Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby ashram » Wed Oct 28, 2020 10:57 am

Tugce88 wrote:
ashram wrote:Bu sabah bir arkadaşım nino olmadan 3 yıllık almış.. Hatta eksik evrak falan vardı, mail falan attılar, ulaşıp ulaşmadığını da bilmiyordu. Bir cevap gelmemişti maile.

Cok ilginc nino nun eksik olduguna emin misiniz peki? Nino olmadan bu ulkede is nasil yapacak? Diger eksik evraklari anlarim da bu biraz tuhaf bir durum...

Eminim çünkü ilk başvurusu olumsuz sonuçlandı. İkincisi için randevu alamadan lockdown geldi. Kaldı öyle.

Tarihleri ise; Mayıs online başvuru, haziran vize bitiş, Ağustos başı işe app submit.
ashram

New postby oinone » Wed Oct 28, 2020 11:35 am

Aybike wrote:Bizim baya sorunlu oldu iki kere basvuru yapmak zorunda kaldik ilki kasim 2019 ikincisi haziran 2020 simdi benim uzatmamin sonucuna gore dependant vizesi vereceklerini soylemislerdi birkac ay once.

Bu yaniti Home Office'den mi aldiniz? Dependant basvurunuz uzatma basvurusundan once miydi, buna ragmen mi uzatma sonucunu beklettiler? Umarim kisa surede ikisi de olumlu sonuclanir adiniza.
oinone

New postby oinone » Wed Oct 28, 2020 11:37 am

Erdonmez wrote:
Aybike wrote:Bizim baya sorunlu oldu iki kere basvuru yapmak zorunda kaldik ilki kasim 2019 ikincisi haziran 2020 simdi benim uzatmamin sonucuna gore dependant vizesi vereceklerini soylemislerdi birkac ay once.

Merhaba biz de tam olarak ayni durumdayiz. Uzatmayi bekliyoruz ve dependent devam ediyor, cok ozel degilse ilk basvurunuzun neden sonuclanmadigini soyler misiniz ?

Tesekkurler.

Merhaba benzer bir durumda oldugumuzdan sormak istedim, once dependant vizesine basvurup sonuc almadan uzatmaya mi basvurdunuz, yoksa uzatmaya basvurmayi mi bekliyorsunuz? Dependant icin turkiyeden mi UK'den mi basvuru yapmistiniz ve mumkunse ne zaman basvurdugunuzu paylasabilir misiniz? Tesekkurler.
oinone

New postby Tugce88 » Wed Oct 28, 2020 11:39 am

Ilk basvurusu neden olumsuz sonuclandi peki? Karardan hemen sonra mi tekrar basvuru yapti? Demek ki ilk redde pes etmemek gerekiyormus. Olumlu sonuclanmasina sevindim.
Tugce88

New postby Erdonmez » Wed Oct 28, 2020 2:24 pm

29 temmuz tr den dependent başvurusu yaptık. 16 eylülde vizem bitiyordu ve 14 eylülde uzatma başvurusu yaptım. Mail attık ve uzatma sonuclanmadan dependetandı sonuclandıramayacaklarını söylediler. Ben uk deyim eşim ist da uzatma sonucunu daha cok bekliyeceğiz gibi.
Erdonmez

New postby oinone » Wed Oct 28, 2020 3:54 pm

Erdonmez wrote:29 temmuz tr den dependent başvurusu yaptık. 16 eylülde vizem bitiyordu ve 14 eylülde uzatma başvurusu yaptım. Mail attık ve uzatma sonuclanmadan dependetandı sonuclandıramayacaklarını söylediler. Ben uk deyim eşim ist da uzatma sonucunu daha cok bekliyeceğiz gibi.

Bilgi icin cok tesekkurler. Dependant basvurusu icin randevu alip parmak izi verdiniz mi ya da IDV app islemlerinizi hallletmis miydiniz? Ben UK'den basvuru yaptigim icin prosedur ayni mi bilmiyorum.
oinone

New postby sdf » Wed Oct 28, 2020 5:02 pm

Merhabalar,
Appointment icin tarih almaya calisiyorum ama mumkun gorunmuyor. Gozden kacirdigim bir sey mi var acaba? Veya randevu almanin bir puf noktasi var, onu mu bilmiyorum????
sdf

New postby iznail » Wed Oct 28, 2020 5:09 pm

Selamlar,

BRP de geldi sonunda.
mail ile gelen karar dilekçesinde date 15 Ekim yazıyordu
sonuç maili bana 20 ekim geldi ve BPR teslim 28 Ekim

şu şekilde tamamlandı süreç tekrar yazayım :)

Single 2. 3 yıllık ( 1 + 3 + 3 )
Vize bitiş 06 Temmuz
Online form 31 Mayıs
docs submit 19 Temmuz
Bio IDV 28 Agustos
vize onay maili- 20 Ekim
BRP - 28 Ekim

7 ay sonra ILR başvusumda aynı stres yine
bekleyenlere sabırlar.
iznail

New postby knpc » Wed Oct 28, 2020 5:13 pm

sdf wrote:Merhabalar,
Appointment icin tarih almaya calisiyorum ama mumkun gorunmuyor. Gozden kacirdigim bir sey mi var acaba? Veya randevu almanin bir puf noktasi var, onu mu bilmiyorum????

Ucretli de mi cikmiyor artik? Kisa zaman oncesine kadar ucretli ve ucretsiz ikisi de vardi.

Sabah erken saatte bakin tavsiyesi vardi.
knpc

New postby Erdonmez » Wed Oct 28, 2020 5:46 pm

oinone wrote:
Erdonmez wrote:29 temmuz tr den dependent başvurusu yaptık. 16 eylülde vizem bitiyordu ve 14 eylülde uzatma başvurusu yaptım. Mail attık ve uzatma sonuclanmadan dependetandı sonuclandıramayacaklarını söylediler. Ben uk deyim eşim ist da uzatma sonucunu daha cok bekliyeceğiz gibi.

Bilgi icin cok tesekkurler. Dependant basvurusu icin randevu alip parmak izi verdiniz mi ya da IDV app islemlerinizi hallletmis miydiniz? Ben UK'den basvuru yaptigim icin prosedur ayni mi bilmiyorum.

randevu alıp parmak izi verdik
Erdonmez

New postby malabadi79 » Wed Oct 28, 2020 6:00 pm

Merhaba, umarim kimsenin basina gelmez ancak uzatma alamama durumunda hali hazirda gecerli olan oturum suresini asmis basvuranlarin haklari nelerdir? Uzatma alamayanin belirli bir surede ulkeyi terk etmesi gerekiyordur diye dusunuyorum ancak bu sure hakkinda bir bilgi bulamadim, kira kontrati gibi baglayici bazi nedenlerle bu sure cok onemli hale gelebilir, belki bilenler olabilir dusuncesiyle buraya yazmak istedim. Herkese kolayliklar dilerim.
malabadi79

New postby esraersal » Wed Oct 28, 2020 8:28 pm

malabadi79 wrote:Merhaba, umarim kimsenin basina gelmez ancak uzatma alamama durumunda hali hazirda gecerli olan oturum suresini asmis basvuranlarin haklari nelerdir? Uzatma alamayanin belirli bir surede ulkeyi terk etmesi gerekiyordur diye dusunuyorum ancak bu sure hakkinda bir bilgi bulamadim, kira kontrati gibi baglayici bazi nedenlerle bu sure cok onemli hale gelebilir, belki bilenler olabilir dusuncesiyle buraya yazmak istedim. Herkese kolayliklar dilerim.

Çok ekstrem bir durum olmadığı sürece öyle bir durum gerçekleşmez diye düşünüyorum. Hani kadrolu bir işe girip çalışan olarak falan çalışmadıysanız en kötü 1 yıl uzatma verirler.
esraersal

New postby elfs » Wed Oct 28, 2020 10:23 pm

Merhaba
Bir sorum var yardımcı olabilir misiniz?
iki gun önce ilk 3 yıllık uzatma için gov.uk den basvuruyu tamamladım. Basvuruya dependant'ımı da ekledim ve onayladım. ikimiz için de aynı unique app number oluşturuldu.sorum şu UKVCAS sıstemine randevu için girdiğimde bir tane mi randevu oluşturacagım simdi ? sisteme tek bir hesaptan giriyoruz. Dependant için ayrı bir randevu gerekiyor mu ? Tesekkurler simdiden herkese kolaylıklar dilerim.
elfs

New postby esraersal » Wed Oct 28, 2020 10:40 pm

elfs wrote:Merhaba
iki gun önce ilk 3 yıllık uzatma için gov.uk den basvuruyu tamamladım. Basvuruya dependant'ımı da ekledim ve onayladım. ikimiz için de aynı unique app number oluşturuldu.sorum şu UKVCAS sıstemine randevu için girdiğimde bir tane mi randevu oluşturacagım simdi ? sisteme tek bir hesaptan giriyoruz. Dependant için ayrı bir randevu gerekiyor mu ? Tesekkurler simdiden herkese kolaylıklar dilerim.

Bir tane randevu alıyorsunuz ama o size ve dependantınıza farklı UAN number veriyor.
esraersal

New postby elfs » Wed Oct 28, 2020 10:54 pm

esraersal wrote:
elfs wrote:Merhaba

Bir tane randevu alıyorsunuz ama o size ve dependantınıza farklı UAN number veriyor.

Çok teşekkurler. Ucretsız randevuya denk gelmedim. En azından bir tane ucretli randevu almış oluruz.
elfs

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü