Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Gimmiegimmie » Tue Jul 20, 2021 11:49 am

Merhaba,

@tugce88 e benzer olarak ben de red aldım. Düzeltme mailinin hiçbirini dikkate almamışlar. Süreç hakkında bilgi verebilirsen çok mutlu olurum @tugce88.
Gimmiegimmie

New postby panguduzzz » Tue Jul 20, 2021 12:23 pm

Cok üzücü bi durum, mulakatiniz ne zamandi?
panguduzzz

New postby hisarkaya » Tue Jul 20, 2021 12:29 pm

cok gecmis olsun. umarim bir an once itiraziniza olumlu bir cevap alirsiniz. ozel degilse ret sebebi olarak ne soylemisler. sizin 2. 3 yillik basvurunuz diye biliyorum. yaniliyor muyum? tekrar gecmis olsun.

Gimmiegimmie wrote:Merhaba,

@tugce88 e benzer olarak ben de red aldım. Düzeltme mailinin hiçbirini dikkate almamışlar. Süreç hakkında bilgi verebilirsen çok mutlu olurum @tugce88.
hisarkaya

New postby gndlf » Tue Jul 20, 2021 3:00 pm

Gecmis olsun sonrasi onemli artik.
Size de, "muhasebeci adresini yanliş verdin" seklinde mi bir sebep sundular ? Iletisim bozuklugu olusuyor sanirim mulakat esnasinda. Bariz sebep varsa anliyorum ama, "muhasebeci adresin yanlis" vs sebepler sacma.
gndlf

New postby ihatevisa » Tue Jul 20, 2021 7:01 pm

@Gimmiegimmie cok gecmis olsun !!!! Senin 2. Defa ux yillik miydi acaba ? Umarim reddin olumluya doner bir an once !!!
ihatevisa

New postby Tugce88 » Tue Jul 20, 2021 9:23 pm

@tugce88 e benzer olarak ben de red aldim. Düzeltme mailinin hiçbirini dikkate almamışlar. Süreç hakkında bilgi verebilirsen çok mutlu olurum @tugce88.

Merhaba, öncelikle size de gecmis olsun. Aslinda buraya bir daha yazmayacaktim ama yardimci olmak adina yazmak istedim. Düzeltme maili hiç gitmemiş mi görünüyor yoksa maili aldılar ama cevapları mi dikkate almadılar? Biz red geldikten ertesi gun bir avukatla görüştük ve anlaştık. Haftasonu savunmayı yaptı son halini bize gönderdi eklemek istediğimiz birsey olursa ekleyip bu hafta icinde itirazı avukatımız yapacak. 14 gun itiraz suresi var onu biliyorum ve itiraz da red olursa mahkemeye verme durumu da olabiliyormuş ancak, kaybedersek karşı tarafın masraflarını da bizim ödeyeceğimizi söylediler bildigim kadarıyla yanlış olmasın. Siz de itiraz edebilirsiniz tabi ki bir avukatla görüşmenizi öneririm. Daha fazla detay vermek istemiyorum malum sayfada her söyleneni baska tarafa cekecek kisiler olabiliyor. Size tavsiyem itiraz etmek istiyorsanız en kısa zamanda bir avukatla görüşmeniz. Biz muhasebecimizle de görüştük o da bir avukat ismi verdi ama baska benzer red alan ve red kararını 3 yıl olarak alan bir tanidigin tavsiye ettigi avukatla görüştük ve onunla ilerleyeceğiz. geç yazdım gündüzleri cocuk-ev-is üçlemesi arasında fırsat bulup yazamadım. Umarım yazdıklarım aciklayici olmustur, biz de red kararini görünce cok sasirdik o yüzden neler hissettiginizi tahmin edebiliyorum.
Last edited by Tugce88 on Tue Jul 20, 2021 10:47 pm, edited 2 times in total.
Tugce88

New postby Tugce88 » Tue Jul 20, 2021 9:34 pm

gndlf wrote:

Size de, "muhasebeci adresini yanliş verdin" seklinde mi bir sebep sundular ? Iletisim bozuklugu olusuyor sanirim mulakat esnasinda. Bariz sebep varsa anliyorum ama, "muhasebeci adresin yanlis" vs sebepler sacma.

Merhaba, bizim red sebebimiz sadece ''muhasebeci adresini yanlış yazmamız'' değil bunun yanında 4-5 madde daha var. Muhasebecinin adresi yanlış olmus çünkü bugun öğrendik ki 2 tane ofisi varmış. Biz bunu bilmiyorduk tabi ki. Hatirladigim sebepler arasında muhasebe ücretinin aylık ücreti carptigimizda hesaptan cikan ücretin birbirini tutmaması ama bunun aciklamasi da var tabi ki. Esim muhasebeciyle aylık belli bir ücrete anlaşmis evet ama 1 ay yatirmiyosa 2 ay sonra toplu olarak yatiriyo ve biz başvuru yaptigimizda da geriden geldigi icin bir açık gorunuyor. karar veren memurun da kendince kafasi karismis bir yerde. Ve ayrıca mülakat sırasında iletişim kopukluğu en büyük etken aslanda. Soru yanlis anlasilip ona gore cevap verilmiş ve ayni soruyu 3-4 kere tekrar sormuş bu muhasebe ile ilgili kismi. orada bir iletişim sorunu var. Bir diğer hatirladigim sebep rakiplerle ilgili bir sorunun yanlış anlasilip yanlış cevap verilmesi...
Tugce88

New postby gndlf » Tue Jul 20, 2021 10:45 pm

Tugce88 wrote:
gndlf wrote:

Merhaba, bizim red sebebimiz sadece ''muhasebeci adresini yanlış yazmamız'' değil bunun yanında 4-5 madde daha var. Muhasebecinin adresi yanlış olmus çünkü bugun öğrendik ki 2 tane ofisi varmış. Biz bunu bilmiyorduk tabi ki. Hatirladigim sebepler arasında muhasebe ücretinin aylık ücreti carptigimizda hesaptan cikan ücretin birbirini tutmaması ama bunun aciklamasi da var tabi ki. Esim muhasebeciyle aylık belli bir ücrete anlaşmis evet ama 1 ay yatirmiyosa 2 ay sonra toplu olarak yatiriyo ve biz başvuru yaptigimizda da geriden geldigi icin bir açık gorunuyor. karar veren memurun da kendince kafasi karismis bir yerde. Ve ayrıca mülakat sırasında iletişim kopukluğu en büyük etken aslanda. Soru yanlis anlasilip ona gore cevap verilmiş ve ayni soruyu 3-4 kere tekrar sormuş bu muhasebe ile ilgili kismi. orada bir iletişim sorunu var. Bir diğer hatirladigim sebep rakiplerle ilgili bir sorunun yanlış anlasilip yanlış cevap verilmesi...

Teşekkürler detaylı açıklama için. Tüm bu nedenler yine de "adres yanlış" denmesi gibi basit geliyor. Yani düşünsenize, neden toplu ödeme yapıyorsunuz, rakipler vs konuları çok sıradan bölümler. İnsan düz mantık, şöyle bir sebep bekliyor: "ABC şirketi ile çalışıyormuşsunuz, vize ihlali var, talebiniz reddedildi"... Rakipler ile ilgili insan nasıl bir yanlış yapar ? Zaten kesin cevabı olmayan, sıradan bir soru. Açıkladıktan sonra, rakibim olarak mahalledeki bakkalı da derim, rakibim yok da derim. Gerçekten sıcak başa vurmuş gibi şu sıralar...
Tekrar kolaylıklar, ve cevaplar için teşekkürler. Siz de en azından danışmanlara para kaptırmadınız önceden. Red durumunda da, sanırım herkesin normal olarak değerlendirebileceği bir şey yardım almak. En azından dolandırılmadınız danışmanlar tarafından, ve şimdi vereceğiniz para, iş planı gibi biraz çalışma ile yapılan bir şeyden çok daha makul bir amaca hizmet etmiş olacak.
Mahkeme durumunda da sanırım 2000-5000 pound fazlası tutmaz (tamamen tahmin ettim-salladım, hiçbir bilgim yok). Dahasına da değmez. Buraya gelen biri, kafasına koyduysa, her yere gider, yine gider. (Yolcudur abbas bağlasan durmaz). Burası da dünyanın en iyi yeri değil yaşamak için. Sadece Türkiye'ye yakın, ve dili İngilizce... her neyse...
En azından bundan sonraki süreç, belli bir zaman sınırı içinde gerçekleşecek.
Ucu bucağı olmayan bir bekleyiş olmaz en azından... @ihatevisa'nın başvurusu seneyi geçti daha gelmedi. @bilinmeyenedogru aynı şekilde.
@Gimmiegimmie red sebepleri de sizin saydıklarınızdan farklı değildir (sonuçta mantık aynı mantık diye düşünüyorum).
Haydi hayırlısı artık ne diyelim... tüketici bir süreç gerçekten, ve en azından artık bu belirsizlik ortamı olmayacak sizin için.
gndlf

New postby ihatevisa » Wed Jul 21, 2021 8:47 am

Red alan arkadaslar gecmis olsun , sizler icin zor bir surec olacaktir umarim itiraz sonrasinda guzel haberlerinizi aliriz,
ihatevisa

New postby Hilal333 » Wed Jul 21, 2021 7:57 pm

Tugce88 wrote:
gndlf wrote:

Merhabalar,
Cok uzuldum sonucunuza, umarim en kisa zamanda olumlu sonuclanir itiraziniz. Itiraz surecinin sonuclanmasini beklerken calisma izniniz devam ediyor mu acaba, bir bilginiz var mi bu konuda? @tugce88 @Gimmiegimmie
Hilal333

New postby dorukerdem » Thu Jul 22, 2021 11:54 am

Arkadaslar merhaba, uzatma mulakati sonrasi geri donus ne kadar zaman icerisinde oluyor ? Cok uzun sure bekleyenler ve hic beklemeden 1 hafta sonra sonucunu alanlar var ama ortalama bir sure varmi ?
dorukerdem

New postby ihatevisa » Thu Jul 22, 2021 12:36 pm

dorukerdem wrote:Arkadaslar merhaba, uzatma mulakati sonrasi geri donus ne kadar zaman icerisinde oluyor ? Cok uzun sure bekleyenler ve hic beklemeden 1 hafta sonra sonucunu alanlar var ama ortalama bir sure varmi ?

Benim bekleme tarihim asagidaki gibidir. Ve hala beklemeye devam ediyorum.

Girdiğiniz Tarih Aralığı: 17 Kasım 2020 Salı ile 22 Temmuz 2021 Perşembe arası
Girdiğiniz Tarihler Arasındaki Gün Sayısı: 247
Bitiş Tarihi Dahil Edildiğinde Aradaki Gün Sayısı (+1 gün): 248
Bu Tarihler Arasındaki Süre: 8 ay 5 gün
ihatevisa

New postby dorukerdem » Thu Jul 22, 2021 12:42 pm

ihatevisa wrote:
dorukerdem wrote:Arkadaslar merhaba, uzatma mulakati sonrasi geri donus ne kadar zaman icerisinde oluyor ? Cok uzun sure bekleyenler ve hic beklemeden 1 hafta sonra sonucunu alanlar var ama ortalama bir sure varmi ?

Benim bekleme tarihim asagidaki gibidir. Ve hala beklemeye devam ediyorum.

Girdiğiniz Tarih Aralığı: 17 Kasım 2020 Salı ile 22 Temmuz 2021 Perşembe arası
Girdiğiniz Tarihler Arasındaki Gün Sayısı: 247
Bitiş Tarihi Dahil Edildiğinde Aradaki Gün Sayısı (+1 gün): 248
Bu Tarihler Arasındaki Süre: 8 ay 5 gün

Mulakat sonrasi 247 gun.... cok fazlaymis, ben mulakata girdigimde sordum 10 - 20 gun dediler ama bugun 14ncu gun ses yok
dorukerdem

New postby dorukerdem » Thu Jul 22, 2021 12:44 pm

Yukarida red alan bir arkadas vardi onun mulakati ne kadar zaman onceydi goremedim forumda aradim ama
dorukerdem

New postby ihatevisa » Thu Jul 22, 2021 12:45 pm

dorukerdem wrote:Yukarida red alan bir arkadas vardi onun mulakati ne kadar zaman onceydi goremedim forumda aradim ama

4 Kasim 2020

Tabi 2020 lerde sikinti var su anda 2021 hizli gelebilir.
ihatevisa

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü