Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby ihatevisa » Fri Oct 23, 2020 8:51 am

Onceki basvurunuzun sonuc mektubunda Case ID / Ref No diye yazar onu yazabilirsiniz.
ihatevisa

New postby zumur » Fri Oct 23, 2020 9:09 am

Mülakatlar, artan sayıda 1 yıllıklar, red sayıları falan gördükçe Brexit yüzünden bir şey peşindeler ve yavaş yavaş eliyorlar heralde diye düşünmeden edemiyor insan.

Tertemiz dosya verdik, anksiyete geçiricem şunlar yüzünden yok yere. 6 ay oldu ya 6 koca ay.

Keşke bi mülakata çağrılsam, dertleri ne sorsunlar söyleyelim yeter ki bi hareket olsun diye dua ediyorum ya, yeter ki belirsizlik bitsin.

Burayı da günlük gibi kullanmış oldum ama kusura bakmayın :)
zumur

New postby denizya » Fri Oct 23, 2020 9:39 am

Hepsine +1

zumur wrote:Mülakatlar, artan sayıda 1 yıllıklar, red sayıları falan gördükçe Brexit yüzünden bir şey peşindeler ve yavaş yavaş eliyorlar heralde diye düşünmeden edemiyor insan.

Tertemiz dosya verdik, anksiyete geçiricem şunlar yüzünden yok yere. 6 ay oldu ya 6 koca ay.

Keşke bi mülakata çağrılsam, dertleri ne sorsunlar söyleyelim yeter ki bi hareket olsun diye dua ediyorum ya, yeter ki belirsizlik bitsin.

denizya

New postby ihatevisa » Fri Oct 23, 2020 10:04 am

zumur wrote:Mülakatlar, artan sayıda 1 yıllıklar, red sayıları falan gördükçe Brexit yüzünden bir şey peşindeler ve yavaş yavaş eliyorlar heralde diye düşünmeden edemiyor insan.

Senin dosyani cok sevmisler ayrilmak istemiyorlar :) sakasi bir yana insallah hafta sonu guzel haberler aliriz,

Zaten yeni basvurular biraz daha sikintili olmaya basladi gibi facebookta gruplarda soyle birseyler var yaptigin meslek berberlik sgk hizmet dokumunde sgk kodu berberlik meslegine bagli degil diye red veriyorlarmis. Yani ne meslek yapiyorsan ne ustune basvuru yapiyorsan sgk dokumunu ona gore istiyorlarmis . Ya bunu basta yapsaydiniz bu ulkede o kadar cok IT , Accountant , Marketing , Digital Marketing, Social Media Expert olmazdi.

Kim hangi dalda kolay aliniyorsa orada basvuru yapti. Sonrasinda basvuru yapacaklara sikinti oldu. Red oranlari artti .
ihatevisa

New postby zumur » Fri Oct 23, 2020 11:23 am

FB'dan onay haberi geldi, yine bi umut verdi :)

16Nisan ilk basvuru,
4eylul IDV,
22ekim onay maili.

@denizya aynı senin tarihler, hadi bakalım
zumur

New postby esraersal » Fri Oct 23, 2020 2:52 pm

Merhaba arkadaşlar,
Ayın 14'ünde parmak izi verdik ve biz de bekleyenler arasında yerimizi aldık fakat birkaç gün önce bir rahatsızlığım nedeniyle çektirdiğim ultrason sonucum geldi ve ameliyat olmam gerektiğini öğrendim. İngiltere'nin sağlık sistemini düşününce tabii ki dileğim Türkiye'de ameliyat olmak. Daha önce bu tip bir sorunla HO'dan hızlandırma talebinde bulunan oldu mu? Ya da duyduğunuz bir şey var mı bu konu ile ilgili?
esraersal

New postby ihatevisa » Fri Oct 23, 2020 3:30 pm

esraersal wrote:Merhaba arkadaşlar,
Ayın 14'ünde parmak izi verdik ve biz de bekleyenler arasında yerimizi aldık fakat birkaç gün önce bir rahatsızlığım nedeniyle çektirdiğim ultrason sonucum geldi ve ameliyat olmam gerektiğini öğrendim. İngiltere'nin sağlık sistemini düşününce tabii ki dileğim Türkiye'de ameliyat olmak. Daha önce bu tip bir sorunla HO'dan hızlandırma talebinde bulunan oldu mu? Ya da duyduğunuz bir şey var mı bu konu ile ilgili?

Selamlar,

Oncelikle cok gecmis olsun. Durumun acil ise hizlandirma talebinde bulunabilirsin , lakin soyle de bir gercek var Ultrasonu burada cektirip Turkiye de ameliyat olmaya yada tedavi olmaya gidiyorsun icinde bulundugumuz su durumda "sozde" bu adamlarin saglik sistemi uzerine (eneyces) duzenli saglam bir sistem yok. Acil bir durumda degilsen beklemeni tavsiye ederim. Her ne kadar burada yasasakta Turkiyenin saglik altyapisinin %10'una ulasamayan bir ulkedeyiz.

Yoksa su ecaa@ emailine basvuru numarani ve raporunu yaz gonder. Sonucu bekle
ihatevisa

New postby esraersal » Fri Oct 23, 2020 3:33 pm

ihatevisa wrote:

Selamlar,

Oncelikle cok gecmis olsun. Durumun acil ise hizlandirma talebinde bulunabilirsin , lakin soyle de bir gercek var Ultrasonu burada cektirip Turkiye de ameliyat olmaya yada tedavi olmaya gidiyorsun icinde bulundugumuz su durumda bu adamlarin saglik sistemi uzerine (eneyces) duzenli saglam bir sistem yok. Ama hayaller ve gercekler var isin sonunda.

Acil bir durumda degilsen beklemeni tavsiye ederim.

Yoksa su ecaa@ emailine basvuru numarani ve raporunu yaz gonder. Sonucu bekle

Sorun şu ki taşındık GP'ye kayıt olmam için bile 1 hafta beklemem gerekiyor. Oysa benim en kısa sürede ameliyat olmam gerek. Daha GP'ye kayıt olacağım, GP doktoru Surgeon'a sevk edecek, o diyecek ki ameliyat. Ameliyat için sıra bekleyeceğim derken iş işten geçmiş olacak. Ultrasonu da kendi cebimden ödeyerek çektirdim zaten, yoksa 1 sene sonrasına gün veriyorlar. Sistemleri harika yani.
esraersal

New postby ihatevisa » Fri Oct 23, 2020 4:06 pm

:( O zaman doktor raporu ve aciliyetini belirten bir email ile amcalara gonderiyorsun sonrasinda telefon acabilirsin bol bol da dua ediyorsun ki en kisa surede olumlu bir sekilde geri donus yapsinlar,

Hakkina hayirlisi olsun.
ihatevisa

New postby Ayca_ » Fri Oct 23, 2020 4:16 pm

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun.
Geçen yıl forumda okumuştum sanırım, Türkiyede tedavi nedeniyle talepte bulunup gayet hızlı sonuç alan biri olmuştu. Tabi bu ara maillere bile ne kadar sürede bakıyorlar bilemiyorum. Bence mail aTarken sağlık sebebini konuya da yazmanız iyi olabilir.

Ayca_

New postby esraersal » Fri Oct 23, 2020 5:05 pm

Ayca_ wrote:Merhaba, öncelikle geçmiş olsun.
Geçen yıl forumda okumuştum sanırım, Türkiyede tedavi nedeniyle talepte bulunup gayet hızlı sonuç alan biri olmuştu. Tabi bu ara maillere bile ne kadar sürede bakıyorlar bilemiyorum. Bence mail aTarken sağlık sebebini konuya da yazmanız iyi olabilir.

Teşekkür ederim. Önce eğer GP sevk ederse özel bir hastanede ameliyat olmayı deneyeceğim burada. NHS de uzun süre beklememek için. GP sevk etmezse mail atacağım mecburen.
esraersal

New postby boldpilotuk » Fri Oct 23, 2020 5:10 pm

sdf wrote:Merhaba arkadaslar. Oncelikle herkese sabir ve kolayliklar diliyorum. Biz de basvuruyu kendimiz yapmaya karar verdik. UKVI'de bir soruya takildik. "Immigration details" basligi altinda "Do you have any Home Office reference numbers?" sorusu var. Bahsi gecen ref nr daha onceki basvurumuzda (AA'ya ilk basvurumuzda atanan) UKVI'nin atadigi numara mi? Yoksa belki de iceride immigration ile ilgili dosyasi olan ve devam edenlerden istenen bir numarami acaba?

İlk vizeyi aldığınızda size pasaport ile beraber bi de mektup veriyorlardı ya, orada yazıyor o numara UKVI/ ile basliyor. Herkes için ayrı ayrı var o mektuplarda. Yoksa da o mektup, kaybolduysa da sorun olacağını sanmam ama bulabileceğiniz yer orası. Hani daha öncesinde vs turist vizesi vs aldıysanız, onların cevap mektuplarında falan da vardır o numara sanırsam!
boldpilotuk

New postby Aybike » Fri Oct 23, 2020 7:50 pm

Selamlar,

19 temmuz online basvuru
1 eylul submission
27 ekim interview

Aranizda telefon mulakatina katilan oldu mu?
Neler soruyorlar acaba?

Tesekkurler...
Aybike

New postby esraersal » Fri Oct 23, 2020 9:46 pm

Aybike wrote:Selamlar,

19 temmuz online basvuru
1 eylul submission
27 ekim interview

Aranizda telefon mulakatina katilan oldu mu?
Neler soruyorlar acaba?

Tesekkurler...

Gerçekten çok ilginç ya, peşpeşe mülakat mailleri geliyor. İngilizce seviyemizi ölçmek için mi mülakat yapacaklar nedir yani? her şey yüklediğimiz evraklarda var zaten
esraersal

New postby Aybike » Fri Oct 23, 2020 9:49 pm

Avukar bir arkadasim dilersek Turkce mutlakat yapabilecegimizi veya translater isteyebilecegimizi soyledi. Boyle bir hakkimiz varmis ve Home Office de AA ile ilgilenen cok fazla Turk varmis.

Hersey cok ilginc gercekten.
Aybike

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü