Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby ncl06 » Mon Jul 15, 2019 11:02 am

Merhaba, Biometrik'i ne zaman vermistiniz acaba? Tesekkurler.
ncl06

New postby ncl06 » Mon Jul 15, 2019 11:04 am

Benim 12 Nisan biometrik ama hala haber yok.
ncl06

New postby gndlf » Mon Jul 29, 2019 10:24 pm

Merhaba arkadaşlar

Bildiğiniz gibi, 2.uzatmadan sonra oturum için başvuru yapılabiliyor. Sorum şu: sınırsız oturum başvurusunda da aynen uzatma başvurusunda olduğu gibi; faturalar, iş belgeleri vs ile mi başvuru yapacağız ?

Ayrıca, uzatma başvurusunda belgeleri posta ile ya da online yükleyip yollayabiliyoruz. Fakat okudugum kadarıyla, oturum başvurusunda, sadece online olarak yükleniyor. Bunun doğruluğu varmıdır?

Teşekkürler.
gndlf

New postby davids1923 » Tue Jul 30, 2019 2:50 pm

reticulas wrote:Merhaba,

20 aralik 2018`de ankara anlasmasi isci vizesi uzatma basvurmuzu esimle beraber Birmingham`dan yapmistik. 7 mayis`ta uzatma basvurumuz olumlu sonuclandigini belirten home office mektubunu aldik, ardindan 11 mayis`ta brp`lerimiz adresimize teslim edildi.

Uzun suredir forumu takip edip, vize durumumu paylasmamak olmazdi. Bekleyen arkadaslara sabirlar dilerim. Yeni sistemden basvuru yapmamiza ve ayni gun biometric basvurumuzu tamamlamamiza ragmen sure olarak hicbir iyilesme olmadi. Bir onceki basvurumuzla tamamen ayni surede netice aldik.
Not: bildiginiz uzere yeni sistemde pasaport ve brp`ler basvuru sahibinde kaliyor. Biz de 20 aralik basvurumuzdan sonra, 31 ocak 2019`a gecerli brp`lerimizle beraber 27 aralik tarihinde italya`ya seyahat ettik ve 3 ocak`da donduk. Hicbir sorunla karsilasmadik. Cok sorulan ve forumlarda gordugum bir soru. Bilginize,
Iyi Pazarlar.

Merhaba,

Ankara isci vizesiyle ilgili birsey soracaktım. 2.5 senedir dependent vizesiyle resmi olarak çalisiyorum. Simdi isci vizesine basvursam kac sene sonra ILR basvurusu yapabilirim. Size gelen evraklarda tarih belirtiliyor mu.

Tesekkurler.
davids1923

New postby tasluk » Thu Aug 01, 2019 10:12 am

Merhabalar,

Bazi arkadaslarin basvuru sonrasinda ulkeden cikis yapabildiklerine dair sorulari gordugum icin belirtmek istedim. Vizem 30 Temmuz"da bitti. 12-29 Temmuz arasi tatildeydim ve vizenin bitmesine son 1 gun kala giris yaptim. Tabiki daha oncesinde uzatma basvurusu yapmistim yeni sistemden. Sonuc olarak bir sorun olmadan giris yapabildim.
tasluk

New postby Freedomml » Sun Aug 18, 2019 2:45 pm

Merhabalar,

Ankara anlasmasi ilk 1 yillik vizemi subat 2019’da aldim, ancak ulkeye pek isinamadim ve sirketi kurup police registration i yaptiktan sonra tr ye dondum subat sonunda..national insurance number i almadim yani :) uzatma islemi icin basvursam mi diye aklimda sorular var , londraya gidip NIN randevu alip numarami aldiktan sonra uzatma islemi icin ocak ayinda uzatim islemine basvurup bir mucbir sebep vs bildirsem bir yil daha uzatma alma sansim olur mu acabaa ???

Cok tesekkurlerr simdidenn...

Zafer
Freedomml

New postby zeugma » Mon Aug 19, 2019 9:26 am

Freedomml wrote:Merhabalar,

Ankara anlasmasi ilk 1 yillik vizemi subat 2019’da aldim, ancak ulkeye pek isinamadim ve sirketi kurup police registration i yaptiktan sonra tr ye dondum subat sonunda..national insurance number i almadim yani :) uzatma islemi icin basvursam mi diye aklimda sorular var , londraya gidip NIN randevu alip numarami aldiktan sonra uzatma islemi icin ocak ayinda uzatim islemine basvurup bir mucbir sebep vs bildirsem bir yil daha uzatma alma sansim olur mu acabaa ???

Cok tesekkurlerr simdidenn...

Zafer

Uzatma basvurusu sirasinda gelirlerinizi gostermeniz gerekiyor. Hikayenizde deginmemissiniz ama herhangi bir gelir elde etmeden ve uzun sure ulke disinda bulunarak bence (tamamen kisisel fikrim) pek sans yok gibi. Tabi anlatmadiginiz baska durumlar vardir yinede basvurup beklemek sizin tercihiniz. Diger bir soru isinamadiysaniz uzatma almak istemenizin sebebi nedir?
zeugma

New postby Freedomml » Mon Aug 19, 2019 11:21 am

merhaba tekrar:)

Uzatmayi isteme sebebim acikcasi burdaki isimle ilgili kaygilarim ve kiz arkadasimin devrededecegi bir sirketi olmasi :((
Ben isinamadim ama o cok iatiyor londrayi...
Ben se bu kadar ugrasmisken heaaplarda hareket yapip en azindan uzatma icin sanaimizi denesek mi dedim belki 1 yil daha verirler ve o sure zarfinda bazi olaylar netlesir diye...

Saglik problemlerim varsi aslinda tr yw gedigimde onu bahane gosterebilir miyim doye dusunmedim degil ama kurul raporu gerekli diye duydum avukatindan..

Acikcasi boyle :))))

Selamlarrr
Freedomml

New postby zeugma » Mon Aug 19, 2019 4:16 pm

Gecmis olsun oncellikle.
Evet 30 gunden uzun bir sure araliksiz UK disinda bulundugunuzda gecerli bir gerekce rapor vs. sunmaniz lazim.
Hayirlisi artik zor bir durum.
zeugma

New postby Freedomml » Tue Aug 20, 2019 6:59 am

çok teşekkür ederim ilginiz için..
acaba uzatmaya başvururken ft kesmemiş olmam vs yeterli gerekçeyi sunduktan sonra çok önemli olur mu ? Ailesel problemlerim olduğu vs ile ilgili de bişeyler yazarım :=)
Bir de ben ilk 1 yıllık ank anlaşması viz başvuru sürecim devam ederken sonuçlanmadan UK 'i terkettim geçici passportla :))))) ama arkadaşlar sağolsun kimlik kartımı ve bir yıllık vizemi verdiler yine de . çok enteresan olduu..

Baya mimliyim... amaa yine de vize uzatımına başvurur görürüm ; burdan da yazarımmm bir terübe olarak..

Selamlar...
Freedomml

New postby Yasinlife » Thu Aug 29, 2019 6:15 am

Herkese selam. Ben 3 yillik uzatma icin biometrik basvuruyu 22 Mayista yaotim henuz donus yok. Bu tarihkerde croydan dan yapip cevap gelen var mi?

Tesekkurler
Yasinlife

New postby annetteroad » Thu Sep 05, 2019 8:35 am

ECAA Turkish Worker Visa'da 3 yilimiz doldugu icin 1 yil uzatmaya basvurduk. Parmak izi teslim tarihi 21 Agustos, onay yazi tarihi 29 Agustos. Business tripler sebebiyle hizlandirma talebiyle basvurmustuk, simdi yenilenen BRP kartlarimizi bekliyoruz.
annetteroad

New postby zeo » Thu Sep 05, 2019 12:51 pm

Selam @annetteroad, ben de birkac aya ayni sekilde Worker Visa'nin 2. intenti icin basvurucam. Belirttiginiz gibi benim de cok fazla is seyahatim var. Acaba hizlandirma talebini ne sekilde ve hangi icerikle yaptiniz? Ben cover letter'a yazmayi dusunuyordum ve siz de orneginizi paylasabilirseniz cok memnun olurum.
Cok tesekkurler,

annetteroad wrote:ECAA Turkish Worker Visa'da 3 yilimiz doldugu icin 1 yil uzatmaya basvurduk. Parmak izi teslim tarihi 21 Agustos, onay yazi tarihi 29 Agustos. Business tripler sebebiyle hizlandirma talebiyle basvurmustuk, simdi yenilenen BRP kartlarimizi bekliyoruz.
zeo

New postby annetteroad » Fri Sep 06, 2019 10:03 am

gitmem gereken toplantilarim oldugunu gosteren davetiyeler ve sirketimden yazi ekledim basvuruma. cover letter da mantiki olacaktir mutlaka
annetteroad

New postby Yorgun41 » Sun Sep 08, 2019 2:34 am

Yasinlife wrote:Herkese selam. Ben 3 yillik uzatma icin biometrik basvuruyu 22 Mayista yaotim henuz donus yok. Bu tarihkerde croydan dan yapip cevap gelen var mi?

Tesekkurler

Merhabalar,

Ben de biometrik basvurumu 14mayıs tarihinde Croydondan yapmıştım. Ancak henuz bir ses yok.
Yorgun41

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü