Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby nzdln » Wed Feb 26, 2020 10:16 pm

adeyi wrote:
nzdln wrote:Merhaba,

1 sene cabuk gecti sira uzatma basvurusuna geldi. Benim de bir sorum var.

20 Mart vizemin bitis tarihi ancak muhasebeciden evraklari bekledigim icin biraz zamanlama sikintisi yasiyorum.
Online'dan basvuruyu submit ettikten sonra kac gun dokumanlari yukleme suremiz var ?

Biyometrik randevusunu basvuruyu submit ettikten sonra mi aliyoruz yoksa dokumanlari yukledikten sonra mi ? Biyometrigi de vize bitis tarihinden once vermek gerekiyor dimi ?

Simdiden tesekkurler.

Merhaba,

Deneyimim soyle, umarim fikir verir.
* Once basvuru formunu Submit etmek gerekiyor.
Benim basvuruyu submit etmemle biyometrik randevuyu kesinlestirmem arasinda 1 ay kadar sure var. (Bunun onemli olup olmadigini bilmiyorum. Gercek durumu bilen varsa soylerse seviniriz)

* Bu asamadan sonra biyometrik randevusu aliniyor. Randevunuz araci firma (Sopra Steria) ofisinde oluyor. konum olarak size uygunu secebilirsiniz. Burada tarih secerken bazi saatlerin ucretli bazilarinin ucretsiz oldugunu goreceksiniz. Normalde AA ucretsiz ama araci firma bazi saatleri parayla satmak istyor haliyle. Uygun olani secersiniz.

* Randevu gunu gittigimde pasaport ve BRP me baktilar sadece, daha sonra geri veriyorlar. Pasaportunuzun gerekli tum sayfalarini kendi tarayicilarindan tariyorlar (tum sayfalari onceden taramaniza gerek yokmus. Bosuna vakit harcamisim buna evde, benim gibi yapmayin. Yine de pasaportun onemli sayfalarini tarayip, basvuru dokumanina eklemek kotu bir fikir degil bence)

* En ilginc gelen nokta : Randevudan sonra online dokuman yukleme sayfasina gorebiliyorsunuz ve dokuman ekleyip cikarabiliyorsunuz. basvurudan 5 gun sonra kucuk bir dokuman ekledim. (iyi mi kotu mu yorumu size birakiyorum ama yapildigini kendim gormus oldum)

* Biyometrik randevuyu BRP suresi dolmadan once almak lazim diye dusunerek 1 gun oncesine aldim. Daha sonrasi gunlere de randevu gosteriyordu ama sahsen denemedim (sanirim, formu zaten Submit ettiginiz icin buna engel olmuyor. -benim yorumumdur, kesin bilgi degil )

17 Subat Biyometrik Randevu
18 Subat BRP bitisi

Kolay gelsin

Merhaba,

Oncelikle cevabiniz icin tesekkur ederim, ugrasip detayli olarak yazmissiniz.
Ama anlayamadigim bir nokta oldu. Basvuruyu submit ettikten sonra gerekli dokumanlari online yuklemek icin bir sure veriliyor mu ? Yoksa biyometrik randevunuza kadar tamamlamaniz mi isteniyor ? Siz gerekli diger dokumanlari (invoice, company registration etc.) ne zaman yuklemistiniz ? Bu detaylari hatirliyor musunuz ?
nzdln

New postby emre8369 » Wed Feb 26, 2020 11:36 pm

merhaba arkadaslar su anda ingilteredeyim bu sitenin cok faydasini gordum ilk 1 yilligi turkiyeden aldigimda.:) simdi bir soru sormak istiyorum. 3 yillik uzatmaya haziran ayinda basvuracagim. Fakat benim kullandigim business hesap internet banking bu problem olurmu. tide bank diye bir bankadan hesap acmistim . Bu konuda yardimci olabilecek ve bu sureci benim gibi yasayan kisiler varmidir.
emre8369

New postby izzetbey » Wed Feb 26, 2020 11:56 pm

Selamlar,
10 Şubat’da biometric ve dökümanları verdim. Mektubun gelmesini bekliyorum. 10 Şubat ve öncesi uzatma başvurusu yapıp, sonuç alan var mı merak ettim?
izzetbey

New postby adeyi » Thu Feb 27, 2020 12:35 am

nzdln wrote:Merhaba,

Oncelikle cevabiniz icin tesekkur ederim, ugrasip detayli olarak yazmissiniz.
Ama anlayamadigim bir nokta oldu. Basvuruyu submit ettikten sonra gerekli dokumanlari online yuklemek icin bir sure veriliyor mu ? Yoksa biyometrik randevunuza kadar tamamlamaniz mi isteniyor ? Siz gerekli diger dokumanlari (invoice, company registration etc.) ne zaman yuklemistiniz ? Bu detaylari hatirliyor musunuz ?

1. adım : başvuruyu Submit etme.
2. adım : submit adımında sonra sizi Sopra Steria'nın sayfasına biymetrik randevusu için yönlendiriyor. Buradan randevunuzu alıyorsunuz ve bu andan itibaren doküman yüklemeye başlayabiliyorsunuz.

Ben randevu zamanına kadar dosyaları yüklemiştim parça parça.
Bu arada, biraz önce tekrar denedim, sistem hala dosya eklememe izin veriyor (biyometrik randevum 10 gün önceydi.) Tabi ki tüm belgeleri randevudan önce yüklemek en doğrusu, ama demek ki sistem sonradan dosya eklemelere de izin veriyor.
adeyi

New postby yukselem » Thu Feb 27, 2020 10:06 am

Merhaba
Bu aralar cevap suresinde uzama var sanirim. 8 ocak submit, 29 ocak biometrik verdik. Henuz cevap mektubu elimize gecmedi.Ocak basi basvuru yapip cevap alan var mi? Acikcasi ben de merak ediyorum.

izzetbey wrote:Selamlar,
10 Şubat’da biometric ve dökümanları verdim. Mektubun gelmesini bekliyorum. 10 Şubat ve öncesi uzatma başvurusu yapıp, sonuç alan var mı merak ettim?
yukselem

New postby aykutx » Thu Feb 27, 2020 11:16 am

Merhaba 21 Subat biometric basvuru tamamladik. Bekliyoruz. En son cikan arkadas ne zaman basvurdugunu soylerse ne kadar surede cevap geldigini gormus oluruz. Cok tesekkurler.
aykutx

New postby aykutx » Thu Feb 27, 2020 11:22 am

yukselem 29 Ocak -> waiting
izzetbey 10 Subat -> waiting
aykutx 21 Subat -> waiting

Listeye isteyen ismini ekleyebilir
aykutx

New postby izzetbey » Thu Feb 27, 2020 12:15 pm

@aykutx @yukselem, çok iyi oldu bu. Alan olursa haberdar ederiz. Aralık sonu başvurup, Ocak ortası alanlar duydum. Demek ki bu ara yavaşladı yine. Teşekkürler.
izzetbey

New postby raymalifalitiko » Thu Feb 27, 2020 1:07 pm

aykutx wrote:yukselem 29 Ocak -> waiting

Listeye isteyen ismini ekleyebilir

Biz de 13 subatta biometrik verdik, bekliyoruz
raymalifalitiko

New postby aykutx » Thu Feb 27, 2020 7:31 pm

yukselem 29 Ocak -> waiting
Raymalifalitiko 13 Subat -> waiting
aykutx

New postby Mercan » Thu Feb 27, 2020 9:03 pm

Mercan 7 Ocak submit-14 Ocak Biometrik -> waiting
yukselem 8 Ocak submit--29 Ocak Biometrik -> waiting
Mercan

New postby estocal » Sat Feb 29, 2020 8:52 am

Selamlar, bizim de 20 Ocak biyometrik, beklemedeyiz.
estocal

New postby adrianmonk » Mon Mar 02, 2020 12:20 pm

Mercan 14 Ocak Biometrik -> waiting
estocal 20 Ocak Biometrik -> waiting
adrianmonk 23 Ocak Biometrik -> waiting
yukselem 29 Ocak Biometrik -> waiting
adrianmonk

New postby adrianmonk » Mon Mar 02, 2020 12:27 pm

Ben basvuru yaparken birisi 9 gunde cevap aldigini soylemisti. Baska bir arkadas da cevaplanma suresi 2 haftaya kadar dusmus oyle duyuyorum demisti. Ama ne olduysa biz basvurunca oldu galiba. Bir anda sureler tekrar firladi. Tabi meslege gore degisiyor mu bu sureler bilmiyorum. Cunku bana bunlari soyleyenler hep bilisim sektorunde. Bense kahrolasi bilisim sektorunde degilim :)
adrianmonk

New postby ialpay » Mon Mar 02, 2020 1:12 pm

Mercan 14 Ocak Biometrik -> waiting
estocal 20 Ocak Biometrik -> waiting
adrianmonk 23 Ocak Biometrik -> waiting
yukselem 29 Ocak Biometrik -> waiting
Ilhan 10 Subat Biometrik -> waiting

Bu arada ben de bilisim sektorundeyim. Sektore gore degisen bisey yok sanirim.
ialpay

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü