Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby arenadel87 » Sat Aug 28, 2021 9:20 pm

ozge_e wrote:Herkese merhaba,
Online başvuru 10.05
Parmak izi 11.06
Sonuç 27.08 3 yıllık uzatma , başvuru esnasında NI numarası yoktu , başvurudan sonra NI çıktı ve gönderdik.
Bekleyen herkese sabır ve en kısa zamanda olumlu sonuçlar dileriz

Özge Hanım gözünüz aydın. Başvurular geçen sene miydi bu sene mi birde 2. uzatma başvurunuz muydu acaba? Çok beklemeden kurtulmuşsunuz adınıza sevindim.
arenadel87

New postby ozge_e » Sun Aug 29, 2021 10:49 am

Merhaba,
Bu sene 2021 basvurusu . Gecen sene yaptıgımız basvuru ılk uzatma basvurusuydu , ancak NI olmadıgı ıcın 1 yıllık almıstık , bu sene hızlı oldu gercekten , darısı basınız
ozge_e

New postby ozge_e » Sun Aug 29, 2021 10:56 am

Merhaba, 3 yıllık uzatmamızı aldık ve sırada BRP kartlarımızı almak var. Fakat karı-koca çalıştığımız için evde kimse yok ve kartları bildilğiniz gibi elden teslim ediyorlar. BRP'yi teslim almanın bir başka yolu var mıdır; posta kutusuna bırakıp gidebilirler mi, komşumuz teslim alabilir mi vs.
ozge_e

New postby efe12 » Sun Aug 29, 2021 11:18 am

ozge_e wrote:Merhaba, 3 yıllık uzatmamızı aldık ve sırada BRP kartlarımızı almak var. Fakat karı-koca çalıştığımız için evde kimse yok ve kartları bildilğiniz gibi elden teslim ediyorlar. BRP'yi teslim almanın bir başka yolu var mıdır; posta kutusuna bırakıp gidebilirler mi, komşumuz teslim alabilir mi vs.

Merhaba, home office'in gönderdiği karar bildiren email'den şöyle bir bağlantıya ulaşmıştım, belki işinize yarayabilir (farklı bir adrese teslim edilmesini talep edecekseniz tabi)

https://visa-address-update.service.gov.uk/

Gerçi decision letter size ulaşmadan yapılması gerekiyor sanırım ama bir göz atmaya değer?

Kolaylıklar!
efe12

New postby gndlf » Sun Aug 29, 2021 3:27 pm

Nilu wrote:@çömezabla Yanıtınız için teşekkür ederim.
Vergi yılı nisan 2021 başında bittikten sonra mesela, sadece mayıs 2021 +haziran 2021 +temmuz 2021 aylarını içeren 3 aylık ek tablo mu yaptırdınız muhasebeciye ? (örneğin: agustos 2021 ayında vizeniz bitiyor olsun)

Acaba sizi doğru mu anladım ?

Arkadaşlar vergi beyanı bu şekilde 3-4 aylık hazırlanabiliyor mu? Muhasebecim, saçma buldu bunu (vergi yılı bitmediği için). Bu konuda bilgisi olan var mı?
Teşekkürler
gndlf

New postby yilmaz » Mon Aug 30, 2021 10:24 am

Evet ben başvuru sırasında hazırlatmıştım, adı "director report"

gndlf wrote:
Nilu wrote:@çömezabla Yanıtınız için teşekkür ederim.
Vergi yılı nisan 2021 başında bittikten sonra mesela, sadece mayıs 2021 +haziran 2021 +temmuz 2021 aylarını içeren 3 aylık ek tablo mu yaptırdınız muhasebeciye ? (örneğin: agustos 2021 ayında vizeniz bitiyor olsun)

Acaba sizi doğru mu anladım ?

Arkadaşlar vergi beyanı bu şekilde 3-4 aylık hazırlanabiliyor mu? Muhasebecim, saçma buldu bunu (vergi yılı bitmediği için). Bu konuda bilgisi olan var mı?
Teşekkürler
yilmaz

New postby gndlf » Mon Aug 30, 2021 10:44 am

@yilmaz Teşekkürler. Şirket degilim ama muhasebeciye soracagim. İsmini belirtirsem anlar en azından mantığını
gndlf

New postby Cansu can » Mon Aug 30, 2021 3:02 pm

Arkqdaslar merhaba bir konuda acil yardımınıza ihtiyacim var bilgisi olanlar acil olarak yardım edebilirmi bu konuda çok endişeliyim...Ben ankara anlasmaliyim ve şuan da ilk uzatmami kasımda yaptim.mulakata girdim ve halen sonuç bekelmekteyim. Araştırdigim kadarı ile brexit den önce child benefit alınıyordu ve home oficce nin son güncellemesi 31.12.2020 tarihine baktigimda child benefit yararlanilmiyor denilmis..ama ben 3 ay oncesinden child benefit e basvurdum ve bana geri dönüş oldu basvuru ile alakali ve referans numarisi verildi ,birde telefon numarasi .3 haftaa sonra bu numarayı arayın denildi child benefit iniz onaylanması için..ama ben alınması uygun değildir i okuduktan sonra aramadim bu numarayi..yani almak istemedim.. simdi dün akşamda child benefitten hesabıma para gelmis anlamadim...ve public funds ile alakali ankara anlasmalilarin home oficce sayfasi 21 agustos2021 itibari ile guncellenmis acik açık yazıyor..ankara anlasmalilar basvuramaz ve basvurulari iptal edilir diyor..acaba ben hcmr arayıp iptal etsem parayi geri yollasam bu benim içerideki dosyam için bir sorun teskil edermi ? Yada eğer bu oturumum gelipte bir sonraki 3 yillik ve ILR icin sıkıntı olurmu ? İptal ettim geri yolladim parayı diyelim sonuçta banka stetemantlerini vereceğiz ordada görecekler dikkate alirlarmi acaba bilginiz yada tavsiyeniz varmidir?ne yapmalıyım bu konuda...
Cansu can

New postby esraersal » Mon Aug 30, 2021 8:38 pm

Cansu can wrote:Arkqdaslar merhaba bir konuda acil yardımınıza ihtiyacim var bilgisi olanlar acil olarak yardım edebilirmi bu konuda çok endişeliyim...Ben ankara anlasmaliyim ve şuan da ilk uzatmami kasımda yaptim.mulakata girdim ve halen sonuç bekelmekteyim. Araştırdigim kadarı ile brexit den önce child benefit alınıyordu ve home oficce nin son güncellemesi 31.12.2020 tarihine baktigimda child benefit yararlanilmiyor denilmis..ama ben 3 ay oncesinden child benefit e basvurdum ve bana geri dönüş oldu basvuru ile alakali ve referans numarisi verildi ,birde telefon numarasi .3 haftaa sonra bu numarayı arayın denildi child benefit iniz onaylanması için..ama ben alınması uygun değildir i okuduktan sonra aramadim bu numarayi..yani almak istemedim.. simdi dün akşamda child benefitten hesabıma para gelmis anlamadim...ve public funds ile alakali ankara anlasmalilarin home oficce sayfasi 21 agustos2021 itibari ile guncellenmis acik açık yazıyor..ankara anlasmalilar basvuramaz ve basvurulari iptal edilir diyor..acaba ben hcmr arayıp iptal etsem parayi geri yollasam bu benim içerideki dosyam için bir sorun teskil edermi ? Yada eğer bu oturumum gelipte bir sonraki 3 yillik ve ILR icin sıkıntı olurmu ? İptal ettim geri yolladim parayı diyelim sonuçta banka stetemantlerini vereceğiz ordada görecekler dikkate alirlarmi acaba bilginiz yada tavsiyeniz varmidir?ne yapmalıyım bu konuda...

Bildigim kadariyla brexit oncesinde de Child Benefit, Public fund kategorisinde idi. Bu durumda red mi verilir, sorun yaratir mi yaratmaz mi kimse kesin bir soyleyemez. Ben sizin yerinizde olsam iptal edilmesi icin gerekli adimi atar parayi da iade ederdim.
esraersal

New postby exeman » Mon Aug 30, 2021 9:22 pm

2014 de yayınlanan ve yürürlükte olan Public Funds rehberine göre Child Benefit bariz biçimde Public Funds kapsamında yer alıyor ve BRP ya da vizesinde NRPF (No route to public funds) ibaresi olan kişiler başvurmamalı diye gayet açık belirtiliyor.

Başvuruyu yaptıktan sonra size gelen numarayı aramanız ve sistemlere kayıtlı olarak ben sehven bu başvuruyu yaptım, iptalini istiyorum demeliydiniz. Bu durumda en azından sürecin tamamlanmaması için bir adım atmış olurdunuz. Bunu yapmadığınız için ilgili yönetim nezdinde başvurunuz hala aktif görünüyor olmalı.

Başvuruları yaparken bir destek almadığınızı, kendi araştırmalarınızla yorumlamaya çalıştığınızı tahmin ediyorum. Public Funds, AA lı olarak vizelerimizdeki iki yasak elmadan bir tanesi ve gerçekten süreci vize iptaline götürebilir.

https://assets.publishing.service.gov.u ... ds-v18.pdf

Burada 37 ve 38. sayfalarda Administrative hata durumunda ya da bu yardımı almasa da idare edebileceği kesin görünüyorsa vizeyi reddetmeyebilirsiniz diye tavsiye ediyor. Siz onay vermedim diyerek administrative hata tarafına yüklenebilirsiniz. Ama konu çok nazik olduğundan bir solicitor desteği almak faydanıza olabilir.
exeman

New postby Cansu can » Mon Aug 30, 2021 9:26 pm

Teşekkür ederim bende öyle yapmayı düşünüyorum...ama yolladiktan sonrada yinede bir sorun olurmu diyede korkuyorum.. home oficcenin ne yapacağını kestirmek çok zor umarim sıkıntı çıkmaz.
Cansu can

New postby Cansu can » Mon Aug 30, 2021 9:29 pm

exeman wrote:2014 de yayınlanan ve yürürlükte olan Public Funds rehberine göre Child Benefit bariz biçimde Public Funds kapsamında yer alıyor ve BRP ya da vizesinde NRPF (No route to public funds) ibaresi olan kişiler başvurmamalı diye gayet açık belirtiliyor.

Başvuruyu yaptıktan sonra size gelen numarayı aramanız ve sistemlere kayıtlı olarak ben sehven bu başvuruyu yaptım, iptalini istiyorum demeliydiniz. Bu durumda en azından sürecin tamamlanmaması için bir adım atmış olurdunuz. Bunu yapmadığınız için ilgili yönetim nezdinde başvurunuz hala aktif görünüyor olmalı.

Başvuruları yaparken bir destek almadığınızı, kendi araştırmalarınızla yorumlamaya çalıştığınızı tahmin ediyorum. Public Funds, AA lı olarak vizelerimizdeki iki yasak elmadan bir tanesi ve gerçekten süreci vize iptaline götürebilir.

https://assets.publishing.service.gov.u ... ds-v18.pdf

Burada 37 ve 38. sayfalarda Administrative hata durumunda ya da bu yardımı almasa da idare edebileceği kesin görünüyorsa vizeyi reddetmeyebilirsiniz diye tavsiye ediyor. Siz onay vermedim diyerek administrative hata tarafına yüklenebilirsiniz. Ama konu çok nazik olduğundan bir solicitor desteği almak faydanıza olabilir.

Teşekkür ederim açıklamalarınız için emeğinize sağlık evet hata yaptım umarım düzeltebilirim bir sorun olmadan .
Cansu can

New postby lineofduty » Tue Aug 31, 2021 2:13 pm

@sitememuru goreve! Bak yine geldiler. :)
lineofduty

New postby Fiddisback » Tue Aug 31, 2021 4:24 pm

Merhaba,

Online başvuru: 10.5.21
Parmak izi: 8.6.21
Sonuç: 31.8.21

1 yıl uzatma.

Bu ikinci uzatma başvurumuzdu. İlki de 1 yıl verilmişti. Gerekçe olarak 2021 Nisan ile biten vergi döneminde kazancın harcamalardan fazla olmasını göstermişler. Doğru.

Danışman yok, sole trader, 1 dependent.

Bu sefer 1 yıllık uzatmayı karar tarihi itibariyle vermişler. Yani 31 ağustos 2022'ye kadar.

Bir sorum olacak. Biz Ağustos 2017'de benim doktora yapacak olmamdan dolayı Tıer 4 vizesiyle geldik. Eylül 2017'de ikimiz de çaluşmaya başladık. Mayıs 2019 itibariyle ise eşimin Ankara Anlaşması vizesine geçtik.

Ankara Anlaşmasından ILR başvuruları için GOV.UK sitesinde şu an sadece 5 yıldır UK'de yaşıyor ve çalışıyor olmak yazıyor. Yani Aslında seneye bu 1 yılımız bitince bu şartı karşılıyor olmamız lazım. Ama biliyorum ki normalde tier 4 vizesi ILR başvuruları için sayılmıyor. Kendine has bir durum ama belki birilerinin başına gelmiştir diye sormak istedim. Bu şekilde ILR başvursunu ankara anlaşması vizesinde 5 yılı dolmadan yapan var mı?
Fiddisback

New postby gndlf » Tue Aug 31, 2021 6:19 pm

@Fiddisback hayırlı olsun.
"kazancın harcamalardan fazla olması" ne demek? Bu zaten olması gereken birşey değil mi?
Bu arada hangi sektördesiniz belirtirseniz memnun olurum.

Sorunuza istinaden şunu kesin olarak belirteyim: tier 4 ile kaç sene çalıştığınız, durduğunuz vs hiçbir önemi yok. Ankara anlaşması vizesi ile durduğunuz yıllar sayılıyor sadece.
gndlf

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü