Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby bilinmeyenedogru » Mon Oct 04, 2021 10:08 pm

ihatevisa wrote:
bilinmeyenedogru wrote:Herkese merhabalar,
bugun homeofficeden mail aldim. gecen yil aldigim bounce back loanla ilgili.bir suru ek belge ve banka hesaplarimi istiyorlar tekrardan zaten kasim ayinda ek belge istemislerdi simdi tekrar ek belge istiyorlar. bir an once dosyayi kapatmak istediklerinide yazmislar. sanirim sira yavas yavas geliyor bize :) @ihatevisa seninde yakinda bi isik yanacak diye dusunuyorum

@bilinmeyenedogru sen telegram grubuna dahilmisin ? Eğer değilsen bugün seninle ayni email alan bir kaç kişi daha var :) Biz hala karanlıktayız 16 ay içindeyiz :) acele etmesinler zaten :)

@ihatevisa valla bende anlamadim ama artik bir an once bitsin 2. evrak istemekte sacma oldu yani. bi uzatma icin 3 kere evrak gonderilmezki ::) bi grup var ama orda boyle birsey konusulmamıs eger link veya davet gibi birsey atabilirsen sevinirim. sacma sorular var cunku

The Coronavirus Bounce Back Loan application form used to obtain this loan

· The terms and conditions and approval documentation for this loan, this should include the repayment schedule and the interest rates attached to the loan

· All evidence submitted to the bank to show the business met the requirements to obtain this loan

· Evidence of any repayments that have been made for this loan if the business has started to make repayments on this loan.

· If the business was due to make repayments on the loan and has not done so, evidence as to why the business has not been able to meet its liabilities.
bilinmeyenedogru

New postby ihatevisa » Tue Oct 05, 2021 9:21 am

Oncelikle sorayim eger onay gelirse ozelden yazacagim sana
@sitememuru email adresimizi paylasabiliyormuyuz ?
ihatevisa

New postby ozlemceylank » Wed Oct 06, 2021 10:14 am

ozlemceylank wrote:Merhaba,
"complex issue" maili aldığı halde, yine de 6 ay içinde vizesi gelen oldu mu acaba aranızda?
Çok teşekkürler.

" Although we would normally decide your application within six months from the date it was submitted, unfortunately, this is not going to be possible in your case.

This is because your application raises exceptionally complex issues and we require further time to consider your case thoroughly and reach a decision."

Online başvuru 26 Mayıs
Parmak izi 23 Haziran
İşleminiz uzayabilir maili 6 Eylül
3 Yıllık Uzatma (2.3 yıllık) 5 Ekim
ozlemceylank

New postby gndlf » Wed Oct 06, 2021 10:44 am

ozlemceylank wrote:
"complex issue" maili aldığı halde, yine de 6 ay içinde vizesi gelen oldu mu acaba aranızda?
Çok teşekkürler.

" Although we would normally decide your application within six months from the date it was submitted, unfortunately, this is not going to be possible in your case.

This is because your application raises exceptionally complex issues and we require further time to consider your case thoroughly and reach a decision."

Online başvuru 26 Mayıs
Parmak izi 23 Haziran

İyi haber.
Size gelen emailde de "3 yıl sonra ilr başvurabilirsiniz" diyor mu? Yani, 3 yıl daha dolmadan başvuramayacaksınız izlenimi veren bir ibare var mı? (toplam 5 dolunca başvuruyoruz; ama sadece merak ettim herkese mi bu şekilde diyorlar diye)
Bu arada eş-çocuk-dependent varmıydı sizde?
Teşekkürler
gndlf

New postby isadasuk » Wed Oct 06, 2021 10:48 am

ozlemceylank wrote:
Çok teşekkürler.

Online başvuru 26 Mayıs
Parmak izi 23 Haziran

Tebrik ederim ve mutlu huzurlu günler dilerim.

Ben 27 Nisan’da yani sizden önce parmak izi verdim. Başvurum ise ILR başvurusu. Hala beklemekteyim. Normalde benim bildiğim kadarıyla ILR başvuruları diğer başvuru biriminden syrı bir birim tarafından değerlendirildiğinden 2-3 ay gibi sürede sonuçlanıyordu. Fakat şu anda 5 ay 9 gündür bekliyorum. İnşallah benimkide bir an önce sonuçlanır ve olumlu sonuçlanırda,bu çile biter.

Tekrar tebrik ederim.
isadasuk

New postby yuysal » Wed Oct 06, 2021 11:25 am

Merhabalar

Esimle 3 yillik vize uzatma basvurumuzu 27 eylulde online,
29 eylulde parmak izi vererek tamamladik.
1 ekimde olumlu sonucumuzu email olarak aldik ve 5 ekimde de BRP kartlarimizi aldik. Hayatimda aldigim en kolay en hizli vize basvuru deneyimiydi, herhangi bir ek odeme (express) de yapmamistik. Herkese iyi gunler dilerim
yuysal

New postby isadasuk » Wed Oct 06, 2021 12:31 pm

yuysal wrote:Merhabalar

1 ekimde olumlu sonucumuzu email olarak aldik ve 5 ekimde de BRP kartlarimizi aldik. Hayatimda aldigim en kolay en hizli vize basvuru deneyimiydi, herhangi bir ek odeme (express) de yapmamistik. Herkese iyi gunler dilerim

2015-2016 yılında AA başvurularına Liverpool’da ki Home Office birimi bakıyordu. Ben o zaman ilk AA başvurumu yapmıştım ve mesela Salı günü parmak izi vermiştim. Cuma günü ise oturum kartı avukata ulaşacak şekilde almıştım. O zamanlar için bunun gibi bir kaç olay yaşanmıştı. Çünkü Liverpool birimi baya hızlı bakıyor deniliyordu.

Ama böyle bir dönemde,böyle hızlı bir şekilde sonuç almak gerçekten inanılmaz. Sevilen kulmuşsunuz misali. Adınıza hayırlı olsun.
isadasuk

New postby obsidian » Wed Oct 06, 2021 12:55 pm

Tanker soforlugu mu yapiyorsunuz burada? :)

Hayirli olsun. Umarim hep boyle olur basvurulariniz.
obsidian

New postby arenadel87 » Wed Oct 06, 2021 2:14 pm

Eğer 1 sene sürdüyse kötü ama 2020 başvurusu mu - 2021 ise çok çok iyi bir zaman. Bizimki 1 Sene doldu sayılır artık. 1 hafta bile dolmadan sonuç gelmesi mükemmel bir durum. Adınıza sevindim.
arenadel87

New postby ozlemceylank » Wed Oct 06, 2021 3:29 pm

gndlf wrote:
ozlemceylank wrote:
Çok teşekkürler.

Online başvuru 26 Mayıs
Parmak izi 23 Haziran

İyi haber.
Size gelen emailde de "3 yıl sonra ilr başvurabilirsiniz" diyor mu? Yani, 3 yıl daha dolmadan başvuramayacaksınız izlenimi veren bir ibare var mı? (toplam 5 dolunca başvuruyoruz; ama sadece merak ettim herkese mi bu şekilde diyorlar diye)
Bu arada eş-çocuk-dependent varmıydı sizde?
Teşekkürler

ILR Başvurusunu ülkeye giriş tarihinden 5 yıl sonra yapabilirsiniz. Vizenin 3 yıl olmasının bir önemi yok. Eğer hemen başvuramayacaksanız da 3 yıllık vizeniz bitmeden başvurmanız yeterli.
ozlemceylank

New postby ihatevisa » Thu Oct 07, 2021 9:32 am

vergelsin wrote:
ihatevisa wrote:
bilinmeyenedogru wrote:Herkese merhabalar,
bugun homeofficeden mail aldim. gecen yil aldigim bounce back loanla ilgili.bir suru ek belge ve banka hesaplarimi istiyorlar tekrardan zaten kasim ayinda ek belge istemislerdi simdi tekrar ek belge istiyorlar. bir an once dosyayi kapatmak istediklerinide yazmislar. sanirim sira yavas yavas geliyor bize :) @ihatevisa seninde yakinda bi isik yanacak diye dusunuyorum

@bilinmeyenedogru sen telegram grubuna dahilmisin ? Eğer değilsen bugün seninle ayni email alan bir kaç kişi daha var :) Biz hala karanlıktayız 16 ay içindeyiz :) acele etmesinler zaten :)

@ihatevisa Red sonrası itiraz başvurumuzu avukat aracılığı ile yaptık.
Acaba sen de resmi bir başvuru mu yapsaydın?

@vergelsin benim durumda olan su anda 300 kisiye yakin arkadas var hepimiz bekliyoruz :D :D birde beklemeye alistim bu bekleme isi biterse hayatimda buyuk bir bosluk olusacak :D :D :D
ihatevisa

New postby zeugma » Fri Oct 08, 2021 8:40 am

Mesleginiz nedir acaba?

Yani tamamen rastlantisal olamaz heralde bu kadar ucube bir sistem bir ulkemizde olur diye dusunurduk hep. Kime, neye gore basvurular siralaniyor veya siralanmiyor anlamak mumkun degil. Tabi isin icinde insan faktorude var, belirtilen tarihlerde bilincli bilincsiz yanlisliklar olabilir ama bunu daha az olasi goruyorum.
zeugma

New postby yuysal » Sun Oct 10, 2021 10:39 am

turkish worker visa kategorisindeyim, business degil sanirim bu sebeple bu kadar hizli sonuclandi ama iki gun icerisinde cevap almak inanilir gibi degil haklisiniz vize basvurum ellerine ulasitigi (confirmation) emalini beklerken olumlu sonuclandigini 3-4 kez okuduktan sonra anladim ben de, 2. 3 yillik vize uzatmasiydi. diger vizelerim 2-4 ay icerisinde sonuclanmisti. Herkese sabir dilerim, basarilar

zeugma wrote:

Mesleginiz nedir acaba?

Yani tamamen rastlantisal olamaz heralde bu kadar ucube bir sistem bir ulkemizde olur diye dusunurduk hep. Kime, neye gore basvurular siralaniyor veya siralanmiyor anlamak mumkun degil. Tabi isin icinde insan faktorude var, belirtilen tarihlerde bilincli bilincsiz yanlisliklar olabilir ama bunu daha az olasi goruyorum.
yuysal

New postby ffax » Sun Oct 10, 2021 10:54 pm

Londonist wrote:
Melisa wrote:Arkadaşlar, brp gelmedi diye homeoffice ile iletişime geçince, bir takip numarası veriyorlar mı? Yoksa, git şu firmayla konuş şeklinde mi yönlendiriyorlar ? Bilgilendirirseniz memnun olurum.

Sizin case numaranız üzerinden ilerler. Benim de BRP gelmemişti, 1 ay bekledim Home office de yazdık gelmedi diye, sonra aklıma BRP leri dağıtan TNT firmasını aradım, onlar da komedi gibi evet burda postanız dedi, dedim getirin adresi tekrar söyledim öyle getirdiler. Hala TNT firmasımı dağıtıyor bilmiyorum ama, dağıtan firmaya sorun isterseniz BRP im geldi mi size diye.

TNT'yi aradığınızda sizin BRP'lerinizle ilgili bilgilere nasıl ulaştılar. HO herhangi bir takip num vermedi bize bildiğim kadarıyla, siz hangi bilgilerle kontrol ettirmiştiniz?
ffax

New postby Cgr » Mon Oct 11, 2021 10:01 am

Arkadaslar, 1 yildan kisa surede uzatmam geldi. Topu topu 361 gunde saolsunlar vizemi verdiler! :))

Online: 09/10/20
Parmak izi: 12/10/20
Interview: 20/04/21
Vize email: 08/10/21
Yeni BRP expire date:15/10/23

Danisman ile basvurdum.
Ilk uzatma.
BRP nin gelmesini bekliyorum.

Bekleyenlere sabirlar dilerim...
Cgr

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü