Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby ialpay » Wed Apr 29, 2020 1:19 pm

emkoroglu wrote:Selamlar,

3 yıllık vize sonucum olumlu olarak geldi.
6 Ocak submit - 13 Subat parmak izi 29 Nisan cevap olumlu
Bekleyen tüm arkadaşlara sabırlar diliyorum

Hayirli olsun :) Email mi geldi yoksa posta mi?
ialpay

New postby emkoroglu » Wed Apr 29, 2020 1:47 pm

tesekkur ederim. evet mail geliyor artik
emkoroglu

New postby ckv » Wed Apr 29, 2020 2:38 pm

Mercan 7 Ocak online-14 Ocak Biometrik -> 27 Nisan 3 yillik olumlu
estocal 14 Ocak online 20 Ocak Biometrik -> 23 Nisan 3 yillik olumlu
adrianmonk 4 Ocak online-23 Ocak Biometrik -> 27 Nisan 3 yillik olumlu
yukselem 8 Ocak online , 29 Ocak Biometrik -> 23 Mart 3 yillik olumlu
İstanbul34 8 ocak online-30 Ocak parma izi -> 1 Nisan 3 yillik olumlu
chastain 5 Ocak Online-31 Ocak Biometrik -> 3 Nisan 3 yillik olumlu
emkoroglu 13 ocak online- 6 şubat Biometric ->29 Nisan Olumlu
esbr 8 Subat Biometric -> waiting
ialpay 12 Ocak online->. 10 Subat Biometrik -> waiting
izzetbey 10 Subat -> waiting
Ekrem 1 subat. 11 subat -> waiting
Raymalifalitiko 13 Subat -> waiting
aykutx 21 Subat -> waiting
gnl>> 23 subat >> waiting
kardesh.32>> 3 Mart >> waiting
ckv Basvuru 08 subat > 10 mart Biometrik -> waiting
jambo 14 Subat online 16 Mart Biometric -> waiting
ckv

New postby daidase » Wed Apr 29, 2020 4:05 pm

Selamlar,

Bizim başvurumuz da bugün itibariyle mail ile onaylandı. ECAA worker olduğu ve 3 sene dolduğu için uzatma 1 senelik.
22 Ocak Online -> 27 Ocak biyometrik -> 29 Nisan olumlu.

Herkese başarılar
daidase

New postby estocal » Thu Apr 30, 2020 10:25 am

Selamlar,

23 Nisan'daki onay emailinin ardindan BRP'ler de dun teslim edildi. Posta kutusuna birakmak yerine ozellikle elden teslim etmek istediler. Merak edenler icin paylasmak istedim.

Bekleyen herkese bol sans tekrardan!
estocal

New postby chastain » Thu Apr 30, 2020 1:42 pm

Mercan wrote:Hayırlı olsun chastain

Mail ile geldi demişsiniz.Siz hızlandırma istemediniz değil mi? Teşekkürler,

Yok hayir, hızlandırma istemedim l
chastain

New postby cinkiz » Fri May 01, 2020 12:44 pm

Merhaba Arkadaşlar
1 yılın sonunsa 3 yıllık uzatma için 23 Nisan'a biometric randevum vardı ancak merkezler kapanınca önce 9 Hazirana sonra 11 Haziran'a şimdi de 9 Temmuz'a ötelendi rendevum. 15 gün sonra vizem bitiyor. Türkiyeye gidemiyorum uçuş yok, burda işsizim ve maddi olarak Temmuza kadar idare edecek durumda değilim.
Türkiye'ye gidip Temmuz ayında gelmek istesem vizem bitmiş olacak ama home office bu konuda bir tölerans gösterir mi sizce?
Benzer durumda olan var mı? yada aklına bir şey gelen?
cinkiz

New postby raymalifalitiko » Fri May 01, 2020 2:54 pm

Merhaba,
Bizim 3 yillik uzatma basvurumuzun onayi da bugun e-posta ile bildirildi. Oturum kartlarimizin 7 gun icerisinde teslim edilecegi bildirilmis.

04 Subat online basvuru =>13 Subat biyometrik =>01 Mayis sonuc e-postasi

Bekleyen herkese bol sans dileriz.
raymalifalitiko

New postby aykutx » Fri May 01, 2020 4:54 pm

cinkiz wrote:Merhaba Arkadaşlar
1 yılın sonunsa 3 yıllık uzatma için 23 Nisan'a biometric randevum vardı ancak merkezler kapanınca önce 9 Hazirana sonra 11 Haziran'a şimdi de 9 Temmuz'a ötelendi rendevum. 15 gün sonra vizem bitiyor. Türkiyeye gidemiyorum uçuş yok, burda işsizim ve maddi olarak Temmuza kadar idare edecek durumda değilim.
Türkiye'ye gidip Temmuz ayında gelmek istesem vizem bitmiş olacak ama home office bu konuda bir tölerans gösterir mi sizce?
Benzer durumda olan var mı? yada aklına bir şey gelen?

Uzucu, sizin gibi bir sürü mağduriyet söz konusu olacak. Türkiye de vizesi yeni çıkan ancak salgın sebebi ile gelemeyenlere ücretsiz vize yenileme şansı verdiler. Tekrar gidip vize talep edecekler sadece. Sizin durumunuza uygun bir çözümde uygulamaya koyabilirler.
aykutx

New postby ialpay » Fri May 01, 2020 9:30 pm

Son durum asagida. Raymalifalitiko'yu tebrik ederim

Mercan 7 Ocak online-14 Ocak Biometrik -> 27 Nisan 3 yillik olumlu
estocal 14 Ocak online 20 Ocak Biometrik -> 23 Nisan 3 yillik olumlu
adrianmonk 4 Ocak online-23 Ocak Biometrik -> 27 Nisan 3 yillik olumlu
yukselem 8 Ocak online , 29 Ocak Biometrik -> 23 Mart 3 yillik olumlu
İstanbul34 8 ocak online-30 Ocak parma izi -> 1 Nisan 3 yillik olumlu
chastain 5 Ocak Online-31 Ocak Biometrik -> 3 Nisan 3 yillik olumlu
emkoroglu 13 ocak online- 6 şubat Biometric ->29 Nisan Olumlu
esbr 8 Subat Biometric -> waiting
ialpay 12 Ocak online->. 10 Subat Biometrik -> waiting
izzetbey 10 Subat -> waiting
Ekrem 1 subat. 11 subat -> waiting
Raymalifalitiko 13 Subat -> 1 Mayis 3 yillik olumlu
aykutx 21 Subat -> waiting
gnl>> 23 subat >> waiting
kardesh.32>> 3 Mart >> waiting
ckv Basvuru 08 subat > 10 mart Biometrik -> waiting
jambo 14 Subat online 16 Mart Biometric -> waiting
ialpay

New postby gndlf » Sat May 02, 2020 1:08 am

@Mercan Teşekkürler.

Arkadaşlar uzatma başvurusu ile ilgili iki sorum var:

1) gov-uk deki uzatma formunda tanıdığımız iki kişinin detaylarını soruyordu yanlış hatırlamıyorsam. Bu kişilerin ingiliz olması şart mı? Türkiyeden tanıdık isimlerini verebilir miyiz?

2) ukvcas sitesine Dosyaları tek tek mi yüklememiz gerekiyor (jpg, pdf olarak), yoksa klasör halinde de oluyor mu? (klasör, veya .rar uzantılı vs..). Dosya formatını biliyor musunuz?

Bilgilendirirseniz memnun olurum.

Teşekkürler.
gndlf

New postby istanbullondra » Sat May 02, 2020 2:45 pm

Başvurusunu yapan arkadaşlar fikrinizi almak istedim.

Malum yeni başvurularda biometrik randevusu alamıyoruz.

Normal şartlarda biometrik randevusu aldıktan sonra, randevu gününe kadar sisteme gerekli ve güncel dokümanları yükleyebildiğimizi ve biometrik işlemleri tamamlandıktan sonra değerlendirme sürecinin başladığını biliyorum.

Bir arkadaşım, randevu alınamamasına karşın, sisteme evrakların tamamını yüklemenin değerlendirme sürecini başlatacağını, biometrik günü verildiğinde de randevuya gittikten sonra sonucun daha kısa sürede tamamlanabileceğini düşündüğünü söyledi.
Sizler ne düşünüyorsunuz yığılmaların önüne geçmek için böyle bir şey olur mu?

Aklıma gelen soru, bu ihtimalin olabileceğini düşünerek sisteme her şeyi bir anda yüklemek istiyorum ama olaki sonradan aklıma bir şey gelirse veya biometrik randevu gününden önce güncel bir belge yüklemem gerekirse sistem buna izin verir mi (sisteme dilediğimiz zaman ayrı ayrı günlerde farklı doküman yüklemesi yapabiliyor muyuz)? Yoksa başvuruyu tamamladığım için evrakları bir kere yükledikten sonra sistem kapanıyor ve bir daha hiçbir şey yükleyemiyor muyum?
istanbullondra

New postby cinkiz » Sat May 02, 2020 6:12 pm

gndlf wrote:@Mercan Teşekkürler.

Arkadaşlar uzatma başvurusu ile ilgili iki sorum var:

1) gov-uk deki uzatma formunda tanıdığımız iki kişinin detaylarını soruyordu yanlış hatırlamıyorsam. Bu kişilerin ingiliz olması şart mı? Türkiyeden tanıdık isimlerini verebilir miyiz?

2) ukvcas sitesine Dosyaları tek tek mi yüklememiz gerekiyor (jpg, pdf olarak), yoksa klasör halinde de oluyor mu? (klasör, veya .rar uzantılı vs..). Dosya formatını biliyor musunuz?

Teşekkürler.

Merhaba,
1) zaten Türkiyedeki tanıdıklarını soruyor orada hala bir ailen ve arkadaşların var mı onu öğrenmek için.

2)evet sistem tek tek kabul ediyor jpg ve pdf olarak.
cinkiz

New postby cinkiz » Sat May 02, 2020 6:19 pm

istanbullondra wrote:Başvurusunu yapan arkadaşlar fikrinizi almak istedim.

Malum yeni başvurularda biometrik randevusu alamıyoruz.

Normal şartlarda biometrik randevusu aldıktan sonra, randevu gününe kadar sisteme gerekli ve güncel dokümanları yükleyebildiğimizi ve biometrik işlemleri tamamlandıktan sonra değerlendirme sürecinin başladığını biliyorum.

Bir arkadaşım, randevu alınamamasına karşın, sisteme evrakların tamamını yüklemenin değerlendirme sürecini başlatacağını, biometrik günü verildiğinde de randevuya gittikten sonra sonucun daha kısa sürede tamamlanabileceğini düşündüğünü söyledi.
Sizler ne düşünüyorsunuz yığılmaların önüne geçmek için böyle bir şey olur mu?

Aklıma gelen soru, bu ihtimalin olabileceğini düşünerek sisteme her şeyi bir anda yüklemek istiyorum ama olaki sonradan aklıma bir şey gelirse veya biometrik randevu gününden önce güncel bir belge yüklemem gerekirse sistem buna izin verir mi (sisteme dilediğimiz zaman ayrı ayrı günlerde farklı doküman yüklemesi yapabiliyor muyuz)? Yoksa başvuruyu tamamladığım için evrakları bir kere yükledikten sonra sistem kapanıyor ve bir daha hiçbir şey yükleyemiyor muyum?

Merhaba
''Bir arkadaşım, randevu alınamamasına karşın, sisteme evrakların tamamını yüklemenin değerlendirme sürecini başlatacağını, biometrik günü verildiğinde de randevuya gittikten sonra sonucun daha kısa sürede tamamlanabileceğini düşündüğünü söyledi.''

Ben bunun çok olabileceğini zannetmiyorum çünkü bence, UKVCAS bir başvurunun herşeyini tamamlayıp (biometrik vs) submit ettikten sonra Home Office'in önüne düşüyor dosyalar. Home office'in UKVCAS ile eş zamanlı dosyalara ulaştığını düşünmüyorum aracı firmanın amacı da bu zaten angarya ile onlar uğraşıyor her şey olması gerektiği sıra ile de Home Office'in önüne gidiyor. Bu yüzden pek olası gelmedi bu fikir bana.

''sisteme her şeyi bir anda yüklemek istiyorum ama olaki sonradan aklıma bir şey gelirse veya biometrik randevu gününden önce güncel bir belge yüklemem gerekirse sistem buna izin verir mi?''

Evet sistem peyder pey yüklemeye izin veriyor ben hala yüklüyorum aklıma geldikçe. Biometrik randevu gününe kadar da yükleyebiliyoruz.
cinkiz

New postby gndlf » Sat May 02, 2020 9:48 pm

@cinkiz Teşekkürler.
Buraya soyadı aynı olan kişileri yazmak saçma olur değil mi? Yazılmayacak denmiyor, ama soyadı farklı kişi mi yazmalıyım sizce?

Birde arkadaşlar bahsi geçen: kira, ve yıllık kazançlar kısımlarını nasıl dolduracagız ? 3-4 yılın ortalamasını mı yazıyoruz? Seneler arası farklı rakamları nasıl yazdınız ?

Teşekkürler
gndlf

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü