bence başvuruyu ve parmakizi aldıktan sonra, pasaportu bir yazıyla iade etseler güzel olurdu. Neyse şimdilik uzatma başvurusundaki bekleme süresini boşver. :) Zamanı gelince düşünürsün.
Emre

New postby gilgamess » Thu Dec 22, 2016 7:34 pm

Herkese merhaba, aklıma birşey takıldı, fatura kestiğimiz veya references mektubu aldığınız kişileri gerçekten arıyorlarmı? Aranızda bununla işgili bilgisi olan varmıdır? Teşekkür ederim.
gilgamess

New postby mahmutsak » Thu Dec 22, 2016 7:41 pm

sende mi sahte fatura kestin ? arayabilir tabi neden aramasin ?
mahmutsak

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü