Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby ninoman » Wed Jan 27, 2021 8:28 am

Selam @Felipe

oncelikle vizeniz hayirli olsun.

Eger keyfi bir kararla haksiz bir sekilde 1 yillik uzatma verdiklerini dusunuyorsaniz kesinlikle 'Administrative Review' formunu gonderin. Bizim de basimiza ayni sey gelmisti. Client Base'im genis olmadigi ve 1 yillik finansal muhasebeyi saglamadigim icin 1 yillik uzatma verdiklerini soylemislerdi ama 1 yillik finansal muhasebeyi vermem imkansizdi cunku zaten UK'de 9 aydir is yapiyordum basvurdugum esnada!

Administrative review 1 ay icinde cikiyor ve genelde ozur dileyen bir mektupla 3 yila uzuyor. Ustelik de ucretsiz, Bence hakkinizi arayin.
ninoman

New postby oogway » Wed Jan 27, 2021 10:51 am

ninoman wrote:Selam @Felipe

Eger keyfi bir kararla haksiz bir sekilde 1 yillik uzatma verdiklerini dusunuyorsaniz kesinlikle 'Administrative Review' formunu gonderin. Bizim de basimiza ayni sey gelmisti. Client Base'im genis olmadigi ve 1 yillik finansal muhasebeyi saglamadigim icin 1 yillik uzatma verdiklerini soylemislerdi ama 1 yillik finansal muhasebeyi vermem imkansizdi cunku zaten UK'de 9 aydir is yapiyordum basvurdugum esnada!

Administrative review 1 ay icinde cikiyor ve genelde ozur dileyen bir mektupla 3 yila uzuyor. Ustelik de ucretsiz, Bence hakkinizi arayin.

9 ay is yaptiktan sonra da teknik olarak yillik finansal muhasebeyi verebilirsiniz, erken yilsonu yapma sansiniz var. Basvuran bir cok kisi (ben de oyle yaptim) garanti olmasi icin ilk sene 9.ay sonunda erken yilsonu yapiyor ve o muhasebe raporlarini uzatma basvurusuna gonderiyor.
oogway

New postby Felipe » Wed Jan 27, 2021 12:07 pm

Arkadaşlar herkese çok teşekkür ederim değerli yorumları için. Administrative Review formu göndermeye karar verdik biz de. Şirketle ilgili tüm belgeleri (kuruluş, tax report, insurance, muhasebe) eksiksiz göndermiştik. Nino'yu da almıştık zaten. Bu kısımlarda hiçbir eksiğimiz yoktu. Biz de @ninoman'ın dediği gibi hakkımızı aramaya karar verdik. Aslında sorun 1 yıl vermeleri değil, sorun haksız bir gerekçe ile bu kararı vermeleri. Bu yüzden itiraz edeceğiz. Umarım bu sorun çözülür en kısa sürede. Sonuç bekleyen herkese de hayırlı haberler diliyorum.

Karar açıklandığında da buradan bilgi veririm sizlere de.
Felipe

New postby ihatevisa » Wed Jan 27, 2021 2:50 pm

derin wrote:Uzatmayla ilgili bir whatsapp grubunda yeni gelen bir uzatma reddinden bahsettiler. Business hesabının açılmadığı tarihteki faturalarında business hesap bilgileri varmış, sektörü de tekstilmiş. Tek sebep bu da değilmiş ama bilinen bu. Doğruluğundan emin değilim ama sizinde böyle duyduğunuz şeyler var mı?

Birisi uzatmalarda RED alirsa cabuk duyulur bence , bana gore sadece fisilti gazetesi yada trollemisler.
ihatevisa

New postby Elsx » Wed Jan 27, 2021 2:51 pm

Felipe wrote:Arkadaşlar herkese çok teşekkür ederim değerli yorumları için. Administrative Review formu göndermeye karar verdik biz de. Şirketle ilgili tüm belgeleri (kuruluş, tax report, insurance, muhasebe) eksiksiz göndermiştik. Nino'yu da almıştık zaten. Bu kısımlarda hiçbir eksiğimiz yoktu. Biz de @ninoman'ın dediği gibi hakkımızı aramaya karar verdik. Aslında sorun 1 yıl vermeleri değil, sorun haksız bir gerekçe ile bu kararı vermeleri. Bu yüzden itiraz edeceğiz. Umarım bu sorun çözülür en kısa sürede. Sonuç bekleyen herkese de hayırlı haberler diliyorum.

Karar açıklandığında da buradan bilgi veririm sizlere de.

Merhaba benzer bir olay bizim de basimiza geldi, benzer yada yakin durumlardaki arkadaslarimiz hep 3 yil almisti, Karar mektubunda sadece Gelirlerinizi Artirmaniz icin 1 yil daha veriyoruz yaziyor ve hicbir detay yok. Administrative Review e gitmedik 1+1+3 yapariz diye dusundum. Acaba birim yada bazi caseworkerlarda mi gariplik var merak ediyorum. Caseworkeri paylasabilir misiniz?(private message gonderebilirsiniz)
Elsx

New postby ihatevisa » Wed Jan 27, 2021 2:52 pm

@felipe hayirli olsun vizeniz inşAllah uğraştiğniza değer .
ihatevisa

New postby orduevi » Wed Jan 27, 2021 10:14 pm

ninoman wrote:Selam @Felipe

ILR başvurusunda son senede şirketin gelirlerinin sizin ve varsa ailenizin tum masraflarini karsilamasi ve şirketinde ayrica kar yapmış olması kurali var. Bunu danışmanlara da sorabilirsiniz. En azindan UK'e ilk geldigimde benim danismanim uyarmisti. Sonrasında danışmanla calismadim. Eğer ILR başvurusunda gorevli bunu göremezse 1 yıl uzatma veriliyor ve ILR bir sonraki sene tekrar başvuruluyor. Ta ki şirket kar gösterinceye kadar. O nedenle son senenizde çok iyi calisin.
orduevi

New postby knpc » Thu Jan 28, 2021 1:15 pm

Simdi baktim onceki ilk uzatma basvurum icin 31 Ocakta cevap donmusler. Ki ben son gunlerde gondermistim postayi, bu sefer online basvuruyu 1 ay once yaptim.

Kilo ile belge gonderdigimiz, herhalde okumasi zor olan ciktilardan sonuclar uzun surede donuyordu, ama donmusler yine de 4 ayda.

Simdi pandemi var ama Eylul'den beri ara verdikleri bir donem olmadi. Parmak izi randevusu-IDV'den dolayi yazdan bir yigilma var hala eritemiyorlar sanirim. Eritmek icin de birsey yapmiyorlar interview falan daha da karmasik hale getirdiler.
knpc

New postby umitk » Fri Jan 29, 2021 10:08 am

selamlar,

2 ekim parmak izi, bugün 1 yıllık uzatma geldi.
sebep olarak da gelir azlığı demişler. mülakat olmadı.

bekleyen herkese sabırlar
umitk

New postby sercansanal » Fri Jan 29, 2021 11:22 am

Hayirli olsun @umitk bir yil bir yildir hic yoktan iyidir. Bizim liste hala sirayla gidiyor insallah gelecek hafta sira bendedir :d
sercansanal

New postby ihatevisa » Fri Jan 29, 2021 11:30 am

umitk wrote:selamlar,

2 ekim parmak izi, bugün 1 yıllık uzatma geldi.
sebep olarak da gelir azlığı demişler. mülakat olmadı.

bekleyen herkese sabırlar

Hayirli Ugurlu olsun , gule gule kullanin
ihatevisa

New postby umitk » Fri Jan 29, 2021 11:55 am

teşekkür ederim @ihatevisa @sercansanal umarım kısa zamanda si de sonuçlarınızı alırsınız. 1 yıla sorun olarak bakmıyorum. bu sene geçen seneye göre işlerim daha iyi. bir dahakine 3 yıl alabilirim diye düşünüyorum. bu arada bu uzatma süreci 1+3+1 , 1+1+3 - sallıyorum - kombinasyon nedir, bir kuralı vs var mı? örneğin her sene 1 yıl uzatma verilme durumu var mı kağıt üstünde?
umitk

New postby ihatevisa » Fri Jan 29, 2021 1:24 pm

Sagolasin,

Herhangi bir kombinasyon yok 1+1+3 olabilir, 1+1+2 olabilir , 1+3+1 olabilir. HO ne tutturursa ona veriyor.
ihatevisa

New postby thelasttorybender » Fri Jan 29, 2021 1:57 pm

Merhaba arkadaslar;

8 eylul basvuru,
20 eylul submit (IDV),
29 Ocak karar sonucu 3 yillik vize.

Bekleyen herkese sabir ve olumlu sonuclar dilerim.

Sevgiler.
thelasttorybender

New postby sercansanal » Fri Jan 29, 2021 2:36 pm

thelasttorybender wrote:Merhaba arkadaslar;

8 eylul basvuru,
20 eylul submit (IDV),
29 Ocak karar sonucu 3 yillik vize.

Bekleyen herkese sabir ve olumlu sonuclar dilerim.

Sevgiler.

Hayirli olsun, tarihlerimiz birebir ayi, insallah bana da gelir :D
sercansanal

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü