Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby malabadi79 » Mon Jan 25, 2021 12:01 am

Uzatma basvurumu Eylul ayi sonunda tamamlamistim, bu ay adresim degisti, acaba nasil guncelleyebilirim? Forumda aradim ancak bulamadim, yardimci olabileceklere pesinen tesekkurler...
malabadi79

New postby knpc » Mon Jan 25, 2021 10:09 am

malabadi79 wrote:Uzatma basvurumu Eylul ayi sonunda tamamlamistim, bu ay adresim degisti, acaba nasil guncelleyebilirim? Forumda aradim ancak bulamadim, yardimci olabileceklere pesinen tesekkurler...

Forumda paylasilmisti bu: https://alaturkalondra.com/forum/viewto ... res#p31478
knpc

New postby knpc » Mon Jan 25, 2021 10:11 am

gndlf wrote:Arkadaşlar, eski başvurunun referans numarası olarak 123456 gibi rakamlardan olusan numarayı mı; yoksa UKVI_ABC123 seklinde olanı mı yazdınız?
UKVI numarası sadece ilk başvuruda verildi yanılmıyorsam, ama 123456'lı olan ilk uzatma başvurusunda case id olarak veriliyor.
(2.uzatmasını yapacak arkadaşlara soruyorum)
Teşekkürler

Bu numara nerede lazim?

Online uzatma basvuru formunda lazimsa ornek olarak nerede bulunacagi yaziyordu diye hatirliyorum o soruda. Sanirim onceki gelen mektuptaki case id idi.
knpc

New postby ihatevisa » Tue Jan 26, 2021 2:53 pm

Selamlar,

An itibariyle HO iletisim kurdum hem aradim hemde email gonderdim Where is my f...g visa dedim. Sir we will contact you as soon as possible insAllah dediler. Bakalim dahane kadar uzun surecek.

Gorusmeye girip vize alanlardan ses tamamen kesildi.
ihatevisa

New postby bilinmeyenedogru » Tue Jan 26, 2021 3:46 pm

@ihatevisa her yazisinda vizen cikti saniyorum.

Umarim bir an once donus yaparlarda bizde rahata ulasiriz.

ihatevisa wrote:Selamlar,

An itibariyle HO iletisim kurdum hem aradim hemde email gonderdim Where is my f...g visa dedim. Sir we will contact you as soon as possible insAllah dediler. Bakalim dahane kadar uzun surecek.

bilinmeyenedogru

New postby çömezabla » Tue Jan 26, 2021 4:34 pm

ihatevisa wrote:Selamlar,

‘Hah geldi vize’ demiştim oysa.

Adamlar mı çok rahaaat, biz mi paniğiz anlamadım. Git diyen yok ne acele ediyosunuz mu diyorlar napıyorlar anlamadım ki. Bu arada online başvurudan sonra 5 ay 10 gün geçti. 4 ay daha beklersek doğurucaz.
çömezabla

New postby Marmara9 » Tue Jan 26, 2021 5:31 pm

Mail atmak maalesef bir sonuç vermiyor. Jenerik cevaplar veriyorlar, hiçbir işe yaramıyor.
Anlamıyorum nedir bu kadar uzun süren. Başvuru dosyası fazla ise koyarsın ona göre adam, eritirsin başvuruları. Ama ağırdan almak varken, tabi olmuyor bu. Tipik İngiliz kültürü.
Marmara9

New postby ihatevisa » Tue Jan 26, 2021 7:01 pm

Keske ciksa diyecegim ama benden once daha var @zumur rekora kosuyor 300 gune girecek :) o almadan ben alamam :) belki bize acirlar da para odeyin ILR alin derler :) bugun arkadasla konustuk sakayla karisik diyoruz ki gorusmeye girenlere cevap gelmedi 1-2 kisi haricinde cevap gelmeyenlere ucuslar kapali size o yuzden red mektuplarinizi gondermedik simdi tr ucuslari acildi iste vize redleriniz filan diyip catir catir bize cevap mi verecekler . Nasil olsa posta servisi de hic islemiyor uk da adamlar red mektubunuzu gonderdik 2 ay once administrator review hakkinizda yandi filan diyebilirler :) Gunun sonunda HO bizi deli etti . Ne halt edicez neyi bekliyorlar bilmiyoruz
ihatevisa

New postby Felipe » Tue Jan 26, 2021 8:09 pm

Arkadaşlar selamlar. Öncelikle herkese güzel haberler diliyorum. Ben bir konuda yardım rica ediyorum sizlerden. Biz eşimle birlikte 17 Ağustos tarihinde uzatma başvurusu yaptık ve bugün itibariyle sonuç geldi. 1 yıllık uzatma vermişler ve 1 yıl vermelerinin sebebi olarak da gelirlerimizin giderlerimizi karşılamadığını söylemişler. Ancak bu tamamen keyfi ve haksız bir karar olmuş zira gelirlerimiz giderlerimizin çok çok üzerinde. Benim buradan çıkardığım sonuç inceleyen memur ya hiç bakmamış gönderdiğimiz dokümanlara ya da kafasına göre karar vermiş.

Bu duruma itiraz etmenin ve hatta itiraza olumlu sonuç almanın bir yolu var mıdır sizce? Gelen maili tekrar kanıtlarla birlikte yanıtlamayı düşünüyorum ama farklı bir yol mu izlemeyeliyim sizce?

Şimdiden herkese teşekkürler.
Felipe

New postby knpc » Tue Jan 26, 2021 8:15 pm

@Felipe yerinizde olsam ugrasmam, uzatmanizi almissiniz keyfinize bakin.

ILR'a giden yolda 1+1+3 yada 1+3+3 farki yok gibi birsey. Iki defa uzatmaya basvuruyor herkes ILR icin.

Eger zaten siz sorun gormuyorsaniz seneye 3 yil alirsiniz sonra ILR.
knpc

New postby derin » Tue Jan 26, 2021 10:21 pm

Herkese merhaba. Çok yakında uzatma başvurumuz var bizimde. Alanım market research üzerine. Umarım hepimiz 3 yıllık onayları alırız.

Oturum bitiş: 1 Ocak
Başvuru: 24 Aralık
Parmak izi: 15 Şubat
derin

New postby derin » Tue Jan 26, 2021 10:23 pm

Uzatmayla ilgili bir whatsapp grubunda yeni gelen bir uzatma reddinden bahsettiler. Business hesabının açılmadığı tarihteki faturalarında business hesap bilgileri varmış, sektörü de tekstilmiş. Tek sebep bu da değilmiş ama bilinen bu. Doğruluğundan emin değilim ama sizinde böyle duyduğunuz şeyler var mı?
derin

New postby derin » Tue Jan 26, 2021 10:24 pm

Yani zaten stresli bir dönemdeyken hepimiz böyle şeyler duymak iyice geriyor.
derin

New postby Felipe » Wed Jan 27, 2021 12:26 am

@knpc çok teşekkürler yorumların için. Aslında haklısın bunu da göz önünde bulundurduk ama inanın insanın keyfini kaçırıyor bu durum. Her işlemi düzgün olsun diye bankadan yaptık. Nakit işlem yapmamaya çok özen gösterdik. Gelirlerimiz giderlerimizin çok üzerinde. Ama buna rağmen böyle bir karar vermeleri çok üzdü bizi.

Bu kararın nedenini açıklamaları için maile geri dönüş yaptık. Kibar bir dille neden böyle bir karar verdiklerini sorduk. Çünkü gerçekten temelsiz ve çok keyfi bir karar olmuş. Biz de eğer bu kadar düzgün olmasına rağmen saçma bir gerekçeyle 1 yıl uzatma verdilerse bu sürenin sonunda red de verebilirler başka bir saçma sebeple diye düşünmeye başladık.
Felipe

New postby oogway » Wed Jan 27, 2021 2:16 am

Felipe wrote:@knpc çok teşekkürler yorumların için. Aslında haklısın bunu da göz önünde bulundurduk ama inanın insanın keyfini kaçırıyor bu durum. Her işlemi düzgün olsun diye bankadan yaptık. Nakit işlem yapmamaya çok özen gösterdik. Gelirlerimiz giderlerimizin çok üzerinde. Ama buna rağmen böyle bir karar vermeleri çok üzdü bizi.

Bu kararın nedenini açıklamaları için maile geri dönüş yaptık. Kibar bir dille neden böyle bir karar verdiklerini sorduk. Çünkü gerçekten temelsiz ve çok keyfi bir karar olmuş. Biz de eğer bu kadar düzgün olmasına rağmen saçma bir gerekçeyle 1 yıl uzatma verdilerse bu sürenin sonunda red de verebilirler başka bir saçma sebeple diye düşünmeye başladık.

Oncelikle hayirli olsun, 1 yil da olsa uzatma almis olmaniz sizin icin iyi olacaktir, moralinizi bozmayin.

Eger herseyin duzgun ve kuralina uygun oldugundan bu kadar eminseniz, HO'nun istedigi bir belgeyi vermemis (veya istedikleri formatta vermemis) olma ihtimaliniz yuksek. Ornegin, sirket sahibi iseniz (private limited company kurmussaniz) hem business hem de personal bank statement'lari verdiniz mi? Yine sirket sahibiyseniz muhasebeciden almis oldugunuz business accounts (yilsonu raporlari) verdiniz mi?

Bu gibi seylerde eksik/yanlis olduysa ve diger basvuruda da ayni belgeleri verirseniz yine 1 yil alabilirsiniz. O yuzden belgeleri tekrar kontrol etmenizi oneririm.
oogway

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü