Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby jimmy » Fri Nov 27, 2020 11:13 am

Ve sonunda :) Az önce 3 yıllık uzatma maili geldi. Mülakata geçen ayın 27'sinde girmiştim tam 1 ay sonra karar mailini göndermiş oldular.

Tüm sonuç bekleyenler hayırlısıyla bir an önce alır sonuçlarını inş.
jimmy

New postby ihatevisa » Fri Nov 27, 2020 11:41 am

jimmy wrote:Ve sonunda :) Az önce 3 yıllık uzatma maili geldi. Mülakata geçen ayın 27'sinde girmiştim tam 1 ay sonra karar mailini göndermiş oldular.

Tebrikler :) Hayirli ugurlu olsun !!!!
ihatevisa

New postby esraersal » Fri Nov 27, 2020 12:09 pm

jimmy wrote:Ve sonunda :) Az önce 3 yıllık uzatma maili geldi. Mülakata geçen ayın 27'sinde girmiştim tam 1 ay sonra karar mailini göndermiş oldular.

Tebrikler çok sevindim. Gözünüz aydın
esraersal

New postby rcpdmrts » Fri Nov 27, 2020 1:12 pm

Gözünüz aydın.IDV submit tarihiniz nedir acaba ?
rcpdmrts

New postby zeugma » Fri Nov 27, 2020 1:34 pm

@rcpdmrts

Tarihleri bu liste uzerinde tutuyoruz:
https://bit.ly/2H1XCrA

Sende paylasabilirsen senide ekleyelim.
zeugma

New postby mstmyr » Fri Nov 27, 2020 2:06 pm

selam ihatevisa,

iki hafta önce benden ek belge istediler. Belgenin içeriği progress report da olmasına rağmen muhasebeci imzalı olarak göndermemi istediler. Hemen ertesi gün gönderdim ve 14 gün oldu bugün belgeyi göndereli. En azından biliyorum ki sıra geldi ve inceleniyor. Bu kısım sevindirici. Üzücü kısım ise incelemeye başlanan bir başvurunun sonuçlanmasının bu kadar uzun sürmesi.
Beklentim iki hafta içerisinde açıklanması, tabi mülakat vs olmaz ise :)

Bir yandan da yeni doğan bebek için dependant başvurusu oluşturdum. Aralık 21 ine randevu aldım. O zamana açıklansa da bari sıkıntı olmasa :/

Neyse her zamanki gibi beklemeye devam yani...

ihatevisa wrote:
zeugma wrote:reading33, zumur, jimmy, mstmyr, Stella, lineofduty, otres, bilinmeyenedogru, Gimmiegimmie, ihatevisa(sende eksi gunlere dustun )
Yok mu bir haber sizlerden?

Bende gram kimaldama yok umudum seneye kaldi artik bu seneyi kapatiyorum . Ocak 15 gibi gelir diye dusunuyorum.
mstmyr

New postby ihatevisa » Fri Nov 27, 2020 3:29 pm

Selamlar, Progress Report da muhasebeci imzasina ne gerek var ki :) Keske inceledikleri ve eksik evrak olan dosyalari bir kenara koysalar da eksik evrak gelince aaa tamam burada iste diyip tamamlayip bizlere hizlica geri donus yapsalar, ama inaniyorum ki bu bile onlar icin muthis derecede zor bir islemdir. Tunelin sonunda isik var ama daha sonuna cok var.
ihatevisa

New postby rcpdmrts » Fri Nov 27, 2020 3:35 pm

zeugma wrote:@rcpdmrts

Beni de listeye dahil edebilirsiniz.

Online Başvuru: 07.09.2020
IDV Submit: 14.10.2020
rcpdmrts

New postby Bvarslan » Fri Nov 27, 2020 4:04 pm

Herkese Merhaba,

Bugun ECAA'den, "Notice of Decision" konulu emailimizi aldik.

Online Submission: 21 July
Visa Expiry: 5 August
Appointment: 11 September
Interview: N/A

Ikinci uzatma basvurumuz olmasina ragmen, giderlerimizin gelirlerimizden cok daha fazla olmasi nedeniyle bir yillik uzatma verdiler. Yani seneye ILR basvurusu yapacagimiz icin bir senelik uzatma verilmesi cok da muhim degil esasen ama kalan surede maasimizi nasil yukseltecegiz, o kismi baya buyuk bir soru isareti. Cunku, ulkede ve dunyada COVID-19 kosullari hakimken mart sonuna kadar olan vergi donemi icerisinde gelirlerimizi nasil yukseltecegiz ki? Sunun surasinda 4 ay var mart sonuna ve durum hala belirsiz.

Baska bir can sikici kismi, burada dogan kizimiz icin ILR basvurusu yapmayacakken simdi durumun riskli bir hale gelmesi. Yani biz ILR icin basvurdugumuzda bizim kucuk hanimin buradaki varligi artik "lawful" olmayacak.

Bilemiyorum Altan...
Bvarslan

New postby Mutlu » Fri Nov 27, 2020 7:44 pm

Çok teşekkür ediyorum.
Mutlu

New postby otres » Fri Nov 27, 2020 10:34 pm

zumur wrote:Bana su bilgiyi kontrol edip onaylar misiniz, buna gore en kisa surede sonucunuzu boldirecegiz gibi bir maille soru sormuslardi. Hemen donduk, 30 eyluldu. Hala cevap alamadik :) umarim siz bu kadar beklemezsiniz.

otres wrote:
zeugma wrote:reading33, zumur, jimmy, mstmyr, Stella, lineofduty, otres, bilinmeyenedogru, Gimmiegimmie, ihatevisa(sende eksi gunlere dustun )

Merhaba,

Dün bir mail aldım.

A copy of your personal tax return for 2019/20
Full personal bank statements from 13 June 2019
Our aim is to make a decision on the case promptly. To enable us to do this, it is essential that you respond to the enquiries raised by 08th December or earlier

Bakalım ne olacak. Böyle bi email alan oldu mu? Olduysa şayet bu evrakları içeriye teslim ettikten sonra daha ne kadar beklememiz gerekecek?

Teşekkürler

Açıkçası mailde bir sorunuz varsa lütfen sorunuz yazmışlardı. Ne zaman alırım diye sordum bakalım :)
otres

New postby otres » Fri Nov 27, 2020 10:36 pm

esraersal wrote:
otres wrote:

Merhaba,

Dün bir mail aldım.

A copy of your personal tax return for 2019/20
Full personal bank statements from 13 June 2019
Our aim is to make a decision on the case promptly. To enable us to do this, it is essential that you respond to the enquiries raised by 08th December or earlier

Bakalım ne olacak. Böyle bi email alan oldu mu? Olduysa şayet bu evrakları içeriye teslim ettikten sonra daha ne kadar beklememiz gerekecek?

Teşekkürler

Merhaba
Bu maili bu belgeleri yüklemiş olmanıza rağmen mi aldınız? Yani başvuru dosyanıza bu belgeleri eklememiş miydiniz?

Danışmanımın yüklediğini düşünüyorum bizzat kontrol etmedim ama prosedürü herkes için aynı tutuyorlar. Danışmanın ilgilendiği 105 kişiden 4 kişiye talep gelmiş birisi de benim
otres

New postby gndlf » Sun Nov 29, 2020 12:22 am

mstmyr wrote:selam ihatevisa,

iki hafta önce benden ek belge istediler. Belgenin içeriği progress report da olmasına rağmen muhasebeci imzalı olarak göndermemi istediler. Hemen ertesi gün gönderdim ve 14 gün oldu bugün belgeyi göndereli. En azından biliyorum ki sıra geldi ve inceleniyor. Bu kısım sevindirici. Üzücü kısım ise incelemeye başlanan bir başvurunun sonuçlanmasının bu kadar uzun sürmesi.
Beklentim iki hafta içerisinde açıklanması, tabi mülakat vs olmaz ise :)

Bir yandan da yeni doğan bebek için dependant başvurusu oluşturdum. Aralık 21 ine randevu aldım. O zamana açıklansa da bari sıkıntı olmasa :/

Neyse her zamanki gibi beklemeye devam yani...

ihatevisa wrote:

Bende gram kimaldama yok umudum seneye kaldi artik bu seneyi kapatiyorum . Ocak 15 gibi gelir diye dusunuyorum.

Belgenin içeriği progress report da olmasına rağmen istenen ek belge hangisi ? business accounts belgesi mi?
gndlf

New postby Ayca_ » Sun Nov 29, 2020 5:38 am

Sonuç alanlara hayırlı olsun, tebrikler.

Ben de Cuma günü aldım sonuç mailini.
25 Haziran online başvuru
10 Eylül IDV submit

Bekleyen herkese bir an önce olumlu sonuç gelsin inşallah.
Ayca_

New postby rcpdmrts » Sun Nov 29, 2020 9:45 am

rcpdmrts wrote:
zeugma wrote:@rcpdmrts

Beni de listeye dahil edebilirsiniz.

Online Başvuru: 07.09.2020
IDV Submit: 14.10.2020

Visa Expiry:01.10.20
Visa Type: ECAA Business bu detayları da ekleyebilirseniz sevinirim.
rcpdmrts

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü