Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby ihatevisa » Mon May 17, 2021 12:15 pm

Selamlar ,

Herkese iyi haftalar durumulariniz nelerdir guzel haberleriniz varmi? Benim taraf ayni DOVLET BIZE BAKMI ?

:(
ihatevisa

New postby Londonist » Mon May 17, 2021 12:37 pm

Selam,

Benim arkadaşımın arkadaşı ( tanımadığım için bu şekilde uzun yazdım :) ) ilk uzatma sonucu gelmiş 11 ay sonunda, gelirler giderlerini yeteri kadar karşılamadığı için total de 2 yıl vermişler ( peşin kira verdiği için ondan dolayı olduğunu söylemiş), seneye tekrar uzatma için başvuracak.

Forumda da denk geldim, 2 yıl uzatma verme trendi başladı galiba. Home Office hergün şaşırtıyor.
Londonist

New postby firaztimur » Mon May 17, 2021 1:08 pm

3 yıllık uzatmam ile ilgili bana böyle bir mail geldi;
Re: Mr TIMUR YILDIRIM Turkey 05 August 1986
Thank you for your application for permission to stay in the UK.
Although we would normally decide your application within six months from the date it was submitted, unfortunately this is not going to be possible in your case.
This is because your application raises exceptionally complex issues and we require further time to consider your case thoroughly and reach a decision.
Yours sincer
3 yıllık başvuru tarihi: 16/11/2020
Parmak izi biometrik:16/12/2020
Bu mail bana pek hayra alamet gibi gelmedi.Herkese bol sanslar.
firaztimur

New postby halilaloglu » Mon May 17, 2021 1:30 pm

firaztimur wrote:3 yıllık uzatmam ile ilgili bana böyle bir mail geldi;
Re: Mr TIMUR YILDIRIM Turkey 05 August 1986
Thank you for your application for permission to stay in the UK.
Although we would normally decide your application within six months from the date it was submitted, unfortunately this is not going to be possible in your case.
This is because your application raises exceptionally complex issues and we require further time to consider your case thoroughly and reach a decision.
Yours sincer
3 yıllık başvuru tarihi: 16/11/2020
Parmak izi biometrik:16/12/2020
Bu mail bana pek hayra alamet gibi gelmedi.Herkese bol sanslar.

çok enteresan birebir aynı maili bugün kuzenim aldı onun dosyası 13 ayı geçti bekliyorken hemde. Demekki standart maili herkese yapıştırıp gönderiyorlar yan böyle salaklıklarla uğraşacaklarına dosyalara bakıp sonuçlandırsalar ya!
halilaloglu

New postby ihatevisa » Tue May 18, 2021 8:30 am

Bir soylentiye gore de email geldikten sonra 7-10 gun arasinda vizeler geliyor diye facebook , telegram ve forumdaki paylasimlarda bundan bahsedilmisti.
ihatevisa

New postby esraersal » Tue May 18, 2021 8:45 am

ihatevisa wrote:Bir soylentiye gore de email geldikten sonra 7-10 gun arasinda vizeler geliyor diye facebook , telegram ve forumdaki paylasimlarda bundan bahsedilmisti.

Ne alaka acaba :D bana buna benzer bir mail geleli 2 ay oldu, devlet bizi unuttu :)))
esraersal

New postby ihatevisa » Tue May 18, 2021 10:54 am

esraersal wrote:
ihatevisa wrote:Bir soylentiye gore de email geldikten sonra 7-10 gun arasinda vizeler geliyor diye facebook , telegram ve forumdaki paylasimlarda bundan bahsedilmisti.

Ne alaka acaba :D bana buna benzer bir mail geleli 2 ay oldu, devlet bizi unuttu :)))

Hahahahh siz DOVLET BIZE BAKMI kadrosundasiniz. Gecmis olsun :)
ihatevisa

New postby oinone » Sat May 22, 2021 10:08 am

Merhaba,

Uzatmamizi ve BRP'lerimizi yaklasik 2 hafta once aldik. Ancak dependant icin internette Right to Work sorgulamasi yaptigimizda BRP numarasi ve Date of Birth bilgileri sistemle uyusmuyor hatasi aliyoruz. Is yerine vermek icin buradan alacagimiz Share Coda'a ihtiyacimiz var ancak "Prove Right to Work" servisi ana vize sahibi icin calisirken dependant icin "sistemimizle uyusmuyor" diyor. Daha once boyle bir sorunla karsilasan oldu mu?

Bu sirada dependant BRP'nin ustunde "work permitted" yaziyor zaten. Sistemde mi bilgiler yanlis girildi work permitte mi sorun var anlayamadik. Buna benzer bir problem icin Home Office ya da UKVI'ya nasil ulasilabilecegini bilen varsa yardimci olabilirseniz seviniriz. Maalesef Visa ile ilgili olan tek telefon hatti da bildiginiz gibi calismiyor. Ulasilacak hicbir mail adresi ya da telefon bulamadik. Simdiden tesekkurler.
oinone

New postby outree » Sat May 22, 2021 9:52 pm

Alakasi var midir emin degilim ancak bir de suradan deneyin: https://www.gov.uk/view-prove-immigration-status

Bu link diger veritabanindan ayri bir veritabani kullaniyor. Bizim vize kategorisiyle ilgisi yok aslinda ama belki dependanti EU vatandasiymis gibi buraya islemislerdir.

oinone wrote:Merhaba,

Uzatmamizi ve BRP'lerimizi yaklasik 2 hafta once aldik. Ancak dependant icin internette Right to Work sorgulamasi yaptigimizda BRP numarasi ve Date of Birth bilgileri sistemle uyusmuyor hatasi aliyoruz. Is yerine vermek icin buradan alacagimiz Share Coda'a ihtiyacimiz var ancak "Prove Right to Work" servisi ana vize sahibi icin calisirken dependant icin "sistemimizle uyusmuyor" diyor. Daha once boyle bir sorunla karsilasan oldu mu?
outree

New postby oinone » Sun May 23, 2021 6:44 pm

outree wrote:Alakasi var midir emin degilim ancak bir de suradan deneyin: https://www.gov.uk/view-prove-immigration-status

Bu link diger veritabanindan ayri bir veritabani kullaniyor. Bizim vize kategorisiyle ilgisi yok aslinda ama belki dependanti EU vatandasiymis gibi buraya islemislerdir.

oinone wrote:Merhaba,

Tavsiye icin tesekkurler. Bugun az once denedigimizde mucizevi bir sekilde duzelmisti ve share code'u alabildik. Su ana kadar mail atabildigimiz tek yer vize sonucunu aldigimiz ecaa mail adresiydi. Onlara kontrol etmelerini rica etmistim. Mail gelmedi ama sanirim yine onlar bir sekilde duzelttiler.
oinone

New postby gry » Sun May 23, 2021 10:00 pm

merhabalar, street bank kullanmanin digital banka gore artilari neler olur? geldgimde street bank acamadigim icin digital banka starling ile devam etmistim ve hala ediyorum. artik street bank acabilirim ama acmali miyim bilemedim cunku digital bankalar cok rahat ve street banklarin hesaplari kut diye kapattigini gordum. sizlere danismak istedim, sevgiler.
gry

New postby arenadel87 » Mon May 24, 2021 9:36 am

Merhaba arkadaşlar, benimde ilk 3 yıllık vize uzatmam 7. aya girmek üzere. Benden sonra başvuran 2 arkadaşımın 3 yıllık uzatmaları geldi. Benimle birlikte hemen hemen aynı işlemi yaptığımız diğer bir arkadaşımınki de gelmedi oda bekliyor. Ben normal banka hesabımı açtıktan sonra türkiye de sermaye olarak gösterdiğim parayı açtığım hesaba transter etmiştim. Diğer arkadaşımda aynısını yapmış. Vizesi gelen arkadaşlarımız böyle bir işlem yapmamıştı. acaba vize gecikmesinin bununla bir alakası olabilir mi?

Türkiye'de ki aracımı satıp onu göstermiştim zaten. O parayı ingiltere'de kullanmamda bir sakıncası olmayacağını düşünüyorum.
Ama böyle gecikmeler vs. olunca insan haliyle kurmaya başlıyor.
Bu durumda olan arkadaşlar varsa bilgi verebilirler mi?
arenadel87

New postby esraersal » Mon May 24, 2021 10:44 am

arenadel87 wrote:Merhaba arkadaşlar, benimde ilk 3 yıllık vize uzatmam 7. aya girmek üzere. Benden sonra başvuran 2 arkadaşımın 3 yıllık uzatmaları geldi. Benimle birlikte hemen hemen aynı işlemi yaptığımız diğer bir arkadaşımınki de gelmedi oda bekliyor. Ben normal banka hesabımı açtıktan sonra türkiye de sermaye olarak gösterdiğim parayı açtığım hesaba transter etmiştim. Diğer arkadaşımda aynısını yapmış. Vizesi gelen arkadaşlarımız böyle bir işlem yapmamıştı. acaba vize gecikmesinin bununla bir alakası olabilir mi?

Türkiye'de ki aracımı satıp onu göstermiştim zaten. O parayı ingiltere'de kullanmamda bir sakıncası olmayacağını düşünüyorum.
Ama böyle gecikmeler vs. olunca insan haliyle kurmaya başlıyor.
Bu durumda olan arkadaşlar varsa bilgi verebilirler mi?

olamaz. alakasi yok. 8. ayim dolacak yakinda, hicbirini yapmadim. tamamen sans
esraersal

New postby scan » Wed May 26, 2021 7:17 pm

merhabalar. 2. uzatma basvurum icin biometric randevusu almaya calisiyorum ama core merkezler de dahil olmak uzere hepsi 200gbp veya uzeri bir ucret istiyor. artik ucretsiz secenegi yok mu? yoksa ben mi yanlis bir seyler yapiyorum?
scan

New postby lty » Wed May 26, 2021 8:56 pm

scan wrote:merhabalar. 2. uzatma basvurum icin biometric randevusu almaya calisiyorum ama core merkezler de dahil olmak uzere hepsi 200gbp veya uzeri bir ucret istiyor. artik ucretsiz secenegi yok mu? yoksa ben mi yanlis bir seyler yapiyorum?

Israrla, farklı merkezler de dahil ararsanız bulunabiliyor.
lty

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü