Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby ihatevisa » Thu Oct 08, 2020 10:50 am

Aklima aslinda soyle birsey de geliyor. Biraz yildirma politikasi birazda Brexit sureci . Covid bir yere kadar etkiliyor. Acaba icerideki basvurularla ilgili (Sadece ECAA degilde ) yeni bir duzenleme mi yapcaklar. Gecenlerde gazete de diyordu gocmen politikasinda detayli bir duzenleme yapilcak broken asylum system iviz zivir diye biseyler vardi. Insallah bu surecte etkilenmeyiz.
ihatevisa

New postby Eemre_ » Thu Oct 08, 2020 11:46 am

Bence de tam olarak durum bu. Kesin bir seyleri degistirecekler ama bu kadar sabretmemizin karsiliginda insafli olsalar keske.
Eemre_

New postby ihatevisa » Thu Oct 08, 2020 11:56 am

Katrani kaynatsan olmaz seker cinsini ...optugum cinsine ceker insallah oncekilere benzemez hic bir durum sadece beklemekle gecer gider ....
ihatevisa

New postby Ftash » Thu Oct 08, 2020 12:41 pm

Merhabalar. Aranıza yeni katıldım. İlk 3 yıllık başvurumu 16 Eylül'de yaptım. Dün bir arkadaşım cash flow ile bir soru sorunca açıp dosyaya bakmak istediğimde önce boş beyaz bir sayfa geldi, sonra da hata verip dosyayı kapattı. Muhasebecinin yolladığı mailden tekrar indirdim, sorunsuz açıldı. Ancak içime şüphe düştü hâliyle. Acaba app e yüklediğim dosya da böyle hatalı mı yüklendi. Sisteme de böyle yüklenmişse dosyamı inceleyen memur benden evrak talep etmeden 1 yıllık hatta red gibi bir karar verebilir mi? Muhasebecinin verdiği cover letter yani bilgilerim, profitim vs o belge var ama cash flow yüklenmedi gibi duruyor.
Ftash

New postby esraersal » Thu Oct 08, 2020 1:19 pm

Ftash wrote:Merhabalar. Aranıza yeni katıldım. İlk 3 yıllık başvurumu 16 Eylül'de yaptım. Dün bir arkadaşım cash flow ile bir soru sorunca açıp dosyaya bakmak istediğimde önce boş beyaz bir sayfa geldi, sonra da hata verip dosyayı kapattı. Muhasebecinin yolladığı mailden tekrar indirdim, sorunsuz açıldı. Ancak içime şüphe düştü hâliyle. Acaba app e yüklediğim dosya da böyle hatalı mı yüklendi. Sisteme de böyle yüklenmişse dosyamı inceleyen memur benden evrak talep etmeden 1 yıllık hatta red gibi bir karar verebilir mi? Muhasebecinin verdiği cover letter yani bilgilerim, profitim vs o belge var ama cash flow yüklenmedi gibi duruyor.

Öyle bir durum olursa mail atıp dosyayı yeniden isterler sizden merak etmeyin. Bir arkadaşımın bir dosyası açılmamış pdf kilitli imiş, mail atıp yeniden göndermesini istemişler.
esraersal

New postby Ftash » Thu Oct 08, 2020 1:27 pm

esraersal wrote:
Ftash wrote:Merhabalar. Aranıza yeni katıldım. İlk 3 yıllık başvurumu 16 Eylül'de yaptım. Dün bir arkadaşım cash flow ile bir soru sorunca açıp dosyaya bakmak istediğimde önce boş beyaz bir sayfa geldi, sonra da hata verip dosyayı kapattı. Muhasebecinin yolladığı mailden tekrar indirdim, sorunsuz açıldı. Ancak içime şüphe düştü hâliyle. Acaba app e yüklediğim dosya da böyle hatalı mı yüklendi. Sisteme de böyle yüklenmişse dosyamı inceleyen memur benden evrak talep etmeden 1 yıllık hatta red gibi bir karar verebilir mi? Muhasebecinin verdiği cover letter yani bilgilerim, profitim vs o belge var ama cash flow yüklenmedi gibi duruyor.

Öyle bir durum olursa mail atıp dosyayı yeniden isterler sizden merak etmeyin. Bir arkadaşımın bir dosyası açılmamış pdf kilitli imiş, mail atıp yeniden göndermesini istemişler.

Cevap için teşekkürler. İşte aklıma takılan bu oldu daha çok. Dosyanın başlığı muhasebecinin yolladığı gibi indirdip yükledim isim soyisim tarih yazıyor sadece. Başlıktan cash flow dosyası olup olmadığı belli değil. O yüzden cash flowun yok diye mail atarlar mı emin olamadım. Zaten şu süreç stres yaratıyordu, şimdi ekstra stres geldi durduk yere. :(
Ftash

New postby ihatevisa » Thu Oct 08, 2020 3:39 pm

En azindan bugunde sayfada vize geldi diye bir yazi olsun.

T2G Set(O)
Application submitted: 26 JUN
Documents uploaded & submitted in UKVCAS website: 26 JUN
Email received regarding IDV App: 4th SEP
Date Selfie& Travel Doc Submitted via IDV App: 7th SEP
In-Person Biometric Appointment: NO, my solicitor not rerecommended for dual submission
Received Email from case worker for more cohabitation evidence – 6th OCT
Decision Email received: 8 Oct (application Successful)
BRP card received: Waiting

-----------------------------------------------------------------------

My application is successful. just received an email :) :)
T2G Set(O)
Application submitted : 13 Sep
Documents uploaded & submitted in UKVCAS website : 13 Sep
Payment Debited : 14 Sep
Email received regarding IDV App : 23 Sep
In-Person Biometric Appointment : 5 Oct (Dingwall road,Croydon) - £110
Decision Email received : 8 Oct (application Successful)

----------------------------------------------------------------------

the application was made on 12th of June.
we only did IDV app selfie submission on 9th of September.
The decision came on 5th of October.

------------------------------------------------------------

Below are my timelines for Tier 2 General Dependent Visa Application -
Date of Application - 28-April-2020
Biometric re-use email - 3-July-2020
IDV app Invitation Email - 3-Sep-2020
IDV submitted through App - 4- Sep-2020
In Person Biometric Given - 5- Oct-2020
BRP Approval email received - 7-Oct-2020
ihatevisa

New postby zumur » Fri Oct 09, 2020 11:53 am

Facebook grubundan Mart / Nisan madur tayfasına güzel bir haber daha geldi:

19 Mart Online başvuru
25 Ağustos IDV submit
9 Ekim 3 yıllık uzatma emaili

Hafta bitmeden belki hepimizi sevindirirler kim bilir :)
zumur

New postby esraersal » Fri Oct 09, 2020 12:56 pm

Merhabalar
Uzatma başvurusunda Cover letter ı hangi kısma yüklediniz arkadaşlar? Mandatory kısımda proof of application kısmına yükleyeyim diyorum sizce uygun olur mu?
esraersal

New postby zeo » Fri Oct 09, 2020 1:12 pm

@Eemre_ Turkish Business'dan Worker'a gecilince sifirlanmasi bilgisini bir danismandan veya ECAA ekibinden direk mi aldiniz?
Tesekkurler,
Eemre_ wrote:@nomad, bir çok kişi ile konuştuk, vize değişikliğinde sıfırlandığını söylediler. Hatta Turkish businessperson’dan Turkish Worker Visa ya geçince bile sıfırlanıyormuş önceki yılların ILR için, üstelik aynı vize sayılıyor neredeyse.
Yani vize tipinin ne alakası var konuyla, sonuçta tüm bu yıllar boyunca burda yaşadın mı ? Evet ama işte önümüzü kapamak için ellerinden geleni yapıyolar sanki.
zeo

New postby Londonist » Fri Oct 09, 2020 2:22 pm

Sanki uzun beklenilence 3 yıl veriyorlar gibi, 1 yıl verince başvuran 5-6 ay sonra başvuracak tekrar bununla uğraşmayalım diye 3 yıl veriyorlar gibi (tabi bunu herşeyleri ultra süper olanlar için söylemiyorum). Bu da benim komplo teorim :)
Londonist

New postby umitk » Fri Oct 09, 2020 3:40 pm

Selam,

Ben other kısmına yüklemiştim. Daha önce başvuran ve sonuç alan arkadaşlarıma sorup aldığım bir yanıttı. O yüzden o kısma yükleyebilirsiniz.

esraersal wrote:Merhabalar
Uzatma başvurusunda Cover letter ı hangi kısma yüklediniz arkadaşlar? Mandatory kısımda proof of application kısmına yükleyeyim diyorum sizce uygun olur mu?
umitk

New postby esraersal » Fri Oct 09, 2020 4:07 pm

umitk wrote:Selam,

Ben other kısmına yüklemiştim. Daha önce başvuran ve sonuç alan arkadaşlarıma sorup aldığım bir yanıttı. O yüzden o kısma yükleyebilirsiniz.

esraersal wrote:Merhabalar

2 dakika kadar önce proof of application kısmına yükledim submit ettim. Oraya yükledim diye red vermezler herhalde :D
esraersal

New postby Eemre_ » Fri Oct 09, 2020 5:21 pm

evet bilinen danışmanlardan biriyle kısa bir görüşme yaptık, o şekilde öğrendik.

zeo wrote:@Eemre_ Turkish Business'dan Worker'a gecilince sifirlanmasi bilgisini bir danismandan veya ECAA ekibinden direk mi aldiniz?
Tesekkurler,
Eemre_ wrote:@nomad, bir çok kişi ile konuştuk, vize değişikliğinde sıfırlandığını söylediler. Hatta Turkish businessperson’dan Turkish Worker Visa ya geçince bile sıfırlanıyormuş önceki yılların ILR için, üstelik aynı vize sayılıyor neredeyse.
Yani vize tipinin ne alakası var konuyla, sonuçta tüm bu yıllar boyunca burda yaşadın mı ? Evet ama işte önümüzü kapamak için ellerinden geleni yapıyolar sanki.
Eemre_

New postby Eemre_ » Fri Oct 09, 2020 5:24 pm

@zeo bir de bakın aşağıdaki yazı paylaşılmıştı burada bir kaç gün önce. Yani bu bilgiyi doğrular nitelikte;

The qualifying period
An applicant may only qualify under the ILR route for ECAA business persons if they have spent a continuous period of 5 years in the UK, of which the most recent period of leave must be as a Turkish ECAA business person and the rest made up of a combination of leave as either:
• a Turkish ECAA business person
• a Tier 1 (Entrepreneur) migrant
Eemre_

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü