Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby torki » Mon Jan 10, 2022 2:37 pm

Herkese merhabalar,

Yaklasik 2 ay kadar once ikinci 3 yillik uzatmam olumlu sonuclandi ve BRP kargo ile elime ulasti. Ancak Visa approval maili bana gelmedi, email olarak ta hicbir mail gelmedi.

Simdi polise yapilan adres degisikliklerinde ve diger islemlerde bu vizemizin onaylandigini soyleyen mektubu istiyorlar ve bende yok.

"Vize basvurunuz basarili sonuclandi." anlamindaki bu maile ya da emaile bir daha ulasmamizin bir yolunu bilen varsa yardimlarinizi rica ederim.

Herkese iyi gunler.
torki

New postby umb » Sun Jan 16, 2022 5:59 pm

torki wrote:Herkese merhabalar,

Yaklasik 2 ay kadar once ikinci 3 yillik uzatmam olumlu sonuclandi ve BRP kargo ile elime ulasti. Ancak Visa approval maili bana gelmedi, email olarak ta hicbir mail gelmedi.

Simdi polise yapilan adres degisikliklerinde ve diger islemlerde bu vizemizin onaylandigini soyleyen mektubu istiyorlar ve bende yok.

"Vize basvurunuz basarili sonuclandi." anlamindaki bu maile ya da emaile bir daha ulasmamizin bir yolunu bilen varsa yardimlarinizi rica ederim.

Herkese iyi gunler.

Asagidaki linki takip ederek vize basvurunuzun decision letterini HO'dan talep edebilirsiniz.

https://www.gov.uk/government/publicati ... mmigration
umb

New postby dimple » Tue Jan 18, 2022 12:04 pm

https://twitter.com/FeryalClark/status/ ... 1463687172

Enfield MP'si süreleri gündeme getirmiş.

Lütfen RT/FAV/Yorum ile destek olalım sesimizi duyuramıyoruz
dimple

New postby elfs » Wed Jan 19, 2022 1:26 am

Merhaba arkadaslar
15 aydır vize bekliyorum bende, tüm ayrıntıları ile bir mail hazırladım kendi dosyam ile ilgili ve verilen feryal.clark.mp@parliament.uk adresine mail atacagım. Bekleyen arkadaslar aynı sekilde maillerini iletebilirse , bizlere destek olmak için konuyu dile getiren Feryal Hanımı yanlız bırakmamıs oluruz. Tesekkurler
elfs

New postby Olifera » Sun Jan 23, 2022 5:45 pm

Merhabalar,
Gecen sene lockdown olduğu için hersey farklı idi. Ben uzatma basvuruma danısman kullanmadım. Ama coğu seyi de yarım yamalak hatırlıyorum. Birkac konu var emin olamadığım
1. 3 mart 2022 vize bitiş tarihim en gec ne zaman online basvurumu yapmalıyım? 1 ay öncesi cok mu erken?
2. parmak izi randevusunu nereden alıyordum hatırlamıyorum ?
3. Acil bir durum için türkiyeye gitmem gerekirse ocak sonu yapacagım seyahat sorun olur mu vizemin bitmesine yakın olduğu için?
4. Evraklar yinw Ukvcas a mı yükleniyor?
Konularında bana yardımcı olabilirseniz cok sevinirim. Cok tesekkürler.
Herkese güzel haberler diliyorum
Olifera

New postby fitnessthetic » Mon Jan 24, 2022 1:56 pm

Olifera wrote:Merhabalar,
Gecen sene lockdown olduğu için hersey farklı idi. Ben uzatma basvuruma danısman kullanmadım. Ama coğu seyi de yarım yamalak hatırlıyorum. Birkac konu var emin olamadığım
1. 3 mart 2022 vize bitiş tarihim en gec ne zaman online basvurumu yapmalıyım? 1 ay öncesi cok mu erken?
2. parmak izi randevusunu nereden alıyordum hatırlamıyorum ?
3. Acil bir durum için türkiyeye gitmem gerekirse ocak sonu yapacagım seyahat sorun olur mu vizemin bitmesine yakın olduğu için?
4. Evraklar yinw Ukvcas a mı yükleniyor?
Konularında bana yardımcı olabilirseniz cok sevinirim. Cok tesekkürler.
Herkese güzel haberler diliyorum

Merhabalar Olifera
1- en erken 28 gün öncesinden başvurabiliyorsunuz erkenden yapmanızın aslında çok gereği yok eğer yazın trye acilen gelmeyi planlayıp vizem erkenden gelsin demiyorsanız. 1 gün öncesine kadar başvurabiliyorsunuz hiç bir sorun olmuyor. Ben öyle yaptım
2- Sopra Steria websitesine zaten sizi email ile yönlendiriyor oradan randevu alıyorsunuz. Randevu sistemi 3 hafta ileri yönelik olarak size geçerli randevuları gösterir. Online dökümanı gönderdiğinizde 45 iş günü içinde istediğiniz zaman randevu alabilirsiniz. 45 iş gününü geçirmemeniz lazım tarih olarak. İptal edip tekrar başka randevu alabilirsiniz acil işiniz çıktıysa veya evrak yetişmediyse. Ben öyle yapmıştım. Gece saatinde randevulara bakarsanız FREE kısmı genelde yok veya çok az var hep ücretli randevu var. Fakat yine gece alacağım ben diyorsanız randevu pointlere yeteri kadar site üzerinden gir-çık yaparsanız (ben bi 30-50-belkide 70 defa denemişimdir sonrasında FREE Yazısı çıktı her sayfaya bakın) rahatlıkla alabilirsiniz. Fakat uğraşmayayım diyosanız sabah 8-9 gibi girip bütün FREE randevuları görebiliyorsunuz 3 hafta sonraki. Yani online başvuruyu yaptıktan sonra parmak izi randevusunu bekletebilirsiniz. Aynı şekilde evrak yükleme işlemini de 48 saat öncesine kadar yazar ama ben son dk ya kadar yükleme yaptım ve kesinlikle 48 saat öncesinden submit etmedim. Son anda değiştirebileceğiniz şeyler olabiliyor. Hiç sorun etmiyorlar oradaki memura belirtiyorsunuz siz oraya gidince submit yapıyor.
3- Benim vizem aralıkta bitti ben kasımın başından sonuna kadar vize tarihime 2 hafta kalana kadar TR de kaldım. Girişte bir sorun yaşamadım. Açıklamasını home office e yaparsınız işte business için gittim vb.
4- Evet evraklar yine aynı emailinizin yönlendirdiği siteden Sopra Steria'dan yükleniyor. O da UKVCAS a bağlı zaten.
fitnessthetic

New postby Olifera » Mon Jan 24, 2022 8:12 pm

Cevap için tesekkürler, yine sorularım ile geleceğim bu sene nedense kendini kayıp ve umutsuz hissediyorum. Hayırlısı bakalım
Olifera

New postby fitnessthetic » Tue Jan 25, 2022 6:38 am

elfs wrote:Merhaba arkadaslar
15 aydır vize bekliyorum bende, tüm ayrıntıları ile bir mail hazırladım kendi dosyam ile ilgili ve verilen feryal.clark.mp@parliament.uk adresine mail atacagım. Bekleyen arkadaslar aynı sekilde maillerini iletebilirse , bizlere destek olmak için konuyu dile getiren Feryal Hanımı yanlız bırakmamıs oluruz. Tesekkurler

Rica ederim. Hiç öyle hissetmenize gerek yok, umarım vizenizi bir an önce alırsınız :)
fitnessthetic

New postby efaki » Sat Jan 29, 2022 9:02 pm

Arkadaslar selam,
Yaklasik 7 aylik bekleyisten sonra bounce back loan ile ilgili ek belge istedi home office.
BBL basvurusu yaparken, gercek ciroyu gosteren tax return formunu da eklememe ragmen, basvuru formunda sirket cirosunu gercegin biraz ustunde gosterdim ve loan onaylandi.
Sorum ise, varsa, benzer sekilde ciroyu yuksek gosterip Home office e BBL ile ilgili belgeleri gonderen arkadaslar sorun yasadi mi?
efaki

New postby Olifera » Fri Feb 18, 2022 8:00 pm

Merhabalar, ev kirası ödemelerinin ankara antlasması extension basvurusunda nasıl bir etkisi var.

Tesekkürler,
Olifera

New postby isadasuk » Tue Feb 22, 2022 5:44 pm

Evet arkadaşlar,benim oturduğum şehirden arkadaşım ilk 3 yıllık başvurusuna 3 ay sonra olumlu olarak cevap aldı.

Haber vereyim dedim.
isadasuk

New postby oogway » Tue Feb 22, 2022 10:17 pm

@ihatevisa sende bir gelisme oldu mu? Ne zamandir sesin solugun cikmiyor.
oogway

New postby Turker35 » Mon Feb 28, 2022 12:58 pm

efaki wrote:Arkadaslar selam,
Yaklasik 7 aylik bekleyisten sonra bounce back loan ile ilgili ek belge istedi home office.
BBL basvurusu yaparken, gercek ciroyu gosteren tax return formunu da eklememe ragmen, basvuru formunda sirket cirosunu gercegin biraz ustunde gosterdim ve loan onaylandi.
Sorum ise, varsa, benzer sekilde ciroyu yuksek gosterip Home office e BBL ile ilgili belgeleri gonderen arkadaslar sorun yasadi mi?

Merhaba, bana da 10 ay sonunda geldi BBL ve güncel evraklar için istek, göndereli yaklaşık 2 hafta oldu, sizde bir gelişme var mı?
Turker35

New postby RevesNatav » Mon Mar 07, 2022 9:54 am

Merhaba Arkadaslar ben ocak 2021 yilinda basvurumu yapmistim 25 kasim 2021 tarihinde ek evrak istediler 6 aralikta ek evraklari da verdim fakat halen donus yok defalarca sikayet ettim hicbir gelisme olmadi yaklasik 14 aydir bekliyorum bu arada sebebini bilmedigim ve hicbirsekilde ogrenemedigim bir durumla karsi karsiyayim natwest bankasi hem kisisel hemde isletme hesabimi kapatti 3 haftayi gecti defalarca konusmama ragmen hicbir cevap alamiyorum 3 gun once mektup geldi mektuptada ayni sekilde hicbir bilgi vermiyorlar kendince sebeplerden oturu hesaplarimi kapatmislar icerideki birikimlerime el koymuslar nezaman cozulecek neden kapatildi ne yapmam gerek gibi sorularin hicbir cevabini alamiyorum boyle bir durumla karsi karsiya kalan kimse var mi? ben isin icinden cikamiyorum.
RevesNatav

New postby bilinmeyenedogru » Mon Mar 07, 2022 10:57 am

Herkese Selamlar,
20. ayin sonunda 3 yillik uzatma vizemi aldim.
Burada birlik olup destek olan herkese tesekkur ederim.

@ihatevisa umarim sende sonucunu almissindir :)
@RavesNatav ben 20 ay bekledim sonunda geldi. Umarim en kisa surede sonucunuz gelir sizinde.
bilinmeyenedogru

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü