Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby torki » Mon Jun 14, 2021 3:36 pm

Herkese merhabalar,
Benim ikinci 3 yillik basvuru surecim ve durum su sekilde:

Vize bitis tarihi: 05.12.2020

Online Basvuru ve belge yukleme: 04.11.2020
Biometrik foto randevusu : 02.12.2020
Durum : Bekleme
Sektör : IT

15 nisan 2021'de telefonla ulasip, 6 ay gecitigini hala haber vermediklerini belirttigimde, 1 hafta icinde bilgi verecegiz dediler. Ve bir hafta gecmeden asagidakileri iceren mail attilar.

"Thank you for your application for permission to stay in the UK.
Although we would normally decide your application within six months from the
date it was submitted, unfortunately this is not going to be possible in your case.
This is because your application raises exceptionally complex issues and we
require further time to consider your case thoroughly and reach a decision."

2 ay daha gecti hala ses yok. Is degistirecegim icin acilen ihtiyacim var artik, daraldim bunaldim diyebilirim.
Bu arada yeni bir eve tasindim ve kayitli adresim eski ev, her hafta eski eve yeni tasinan kiraciyi rahatsiz edip mektup var mi? diye soruyorum.

Cevap mektubuna dair kayitli mail adresimize bilgilendirme maili geldigini teyit edebilirseniz cok sevinirim.

Herkese kolayliklar ve sabir diliyorum.
torki

New postby oinone » Mon Jun 14, 2021 5:09 pm

Seyma Burcu wrote:Herkese merhaba,
vizemiz an itibariyle 4 buçuk ay sonra gelmiştir.
Şükür..
3 yıllık aldık; darısı tüm bekleyenlerin başına…
Fakat şöyle bir durum var: sanıyorum memur hatası olacak, mektubun üst paragrafında “3 yıllık vizenizi teyit etmek için yazıyorum.” diyor ama alt paragrafta yazdığı açık tarihte vizenin 1 yılını yemiş!
Vize bitiş tarihimiz 20 Ocak 2021’idi.
Biz başvuruyu 29 Ocak 2021 tarihinde parmak izine giderek noktaladık.
Bu durumda 20 Ocak 2024 olması gereken vize bitiş tarihini, 20 Ocak 2023’e kadar kalabilirsiniz olarak yazmış.
İki sorum var sizlere:
Soru 1:
Gov.uk üzerinden düzeltilmesi için klasik adımları izledik (brp ile ilgili sorunlar sayfası üzerinden) ve bize işleme alınmıştır diye mail geldi. Sanırım 20 güne en geç cevap geliyormuş. Bunun dışında yapmamız gereken ya da şu yoldan da gidebilirsiniz diyebileceğiniz bir şey var mı?
Soru 2:
Brp geldikten sonra 1 hafta içinde polis kaydına gitmek gerek.
Ama biz bu durumda düzeltilmiş brp kartlarını beklemek zorundayız.
Bunu bir yere bildirmemiz gerekiyor mu, ve öyleyse orası neresi?
Sorularıma yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba,

Bizde de dependant mektubunda yanlis tarih yaziyordu, ayni gun bize gelen mail adresine cevap olarak eposta attik ve ayni gun aksam mektupta yanlis olmus, merak etmeyin BRP'niz dogru gelecek, buyrun bu da dogru tarihli yeni mektubunuz yazan bir email geldi. Kendi hatalari oldugu icin cabuk ilgilendiler sanirim, ayni sekilde siz de dogrudan reference number vs. yazan emaile cevap yazarak sansinizi deneyebilirsiniz.
Bu sirada BRP dedikleri gibi dogru gelmisti, sizinki de umarim oyle gelir.
Hayirli olsun.
oinone

New postby knpc » Mon Jun 14, 2021 5:58 pm

torki wrote:Herkese merhabalar,
Benim ikinci 3 yillik basvuru surecim ve durum su sekilde:

Vize bitis tarihi: 05.12.2020

Online Basvuru ve belge yukleme: 04.11.2020
Biometrik foto randevusu : 02.12.2020
Durum : Bekleme
Sektör : IT

15 nisan 2021'de telefonla ulasip, 6 ay gecitigini hala haber vermediklerini belirttigimde, 1 hafta icinde bilgi verecegiz dediler. Ve bir hafta gecmeden asagidakileri iceren mail attilar.

"Thank you for your application for permission to stay in the UK.
Although we would normally decide your application within six months from the
date it was submitted, unfortunately this is not going to be possible in your case.
This is because your application raises exceptionally complex issues and we
require further time to consider your case thoroughly and reach a decision."

2 ay daha gecti hala ses yok. Is degistirecegim icin acilen ihtiyacim var artik, daraldim bunaldim diyebilirim.
Bu arada yeni bir eve tasindim ve kayitli adresim eski ev, her hafta eski eve yeni tasinan kiraciyi rahatsiz edip mektup var mi? diye soruyorum.

Cevap mektubuna dair kayitli mail adresimize bilgilendirme maili geldigini teyit edebilirseniz cok sevinirim.

Herkese kolayliklar ve sabir diliyorum.

Ilk once email geliyor o emailde kararin oldugu cevap mektubu PDF'i olacak.
Sonra posta ile BRP yollaniyor.

Ama bu normal isleyis, istisna olarak email gelmeden postada direkt BRP gorenler de oldu. Ama bunun sayisi cok az, sistemlerinde bir problem var sanirim cok az da olsa biliyorum boyle olanlari. Bu yuzden yine postayi takip etmekte fayda var ama istisna dedigim gibi emaili beklemek lazim.
knpc

New postby esraersal » Tue Jun 15, 2021 11:24 am

Mujdemi isterim arkadaslar. 29 Eylul dosya submit, 14 ekim parmak izi son uzatma basvurumuz 3 yil olarak geldi 2 dk once. Bekleyenlere sabir diliyorum!
esraersal

New postby arenadel87 » Tue Jun 15, 2021 11:37 am

esraersal wrote:Mujdemi isterim arkadaslar. 29 Eylul dosya submit, 14 ekim parmak izi son uzatma basvurumuz 3 yil olarak geldi 2 dk once. Bekleyenlere sabir diliyorum!

Sizin adınıza çok sevindim. Haberini beklediğim kişilerden biriydiniz. Aramızda yaklaşık 1 ay var umarım bizimkide yakında gelir.
Tebrikler
arenadel87

New postby ihatevisa » Tue Jun 15, 2021 11:47 am

esraersal wrote:Mujdemi isterim arkadaslar. 29 Eylul dosya submit, 14 ekim parmak izi son uzatma basvurumuz 3 yil olarak geldi 2 dk once. Bekleyenlere sabir diliyorum!

Hayirli ugurlu olsun. Bir kisiyi daha yolculadik . Benden eskisi kalmadi galiba :D :D :D 1 yillik alip ilk uzatmasina basvurana 3 yillik geldi bir bana gelmedi :D :D :D :D
ihatevisa

New postby bilinmeyenedogru » Tue Jun 15, 2021 12:56 pm

Hayirli ve ugurlu olsun sizin adiniza cok sevindim :)) En kisa surede bizimkilerde gelir umarim @ihatevisa
bilinmeyenedogru

New postby zeugma » Tue Jun 15, 2021 2:07 pm

ihatevisa wrote:

Hayirli ugurlu olsun. Bir kisiyi daha yolculadik . Benden eskisi kalmadi galiba :D :D :D 1 yillik alip ilk uzatmasina basvurana 3 yillik geldi bir bana gelmedi :D :D :D :D

Aylardir ugramiyordum. Dostum sen hala bekliyor musun ya? Hatirladigim kadariyla sen benden once basvurmusttun hatta. Cok sacma nasil oluyor
zeugma

New postby oogway » Tue Jun 15, 2021 4:02 pm

@esraersal hayirli ugurlu olsun, darisi tum bekleyenlerin basina.

@ihatevisa, @bilinmeyenedogru acaba sizin durumun aldiginiz nick'lerle ilgisi var mi? HO burayi takip edip size takmis olabilir mi? :P
oogway

New postby ihatevisa » Tue Jun 15, 2021 4:48 pm

@zeugma aynen öyle bana itlik yapiyorlar :) bekletiyorlar sabir sabir sabir :) @oogway home office işi gücü yok buraya mi girecek yav :) ama benim vize gelene kadar kraliçe ölebilir ihatevisa ya vize mi verdik salginsa yikamadi benim kocada yikamadi bari ben carti çekeyim diyebilir
ihatevisa

New postby çömezabla » Tue Jun 15, 2021 5:32 pm

Ohh be... Valla gözüm doldu okurken:) Bşn kere gözünüz aydın. Kader arkadaşı olduk bekleye bekleye:))) Darısı biz bekleyenlerin başına. ( 16 Ağustos online, 9 Eylül IDV )
çömezabla

New postby esraersal » Tue Jun 15, 2021 6:22 pm

Cok tesekkur ederim arkadaslar hepinize. Inanin size sonuc geldiginde de kendi vizemiz sonuclanmis gibi sevinecegim. Umarim daha fazla magdur olmaz hickimse. Diliyorum hepinize bu hafta sonuc gelsin :)
esraersal

New postby Nilu » Wed Jun 16, 2021 8:59 pm

gndlf wrote:Mülakata katılan arkadaşlar,
Sizi önceden arıyorlar mı? Yani: "haftaya çarşamba hazır ol seni arayacağız" şeklinde ? Yoksa, çat kapı; hazırsan sorulara başlıyoruz şeklinde mi?
Teşekkürler

Bu konuda yardımcı olacak bir arkadaşımız var mı ? Ben de bu sorunun cevabını merak ediyorum.
Birden aramıyorlar sanırım (mantıksız gibi...)

Teşekkürler, sonucu gelenlere hayırlı olsun
Nilu

New postby hisarkaya » Thu Jun 17, 2021 7:39 am

Merhaba,

Mulkata cagirilma eposta ile oluyor. Gelen eposta'da "su tarihte (benimki 2 hafta sonrasinaydi), su saatte ve su vize merkezinda gorusme ayarladik. Gelecekseniz ekteki su formlari doldurup, imzalayip bize geri gonderiniz" diyorlar. Yani mulakat oncesi hazirlanmak icin makul bir sureniz olacaktir. Mulakattan bir gun sonra da diyaloglari yazili bir sekilde size gonderip varsa yazim hatalarini duzeltmenizi istiyorlar. Imzaladiktan sonra geri gonderiyorsunuz. Degerlendirmeniz kaldigi yerden devam ediyor. Ya da etmemeye devam ediyor : )

Nilu wrote:
gndlf wrote:Mülakata katılan arkadaşlar,
Sizi önceden arıyorlar mı? Yani: "haftaya çarşamba hazır ol seni arayacağız" şeklinde ? Yoksa, çat kapı; hazırsan sorulara başlıyoruz şeklinde mi?
Teşekkürler

Bu konuda yardımcı olacak bir arkadaşımız var mı ? Ben de bu sorunun cevabını merak ediyorum.
Birden aramıyorlar sanırım (mantıksız gibi...)

Teşekkürler, sonucu gelenlere hayırlı olsun
hisarkaya

New postby esraersal » Thu Jun 17, 2021 8:23 pm

Uzatma sonuc mailinden 2 gun sonra BRP lerimiz bugun teslim edildi. Ben iste oldugum icin esim teslim almak istemis fakat esinizin pasaportunu gormeden teslim edemem, geri gotururum demis Fedex. Esim bir sekilde evde pasaportumu bulup teslim almis neyse ki.
esraersal

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü