Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby onka » Thu May 27, 2021 12:14 pm

scan wrote:merhabalar. 2. uzatma basvurum icin biometric randevusu almaya calisiyorum ama core merkezler de dahil olmak uzere hepsi 200gbp veya uzeri bir ucret istiyor. artik ucretsiz secenegi yok mu? yoksa ben mi yanlis bir seyler yapiyorum?

Sabah 9'da Croydon'ı deneyin.
onka

New postby lineofduty » Thu May 27, 2021 2:42 pm

Gecen sefer biometrik randevusu almadan UKVCAS IDV app uzerinden yapmistik herseyi. Bu merkezlere girmemize gerek kalmamisti.Simdi de boyle yapilabiliyormu.Varmi bilgisi olan.
lineofduty

New postby fatqsh34 » Fri May 28, 2021 2:47 pm

Merhabalar,
Bugün 28 Mayıs tarihinde 3 yıllık uzatma sonuc mailimiz geldi.
11 Aralık online basvuru
8 Ocak parmak izi

Darısı bekleyen herkesin başına.
fatqsh34

New postby esraersal » Fri May 28, 2021 3:36 pm

fatqsh34 wrote:Merhabalar,
11 Aralık online basvuru
8 Ocak parmak izi

Gozunuz aydin! Ilk uzatma basvurunuz muydu, ikinci mi?
esraersal

New postby fatqsh34 » Fri May 28, 2021 4:03 pm

İlk uzatma başvurumuzdu. Kendimiz başvurduk danışmansız.

esraersal wrote:
fatqsh34 wrote:Merhabalar,
11 Aralık online basvuru
8 Ocak parmak izi

Gozunuz aydin! Ilk uzatma basvurunuz muydu, ikinci mi?
fatqsh34

New postby archonthego » Sat May 29, 2021 10:22 pm

Arkadaşlar merhaba,

Başvuru tarihi: 10.12.2020
Vize bitiş: 05.01.2021
Dosya submit: 13.01.2021
Parmak izi: 15.01.2021
Vize tipi: Business
Sonuç: 27.05.2021 (1 yıl uzatma)
Gerekçe: NINo olmaması

İlk uzatma başvurumuzdu. Bekleyen herkese sabır diliyorum.
archonthego

New postby liliesofthevalley » Wed Jun 02, 2021 6:27 pm

Merhaba,

Yakinda uzatma basvurusu yapmam gerekecek. Evraklari toparliyorum.
Bir sorum olacakti, yanitlayabilirseniz sevinirim. Sahis ve sirket finansal evraklarini islak imzali mi muhasebeciden temin etmek gerekiyor? Daha dogrusu, ornegin her bir payslip ve/veya tax return formun islak imzali olarak mi muhasebeciden temin edilmesi lazim?

Bizim muhasebeci Ingiliz, dilimde tuy bitti anlatamadim. Istedigin evraklari hazirlarim, mektubu yazarim imzalarim, ama herseyi tek tek imzalayamam dedi. Alternatif elektronik imza isteyecegim ama bunun bir standardi var midir? Kilavuzda da birsey bulamadim.

Islak imzali sunmayip, uzatmada sorun yasamayan varsa yazarsa cok mutlu olurum.

Tesekkurler
liliesofthevalley

New postby knpc » Wed Jun 02, 2021 7:04 pm

liliesofthevalley wrote:Merhaba,

Yakinda uzatma basvurusu yapmam gerekecek. Evraklari toparliyorum.
Bir sorum olacakti, yanitlayabilirseniz sevinirim. Sahis ve sirket finansal evraklarini islak imzali mi muhasebeciden temin etmek gerekiyor? Daha dogrusu, ornegin her bir payslip ve/veya tax return formun islak imzali olarak mi muhasebeciden temin edilmesi lazim?

Bizim muhasebeci Ingiliz, dilimde tuy bitti anlatamadim. Istedigin evraklari hazirlarim, mektubu yazarim imzalarim, ama herseyi tek tek imzalayamam dedi. Alternatif elektronik imza isteyecegim ama bunun bir standardi var midir? Kilavuzda da birsey bulamadim.

Islak imzali sunmayip, uzatmada sorun yasamayan varsa yazarsa cok mutlu olurum.

Tesekkurler

Mektuptan baska imzalamasi gereken birsey yok gibi.
Yani yasal olarak imzalamasi gerekenleri zaten imzalar, payslip gibi seyleri imzalamasina gerek yok. Arti olarak birsey istemenize gerek yok, genel mektup yazip imzalasin tabi o ayri.

Sirketin yil sonu kapanisi yaptiysa, size hazirladigi dokumanlari iletir. Self assessment formunu hazirladiysa bunlari da iletir. Bu gibi dokumanlari imzalamalarina gerek yok diye biliyorum. Yani genel olarak sirketin yil sonu kapanis dokumanlarini ya da yil sonu gelmediyse interim accounts hazirladiysa yasal olarak onun imza atip atmamasini o daha iyi bilir.
Uzatmadaki memur arti olarak imza beklemeyecek. Muhsaebeci mektupta ben muhasebecilik hizmetini verip takip ediyorum ve bir kac rakam yazip imzalamasi yeterli.
knpc

New postby unssal » Wed Jun 02, 2021 9:24 pm

Herkese merhaba. Ilk uzatma için yardımınızı alabilir miyim?

28 Temmuz tarihinde vizemiz doluyor, Haziran sonu itibariyle mali yılı kapatıp, muhasebe evraklarını hazırlıycam. Sizce başvurumu ne zaman yapmalıyım?
2 dependant ile toplam 3 kişiyiz ve bahsi geçen 200£ ücretleri ödemeden ücretsiz parmak izi vermek istiyorum. Şimdiden gov.uk'den başvurumu yapıp, randevu kovalamalı mıyım?

Bir de cahilliğimi mazur görün, dependant'lar için de birer birer form doldurup, ayrı başvurular yapacağım değil mi? Tıpki TR'de ilk vizeye başvurur gibi?
Şimdiden teşekkürler.
unssal

New postby çömezabla » Thu Jun 03, 2021 11:34 am

unssal wrote:Herkese merhaba. Ilk uzatma için yardımınızı alabilir miyim?

28 Temmuz tarihinde vizemiz doluyor, Haziran sonu itibariyle mali yılı kapatıp, muhasebe evraklarını hazırlıycam. Sizce başvurumu ne zaman yapmalıyım?
2 dependant ile toplam 3 kişiyiz ve bahsi geçen 200£ ücretleri ödemeden ücretsiz parmak izi vermek istiyorum. Şimdiden gov.uk'den başvurumu yapıp, randevu kovalamalı mıyım?

Bir de cahilliğimi mazur görün, dependant'lar için de birer birer form doldurup, ayrı başvurular yapacağım değil mi? Tıpki TR'de ilk vizeye başvurur gibi?
Şimdiden teşekkürler.

Selam,
28 Temmuz akşamına kadar online başvuruyu yapmış olmalısınız. İlk yapabileceğiniz tarih de 1 Temmuz, yani 28 gün önce. Ana başvuran için tek form doldurup , o forma dependantları ekleyeceksiniz. Bol şans
çömezabla

New postby çömezabla » Thu Jun 03, 2021 11:35 am

Ve diğer arkadaşlar ! Yok mu yanıt alan eskilerden ? Bizim 16 Ağustos online, 9 Eylül IDV. Hala ses yok . Sizlerde durum ne ?
çömezabla

New postby ihatevisa » Thu Jun 03, 2021 11:52 am

çömezabla wrote:Ve diğer arkadaşlar ! Yok mu yanıt alan eskilerden ? Bizim 16 Ağustos online, 9 Eylül IDV. Hala ses yok . Sizlerde durum ne ?

Maalesef yok , beklemeye devam artik umut kalmadi . En azindan versinler kafasini yasiyorum. Eylul sonu ekim basi cevap bekliyorum. yani basvurumun 16.17. ayinda cevap gelir diye dusunuyorum,
ihatevisa

New postby hisarkaya » Thu Jun 03, 2021 11:52 am

Ikinci 3 yillik uzatma icin 14 Kasim 2020'de basvuru yaptik. 11 Aralik 2020'da parmak izi verdik. Basvurudan 6 ay sonra, 13 Mayıs 2021'de mulakat girdim. Henuz herhangi bir sonuc almis degilim. Daha once mulakata girecek kisilerin rastgele cagirildigini tahmin ediyordum fakat kendi mulakattim esnasinda sorulan bazi sorulardan dosyamin mulakattan once incelenmis oldugunu ve bu sebeple mulakata cagirildigimi farkettim. Yani mulakat piyangosu pek de rastgele degilmis. En azindan kendi adima. Hayirlsi. Beklemeye devam.
hisarkaya

New postby esraersal » Thu Jun 03, 2021 1:50 pm

hisarkaya wrote:Ikinci 3 yillik uzatma icin 14 Kasim 2020'de basvuru yaptik. 11 Aralik 2020'da parmak izi verdik. Basvurudan 6 ay sonra, 13 Mayıs 2021'de mulakat girdim. Henuz herhangi bir sonuc almis degilim. Daha once mulakata girecek kisilerin rastgele cagirildigini tahmin ediyordum fakat kendi mulakattim esnasinda sorulan bazi sorulardan dosyamin mulakattan once incelenmis oldugunu ve bu sebeple mulakata cagirildigimi farkettim. Yani mulakat piyangosu pek de rastgele degilmis. En azindan kendi adima. Hayirlsi. Beklemeye devam.

Merhaba
Cok ozel degilse ne tip sorular sizde bu izlenimi uyandirdi?
esraersal

New postby hisarkaya » Thu Jun 03, 2021 1:57 pm

musterimlerimden birisine bir seneden fazla fatura kesmistim. o firma ile ilgili sorulardi:

- nereden buldun bu firmayi,
- kac proje yaptiniz,
- bu projelerin her biri icin ne ucret talep ettin gibi. geri kalan sorular business ile ilgili herkese sorulan sorulardi.

esraersal wrote:
hisarkaya wrote:Ikinci 3 yillik uzatma icin 14 Kasim 2020'de basvuru yaptik. 11 Aralik 2020'da parmak izi verdik. Basvurudan 6 ay sonra, 13 Mayıs 2021'de mulakat girdim. Henuz herhangi bir sonuc almis degilim. Daha once mulakata girecek kisilerin rastgele cagirildigini tahmin ediyordum fakat kendi mulakattim esnasinda sorulan bazi sorulardan dosyamin mulakattan once incelenmis oldugunu ve bu sebeple mulakata cagirildigimi farkettim. Yani mulakat piyangosu pek de rastgele degilmis. En azindan kendi adima. Hayirlsi. Beklemeye devam.

Merhaba
Cok ozel degilse ne tip sorular sizde bu izlenimi uyandirdi?
hisarkaya

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü