Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby esraersal » Wed Oct 07, 2020 3:11 pm

Ben geçen hafta uzatmaya başvurduğumda aplikasyona yönlendirmedi bile. zaten artık sadece öğrenci vizesine başvuruyorsanız aplikasyondan ilerliyorsunuz. o nedenle randevu almak zorunda kaldım ben.
esraersal

New postby ihatevisa » Wed Oct 07, 2020 3:50 pm

Bugunde bitti yarini umutla bekleyenler burada mi ? Napiyorsunuz devrimciler :)
ihatevisa

New postby fatihsoydan » Wed Oct 07, 2020 7:29 pm

Bekliyoruzzzz bekliyoruz ...
fatihsoydan

New postby Baharb » Wed Oct 07, 2020 7:56 pm

@EsraZeynep selam

Maalesef hala bir yanit yok. Bunaldik beklemekten. Bir avukat bulup o sekilde mi iletisime gecsek diyoruz ama bir faydasi olur mu ondan da pek emin degilim acikcasi.
Baharb

New postby Eemre_ » Wed Oct 07, 2020 8:16 pm

Bugün 0300 123 2241 i aradık hani bekliyoruz başvurduk ama hala cevap gelmedi filan dedik ve aşağıdaki adrese mektup atmamızı söylediler. Başvuru numarasını filan sormadı zaten, genel bir cevaptı heralde, çok enteresan buldum. Böyle bir cevap alan olmuş muydu hiç?
ECAA Application
Turkish IAU PO Box 3468
Sheffield
Eemre_

New postby Jumanji3 » Wed Oct 07, 2020 9:50 pm

Bu adresi yazınca aşağıdaki form çıkıyor.

https://assets.publishing.service.gov.u ... _02-17.pdf
Jumanji3

New postby ihatevisa » Thu Oct 08, 2020 8:51 am

Gunaydin !!!!!

Haftanin son iki gune yaklasirken nasilsiniz gencler genc kalmaya ozen gosterenler
ihatevisa

New postby sercansanal » Thu Oct 08, 2020 9:01 am

Ruyam gercek cikmadi maalesef, 17. gunun safaginda posta kutuma baktim ama gelisme yoktu. Yeni bir ruya gormeyi bekliyorum, kraliceye sitemimi bildirecegim, belki yeni tarih verir. Bu arada bugun 18. gun dusunebiliyor musunuz?
sercansanal

New postby ihatevisa » Thu Oct 08, 2020 9:21 am

sercansanal wrote:Ruyam gercek cikmadi maalesef, 17. gunun safaginda posta kutuma baktim ama gelisme yoktu. Yeni bir ruya gormeyi bekliyorum, kraliceye sitemimi bildirecegim, belki yeni tarih verir. Bu arada bugun 18. gun dusunebiliyor musunuz?

Cok aci gercekten kardesim Allah sabirlar versin. Cekilir dert degil 17 gun ve haber yok. Acaba Turkiye ye donmeyi mi dusunsen sistemsizlik ve caresizlik icinde fazla beklemesen ?
ihatevisa

New postby Akk » Thu Oct 08, 2020 9:51 am

sercansanal wrote:Ruyam gercek cikmadi maalesef, 17. gunun safaginda posta kutuma baktim ama gelisme yoktu. Yeni bir ruya gormeyi bekliyorum, kraliceye sitemimi bildirecegim, belki yeni tarih verir. Bu arada bugun 18. gun dusunebiliyor musunuz?

@sercansanal sen caresizlikle yazdikca ben strese giriyorum:) yapma..
Akk

New postby denizya » Thu Oct 08, 2020 9:58 am

tabi inşallah bize benzemezsiniz de 6 ay bekleyince de bu neşenizi koruyacak mısınız merak ediyorum doğrusu, biz koruyamadık da... :)

denizya

New postby EsraZeynep » Thu Oct 08, 2020 10:02 am

Eemre_ wrote:Bugün 0300 123 2241 i aradık hani bekliyoruz başvurduk ama hala cevap gelmedi filan dedik ve aşağıdaki adrese mektup atmamızı söylediler. Başvuru numarasını filan sormadı zaten, genel bir cevaptı heralde, çok enteresan buldum. Böyle bir cevap alan olmuş muydu hiç?
ECAA Application
Turkish IAU PO Box 3468
Sheffield

Selam@ Eemre,
Boyle bir posta adresi mi peydahlandi simdi de bilgi alabileceğimiz? Sen yazıp yolladın mı? Ne yapmak lazım acaba. Benim bir arkadaşıma covid sebebiyle ECAA basvurulari sonuclanma sürelerini 6 aydan 240 gune uzamistir diye bir mail geldi. Başka bir arkadaşımıza 6 ay plus 12 hafta diye bir mail geldi covid emergency team den.
EsraZeynep

New postby EsraZeynep » Thu Oct 08, 2020 10:09 am

Eemre_ wrote:Bugün 0300 123 2241 i aradık hani bekliyoruz başvurduk ama hala cevap gelmedi filan dedik ve aşağıdaki adrese mektup atmamızı söylediler. Başvuru numarasını filan sormadı zaten, genel bir cevaptı heralde, çok enteresan buldum. Böyle bir cevap alan olmuş muydu hiç?
ECAA Application
Turkish IAU PO Box 3468
Sheffield

@Eemre böyle bir mail geldi bir arkadaşa.

If you have already applied to extend your leave and your application is currently pending, there is no further action for you to take at this time. Whilst an application is pending and you are awaiting a decision, your leave will be extended under the same conditions as those you were initially granted, which prevents you from becoming an overstayer.

Access UK is now holding applications for an increased period of 240 days. This will ensure that applications remain live and valid and supporting enrolment of biometric data.
EsraZeynep

New postby EsraZeynep » Thu Oct 08, 2020 10:21 am

Baharb wrote:@EsraZeynep selam

Maalesef hala bir yanit yok. Bunaldik beklemekten. Bir avukat bulup o sekilde mi iletisime gecsek diyoruz ama bir faydasi olur mu ondan da pek emin degilim acikcasi.

Merhaba @Baharb,
Benim avukat var ama ben de seninle aynı durumdayım. Tek farkımız bizim attığımız maile cevap gelmis olması. Hic değilse çocuğumun parmak izinde sorun olduğunu öğrenmiş olduk o kadar. Sonuc yine yok ama. Bir de mail atan bir arkadaşa soyle bir mail geldi.

If you have already applied to extend your leave and your application is currently pending, there is no further action for you to take at this time. Whilst an application is pending and you are awaiting a decision, your leave will be extended under the same conditions as those you were initially granted, which prevents you from becoming an overstayer.

Access UK is now holding applications for an increased period of 240 days. This will ensure that applications remain live and valid and supporting enrolment of biometric data.
EsraZeynep

New postby Eemre_ » Thu Oct 08, 2020 10:39 am

@EsraZeynep, 8-9 ay mi? Bir bu kalmisti basimiza gelmeyen. Yani bir de 1 yil verirlerse, 1 aylik diger basvuru surecini de ekleyince geriye 3 ay kaliyor vizenin gecerli oldugu. Soylenecek cok sey var neyse, bakalim neler olacak.

Biz bu mektup olayini dun ogrendik ama herhangi bi sey gondermedik henuz.
Eemre_

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü