Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby ihatevisa » Tue Sep 07, 2021 9:34 am

bilinmeyenedogru wrote:
vergelsin wrote:Bir saçmalığa doğru ilerliyoruz. 15 Ağustos başvurusu ve 380 günün üzerinde bekleme!

Oda birsey mi canim :) benim 425+ devam ediyor.
Son donemde cevaplar yavasladi diye goruyorum ben, eskilerden hic cevap yok ama yeniler cevaplaniyor. @ihatevisa sende bir gelisme var mi?

Selamlar ,

Maalesef yok ayni devam bekliyoruz allahin cezalarini ....
ihatevisa

New postby arenadel87 » Tue Sep 07, 2021 11:14 am

Arkadaşlar benimde 1 seneye yaklaşıyor bekleme sürem. bu süreçte haklarımız devam ettiği için ehliyet almamız münkün kü, alan arkadaşlar var mı acaba?

Hepimize bol sabırlar diliyorum
arenadel87

New postby oogway » Tue Sep 07, 2021 11:40 am

arenadel87 wrote:Arkadaşlar benimde 1 seneye yaklaşıyor bekleme sürem. bu süreçte haklarımız devam ettiği için ehliyet almamız münkün kü, alan arkadaşlar var mı acaba?

Hepimize bol sabırlar diliyorum

Ehliyet icin aranan sart "Son 12 ayda en az 185 gun UK'de legal olarak yasamis olmak". Bunu sagliyorsaniz ehliyete basvurabilirsiniz.

https://www.gov.uk/apply-first-provisio ... ng-licence

Bekleyen tum arkadaslara sabirlar.
oogway

New postby vergelsin » Tue Sep 07, 2021 12:49 pm

bilinmeyenedogru wrote:
vergelsin wrote:Bir saçmalığa doğru ilerliyoruz. 15 Ağustos başvurusu ve 380 günün üzerinde bekleme!

Oda birsey mi canim :) benim 425+ devam ediyor.
Son donemde cevaplar yavasladi diye goruyorum ben, eskilerden hic cevap yok ama yeniler cevaplaniyor. @ihatevisa sende bir gelisme var mi?

Şaka gibi! Herkese sabır diliyorum
vergelsin

New postby gndlf » Wed Sep 08, 2021 12:55 pm

Nilu wrote:
esraersal wrote:
Nilu wrote:@esraersal Cevabınız için, tekrar teşekkürler.

Eve gittigimde unutmazsam bakip haber veririm size.

@esraersal Sağolun, çok memnun olurum

Business accounts olarak, HMRC logolu self assessment form eklenmiyor diye biliyorum. Başvuranlar da sanırım, detayına bakmadan muhasebeci ne verdiyse ekliyorlar. Eklemenin bir mantığı yok gibi; sonuçta banka vs bir kurum degil verilen yer. Ama siz ekleyin. O da görünsün.
Forumda eskiden beri tartışılan/sorulan bir soru ama cevaplandığını görmedim. Dediğim gibi, muhasebeci ne verirse, herkes rasgele ekliyor anladığım kadarıyla. İçeriğine bakmıyor kimse.
gndlf

New postby umitk » Wed Sep 08, 2021 2:24 pm

selam arkadaşlar,

bu sene 2. uzatmaya başvuruyorum. ilk başvuruda 1 sene uzatma vermişlerdi. yüklenecek belgeler arasına 2020 belgelerini tekrar yüklemek gerekiyor mu? bu konuda emin olamadım, bilen arkadaşlar cevaplayabilirse çok makbule geçer.

herkese kolay gelsin
umitk

New postby oogway » Wed Sep 08, 2021 2:37 pm

umitk wrote:selam arkadaşlar,

bu sene 2. uzatmaya başvuruyorum. ilk başvuruda 1 sene uzatma vermişlerdi. yüklenecek belgeler arasına 2020 belgelerini tekrar yüklemek gerekiyor mu? bu konuda emin olamadım, bilen arkadaşlar cevaplayabilirse çok makbule geçer.

herkese kolay gelsin

Her basvuruda (ILR dahil) butun belgeleri bastan yukluyoruz.

Kolay gelsin.
oogway

New postby umitk » Thu Sep 09, 2021 9:41 am

teşekkür ederim.

oogway wrote:

herkese kolay gelsin

Kolay gelsin.
umitk

New postby umitk » Thu Sep 09, 2021 9:56 am

Peki progress report, brp, passport, bir önceki application, polis sertifikası, nino belgesi, şirket sertifikası vs bu tür sabit olan belgeleri de yüklemek gerekli mi? yani nino-2019-2020 , nino-2020-2021 gibi. bilginiz var mı?

oogway wrote:

herkese kolay gelsin

Kolay gelsin.
umitk

New postby oogway » Thu Sep 09, 2021 10:25 am

umitk wrote:Peki progress report, brp, passport, bir önceki application, polis sertifikası, nino belgesi, şirket sertifikası vs bu tür sabit olan belgeleri de yüklemek gerekli mi? yani nino-2019-2020 , nino-2020-2021 gibi. bilginiz var mı?

oogway wrote:

herkese kolay gelsin

Kolay gelsin.

Ben sahsen birinci basvurudaki neredeyse herseyi tekrar yukledim, garanti olmasi acisindan.
oogway

New postby esraersal » Thu Sep 09, 2021 5:50 pm

umitk wrote:Peki progress report, brp, passport, bir önceki application, polis sertifikası, nino belgesi, şirket sertifikası vs bu tür sabit olan belgeleri de yüklemek gerekli mi? yani nino-2019-2020 , nino-2020-2021 gibi. bilginiz var mı?

oogway wrote:

herkese kolay gelsin

Kolay gelsin.

evet ne varsa en basindan beri, hepsini yukledim ben. ILR ye basvuracagim ekim basinda, ona da ayni sekilde 5 yillik dokuman yukleyecegim
esraersal

New postby yilmaz » Wed Sep 15, 2021 10:01 pm

Merhaba,
Benim sorum tam olarak uzatama ile ilgli değil ama başka nereden destek alabilirim bilemiyorum. Eşimin için üniveristede göçmenler yönelik bir kursa başvurduk, bizden dependent olan eşimin üniversitede eğitim alabileceğine dair belge istediler. Buna hakkımız varmıdır? varsa bu belgeyi nasıl bulabilirim? Şimdiden çok teşekkür ederim.
yilmaz

New postby Melisa » Mon Sep 20, 2021 2:12 pm

Arkadaşlar, brp gelmedi diye homeoffice ile iletişime geçince, bir takip numarası veriyorlar mı? Yoksa, git şu firmayla konuş şeklinde mi yönlendiriyorlar ? Bilgilendirirseniz memnun olurum.
Melisa

New postby vergelsin » Tue Sep 21, 2021 6:25 pm

401. Gün
vergelsin

New postby Londonist » Wed Sep 22, 2021 1:53 pm

Melisa wrote:Arkadaşlar, brp gelmedi diye homeoffice ile iletişime geçince, bir takip numarası veriyorlar mı? Yoksa, git şu firmayla konuş şeklinde mi yönlendiriyorlar ? Bilgilendirirseniz memnun olurum.

Sizin case numaranız üzerinden ilerler. Benim de BRP gelmemişti, 1 ay bekledim Home office de yazdık gelmedi diye, sonra aklıma BRP leri dağıtan TNT firmasını aradım, onlar da komedi gibi evet burda postanız dedi, dedim getirin adresi tekrar söyledim öyle getirdiler. Hala TNT firmasımı dağıtıyor bilmiyorum ama, dağıtan firmaya sorun isterseniz BRP im geldi mi size diye.
Londonist

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü