Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby esraersal » Fri Apr 16, 2021 9:47 am

ihatevisa wrote:@esraersal sende durumlar nedir ? Varmi bir gelisme MP ye yazmismiydin ?

Ben yazmadim kimseye henuz. 23 Eylul dosya submit, 14 ekim parmak izi benim. parmak izini sayarsak 2 gun once 6 ay doldu benim de.
esraersal

New postby ashram » Fri Apr 16, 2021 10:23 am

esraersal wrote:
ashram wrote:Selamlar. Telegram grubunu takip edenler varsa görmüştür. 1.5 yıl önce yapılan ve interview'a giren birine red vermişler. Dedikodu değil. Ekran görüntüsünü koymuş. Tamamen rakamlar üzerinden gidilmiş. Sen şu kadar dedin ama evraklarda o kadar değil vs denmiş. Yani bana ucuz geldi bunlardan ötürü red vermek. 3 rakamı yanlış söyledin diye oturumu uzatmamak ne bileyim. Ağır baya. Bu şekilde karar veriyorlarsa çoğumuza benzer sonuçlar gelebilir.

Telegram grubunda olmayanlar icin biraz daha bilgi verir misiniz? kacinci yil basvurusuymus, ne diye red vermisler vs gibi?

İlk uzatmasıymış. Giderlerle ilgili sorduğu 3 soruda ciddi farklar varmış. Mesela ilanlar için 250 harcadım demiş ama 19 harcamış gibi gibi. Mülakattan sonra gönderilen düzeltme mailini de dikkate almamışlar.
ashram

New postby ihatevisa » Fri Apr 16, 2021 10:35 am

ashram wrote:
esraersal wrote:
ashram wrote:Selamlar. Telegram grubunu takip edenler varsa görmüştür. 1.5 yıl önce yapılan ve interview'a giren birine red vermişler. Dedikodu değil. Ekran görüntüsünü koymuş. Tamamen rakamlar üzerinden gidilmiş. Sen şu kadar dedin ama evraklarda o kadar değil vs denmiş. Yani bana ucuz geldi bunlardan ötürü red vermek. 3 rakamı yanlış söyledin diye oturumu uzatmamak ne bileyim. Ağır baya. Bu şekilde karar veriyorlarsa çoğumuza benzer sonuçlar gelebilir.

Telegram grubunda olmayanlar icin biraz daha bilgi verir misiniz? kacinci yil basvurusuymus, ne diye red vermisler vs gibi?

İlk uzatmasıymış. Giderlerle ilgili sorduğu 3 soruda ciddi farklar varmış. Mesela ilanlar için 250 harcadım demiş ama 19 harcamış gibi gibi. Mülakattan sonra gönderilen düzeltme mailini de dikkate almamışlar.

Mulakat sonrasi gonderilen transcript zaten duzeltme amacli biz bunu sorduk sen bunu soyledin ve biz tosunlar acaba yazarken dogru mu yazdik diye. Bnce duzeltilemeyecek sebepler yok. Birde bu hangi facebook grubunda paylasilmis acaba ? Telegramda 2 sayfa paylasilmis facebookm gruplarinda bulamadim red ile ilgili bisey....

Arkadasin cocugu varmi okula gidiyormu ? Kredi cekti mi ? Ev aldi mi ? Bounce back kullandi mi ? vb sorular pes pese geliyor .

Red sadece karar vermek icin gibi duruyor.
ihatevisa

New postby bilinmeyenedogru » Fri Apr 16, 2021 11:25 am

zumur wrote:

Ayni basvuru hakkinda yazmak icin girmistim ben de, facebook grubunda gordum. Gercekten alakasiz cevaplar verildigini dusunmekle birlikte sadece bu 3 soru uzerinden, 1.5 sene beklettikleri bir insana red verildiyse kotu niyet ariyorum ben bunda artik.

Bu arada ben de gelisme paylasayim. 28 Nisan'da 1. senem doluyor. Mart sonunda avukatimizla birlikte dava surecini baslatmak icim claim letter yolladik, tum sureci detaylariyla anlatip nerelerde nasil eksik davranildi neye mal oldu yazdik ve 12 nisan saat 16.00'a kadar gecikmenin sebebinin ya da sorunun ne olduguna dair cevap verilmezse, dava surecinin baslayacagini belirttik (buna biz karar vermiyoruz, eger is o noktaya gelirse 15 gun icerisinde cevap vermeleri aksi takdirde davanin otomatik acilmasi ve masraflarin onlar tarafindan karsilanmasi gerekiyormus, yani o topa giriyorsan isler ciddilesecek demek ve biz girdik).

12 Nisan 15.40'da cevap aldik, ama baya avukatlar tarafindan hazirlanmis resmi bir belge ile fax yollanmis. Iddamizi ve tum maillesmeleri incelemisler 10 gun icerisinde basvurumuza sonuc verilecegini iletmisler. Bakalim bekliyoruz :)

Umarim hersey sonuclanir ve bir an once huzura kavusursunuz, eger bi sonuc alirsaniz bizimlede izlediginiz yolu paylasin lutfen,

@ihatevisa bende sizin soylediginiz gibi MP'ye yazmistim Mart basinda fakat MP ilgilenecegim falan yazdi 1.5 ay gecti cevap yok, 2 defa hatirlatma maili attim, dun cevap geldi Home Officeden herhangi bir cevap gelmedi diye, tekrar bir talepte bulunacaklarini ve cevap alir almaz bana ulasacaklarini yazmislar,

Yakinda bizimde 1 yil olacak resmen Temmuz 3'te benim 1 yil oluyor. Bilinmeyene dogru gidiyoruz valla :)
bilinmeyenedogru

New postby panguduzzz » Fri Apr 16, 2021 3:54 pm

Arkadaşlar, mülakat sonucu alan pek kimse yok sanırım değil mi? Dünkü red cevabı korkuttu açıkçası. Bu mulakatları red verebilmek için mi yapıyorlar acaba? Mantığını anlamıyorum, tam olarak amaç ne
panguduzzz

New postby vergelsin » Sun Apr 18, 2021 12:12 pm

Bu ret hikayeleri yine danışmanların oyunudur. Her zamanki gibi korkutma senaryoları ki onlarsız başvuru yapmayın. Forumlarda yalandan bir soru cevap ekran görüntüsü geziyor. Takılmayın böyle şeylere
vergelsin

New postby handeky » Mon Apr 19, 2021 10:47 am

Selamlar,
Uzatma icin esim ile birlikte yapmis oldugumuz başvurunun sonucunu cuma günü mail olarak aldık. Asagida tarihleri bulabilirsiniz. Umarım en kısa sure içerisinde herkes olumlu sonucunu alir.

ECAA -Turkish Worker
ECAA3-Dependant Visa (Turkish Worker Dependant)
Online Basvuru: 6.11.2020
Croydon: 24.11.2020
Vize Bitis Tarihi: 5.12.2020
Sonuc ve Tarihi: Olumlu - 16.04.2021
Geçerlilik Tarihi: 5.12.2023
BRP: Bekliyoruz
handeky

New postby ihatevisa » Tue Apr 20, 2021 8:23 am

Gunaydin Herkese,

@zumur senin icin son 2 gun diyebilirmiyiz ? Varmi bir gelisme nedir ne degildir guncelle bizi

Simdi sabah sabah foruma uye olmayan arkadasimdan haber aldim. Mektup gelmeden BRP leri gelmis . Ekim basvurusuydu. Oda 2. defa 3 yillik uzatmasini aldi.
ihatevisa

New postby zumur » Tue Apr 20, 2021 2:47 pm

Selam,

Suan bir gelisme yok, fax size ulastiktan sonraki 10 gun icinde basvurunuz sonuclanacaktir demislerdi ben onu is gunu olarak 10 gun sayiyorum cunku biz de 15 gun zamaniniz var derken benzer bi yaklasimda bulunduk ve nitekim son gun cevap verdiler :) O yuzden haftaya Carsamba'ya kadar gelmezse dava acilmis olacak otomatik olarak. Ben haftaya Sali bekliyorum. Haber vericem mutlaka gelisme oldugunda.

ihatevisa wrote:Gunaydin Herkese,

@zumur senin icin son 2 gun diyebilirmiyiz ? Varmi bir gelisme nedir ne degildir guncelle bizi

Simdi sabah sabah foruma uye olmayan arkadasimdan haber aldim. Mektup gelmeden BRP leri gelmis . Ekim basvurusuydu. Oda 2. defa 3 yillik uzatmasini aldi.
zumur

New postby erinbkk35 » Wed Apr 21, 2021 9:57 am

merhaba arkadaslar,
Son 2 yıldır danışman ile calisarak hep 1 yıllık uzatma aldım sebebi de gelir düşüklüğü ve bu yıl kendim başvurmak istiyorum vizem mayış ortasında bitiyor ve artık yavaştan hazırlıklara baslamam lazım, biliyorum herkesin cani sikiliyor suan bir suru soru ve kendi dertlerinizden dolayı sadece öğrenmekte istediğim evrakları hazirlarken sadece gecmis 12 Ayi mi vermem gerekiyor yoksa son 3 yıllık butun vize baslangicindanmi her hangi bir tecrübesi olan varsa veya avukattan ziyade danismanlik hizmeti veren arkadaslar varsa bilmek isterim. şimdiden teşekkürler ve
Umarim herkes en kısa surede en güzel haberleri alır bekleyişler gercekten can sıkmaya başladı ve vize düşünmekten isimize bakamıyoruz artık.
erinbkk35

New postby esraersal » Wed Apr 21, 2021 10:04 am

erinbkk35 wrote:merhaba arkadaslar,
Son 2 yıldır danışman ile calisarak hep 1 yıllık uzatma aldım sebebi de gelir düşüklüğü ve bu yıl kendim başvurmak istiyorum vizem mayış ortasında bitiyor ve artık yavaştan hazırlıklara baslamam lazım, biliyorum herkesin cani sikiliyor suan bir suru soru ve kendi dertlerinizden dolayı sadece öğrenmekte istediğim evrakları hazirlarken sadece gecmis 12 Ayi mi vermem gerekiyor yoksa son 3 yıllık butun vize baslangicindanmi her hangi bir tecrübesi olan varsa veya avukattan ziyade danismanlik hizmeti veren arkadaslar varsa bilmek isterim. şimdiden teşekkürler ve
Umarim herkes en kısa surede en güzel haberleri alır bekleyişler gercekten can sıkmaya başladı ve vize düşünmekten isimize bakamıyoruz artık.

Ben son uzatmama basvurdum 6 ay once. 4 yillik tum dokumleri koydum. sadece son yil dokumanlarini eekleyen birine diger yillari da gonder diye mail atmislardi, facebookta gordum.
esraersal

New postby orduevi » Wed Apr 21, 2021 1:20 pm

erinbkk35 wrote:merhaba arkadaslar,

4 yıllık dosyalarin verilmesi gerekiyor.
orduevi

New postby Nilu » Fri Apr 23, 2021 4:11 am

ilk seneyi vermeden de alan var ama verilmesi daha uygun sanki...
Nilu

New postby bilinmeyenedogru » Fri Apr 23, 2021 9:40 am

Herkese selam bugun Home Officeden attigim maile cevap geldi. Daha once boyle bir mail alan oldu mu acaba? Ek evrak istemislerdi onu da gonderdim ama halen kompleks ve karmasik buluyorlarmis.

Thank you for your email.

Please note that this mailbox is for internal use only.

We acknowledge receipt of the progress request, however due to the complexity of the application we are having to carry out additional checks and are unable to progress your application at this stage.

If you have any further enquiries, please contact our enquiry services. Full details of how to contact UKVI by phone or e-mail, from both inside and outside the UK, can be found at https://www.gov.uk/contact-ukvi-inside-outside-uk.

Any enquiries already made to the above team will be responded to within 15 working days of receipt.

Please ensure you follow the correct procedure advised above as further emails to this inbox may not be read and may be deleted without a response.
bilinmeyenedogru

New postby ihatevisa » Fri Apr 23, 2021 10:03 am

Gunaydin,

@bilinmeyenedogru bunlara acik acik anlatsanda herseyi karisik buluyorlar 31 Haziran EU Scheme son basvuru gunu EU Scheme 6 hafta icinde aciklaniyor ( yani avrupa vatandaslarinin vizelerinde yogunluk var onlar bitmeden bizimkilere bakmalari yogunlasmalari zor ) Yani haziran sonundan 6 hafta sayarsak en uzun Temmuz ortasinda ben biraz hareketlenme bekliyorum ama simdi herkesde tatil telasi basladi simdi HO memurlarida cok yoruldu canlarim benim bir tatili hak ettiler memur sayilari da duser iyice. Gunun sonunda beklemeye devam edecegiz. Benim inbox artik HO gelen standart cevap emailleri ile MP den gelen emailler ile dolu.

InsAllah @zumur dan bir cevap cikicak yoksa 2. aydogdu vakasi olacak basimiza :D :D :D

Bekleyip gorecegiz yakinda HO atacagim tek bir email var oda ILR Suremiz geldi geciyor basvurumuzu ILR basvurusuna cevirin hesap no verin kelle basi 2389 pound yatiralim ben kelle basi 2390 pound yatirip keep the change filan derim galiba aciklamaya :D
ihatevisa

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü