Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby hazalerdil » Thu Sep 03, 2020 3:36 pm

Bugün gelişme yok uzatım başvurularında sanırım, haber alan oldu mu? Üç gün tatil yaptılar işe dönüşleri hemen sendrom oldu :)
hazalerdil

New postby izmir3535 » Thu Sep 03, 2020 3:37 pm

ozge_e wrote:
izmir3535 wrote:
ozge_e wrote:herkese merhaba

8 haziran vize bitiş tarihi
12 Mayıs online uzatma başvurusu
26 Ağustos randevuya gittik
Sonuç : 1 eylül 1 yıllık uzatma
Bekleyen herkesin de en kısa zamanda güzel haberler almasını dileriz.

onay mailini aldıktan sonra BRP için 7 iş günü içerisinde diyor , BRP yi alan arkadaşlar ne kadar sürede aldı acaba ?

Teşekkürler

Merhaba. Eger ozel degilse 3 yil yerine neden 1 yil verdiklerini ogrenebilir miyim? Vize bitis tarihlerimiz ayni sayilir.

Merhaba

NI numarası yoktu neden olarak da bu gösterilmiş , umarın en kısa sürede herkes olumlu sonuclar alır.

Anladim. Peki ciro ne durumdaydi? Maas yardimi falan aldiniz mi acaba?
izmir3535

New postby axee » Thu Sep 03, 2020 6:01 pm

Daha once soruldu lakin merak icerisindeyim. IDV App ile basvurup sonuc alan, alani taniyan, duyan var mi? "emin degilim ama aldi diye duydum" da olur bu saatten sonra.. :)
axee

New postby nomad » Thu Sep 03, 2020 8:01 pm

Arkadaşlar bir reddit kullanıcısı bunu demiş. Acaba 3 günde sonuç alanların hepsi ücretli randevu mu almıştı?

"A 24-48 hour decision time is only typical for premium appointments, which are currently unavailable. That is definitely NOT a typical processing time for a regular appointment"
nomad

New postby nudge » Thu Sep 03, 2020 8:02 pm

Taze update geldi günde 4 binden 5 bine çıkmışşşşş. Dependant meselesi anlaşıldı şimdi ama benim bildiğim bir iki istisna vardı.

We are successfully ramping up volumes and are now fully up speed and able to process more than 5,000 applications a day. It’s taken us a little longer to prepare the IDV app for Group applicants which meant that some cases were delayed, but this has now been resolved.

We are still on track to send out invites:

By 7 September 2020 for IDV customers who have registered with UKVI and UKVCAS up to 31 July 2020.

By 14 September 2020 for IDV customers who registered with UKVI and UKVCAS in August 2020.
nudge

New postby nomad » Thu Sep 03, 2020 8:19 pm

Umarım o istisnaları yanlışlıkla yapmamışlardır. Onların sonuçları gecikirse bilin ki bundandır. Herşey güzelde IDV app ile başvurup sonuç alan kimse yok ortalıkta. 15 gun falan geçti neredeyse ilk başvuran üzerinden. Beklemeye devam :((

nudge wrote:Taze update geldi günde 4 binden 5 bine çıkmışşşşş. Dependant meselesi anlaşıldı şimdi ama benim bildiğim bir iki istisna vardı.

We are successfully ramping up volumes and are now fully up speed and able to process more than 5,000 applications a day. It’s taken us a little longer to prepare the IDV app for Group applicants which meant that some cases were delayed, but this has now been resolved.

By 7 September 2020 for IDV customers who have registered with UKVI and UKVCAS up to 31 July 2020.

By 14 September 2020 for IDV customers who registered with UKVI and UKVCAS in August 2020.
nomad

New postby nudge » Thu Sep 03, 2020 8:53 pm

nomad wrote:Umarım o istisnaları yanlışlıkla yapmamışlardır. Onların sonuçları gecikirse bilin ki bundandır. Herşey güzelde IDV app ile başvurup sonuç alan kimse yok ortalıkta. 15 gun falan geçti neredeyse ilk başvuran üzerinden. Beklemeye devam :((

nudge wrote:Taze update geldi günde 4 binden 5 bine çıkmışşşşş. Dependant meselesi anlaşıldı şimdi ama benim bildiğim bir iki istisna vardı.

Aynen öyle. Daha sonra da başka bir bahane ortaya sürmezler umarım.
nudge

New postby scan » Thu Sep 03, 2020 9:47 pm

ozge_e wrote:
izmir3535 wrote:

onay mailini aldıktan sonra BRP için 7 iş günü içerisinde diyor , BRP yi alan arkadaşlar ne kadar sürede aldı acaba ?

Teşekkürler

Merhaba. Eger ozel degilse 3 yil yerine neden 1 yil verdiklerini ogrenebilir miyim? Vize bitis tarihlerimiz ayni sayilir.

Merhaba

NI numarası yoktu neden olarak da bu gösterilmiş , umarın en kısa sürede herkes olumlu sonuclar alır.

Merhaba. Eger ozel olmazsa ciro durumunuzdan bahsedebilir misiniz? Ayrica NI number icin herhangi bir basvuru yapip reddedilmisliginiz var mi? Veya basvurup bekleme asamasinda misiniz? Benzer durum bende de var da. Karsilastirma yapmak istedim.
scan

New postby outree » Fri Sep 04, 2020 9:15 am

Burada bahsedilen sey UKVI tarafindan verilen Priority ya da Super Priority hizmetleridir. UKVCAS'taki ucretli randevularin, karar suresinde bir etkisi yoktur.

Priority ve Super Priority hizmetleri pandemi surecinde durduruldu. Sonrasinda randevular acildiginda, karar sureleri oldukca hizlandi. Ozellikle bazi Tier kategorilerinde hemen ertesi gun, veya ondan sonraki bir iki gun icersinde ILR basvurulari sonuclananlar oldu. Dependentlar dahil. Normalde bu kategorilerde normal sure 8 haftaydi. Ancak insanlar priorty veya super priority icin UKVI'ye odeme yapmamalarina ragmen, biyometrik randevularina gittikten sonra hizlica sonuclarini aldilar.

Bu arada, UKVCAS'a sorusturma aciliyor. Sorusturmaya yasadiginiz magduriyet ve sorunlarla ilgili kanitlari gondermek icin GOV.UK linki: https://www.gov.uk/government/news/call ... d-services

nomad wrote:Arkadaşlar bir reddit kullanıcısı bunu demiş. Acaba 3 günde sonuç alanların hepsi ücretli randevu mu almıştı?

"A 24-48 hour decision time is only typical for premium appointments, which are currently unavailable. That is definitely NOT a typical processing time for a regular appointment"
outree

New postby ozge_e » Fri Sep 04, 2020 10:49 am

Robin wrote:

Teşekkürler

Merhaba, bizim de sonucumuz 27 Agustos da belli oldu. Benim kartim bugun TNT firmasi ile geldi ancak esimin (dependent) karti henuz gelmedi, bekliyoruz bakalim.

Merhaba , aynısı bize de oldu , eşimin geldi biraz önce , ben dependat kart gelmedi
sizin geldi mi bugun fikir olması açısından merak ettim teşekürler
ozge_e

New postby Robin » Fri Sep 04, 2020 1:30 pm

ozge_e wrote:
Robin wrote:

Teşekkürler

Merhaba, bizim de sonucumuz 27 Agustos da belli oldu. Benim kartim bugun TNT firmasi ile geldi ancak esimin (dependent) karti henuz gelmedi, bekliyoruz bakalim.

Merhaba , aynısı bize de oldu , eşimin geldi biraz önce , ben dependat kart gelmedi

Selam, malesef gelmedi bugun de. TNT yi aradik, tracking numarasi olmamasina ragmen durumu anlatinca adres ile sorgulama yaptilar. Bu adrese gelecek baska posta yok diyorlar, malesef dependent icin kargoya verilmemis gorunuyor BRP karti.
Site uzerinden 10 is gunu gecmeden missing BRP de report edemiyoruz. Bekliyoruz yine 10 is gunu gecmesini, gercekten tam cildirmalik.
Robin

New postby jimmy » Fri Sep 04, 2020 3:04 pm

Az önce geldi bizim de idv invite maili tamamladık başvurumuzu...

Başvuru 11 Mayıs
Vize Bitiş 2 Haziran
jimmy

New postby ozge_e » Fri Sep 04, 2020 3:22 pm

ozge_e wrote:
Robin wrote:

Teşekkürler

gerçekten inanılır gibi değil aynı dosya ile yürütülen bir iş nasıl ayrı ayrı oluyor , nasıl takip no bile verilmiyor enteresan , sabır denemesi cidden.TNT ye 0800 100600 bu numaradan mı ulaştınız ? teşekkürler
ozge_e

New postby mstmyr » Fri Sep 04, 2020 3:48 pm

Merhaba herkese,

Az önce idv invite maili geldi, başvuruyu tamamlamış olduk. Çok yıpratıcı bir süreç. Şimdi de sonucu bekleyeceğiz, bakalım o ne kadar sürecek : /

Bekleyen herkese sabırlar dilerim.
mstmyr

New postby nomad » Fri Sep 04, 2020 4:20 pm

Henuz IDV app ile bir sonuc alinmamasi sistemin arka tarafinda gelistirmeyi tam bitirmemis olduklarini gosteriyor. Yaklasim tarzlarindan anladigimiz sorunun oldugunu degil cozuldugunu haber veriyorlar. Demeseler bile ilk IDV li sonucla cozuldugunu anlayacagiz :)

Ben bu asamada bizim dosyalari neticelendirdiklerini, ve IDV app tan biometric bilgisini aldiktan sonra hizli bir sekilde cevap doneceklerini dusunuyorum. Bu pozitif dusunmemiz icin mantikli bir sebep.
Hepimize sabirlar diliyorum.
nomad

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü