Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Jumanji3 » Sat Sep 05, 2020 8:01 am

Merhaba,

App maili az önce geldi.

Vize bitiş: 1 Ağustos
Online Başvuru: 30 Temmuz
App Maili: 5 Eylül

App mailini aldıktan sonra başvuruyu tamamlamak için kaç günümüz var? Böyle bir süre kısıtı var mı?
Jumanji3

New postby nomad » Sat Sep 05, 2020 8:49 am

Başka bir telefon ile deneyebilirsiniz. Birde app ve sizin ios güncel mi diye kontrol edebilirsiniz.
uur_yldrm wrote:IDV uygulaması da çok saçma iphone 6 ile fotoğraf çekmeye çalışıyorum ekran açılmıyor kararıp kalıyor. IDV üzerinden başvurup sonuç alan oldu mu hiç?
nomad

New postby Robin » Sat Sep 05, 2020 11:42 am

@ozge_e

Ben de anlamiyorum artik gerekten enteresan isler, 0345 608 0630 bu numaradan ulastik TNT'ye.
Robin

New postby denizse » Sat Sep 05, 2020 12:40 pm

@nomad Pleasure :)

Benim anladigim IDVyle verification i submitten sonra vize sonucunun gelmesi 2-3 hafta surer demisler. Akk in da başvurusunun uzerinden 2 hafta gecmis oldugunu (kendimizinkinden çok onunkini bekliyoruz valla :) ve ondan sonra başvuran kimsenin de henüz bir sonuc almadigini düşünürsek bence doğru olabilir bu cevap.
Vizelerimiz ciksin da biraz da BRP beklerken strese girelim birlikte, değişiklik olsun :))
Last edited by denizse on Sat Sep 05, 2020 12:41 pm, edited 1 time in total.
denizse

New postby nomad » Sat Sep 05, 2020 1:23 pm

Daha once uzatma alan bir arkadasa sordum. Dependentlarin BRP leri birer hafta arayla gelmis.
Ayni anda gelmemesi normal olabilir.

Robin wrote:@ozge_e

Ben de anlamiyorum artik gerekten enteresan isler, 0345 608 0630 bu numaradan ulastik TNT'ye.
nomad

New postby Robin » Sat Sep 05, 2020 1:49 pm

nomad wrote:Daha once uzatma alan bir arkadasa sordum. Dependentlarin BRP leri birer hafta arayla gelmis.

Anladim, insallah gelir o zaman bu hafta.
Cok tesekkurler
Robin

New postby ozge_e » Sat Sep 05, 2020 3:24 pm

Robin wrote:
nomad wrote:Daha once uzatma alan bir arkadasa sordum. Dependentlarin BRP leri birer hafta arayla gelmis.

Anladim, insallah gelir o zaman bu hafta.
Cok tesekkurler

İnşallah gelir artık gerçekten.
Gelirse yazabilir misiniz ? fikir olur bize de.
Ben artık risk alıp kartı beklemeden gitmeyi filan düşünüyorum , burdan çıkarken zaten bişee bakmıyorlar , TR de giriştr de BRP ye bakmıyoar diye hatırlıyorum
ozge_e

New postby galacos » Sat Sep 05, 2020 5:38 pm

merhabalar,
UKVI application maili gelenlerdenim. Uygulamada login olduktan sonra daha önce bilgisayarda yüklediğim belgeler otomatik olarak göründü. Documents kısmına gelince şöyle bir yazı yazıyor: "You must upload at least 1 document in each category to submit your application."
Self-employed olduğum için belgeleri yüklerken Sponsors/Employment kısmını boş bırakmıştım. Bu kısmın daha çok Turkish worker vizesiyle başvuru yapanlar için olduğunu düşünmüştüm. Acaba oraya ne yüklemem gerekiyor? Acil yardım lütfen...
galacos

New postby denizse » Sat Sep 05, 2020 6:07 pm

Merhaba, bu kısma ben de herhangi bir evrak yüklemedim. Her kategoriye mutlaka bir şey yüklemek zorunda degiliz ki.

'You must upload at least 1 document in each category to submit your application." uyarısı yeni yükleyeceğiniz passport fotoğrafı ve facial image icin geçerli diye düşünüyorum. Bu ikisini yüklemenize ragmen mi bu uyarıyı aldiniz?

galacos wrote:merhabalar,
UKVI application maili gelenlerdenim. Uygulamada login olduktan sonra daha önce bilgisayarda yüklediğim belgeler otomatik olarak göründü. Documents kısmına gelince şöyle bir yazı yazıyor: "You must upload at least 1 document in each category to submit your application."
Self-employed olduğum için belgeleri yüklerken Sponsors/Employment kısmını boş bırakmıştım. Bu kısmın daha çok Turkish worker vizesiyle başvuru yapanlar için olduğunu düşünmüştüm. Acaba oraya ne yüklemem gerekiyor? Acil yardım lütfen...
denizse

New postby galacos » Sat Sep 05, 2020 6:27 pm

pasaport fotoğrafı ve facial image kısmında sorun yok, onu hallettim. bu uyarı documents kısmında. "Mandatory Documents" diye başlık var, altında da bu cümle yazıyor: "You must upload at least 1 document in each category to submit your application."
Her şeyden önce, uygulamada login olduktan sonra karşıma çıkan ilk sayfada da ünlem işretiyle bu yazıyor "You must upload all mandatory documents to submit your application." Documents kısmını tıklayınca da dediğim gibi bilgisayarda yüklediklerim çıkıyor ama işte bir tanesi boş ve yukarıdaki gibi you must upload at least 1 document...

Sizin sonucunuz geldi mi? belki de sadece hatırlatma olsun diye yazmışlardır, daha submit tusuna basmadım, emin olmam lazım önce. yani ben size katılıyorum, her kategoriye evrak yüklememiz gerekmiyordur, hele sole trader olunca...

denizse wrote:Merhaba, bu kısma ben de herhangi bir evrak yüklemedim. Her kategoriye mutlaka bir şey yüklemek zorunda degiliz ki.

'You must upload at least 1 document in each category to submit your application." uyarısı yeni yükleyeceğiniz passport fotoğrafı ve facial image icin geçerli diye düşünüyorum. Bu ikisini yüklemenize ragmen mi bu uyarıyı aldiniz?

galacos

New postby istanbullondra » Sat Sep 05, 2020 7:06 pm

Biz buraya company house letterı yükledik.
Bizim ltd şirket. Company house letterda da director olarak isminiz geçiyor. Employment altında yüklerken şu şekilde düşünüp belgeyi ekledik.
Tek kişilik ltd şirketi de olsanız şirketin direktörü olarak kendinize maaş da çıkarttığınızdan çalışanı da oluyorsunuz.

istanbullondra

New postby denizse » Sat Sep 05, 2020 7:32 pm

@galacos Ben de sole trader im ve o kategorim tamamen bos. Bir sorun da yaşamadım.
Mandatory Doc lar police registration ve passport. Onlar yüklenmiş görünmeli UKVCAS uzerinden.
ID Verification icin de tekrar passport ve facial image var.
Bunlardan eminseniz bence direct App in icinde contact gibi bir yer vardi oradan bir sormayı deneyin.
Bir de anladigim kadarıyla siz emin olmadiginiz icin submit etmiyorsunuz yani "edemiyor" degilsiniz. Ben basta submit seceneginiz cikmiyor, evraklarınız eksik gibi bir uyari mi acaba diye düşünmüştüm. Degilmis. Belki benimkinde de öyle yazıyordu hiç hatırlamıyorum valla.

Benim sonucum henüz gelmedi. Bekliyoruz, yaşlandık :)
Last edited by denizse on Sat Sep 05, 2020 7:38 pm, edited 1 time in total.
denizse

New postby galacos » Sat Sep 05, 2020 7:38 pm

cevap için çok teşekkürler. Siz sonucunuzu aldınız mı? Aldıysanız, bu app ile foto yükleme kısmından sonra ne kadar süre beklediniz aşağı yukarı?

denizse wrote:@galacos Ben de sole trader im ve o kategorim tamamen bos. Bir sorun da yaşamadım.
Mandatory Doc lar police registration ve passport. Onlar yüklenmiş görünmeli UKVCAS uzerinden.
ID Verification icin de tekrar passport ve facial image var.

Bunlardan eminseniz bence direct App in icinde contact gibi bir yer vardi oradan bir sormayı deneyin. Ben de bilemedim.
galacos

New postby denizse » Sat Sep 05, 2020 7:40 pm

Guzide listemiz. IDV App submit tarihi sıralı.

isim----Vize Bitis-Online Basvuru-Submit-Randevu-Sonuc
Akk-------23 Nisan--27 Mart-- IDV 19 Agustos--> Sonuc Bekleniyor
denizse---25 Haziran--27 Mayis---10 Temmuz--- IDV 27 Ağustos --> Sonuc bekleniyor
nomad--30 Haziran--13 Haziran--12 Temmuz-- IDV 28 Ağustos-->Sonuc Bekleniyor
iznail -- 06 Temmuz --31 Mayıs -- 19 Temmuz -- IDV 28 Ağustos--> Sonuc Bekleniyor
Stella---27 Haziran--29 Mayıs------11 Ağustos----IDV 29 Agustos--> Sonuc bekleniyor
fiddishback-16 Mayis--27 Nisan--16 Temmuz ----IDV 3 Eylül---> Sonuc bekleniyor
mstmyr --10 Haziran-- 18 Mayıs -- 23 Temmuz --IDV 4 Eylul---> Sonuc Bekleniyor
Eemre_--20 Haziran--18 Mayis----28 Temmuz--- IDV 4 Eylül--> Sonuc Bekleniyor
galacos---1 Eylül---3 Ağustos-----13 Ağustos------IDV 5 Eylül-->Sonuç bekliyor
Istanbullondra---20 Mayis----> IDV uzerinden randevu (4 Eylül) --->Randevu bekleniyor
outtree--22 Nisan 2022--10 Temmuz--13 Ağustos (Opt out)--> OLUMLU (ILR) 26 Aug
eccuk-----8 Mayis---16 Nisan--15 Ağustos-19 Ağustos (Opt out)--> OLUMLU (3 yıllık)
Ozge_e 8 Haziran------12Mayıs----21 Temmuz---Opt Out--> OLUMLU (1 yıllık)
ihatevisa-16 Agustos-- 10 Temmuz------ 8 Eylul Randevu Bekleniyor
Last edited by denizse on Sun Sep 06, 2020 3:32 pm, edited 1 time in total.
denizse

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü