Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Olifera » Mon Nov 23, 2020 1:29 pm

knpc wrote:
Olifera wrote:Merhabalar,

Artik IDV app ya da online biometric yok.

UKCVAS'da belge yukleyip yine randevu almaniz lazim.

Randevuyu alin bence once, randevu saatinden 48 saat oncesine kadar dosya yukleyebilirsiniz yaziyor uyari olarak ama randevu tarihine kadar dosya yukleyenebiliyor.

Dosyalar icin klasorler var ayri ayri. kendiniz ve sirketiniz ile ilgili tum gelir, gider, vergi, utility bills, bank statement gibi belgeleri yuklemelisiniz, bu forumda liste vardir herhalde nelerin gerektigi.

Dosyalari yukledikten sonra vize randevusuna gidip parmak izi veriliyor.

Cevap için çok teşekkür ederim. Hiçbirşey bilmemek ve yakın çevremde benimle aynı durumda kimsenin olmaması ve daha başka şeyler ile çok sıkıntılı zamanlar geçirdim. Ama bu forum inanılmaz faydalı oldu. Hatta ilk burası ve youtube videoları sayesinde tek başıma tüm işlerin altından kalktım.Bende biometric randevusunu bekliyorum. Tüm bu aşamaları söyleyecek olursam.
Vize bitiş: 17 Ekim
Online başvuru: 23 Eylül
Submit :18 Kasım
Biometric Randevu: 10 Aralık

Event işinde olan biri olarak ölü yatırım yapmış gibi hissediyorum. Ama çıkmayan candan umut kesilmez.
Olumlu dönüşlere hayırlı olsun , bekleyenlere sabırlar ve güzel haberler diliyorum. Sizlerle bu süreci yaşamak daha dayanılır kılıyor.
Olifera

New postby ashley73 » Mon Nov 23, 2020 2:17 pm

ihatevisa wrote:Cok enteresan bir sekilde interview sonrasi HO den email almadim hala adamlara attigim emaile de karsilik vermediler. Yarin 1 hafta olacak 10 gun icinde cevaplarinizi teyit edip lutfen bize geri donus yapin diye soylemislerdi. Hayirdir insAllah

direk uzatma maili atarlar belki hiç uğraşmazsınız ne güzel olur
ashley73

New postby stella » Mon Nov 23, 2020 3:15 pm

@ihatevisa umarım en kısa sürede hayırlı sonuçlar alırsınız. Ancak müsait olabildim yazılarınıza geri dönüş yapamadım. Ortalama çıkabilecek soruları paylaşmışsınız onlar üzerinden hazırlanacağım teşekkürler. Çarşamba günü mülakatım var. Bakalım nasıl geçecek. Umarım hızlı bir biçimde aksiyon alabiliriz. Bu arada hakkımda detaylar paylaşayım diğer bekleyenler için de fikir olsun. İlk üç yıllık başvurumu yaptım. Alanım lojistik danışmanlık üzerine durum single. Mülakat sonrası son durumları belirtirim. :) İyi günler

ihatevisa wrote:Cok enteresan bir sekilde interview sonrasi HO den email almadim hala adamlara attigim emaile de karsilik vermediler. Yarin 1 hafta olacak 10 gun icinde cevaplarinizi teyit edip lutfen bize geri donus yapin diye soylemislerdi. Hayirdir insAllah
stella

New postby Gimmiegimmie » Mon Nov 23, 2020 3:41 pm

Selamlar herkese,

6 Temmuz online başvuru, 1 Ağustos vize bitiş
3 Eylül biometric
4 Kasım interview, aynı gün cevapları düzeltip gönderdim.

Hala beklemedeyim, yakın zamanda interview yapıp sonuç alan kişiler var mıdır? Yaklaşık sure için bir bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın.
Gimmiegimmie

New postby bilinmeyenedogru » Mon Nov 23, 2020 4:40 pm

Herkese selam,

Istedikleri dosyalar gönderdim. Beklemeye devam ediyorum.

Bu arada dikkatimi çeken birseyi sizinle paylaşmak istedim. Online başvuru tarihi baz alınırken başvuru formunun doldurulduğu tarih baz alınıyor. Yani ben Temmuzun 7sinde başvuru formunu göndermiştim ama 3unde doldurmaya baslamistim. Bana gelen mailde 3 Temmuzda doldurmaya basladiginiz başvuru formuna istinaden gibi bi cevap gelmişti. Paylasmak istedim herkese bol sabir diliyorum
bilinmeyenedogru

New postby ihatevisa » Mon Nov 23, 2020 5:48 pm

@ashley73 Insallah amca zaten lafin sonunda 8 kusur ayin kalmis ILR icin dedi yes canim benim dedim :) Sinavlari da gectim sadece basvurcam dedim :)

@stella Guzel bir sekilde gecer umarim.

@Gimmiegimmie interview giren cok ama sonuc alan yok. Sacmalamay devam ediyorlar. Madem mulakat yaptin neden sonucu bildirmiyorsun.
ihatevisa

New postby otres » Mon Nov 23, 2020 6:04 pm

Arkadaslar Merhaba,

Herkese öncelikle Allah sabır versin ve süreclerin sonucunda olumlu haber almayı nasip etsin . Ben de uzun süredir bekleyenler arasındayım.

Online Basvuru 12 Haziran
Vize Bitis 13 Haziran
IDV App Submit 20 Ekim

IDV maili Agustos sonu geldi ve VAT registered konumuna geldiğimden ötürü muhasebem çok uzun sürdü. Danışmanım 12 Haziran tarihinin baz alındığını Submit tarihimin bir detay olduğunu söylüyor ancak süreç oldukça uzun sürüyor.

İşlerim dolasıyla risk alarak Türkiyeye geri dönmek zorunda kaldım. Yani UK’ye dönüş yapamıyorum. Benim gibi Haziran ayı başvurusu olup hala bekleyeniniz var mıdır?

Teşekkürler
otres

New postby ihatevisa » Tue Nov 24, 2020 9:40 am

Gunaydinlar ,

Gondermis oldugum emaile bugun sabah cevap geldi. Ozur dileriz size cevaplarinizi ayni gun gonderemedik. Ekteki dosyada soru ve cevaplariniz bulunmaktadir . Lutfen kontrol edip en kisa zamanda geri donus yapin gibisinden.

Aksama kadar tek tek duzenleyecegim ve gonderecegim. Nerelerde nasil hatalar yapmislar inanamazsiniz. Sirket ismini 4 kere soyledim ingilizce yazamamislar , dogum tarihimi yazamamislar. Sanki hususi hata yapmislar. Sirf bunlari bastan bize doldurtarak biraz daha zaman kazanmak adina. Toplamda 10 sayfa

:) :)
ihatevisa

New postby sercansanal » Tue Nov 24, 2020 12:04 pm

zeugma wrote:@sercansanal senin yilbasindan once gelmesi icin benim de bu ayin sonunda gelmesi lazim, @ihatevisa ninda gecen ay almis olmasi lazimdi. Tabi bakalim neler olacak :)

Bence @ihatevisa mulakata kalmasaydi o hafta onay mailini alacakti. Muhtelemen yetkili kisi @ihatevisa arkadasimizin basvurusuna baktiktan sonra mulakat icin isaretleyerek siradaki basvuruya gecmistir. Mulakata kalmak bir yandan iyi cunku surecin isledigini ogreniyorsun ama diger taraftan da onay suresinin uzadigi kesin. Ozet olarak eger mulakata kalmazsan senin onay mailinin yakinda gelme ihtimali yuksek bence. Neden olmasin? :d
sercansanal

New postby zeugma » Tue Nov 24, 2020 12:08 pm

Ben acikcasi Aralik sonu veya Ocak basi gibi gelecegini dusunuyorum. 3 yil onceki uzatma basvurumun sonucu 22 Aralikta gelmisti. Eger hic bir gelisme gostermemisse bu adamlar belki bu seferde yine ayni gunde gelir =D
zeugma

New postby ihatevisa » Tue Nov 24, 2020 1:20 pm

zeugma wrote:Ben acikcasi Aralik sonu veya Ocak basi gibi gelecegini dusunuyorum. 3 yil onceki uzatma basvurumun sonucu 22 Aralikta gelmisti. Eger hic bir gelisme gostermemisse bu adamlar belki bu seferde yine ayni gunde gelir =D

Benimde ayni tarihte gelmisti galiba onceki basvurum corona olmadan buysa coronali donemde gecikme yasanmasi lazim ,, yok yasanmiyorsa enteresan,
ihatevisa

New postby ashley73 » Tue Nov 24, 2020 2:25 pm

merhaba
perşembe mülakatım var

mülakatı ingilizce mi türkçe mi yapmak konusunda tereddütte kaldım, birçok cevap ingilizce bana kolay geliyor ama telaffuzumu anlamazsa diye düşünüyorum
farklı bir soruda da ben onu anlamazsam

çocuklar bayağı dalga geçiyor ergenler işte

teşekkür ederim
ashley73

New postby ihatevisa » Tue Nov 24, 2020 2:42 pm

ashley73 wrote:merhaba
perşembe mülakatım var

mülakatı ingilizce mi türkçe mi yapmak konusunda tereddütte kaldım, birçok cevap ingilizce bana kolay geliyor ama telaffuzumu anlamazsa diye düşünüyorum

teşekkür ederim

Valla Turkce icin tercuman veriliyor soruyu tercumana soruyor o size yoneltiyor siz cevabi tercumana veriyorsunuz o memura iletiyor bu esnada yanlis ceviriyor bazen onun dediklerini duzeltiyorsun bu seferde gorusmeyi yapan adam neden 2 defa cevap verdi diyor. Ingilizcene guveniyorsan ingilizce gir ben muhasebeden cok kazik soru gelir diye dusundum o yuzden istedim ama istemesem de rahat rahat yapilabilirmisim.

Konusma yapacaginiz ortam mumkun oldugunca sessiz olsun HO yetkilisi skype ustunden ariyor sizi galiba . Bana gelen chat transksipt de mulakat skype ile diye yaziyor.

Anlamadiginiz yerde sorulari tekrar sormasini isteyebilirsiniz. Cevaplarinizi duraksayarak tane tane anlasilabilir sekilde sakince verin. Gorusme ortalama 1.5 ila 3.5 saat arasinda surebiliriyor. Telefon sarjiniz tam dolu olsun, rahat konforlu bir yerde oturun evraklariniz onunuzde carsaf gibi serilmis olsun.

Tercuman ile girerseniz uzun uzun cumle kurmayin 3 kelimede bir dinlenerek konusun ki tercuman abla saglam duzgun cevirsin.

Simdiden kolayliklar.
ihatevisa

New postby gurhan » Tue Nov 24, 2020 3:53 pm

Merhabalar herkese,

Bir süredir bu başlıkta uzatma başvurusu sonuçlarını takip ediyorum. Heyecanla yeni bir sonuç var mı diye beklerken çok şükür bugün ikinci uzatma başvurumuzun sonucunu aldık. Interview olmadan 3 yıllık olarak sonuçlandı. İstatistiklere faydası olur umuduyla detayları yazıyorum.

Online başvuru: 14 Temmuz
Vize bitiş: 8 Ağustos
IDV app submit: 7 Eylül
Sonuç e-maili: 24 Kasım

Bekleyen herkese bol şans ve bol sabır diliyorum. Umarım en kısa sürede olumlu sonucunuzu alırsınız.
gurhan

New postby oogway » Tue Nov 24, 2020 4:20 pm

ihatevisa wrote:
ashley73 wrote:merhaba
perşembe mülakatım var

teşekkür ederim

Valla Turkce icin tercuman veriliyor soruyu tercumana soruyor o size yoneltiyor siz cevabi tercumana veriyorsunuz o memura iletiyor bu esnada yanlis ceviriyor bazen onun dediklerini duzeltiyorsun bu seferde gorusmeyi yapan adam neden 2 defa cevap verdi diyor. Ingilizcene guveniyorsan ingilizce gir ben muhasebeden cok kazik soru gelir diye dusundum o yuzden istedim ama istemesem de rahat rahat yapilabilirmisim.

Konusma yapacaginiz ortam mumkun oldugunca sessiz olsun HO yetkilisi skype ustunden ariyor sizi galiba . Bana gelen chat transksipt de mulakat skype ile diye yaziyor.

Anlamadiginiz yerde sorulari tekrar sormasini isteyebilirsiniz. Cevaplarinizi duraksayarak tane tane anlasilabilir sekilde sakince verin. Gorusme ortalama 1.5 ila 3.5 saat arasinda surebiliriyor. Telefon sarjiniz tam dolu olsun, rahat konforlu bir yerde oturun evraklariniz onunuzde carsaf gibi serilmis olsun.

Tercuman ile girerseniz uzun uzun cumle kurmayin 3 kelimede bir dinlenerek konusun ki tercuman abla saglam duzgun cevirsin.

Simdiden kolayliklar.

Rehberlikci hocamiz @ihatevisa'dan sinava girecek genclere altin tavsiyeler :P

Saka bir yana, eline saglik @ihatevisa!
oogway

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü