Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby zeo » Wed Jun 07, 2017 12:19 pm

Cok tesekkurler @Emre

Emre wrote:Progress Report bildiğin kapak yazısı. Giriş, gelişme, sonuç şeklinde 1 yıl boyunca yaşanan gelişmeleri özet halinde yazacaksın.

Ben misal, ilk başlarda neler yaptım, hangi etkinliklere katıldım, ne gibi tanıtımlar yaptım ondan bahsetmiştim. Sonra UK'de işlere başladığımdan beri Türkiye'ye oranla satışlarda %80 artış olduğunu, bu yüzden işlerin yolunda gittiğini, ve gelecek 3 sene içerisinde de satışlarımı arttırarak karımı yükseltmeye çalışacağımı yazmıştım. Onun dışında işte, araba satın aldığımı, gerektiğinde müşterilere ulaşımımın bu sayede kolaylaşacağını yazmıştım. UK yaşantısına entegre olduğumu, ve burada yaşayıp çalışmaya devam etmek istediğimi belirterek, nazikçe uzatma vizesinin verilmesini talep etmiştim. Genel hatlarını ben bu şekilde yazdım. Tabii bunlar kişiden kişiye değişir.
zeo

New postby eates » Thu Jun 08, 2017 11:29 am

Arkadaslar ne yazikki babami kaybettim ve tum imkanlari seferber etmeme ragmen cenazesine katilamadim, ailemin yaninda olamadim..

Allah affetsin..

Neler yaptim:

1- TR konsolosluguna gittim, gecici pasaport onerdiler.. Ne yazikki gidis mumkun, donus degil.
2- HomeOffice'e cesitli numaralardan ulasmaya calistim. HomeOffice'e ECAA ile ulasabilecegimiz bir numara yok maalesef..
3- HomeOffice Sheffield'e acil bir FAX attim, 3 gun gecti henuz cevap yok, fax iletildi raporum disinda bir kanitim da yok.
4- Turkiye UK konsoloslugu ve Ic Isleri'ne mail attim, ailem TR'den mail atti, cevap gelmedi.

Daha neler yapabilirdim? Bilmiyorum.. Kimseye boyle bir aciyi boyle sartlarda yasatmasin Yaratan.. daha da baska bisey demiyorum.. Bize bunlari yasatan ve cektiren kim ne varsa, hic birine hakkimi helal etmiyorum, elimden bir tek bu geliyor..

Yaziklar olsun..
eates

New postby Emre » Thu Jun 08, 2017 11:57 am

Gerçekten çok üzücü bir durum eates. Daha önceki mesajlarını da okudum. Bir şekilde çözülür diye bekliyordum. Başın sağolsun.

Home Office'in bu kadar uzun süreler pasaportlara el koyup, bir de üzerine acil durum için çözüm getirmemesi çok can sıkıcı.

Ancak açık bir ayrımcılık var. Çünkü EU vatandaşlarının yaptığı başvurularda, Passport Return Service diye bir şey var. Başvuruyu yaparken, pasaportun kopyasını alıyorlar ve pasaportu iade ediyorlar.

https://www.gov.uk/government/collectio ... rn-service

Böyle bir şey pek tabi bizim Ankara Anlaşması başvuruları için de yapılabilir. Sonrasında, başvurunuzu aldık, sonucu gelene kadar bu mektup ve referans numarasını kullanarak seyahat edebilirsiniz gibi bir şey sağlamaları çok zor olmasa gerek.

Bizim gibi bu pasaportun içeride bekletilmesinden müzdarip diğer ülke vatandaşları da var. Amerikalılar mesela. Forumlarda bolca bundan bahsediyorlar.

Son olarak, freedom of information çerçevesinde Home Office'e e-mail yazıp, pasaportların içeride bekletilmesinin hangi kanuna dayandığını, acil durumlarda neden seyahat belgesi veya imkanının sağlanmadığını sorabilirsin diye düşünüyorum. FOI olduğu için, cevap vermek zorundalar. Neyse. Bunca üzüntünün içerisinde bunlarla uğraşacak halin yoktur. Tekrar çok başın sağolsun. Güçlü kalmaya bak. İlk fırsatta gider aileni görürsün. Güzel babanı da son halleriyle değil de, güzel hatıralarla hatırla. Kendini çok üzme. Sen elinden geleni yaptın.
Emre

New postby hamdiceylan » Thu Jun 08, 2017 6:37 pm

Merhabalar,

Bu yaziyi yazmak icin uzun sure bekledim ama sonunda kismet oldu. 21 Aralikta yapmis oldugum uzatma basvurum bugun olumlu olarak sonuclandi.Bekleyen arkadaslara fikir vermesi acisindan yazmak istedim.
hamdiceylan

New postby cagria » Thu Jun 08, 2017 7:01 pm

başın sağolsun @eates. çok zor bir durum, Allah kimseyi düşürmesin. sabırlar dilerim..

@hamdi tebrikler.
cagria

New postby zeo » Sat Jun 10, 2017 4:22 pm

Merhaba anmac,
Tahmminimce uzatma basvurusunda bulundunuz, sonucunuz geldi mi? Yil sonu kar oraniniz size sorun cikardi mi?
Deneyiminizi paylasabilirseniz cok memnun oluruz. Cok tesekkurler

anmac wrote:selam herkese, ben iş planında 12bin civarı kar göstermiştim ama bu rakamı muhtemelen tutturamayacağım, tahminim yıl sonu 5-6 bin pound civarı bi kar. Yıl sonu uzatma başvurusunda bu sıkıntı olur mu acaba?

edit: ayrıca aklıma takıldı İngiltere'ye giderken pul almıyoruz değil mi? Boşu boşuna para vermeyelim.
zeo

New postby zeo » Sat Jun 10, 2017 4:30 pm

Mekani cennet olsun @eates hepimiz en buyuk korkusu..
Maalesef tek yapilabilen sey pasaportu geri istemek ki bu da butun sureci donduruyor ve vize de alinamadigi icin sanirim hersey iyice arap sacina donuyor ondan sonra..
Umarim en kisa surede pasaportuna kavusursun..

eates wrote:Arkadaslar ne yazikki babami kaybettim ve tum imkanlari seferber etmeme ragmen cenazesine katilamadim, ailemin yaninda olamadim..

Allah affetsin..

Neler yaptim:

1- TR konsolosluguna gittim, gecici pasaport onerdiler.. Ne yazikki gidis mumkun, donus degil.
2- HomeOffice'e cesitli numaralardan ulasmaya calistim. HomeOffice'e ECAA ile ulasabilecegimiz bir numara yok maalesef..
3- HomeOffice Sheffield'e acil bir FAX attim, 3 gun gecti henuz cevap yok, fax iletildi raporum disinda bir kanitim da yok.
4- Turkiye UK konsoloslugu ve Ic Isleri'ne mail attim, ailem TR'den mail atti, cevap gelmedi.

Daha neler yapabilirdim? Bilmiyorum.. Kimseye boyle bir aciyi boyle sartlarda yasatmasin Yaratan.. daha da baska bisey demiyorum.. Bize bunlari yasatan ve cektiren kim ne varsa, hic birine hakkimi helal etmiyorum, elimden bir tek bu geliyor..

Yaziklar olsun..
zeo

New postby davids1923 » Tue Jun 13, 2017 7:55 am

Merhaba Arkadaşlar,

Eşimle Ankara anlasması yaparak Londraya geldik. Mart ayında uzatmaya başvurduk. Eylülde gelmesini umuyoruz. Belki bosanma durumumuz olacak. Ben dependant vizesi ile buradayım. Bosanma durumunda hemen ülkeden cıkma zorunlulugum mu var. Yoksa vize suresi kadar ulke de kalabilir miyim.

Tesekkurler.
davids1923

New postby esraersal » Tue Jun 13, 2017 4:33 pm

davids1923 wrote:Merhaba Arkadaşlar,

Eşimle Ankara anlasması yaparak Londraya geldik. Mart ayında uzatmaya başvurduk. Eylülde gelmesini umuyoruz. Belki bosanma durumumuz olacak. Ben dependant vizesi ile buradayım. Bosanma durumunda hemen ülkeden cıkma zorunlulugum mu var. Yoksa vize suresi kadar ulke de kalabilir miyim.

Tesekkurler.

Bildiğim kadarıyla boşanmanız halinde sizin vizeniz iptal olacağından en kısa sürede ülkeden ayrılmanız istenecektir.
esraersal

New postby slaine » Wed Jun 14, 2017 9:59 am

Eates başınız sağolsun gerçekten okuyunca çok üzüldük, Allah yakınlarına ve sana sabır versin. İngiliz hükümeti, önem veriyormuş gibi gözüktükleri "discrimination" konusunda en önde gidiyorlar.

Gilgames, hamdiceylan 21 Aralık başvuru tarihi, onunki güzel sonuçlandıysa seninki de gelmiş olmalı, umarım iyi haberler verirsin. yazını bekliyoruz.
Kaldı 15 gün benim de.
slaine

New postby gilgamess » Wed Jun 14, 2017 1:01 pm

Slaine
Merhaba biz daha bekliyoruz bende anlamadım bizim 6 ay doldu, ve hala gelmedi bazı başvuruların 6 ayı bir kaç gün geçtiğini duymuştum, yarın ben home office Fax göndermeyi planliyorum bu durumla ilgili. Biz 4 kişilik bir aileyiz ve bizim biyometrikler de Hamdi'ye göre geç gelmişti zaten ben ona bağlıyorum ama hayırlısı. Umarım olumlu sonuçlanırda 3-5 gün geç olsun:(

Yine haber veririm bir gelişme olursa.
gilgamess

New postby gilgamess » Fri Jun 16, 2017 11:57 am

Tekrar merhaba
Slaine dun aksam saatlerinde ve 6 ay sure sonunda uzatma basvurumuz olumlu olarak geldi,

Bekleyen herkese en kisa surede cevaplar gelir umarim.

Basvuru evraklari olarak da Emre arkadasimizin daha once bahsettigi ve verdigi listeyi bende aynen hazirladim gonderdim...

Herkese kolay gelsin.
gilgamess

New postby slaine » Fri Jun 16, 2017 6:17 pm

selam, hayırlı olsun, sevindim 3 yıl olmasına,
önümüzdeki 10 gün içerisinde gelecek demektir benimki de :) umarım 3 yıl olur.
teşekkür ettim.
slaine

New postby zeugma » Tue Jun 20, 2017 8:22 am

@gilgamess benimde basvurum yaklasiyor Temmuz sonu gibi bu sebeple sana bir kac sorum olacakti uygun bulduklarina cevap verebilirsen sevinirim. Aslinda sorularim herkese gonullu butun cevaplara acik :)

Hangi tarihte basvurmustunuz? Kac farkli musteriniz vardi fatura kestiginiz? Cevap mektubunuzda sizi elestirdikleri bir nokta var miydi? 3 yillik mi uzatma verildi? Faydali olabilecek sunuda yapsan bunuda eklesen iyi olur dedigin onerecegin bir seyler var mi?

Tesekkurler.
zeugma

New postby gilgamess » Tue Jun 20, 2017 12:29 pm

Zeugma merhaba
Öncelikle tam 6 ay sonra geldi başvuru size tavsiyem vizenizin bitmesinden 20-25 gün önce evrakları gönderin, çünkü gönderdiğiniz tarih esas alınıyor. Benim yaklaşık 10 müşterim oldu ve hepsinin e-mail ve telefonlarını liste şeklinde gönderdim, açıkçası emre arkadaşımızın yaptığı başvuru listesini kullandım, tavsiye eksik yazılan birşey yok, sanırım herkese yazılan metni banada kopyalamışlar. :)

Kapak yazısında yaptıklarını anlatmalısın , ben ilk başvurudaki iş planımda yazdıklarımla, gerçekte olanlar arasında bir kıyaslama yaptım. birde yaptığın işlerle ilgili görselleri ve kanıtlarını koymalısın. Vergini ödeyip, evrakları gönderiyorsun bu kadar.

Kolay gelsin gerçekten uzun ve yorucu bir bekleme süreci:( kendinizi bu beklemeye hazırlayın.
gilgamess

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü